Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @hadrathus 25 Agustos olarak belirlemeleri sacma olmus keza bayram tatili olacagi yillar oncesinden belli bu tarihin. Umarim en kisa zamanda donus alirsiniz.

• @crazycells @orhanvegs iyi geceler arkadaşlar. gece gece bayağı canımız sıkıldı. Yardımınıza ihtiyacımız var. vizelerimiz geldi çok şükür. 26 Agustosta uçuşumuz var inşaallah. belgelerimizi kontrol ederken birşey farkettik. ds2019 formunda ismim 'ZEHRA' yerine 'ZEHA' diye yazılmış. vizemde bir yanlışlık yok. konsoloslukta bu formla onay verdi zaten. gümrükte geri çevrilir miyiz diye canımız çok sıkıldı. üniversite departmanına mail attık yanlışlıklarıyla ilgili. ne yapmamız gerek. yenisini mi isteteceğiz? yetişir mi bize? yoksa üniversite departmanının sistemde düzenlemesiyle sıkıntı ortadan kalkar mı? bu duruma düşen arkadaşlarımız varsa tecrübelerini paylaşmasını rica ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zehraa DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@crazycells @orhanvegs iyi geceler arkadaşlar. gece gece bayağı canımız sıkıldı. Yardımınıza ihtiyacımız var. vizelerimiz geldi çok şükür. 26 Agustosta uçuşumuz var inşaallah. belgelerimizi kontrol ederken birşey farkettik. ds2019 formunda ismim 'ZEHRA' yerine 'ZEHA' diye yazılmış. vizemde bir yanlışlık yok. konsoloslukta bu formla onay verdi zaten. gümrükte geri çevrilir miyiz diye canımız çok sıkıldı. üniversite departmanına mail attık yanlışlıklarıyla ilgili. ne yapmamız gerek. yenisini mi isteteceğiz? yetişir mi bize? yoksa üniversite departmanının sistemde düzenlemesiyle sıkıntı ortadan kalkar mı? bu duruma düşen arkadaşlarımız varsa tecrübelerini paylaşmasını rica ediyorum.

Nasil gozunuzden kacti bu, keske vize gorusmesinden once farketseymissiniz. Simdi o belgenin guncellenmesi, konsolosluga gonderilmesi, size tekrar gonderilmesi vs. sizi 26 Agustos'a yetistirmez. O nedenle en iyisi sizin 26 Agustos'ta ucaga binmeniz fakat bu surecte de konsolosluga danismaniz. En azindan ben oyle yapardim. Siz ve esiniz evlisiniz, ve esinizin ds2019 formundaki ismi dogru, bu belgeleriniz hep yaninizda olsun, bunun masum bir hata oldugu belli olur.
    En onemli belgeniz vize olacak ve oradaki bilgi pasaport ile ayni, fakat tabii DS2019'da da ayni ismin yer almasi en ideali olurdu ama artik yapacak bir sey yok. Sanirim ABD'ye bu sekilde gitmenizde de bir sikinti cikmaz, ne de olsa sizinki J2 vizesi (dogru mu hatirliyorum?). Ideal bir durum degil ama bu ufak hatanin buyuk bir problem yaratacagini zannetmiyorum. Konsolosluga suradan ulasip, ucagin 26 Agustos'ta oldugunu belirterek sorunuzu sorabilir misiniz?
    http://istanbulniv.net/

Surecle ilgili bilgileri imzaniza tasir misiniz? Cevap verirken emin olamiyorum, yanlis hatirlamiyorsam istanbul'da almistiniz vizeyi?

• İnanın nasıl kaçtı gözümüzden bir bilgim yok. Bu durumu yaşayacakmışız demek ki. eşimin j1 tüm bilgileri doğru evet. ben de j2 vizesiydim. konsolosluğa danıştığımızda geri gönderin belgelerinizi demelerinden korkuyoruz. çünkü ay sonuna kadar ülkeden çıkış yapmamız gerekiyor. bileti ertelememiz de bir işe yaramayacak gözüküyor. Bizden kaynaklanmayan basit bir hata olarak görmelerini temenni ediyoruz. Vize veren görevli dahi görmemiş ve vizeye onay verdi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zehraa DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

İnanın nasıl kaçtı gözümüzden bir bilgim yok. Bu durumu yaşayacakmışız demek ki. eşimin j1 tüm bilgileri doğru evet. ben de j2 vizesiydim. konsolosluğa danıştığımızda geri gönderin belgelerinizi demelerinden korkuyoruz. çünkü ay sonuna kadar ülkeden çıkış yapmamız gerekiyor. bileti ertelememiz de bir işe yaramayacak gözüküyor. Bizden kaynaklanmayan basit bir hata olarak görmelerini temenni ediyoruz. Vize veren görevli dahi görmemiş ve vizeye onay verdi.

Evet, J1 asil basvuru sahibi oldugundan ben de pek bir sorun olacagini zannetmiyorum. Zaten diger tum bilgiler uyusuyor, o nedenle ben yerinizde olsaydim ABD'ye bu sekilde girmekten korkmazdim. J1 vize sahipleri program baslangicindan 30 gun oncesine kadar ABD'ye giris yapabiliyor ama program basladiktan sonra giris yapmak problem yaratabilir.

Belki konsolosluk da dedigimiz gibi dusunur ve 'ok' der. Program baslama tarihi neydi? 1 Eylul mu?

• program başlama tarihi yani ds2019 formundaki tarih 1 Ağustos. Üniversite departmanı mailinde 30 Ağustosa kadar giriş yapmanız gerekiyor dedi. oyüzden halledeceğimiz işler dolayısıyla ayın sonuna kaldık.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

program başlama tarihi yani ds2019 formundaki tarih 1 Ağustos. Üniversite departmanı mailinde 30 Ağustosa kadar giriş yapmanız gerekiyor dedi. oyüzden halledeceğimiz işler dolayısıyla ayın sonuna kaldık.

Bu arada simdi facebook'ta gordum, 20-24 arasi konsolosluk Kurban Bayrami nedeniyle kapali. Size cevap verme ihtimalleri oldukca dusuk. Dolayisiyla dedigimiz gibi bu sekilde girmeniz gerekecek sanirim, ama yukarida da dedigim gibi sorun olmamasi lazim.

• Dediğiniz gibi inşaallah hiçbir problem ya da engele takılmadan kolayca girebiliriz. Dualarınızı eksik etmeyin. Sıkılmadan verdiğiniz cevaplar için de ayrıca teşekkür ederim. Gittiğimde tekrar yazacağim inşaallah.

• Selamlar arkadaşlar.Bostona ulaştığımızı haber vermek istedim.Geçişimiz çok kolay oldu. ilginçtir ki j1 vizelerine form dahi doldurtmadılar.Harvard Üniversitesini gördükleri için mi bilinmez Ds2019 formunu istemediler bile. Artık herşey otomatik oluyor gerek yok dediler. toplam üç dk falan sürdü gümrükte işimiz. Bu süreçte deneyimlerini,bilgilerini bizden esirgemeyen @crazycells @orhanvegs e çok teşekkür ediyoruz. j1 sürecini ayrıntılı olarak anlatacağız,inşaallah herkese faydası dokunur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Selamlar arkadaşlar.Bostona ulaştığımızı haber vermek istedim.Geçişimiz çok kolay oldu. ilginçtir ki j1 vizelerine form dahi doldurtmadılar.Harvard Üniversitesini gördükleri için mi bilinmez Ds2019 formunu istemediler bile. Artık herşey otomatik oluyor gerek yok dediler. toplam üç dk falan sürdü gümrükte işimiz. Bu süreçte deneyimlerini,bilgilerini bizden esirgemeyen @crazycells @orhanvegs e çok teşekkür ediyoruz. j1 sürecini ayrıntılı olarak anlatacağız,inşaallah herkese faydası dokunur.

Gecmis olsun 🙂 ve iyi calismalar.

• Mrb crazycells,
    Temmuzun 2nci haftasi mulakatim vardi. Gorusmem guzel gecti yemin edip odemeyi yaptim sonrasinda tekrar numaram yandi ve konsolos yetkilisi eksik evrak kagidi verip pasaportumla birlikte geri gondermem gerektigini soylediler. ( saglik raporum eksikti sadece ) Raporu ve pasaportumu bayramdan onceki cuma gonderdim.
    Gorusme sonunda yetkiliye vize bitti kalmadi vs sorun yasarmiyim dedigimde Green card inizi hold ediyoruz eksik evraklariniz geldiginde green card iniz basili sekilde pasaportunuzu belirttiginiz ptt adresine gonderilecektir dedi.

Soru 1 : forumlarda turist vizesi olanlarin vizelerinin iptal edildigi ve green cardlarinin pasaportlara basildigi yaziyor. Benim vizem eski olan pasaportumda basili. Sadece yeni pasaportumu gondermemi soylemisti yetkili dalginligina gelmis olabir mi ?

Soru 2 : Bu durumu konsolosluga email ile bildirmelimiyim ?

Soru 3 : visa status check den kontrol ettigimde “ Pending for missing documents “
    18 agustosta site guncellemesi olmus. Ceac tan baktigimda AP gorunuyor bir terslik varmidir sizce ?

Soru 4 : Eylul 30 a bu is sonuclanir mi ?

Stres yaptim biraz yardimlariniz icin simdiden tesekkurler

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@gol2018 DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Mrb crazycells,
    Temmuzun 2nci haftasi mulakatim vardi. Gorusmem guzel gecti yemin edip odemeyi yaptim sonrasinda tekrar numaram yandi ve konsolos yetkilisi eksik evrak kagidi verip pasaportumla birlikte geri gondermem gerektigini soylediler. ( saglik raporum eksikti sadece ) Raporu ve pasaportumu bayramdan onceki cuma gonderdim.
    Gorusme sonunda yetkiliye vize bitti kalmadi vs sorun yasarmiyim dedigimde Green card inizi hold ediyoruz eksik evraklariniz geldiginde green card iniz basili sekilde pasaportunuzu belirttiginiz ptt adresine gonderilecektir dedi.

Soru 1 : forumlarda turist vizesi olanlarin vizelerinin iptal edildigi ve green cardlarinin pasaportlara basildigi yaziyor. Benim vizem eski olan pasaportumda basili. Sadece yeni pasaportumu gondermemi soylemisti yetkili dalginligina gelmis olabir mi ?

Soru 2 : Bu durumu konsolosluga email ile bildirmelimiyim ?

Soru 3 : visa status check den kontrol ettigimde “ Pending for missing documents “
    18 agustosta site guncellemesi olmus. Ceac tan baktigimda AP gorunuyor bir terslik varmidir sizce ?

Soru 4 : Eylul 30 a bu is sonuclanir mi ?

Stres yaptim biraz yardimlariniz icin simdiden tesekkurler

1. Hayir, iptal edip etmemesi sorun degil. Seyahat yaptiginiz pasaportta (guncel olaninda) iki tane ABD vizesi olursa, karmasaya neden olabilir, ABD'ye gocmen olmayan vizeyle giris yapmamaniz lazim. Tek neden bu, eger siz durumun farkindaysaniz baska bir seye gerek yok.

2. Gerek yok.

3. Bir sorun yok, bayram tatili yeni bitti sayilir, islemler gecikebilir.

4. Evet, sonuclanir. Sure kisitlamasinin farkindalar, o nedenle yetistireceklerdir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@illusion DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Merhaba Arkadaşlar
    Eylül'ün ilk haftasında mülakatım var.Daha önce gerek iş gerek keyfi bir çok ülkeye seyehatim oldu.Bu nedenle ve son ay olmasından ötürü AP'ye kalmaktan ve vizenin yetişemeyeceğinden ötürü biraz korkuyorum.Olur da seyehat geçmişim talep edilirse eğer geçmişe dönük bu bilgileri nasıl temin edebilirim e-devletten baktım ama sadece giriş-çıkış tarihlerimi görebiliyorum.
    Vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

Giris-cikis tarihleri disinda nasil bir bilgi ogrenmeye calisiyorsunuz? Tam anlayamadim.

• @crazycells bilgi icin cok tesekkur ederim

• @crazycells DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

arihleri disinda

O tarihlerde bulunduğum yerleri ve bulunma nedenlerini de istemiyor mu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@illusion DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@crazycells DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

arihleri disinda

O tarihlerde bulunduğum yerleri ve bulunma nedenlerini de istemiyor mu

Eger AP'ye kalirsaniz evet, ama DS260 formu icin gerekmiyor. Nereye gidip, nerelerde bulundugunuz kayit altina alinmiyor olmali, bunlar sadece sizin bileceginiz turden bilgiler 🙂

• pasaport yenilediğim için tekrar apye kalmıştım hala haber yok😥

• @emrenaz ne zaman yenilemiştimiz

• @emrenaz bende de yaprak kimildamiyor 😕 beklemeye devam...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

146

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.4k

| | | |