Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Sono Hocam kendinize dikkat edin. Duyduğum haberlere göre Austin, polisini defunded etmiş.(Irkçı ya hani polis ondan)
    Polis bugünlerde bütün suçlarla ilgilenemiyormuş.

• @Sono Hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkürler....

• @sadıkkurtoglu Yapmayaa, Portland, OR ' un başına gelenleri görmemişlermi suan Portland pişman oldu tüm çıkardıkları polislerin fazlasını işe geri alacak gerizekalılar. Defund ettikleri paranın fazlasınıda geri bütçeye eklediler, Türkiyedeki hiç bir belediye bu kadar salakça yönetilmiyordur gerçekten.

• @nicely Yok, Portland Oregon'u örnek alıyorlar zaten.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

yaşayan bir kişinin gözünden austin

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10 Forum üyemiz olur kendileri.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sono aslında en büyük sorun şurada okan serbes gibi youtuber çekenler yolu hep buradan geçti ancak gittikten sonra foruma gelmeyi unutuyorlar keşke eskiler de gelse o kadar büyük bir güç olur ki artık her eyalet için de bilgilerimiz olur. Sonuçta ilk gidilen yerde herkes kalıyor buraları en fazla 4-5 eyalet herkes kalıyor. Fakat amerika 50 eyalet var.

• Herkese selam arkadaşlar. Yukarıdaki videoyu cekme amacım tam da buydu. Austin’in son durumunu anlatmak. Forumu biraz boşladım malesef. Artık daha fazla dahil olucam.

Geleli 10 ay oldu. Birseyleri yoluna koydum. Lütfen bir ihtiyacınız olursa ulaşın. Hicbisey yapamazsam bile en azindan yönlendiririm.

• yani Austin gelişip değerlenecek bir yer bence ileride (uzun vaadede garanti gibi bişey fazla sıkı takip etmiyorum ama şuan bile var yükselme) texasın en liberal şehri diyolar orası için neden emlak değeri artmasın ki oranın dolayısıyla, hep demokrat eyaletlerden ve ordaki kalifiye işçi ve zengin kesimden göç alması söz konusu.... bazı IT şirketleri genel merkezini yavaş yavaş Silikon vadisinden Austin tarafına çekmeye başladı. ORACLE, TESLA ve DELL şirketleri benim bildiğim...
    ayrıca Texas her zaman Aerospace sektörünün ve Uzay araştırmalarının merkez olduğu biryerdi.. işin özü Gelecekte değerlencek oralar

• ⭐⭐⭐

@abdullah-yaz Dell’i tasinan olarak belirtmeyelim. Zaten buralilar.

• Herkese selamlar. Acil destek çağrısıdır. Mart başında New York'tan Austin'e taşınacağım. Orada hiç çevrem olmadığı için özellikle kısa vadeli (1-2 ay) konaklama/oda kiralama konusunda ciddi desteğe ihtiyacım var. Airbnb gibi seçenekler aşırı pahalı, CL'teki veya Austin rooms gibi FB gruplarındaki ilanlarda da kredi notu, kontrat vs şartlarını karşılayamıyorum. Otomobilim de olmayacağı Taylor, Georgetown gibi güzel, hesaplı ama çok uzak köylere uzanamıyorum. Dolayısıyla 1-2 aylığına güvenilir, düzgün, mesafeli, aşırı tertipli bir elemana odasını kiralamak isteyen ya da isteyenleri bilen varsa lütfen mesajla bana ulaşın. Ev sahibi her kökenden olabilir, İngilizcem iyidir. Austin'deki iş lokasyonum kesinleştikten sonra daha uzun vadeli bir roommate çözümüne geçeceğim nasipse. Teşekkürler.

• @gezzio merhabalar, Facebook'a turks in Austin grubu var. Eğer orada paylasirsaniz sanırım evinin odasını kiralamak isteyen birileri olacaktır çünkü bende bu tip ilanları o grupta goruyorum. bazıları roommate arıyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gezzio Bu linkleri austine göre ayarlarsın

• @handuş Teşekkürler. O gruba aylardır üyeyim ve sık sık yenilediğim ilana "CraigsList'e baksana" gibi mesajlar dışında bir geri dönüş olmadı daha. Üstelik süresini esnek tutmama (kısa veya orta vadeli), "Türk kökenli olmayan dost ve komşularınızın tekliflerine de açığım" dememe rağmen şans gülmedi. 😁

• ⭐⭐⭐

@gezzio en azindan 6 aylik kontratla sitelerden birine girseniz sonra ise gidis gelis mesafesi cok olursa degistirirsiniz.

• @gezzio anladım, insallah bir yer bulursunuz, bazen bende Facebook marketplacede evlere bakarken birilerinin roommate aradiklarini goruyorum. Ama tabi denk gelmesi lazım. Umarım hemencecik isiniz hallolur.

• @handuş @keysnambır teşekkürler. 1 Mart'ta geliyorum, gelir gelmez başımı sokacak kısa dönemli bir yer bulabilsem zaten sonrasında CL veya site kontratı vs ile bizzat odaları kendi gözlerimle görebileceğim daha uzun vadeli çözümlere yöneleceğim. Mesele Airbnb'ye saçma sapan paralar verip zaten kısıtlı olan bütçemi daha da yamultmadan asıl yerimi bulana ve mülakatlarımı geçirene kadar (2-4 hafta) makul bir yerde barınmak. Couchsurfing'e bile abanıyorum yani yıllar sonra (evet, hala pioneer üyeyim) 😃

• ⭐⭐⭐

@gezzio Diggz’e bakabilirsiniz. Ya da direkt Facebook Marketing’den bakın, eğer gruplardan bulamadıysanız.

• Hazır elim değmişken ABD içinde valiz gönderme yolu bilen var mı diye de sorayım 😃 Dört valizim var, ikisini önceden göndermek istiyorum. Yanıma alırsam United 45+150 usd kilitleyecek 😃 (Aslında güzel konuymuş bu, ilerde aratan olursa bulunur.) Lugless diye bir site var ama kesinlikle tavsiye edilmiyor. UPS veya FedEX'in luggage shipment servislerini deneyen oldu mu? ( @Sono teşekkürler, bakacağım)

• ⭐⭐

@Gezzio İş konusu kesinleşmediyse daha ekonomik bir yerden başlamayı düşünebilirsiniz. İş kesinleşince taşınırsınız. Austin pahalılık anlamında San Francisco olma yolunda hızla ilerliyor.

Benzer Başlıklar

• 34
  • 3
  • 19
  • 76
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |