Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@suat-gunay, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@smartcells yanlış yere yazmıştım, kusura kalma tekrardan. "Önce bir kazan, sonra DS 260'a bakarız" da diyebilirsin ama merak işte, en azından doğru yerde sormuş olayım 🙂

İngiltere ve ABD kalışlarının belgelendirmesi için bir zaman aşımı söz konusu mu? yani belgelendirilmesini istenen kalışlar son kaç yılın kalışları olmalı? Biraz daha net olayım.

90'lı yıllarda yaptığım ABD seyahatlerimin 90% kaydına ulaşamıyorum, ulaşma şansım da yok. En az 15 seyahatin sadece 1 ya da 2 tanesinin giriş çıkış bilgisi var. Aradan geçmiş 25-30 sene.

Eşim 11 ay UK'de kalmış zamanında. dönüşü 2002 yani nerdeyse 20 sene olmuş. Bunu da mı belgelemeliyiz PC ile? Hoş sanırım bu çok zor değil, isteyebiliriz oradan ama onlarda da 20 yıla yakın bir süre öncesinin kaydı var mı bilinmez. (illa ki bir yerlerde vardır tabi de, mahalle polisi ulaşır mı emin değilim).

Benim 13-14 ay Afganistan ABD üssü kalmışlığım var ama arada 1 yıl dolmadan TR'ye gelip gitmişliğim olduğundan konu edilecek bir durum yoktur diye düşünüyorum.

"Ama Türkiye dışında bir ülkede askerlik yaptıysanız götürmek zorundasınız!" yorumunuza istinaden sorayım: Askerlik görevimin 14 ayını NATO Belçika'da yaptım ama TC askeri görevlisi olarak ve bağlı olunan asıl komutanlık adresi ve makamı Ankara. Yani bir belge alsam, NATO Belçika görünmez, Ankara görünür tüm askerlik süreci.

Böyle karışık benim durumlar. Nitekim hepsi o aşamaya geldiğim takdirde mülakatta anlatılacak şeyler, lakin DS 260 dolumu için öğrenmek isterim. Mümkün olan belgeleri toplarım, olduğu kadar artık. Durumu anlatırım, ikna olurlarsa eyvallah, ikna olmazlarsa ek belge talep ederler, o zaman çözümüne bakarım ama öncesinde hazır olmak adına bildiğiniz kadarı ile yorumlarınızı almak isterim.

teşekkürler

ABD için
    Giriş çıkış tarihlerini bilmiyorsanız açıklama kısmınına hangi yıllar arasında tahmini olarak kaç defa gittiğinizi fakat çok eski tarihli olduğu için elinizde net tarihlerin olmadığını yazarsınız.

İngiltere' de 6 aydan, diğer ülkelerde 12 aydan fazla kaldıysanız buralardan polis belgesi almalısınız.

Askerlik
    Başka bir ülke için askerlik yapmadığınız sürece porblem yok

• ⭐⭐

@smartcells harika, son derece yeterli bilgilendirme. teşekkür ederim. bir açıklama kısmı var mı diye merak ediyordum, oraya yazarım diye aklımdan geçmişti.
    askerlik elbette ki başka ülke için değil ama kesintisiz 12 ayı geçen bir süre bulundum Belçika'da. onu da yazarım açıklamaya.
    tekrar teşekkürler.

• @suat-gunay Çok teşekkür ederim cevaplar için. Sahibindende ev araba satarken rastlaşırız umarım 🙂

• @suat-gunay Benden bir tane daha varmış diyerek okudum entrynizi 🙂

Ama sizinki benimkine göre 1-2 level daha yüksek durumda.

Kazanacağınızdan hiç şüphem yok, evren bu olumlu enerjinizi karşılıksız bırakmayacaktır diye düşünüyorum 🙂

• ⭐⭐

@hopasej aaa hocam sağolasın, ne güzel bir yorum bu. evrenden benim de beklentim bu yönde, umarım dediğiniz gibi olur. ve umarım sizin gibi kalbi temiz herkes dileğine kavuşur.
    siz de hazırlanın, birlikte gidicez. ben nasılsa her şeyi hallettim, sorunumuz olmayacak 🙂

• @suat-gunay Suat bey benimde 11 yaşında bir oğlum var. Bana da çıkarsa eğer (ki hiç zannetmiyorum) şu gidişi üç aile ile güle oyneye yapsak olur mu?

• 😅😁😅 aile sayısını 4 yapalım ozaman benimde 11 yaşında kızım 6 yaşında oğlum var

• ben mutlu olurum ne güzel olur...
    hem çocuklarımız gurbet ellerde:) arkadaş olur.

• Bu arada şafak sayan tayfa nerdesiniz? Sesiniz çıkmıyor. Plakalara düştük . 7 saat sonra 81 gün kalıyor çekilişin açıklanmasına. 😅😁😅
    İsteyene tam saat dakika saniye yazabilirim😂

• geri sayım için sayaç

• @birisi tabiki çok güzel olur. Umarım gerçekten isteyen herkese çıkar

• sayacımız 07 mayıs 2022 saat: 19:00'a ayarlandı

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 
  • ⭐⭐

sayin abilerim ablalarim lise diplomami 10 gun sonra alip artik mezun olacagim hala 2023'e katilma sansim var mi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@celica sen ilk başvuru da kendini lise mezunu olarak mı yazdıysan hiçbir sorun yok sonuçta ekim ayında başlıyor mülakatlar. Eğer ekim - kasım aylarında başvuru yapmadıysan önümüzde ki ekim -kasım aylarında başvuru yapabilirsin.

• ⭐⭐

@ayvalik10 yekim kasimda filan hic basvurmadim lisem devam ediyor diye. 2024'e kaldim anlasilan sagolasin abi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@celica neden başvuru yapmadın evet önümüzdeki ekim - kasım ayında başvuru yapabileceksin. Sonuçta mezun olacağın belli idi neden başvuru yapmadın neden bize sormadın ki üzdün bizi

• @celica, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

sayin abilerim ablalarim lise diplomami 10 gun sonra alip artik mezun olacagim hala 2023'e katilma sansim var mi

Hayır başvuru şansın yok.

Forumdaki tüm konuları sakin sakin okuyup, anlamaya çalış. Ufak ufak notlar al yol haritası çiz kendine çay kahve eşliğinde, neden dersen şu soruyu soruyorsan bugün dvlottery olayını anlayamamışsın demektir.

Böyle hazır cevap herşeyi sorarak olayları belki burada halledersin, ama amerikada hayata başladığında kimseye bir şey sormadan ayaklarının üzerinde duracaksın.

• ⭐⭐

@ayvalik10 sagolasin abi 7 24 isteyim adam akilli nette takilamiyorum hic aklima gelmedi ama pisman degilim hem ingilizceyi gelistirmem icin zaman kazandim. 🙂

• Herkese selam,
    Uzun zamandır ne güzel unutmuştum DV olayını ve kafam rahattı 🙂 .. Eskazara foruma girdim, tekrar içindeki canavar ortaya çıktı. Gene, 7 mayıs tarihi aklımdan çıkmamaya başladı 😈 ....
    Ne güzel hiç heyecanım kalmamıştı, -aklıma arada geliyor- ama foruma girmiyordum, 7 mayıs a kadar girmeyi de düşünmüyordum. "Pasaport şartı kaldırıldı" konusu dikkatimi çekti, onu okuyunca, forumun sayfalarında "californiya dalgalarında sörf yapar gibi" sayfaları okurken buldum kendimi 🙂

Daha 81 gün var, ben gene google earth te houston sokaklarını dolaşıyorum, ben iyi değilim 🤦🏻

• @celica keşke sorsaydın daha önce. Forumu takip et. Bütün başlıkları mutlaka oku. Öğreneceğin çok şey vardır daha. Bizde bu sitede öğrendik herşeyi

Benzer Başlıklar

• 22189
  • 22394
  • 6
  • 13249
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |