Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• @gucarslan ekledim teşekkürler

• Arkadaşlar Dv22 mülakat için siz de yorum&etiket atar mısınız ?

AbdAnkarakonsolosluk

• @gucarslan bugün evrak tesliminde söylemeyi unuttum bunu başka nerede düzeltirebiliriz ?

• Sayın @smartcells @gucarslan Mayıs'ta green card başvurumda kullandığım ve ds260da yazıp yolladığım pasaportumun sürem bitiyor. Şuan yeni pasaport çıkaracağım olası bir mülakat maili gelirse pasaport çıkarmakla uğraşmamak için. Yanlış bir şey yapmayayım diye Sizede danışmak istedim.

• @ibrahim1 Nerede mülakata gireceksiniz? Nijerya'da değil de Ankara'da ise AIS kaydı ile ilgili başlığı okuyabilirsiniz. Yanlış gönderilmiş bir mail olabilir.

• ⭐⭐⭐

@ibrahim1 Nijerya'da mı yaşıyorsunuz ?

• @smartcells kcc den doysyamın durumunu ds_260 formunda belirttiğim farklı bı mail adresi ile sorsam sorun olur mu

• @mehmet48 merhaba, bugün telegram grubunda konuşulduğu üzere, konsolosluk yetkilileri sistemde otomatik olarak C/O ibaresini ekliyorlarmış. Sıkıntı olacak bir durum değil.

• @Kitapsever Başvuru esnasında kullandığınız eski pasaportunuzla birlikte yeni çıkaracağınız pasaportunuzu da götürür, durumunuzu izah edersiniz. Vizenizi yeni pasaportunuza basarlar.

• @mahir-tunç Bir sorun olmayacaktır, bu şekilde bilgi alanlar oldu daha önce. Case no, isim-soyisim, doğum tarihi (ay/gün/yıl şeklinde) bilgilerini eklemeyi unutmayın yeterli.

Bir başka bilgi olarak da, KCC'ye attıkların mail sonrası yanlışlıkla DS260 formu açılanlar oldu. Yazacağınız mailde bu gibi çıkarımlara sebep olabilecek kelimelerden kaçınmanızı, cevap geldikten sonra da DS260 formunuzun durumunun değişmediğini kontrol etmenizi tavsiye ederim.

• @boraozc merhaba. Dosyamizin yanlışlıkla acik olup olmadığını nasil anlariz. Cunku bir kac defa email attim kcc ye ama hic kontrol etmedim formumun yanlışlıkla acilip açılmadığını.

• Merhabalar,

Mülakat için tarih geldiği zaman hesabıma ilgili miktarı mülakattan önce bir hafta gibi bir sürede yatırıp mülakatta gösterdikten sonra parayı çekmem herhangi bir sıkıntı yaratıyor mu? Yani paranın belirli bir süre bloke edilmesi gibi bir durum söz konusu mudur?

• @mstktlb Ds260'ı doldurduğunuz CEAC sayfasından giriş yaparak kontrol edebilirsiniz.

• @Mert-Karayılan Herhangi bir şekilde konsolosluk tarafından paranızı bloke etme vs gibi bir durum söz konusu olamaz. Büyük miktarda para girişi olduğu takdirde bunun kaynağı sorulabilir. Bu nedenle genel tavsiye elden veya bankaya direk yatırmak yerine, aile üyelerinden birinin hesabından sizin hesabınıza aktarılması, bu sayede hesap dökümünde de bu hareketin görülmesi üzerinedir. Bu açıklanabilir bir durum olacaktır.

Yine de mümkünse 1 hafta kadar kısa süre önce değil, en azından 1-2 ay gibi bir süre önce bu transferi gerçekleştirmeniz daha az dikkat çekecektir.

• ⭐⭐⭐

@mahir-tunç, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells kcc den doysyamın durumunu ds_260 formunda belirttiğim farklı bı mail adresi ile sorsam sorun olur mu

Herhangi bir mail adresinden gönderebilirsiniz.
    Mail içeriğine şu üç bilgiyi koymak zorundasınız , yoksa cevap vermezler. CN, AD-SOYAD, DOĞUM TARİHİ (Ay-gün-yıl-formatında)

• ⭐⭐⭐

@ibrahim1, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar,

Dun soyle bir mail aldim bu kisimda bir turlu hesap olusturamadim.

Create an account on www.ustraveldocs.com/ng. : In order to pick up your immigrant visa issued in Lagos, you MUST create an account and register a profile. There is no charge to you for this service. Creating an account online is mandatory and gives us the information we need to return your passport and documents to you after the interview. Please note some cases may require additional processing. The U.S Consulate General advises applicants against making concrete travel plans before obtaining their passports and visas.

Bu kisim beni ilgilendiriyormu acaba?

Bu maili almanız için daha öncesinden mülakat maili almanız lazım. Mülakat tarihiniz nedir?

• ⭐⭐⭐

@Kitapsever, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Sayın @smartcells @gucarslan Mayıs'ta green card başvurumda kullandığım ve ds260da yazıp yolladığım pasaportumun sürem bitiyor. Şuan yeni pasaport çıkaracağım olası bir mülakat maili gelirse pasaport çıkarmakla uğraşmamak için. Yanlış bir şey yapmayayım diye Sizede danışmak istedim.

Yeni 10 yıllık bir pasaport çıkartın. Başvuruda kullandığınız pasaportu iyi muhafaza edin. Mülakata ikisini birden götüreceksiniz. Vize yeni pasaportunuza basılacak.

• Herkese Merhabalar 2 gun once mulakat davetimi aldim. Mulakata gidince tecrubelerimi de paylasicam insallah

• @Ozhas, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@UzakyolSurucu merhaba, bizde durum "at NVC" gözüküyor. Sizde "at KCC" mi? Dv2022 olmamıza rağmen neden NVC tam anlamadım
    Başka bu durumda olan var mı?

Bende halen KCC görünmekte

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |