Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• //////////////

• @yalta teşekkürler güzel düşüncelerin için. Dün akşam ki erkek takımı ile mangalda güzeldi 🙂

Maalesef menfaatperestler dadababiliyor yada kullanmaya çalışanlarda oluyor ama yapacak bir şey yok... Herkes kalitesi kadar... Küçük hesap insanları Türkiye de de vardı burada da... Amerika küçük yer... Türkiye den daha küçük... Hesap edemedikleri şey ise bir iki gazla yaptıkları şeyler onları yanlizlastiriyor... Yanlizlastikca Türklere daha çok sallıyorlar... Sözüm meclisten dışarı tabi...

• //////////////

• @yalta, içinde söyledi: ABD’ye Kaç dolar ile gittiniz

Yazdiklarim seni yaglayip ballamak icin degil kardesim. Ne ise o.

Ben niye donuste Volvo'yu sana verip Jaguar ile gelmedim onu dusunuyorum hala 🙂 Evet mangal da muhbbet de guzeldi. Gokhan'in ellerine saglik 🙂

Eyvallah. Samimiyetinden şüphem yok.

Şanzımanı değiştireyim sana vereceğim bir kaç gün. Şuan hata veriyor, ben nerede hataya düştüğünü bildiğim için sorun yok ama alışkın olmayan da hataya düşüyor...

• @yalta, içinde söyledi: ABD’ye Kaç dolar ile gittiniz

@nevzatyildizz, içinde söyledi: ABD’ye Kaç dolar ile gittiniz

@MySea sanırım Amerika'da tanıdığı olup da tanıdığının gerçekten yardımını gören kişi sayısı çok az. Yanlış anlamayın sizin öyle bir düşüncenizin olduğunu falan söylemiyorum ama orada tanıdığım var kalacak yer, iş bulma konularında bana destek olur çok bir paraya ihtiyacım olmaz, az miktarda bir parayla gitsem bana yeter gibi bir düşüncede olan arkadaşlar için yukarıda anlattığınız olay bu şekilde düşünmemeleri gerektiğini işaret ediyor. Tabiki yakınlık derecesine göre değişebilir, tam aksi de olabilir ancak bence herkes orada yardım edecek kimsesi yokmuş gibi planlı ve hazırlıklı gitmeli.

Allah Mehmet kardesimden ve @semavi (ve esinden) razi olsun. Buraya ilk adimimizi attığımızda Mehmet bizi bir hafta evinde ağırladı. Cok sagolsun. Ve @semavi arabayi ondan aldim o ticaretti ancak telefon hattiydi, sigortaydi, apartmana yerlesmesiydi her konuda yardımcı oldu. Daha birçok kişiye de sanki vazifesiymis gibi yardımcı olduğuna sahitim. O bana böyle yardımcı olduğu için bende onun vasıtası ile başkalarına yardımcı olamaya calisiyordum, ancak ben onun kadar sabırlı ve toleranslı degilim. Buraya gelipte isleri yoluna koyulana kadar saat gözetmeksizin arayan, mesaj atan arkadaşlar isleri düzene girdimi aramaz sormaz selam sabah vermez oluyorlar, taa ki tekrar bir problem yaşayıp cozemeyene kadar. Bu yüzden ben de artık pek sallamıyorum.

Aslında ben tanıdık derken şahsen tanıdık, eş, dosttan bahsetmiştim; forum üyelerini bir genelleme yaparak o durumun dışında düşünüyorum. Kadir abi bir başlıkta forum kültürü olan insanlardan bahsetmişti. Bu forumdaki insanlar zaten çoğu insanın yapmayacağı, danışmanlık şirketlerinin parayla yapacağı belki de yapamayacağı yardımı yapıyor ve insan biliyor ki gittiğimde de ellerinden gelen yardımı yaparlar ve bunun pek çok örneği var ki birini de siz verdiniz. Tabiki arada bahsettiğiniz gibi çürük elmalar da çıkabiliyor ki bunları da forum kültürünü bilmeyen çıkarcı insanlar olarak düşünüyorum.

• @yalta @semavi insallah houston a geldigimde bizleride araniza alirsiniz. 😉

• @sadriabi İşiniz önceden ayarlanmışmıydı ?

• @Sercan-Mazakoglu pek sayilmaz, ama ayda $1000 civari gelir elde ettigim part time bir internet isim vardi. Onu gelistirdim. Esas meslegime amerikada geri donmem neredeyse 3 yilimi aldi.

• 600 dolar ile geldim. Havaalaninda 1 paket sigaraya 19 dolar verdim 581 dolarcık kaldı.

• @jamel86, içinde söyledi: ABD’ye Kaç dolar ile gittiniz

600 dolar ile geldim. Havaalaninda 1 paket sigaraya 19 dolar verdim 581 dolarcık kaldı.

Ilk geldigimizde Miami'de bir otele yerlestik. Ilk aksam sigara bitti. Otelin lobby de kucuk bir bufe vardi, oradan 1 paket sigaraya $10 odedim. Ertesi gun disarida gas station da ayni sigarayi $4.50 satiyorlardi. Hatta karton olarak alirsan (10 paket), $40 idi. 😄

• Green card çıktığı takdirde çok fazla bir para göstermeden işimizi hazırlayıp gidebilir miyiz?

Şu an anda TL olarak o kadar fazla bir imkanım yok 3-4 bin dolar civarı var fakat sadece bu miktarla gitmenin zor olduğunu biliyorum işimi orda kesinleştirdikten sonra bu miktardaki bir parayla gidebilir miyiz
    Şimdiden teşekkürler

• @ömer-faruk, içinde söyledi: ABD’ye Kaç dolar ile gittiniz

Green card çıktığı takdirde çok fazla bir para göstermeden işimizi hazırlayıp gidebilir miyiz?

Şu an anda TL olarak o kadar fazla bir imkanım yok 3-4 bin dolar civarı var fakat sadece bu miktarla gitmenin zor olduğunu biliyorum işimi orda kesinleştirdikten sonra bu miktardaki bir parayla gidebilir miyiz
    Şimdiden teşekkürler

Bekar misin, evli mi? Bekarsan belki, evliysen bu miktar ile vize alman bile zor olur. Henuz GC cikmadigina gore birikim yapmaya calismalisin. Allah kolaylik versin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ömer-faruk, içinde söyledi: ABD’ye Kaç dolar ile gittiniz

Green card çıktığı takdirde çok fazla bir para göstermeden işimizi hazırlayıp gidebilir miyiz?

Şimdiden teşekkürler

Eger isinizi hazirlarsaniz ve ne kadar kazanacaginizi da gosteren is teklifi mektubu ile mulakata katilirsaniz, bu belge de maddi kaynaklariniza eklenecektir.

• Bekarım yani genel olarak da üstün körü bilgiler edinmiştim fakat daha bilgili insanlardan yardım almak istedim. Teşekkürler

• yaklaşık 3000 bin dolar ile san franciscoya geldim, yanımda getirdiğim para halen duruyor, dokunmadım bile 🙂 geldiğimin 2. günü işe girip çalışmaya başladım

• @sahmeran işini gelmeden ayarlamıştın herhalde, yada bi tanıdığının yanında başladın çalışmaya, değilmi

• Gunumuz sartlarinda, abd de isini ayarlamamis ev kiralayip arac alip ve temel ihtiyaclarini halledebilmek adina en az 10.000 dolar texas eyaleti icin 2 kisilik bir aile icin anca yeter.

• Selam arkadaşlar, 2021 yılında federal saatlik çalışma ücreti 7.25$ dolar.Tabi bu ücret temel ücret seviyesi, eyaletlere göre değişiyor.Aşağıdaki adreste eyaletlere göre saatlik ücret bilgisi gösteriliyor.Geçmiş yıllarda ki ücretler bilgisi de yıl yıl yer alıyor.

Bknz: https://www.dol.gov/agencies/whd/minimum-wage/state
    Bknz: https://www.dol.gov/agencies/whd/state/minimum-wage/history

Gelelim cebimizde kaç para olması gerektiğine, tabi bunun cevabı kişinin şartlarına ve ihtiyaçlarına bağlı.
    Green kart için istenebilecek 15K$ dolar kişinin ortalama 1 yıllık geçim ücretidir.

Şöyle ki;
    1 saatlik 7.25$
    1 haftalık 7.25x45saat= 326.25$
    1 aylık 326.25x4hafta=1305$
    1 yıllık 1305x12ay =15660$

• @gümüşyaka bu fiyatlar texas için geçerli değil mi?

• @ezgilera İmzanızdan anladığım kadarı ile iki sene üst üste Green Card tahlihlisi misiniz? Başlık ile alakasız ancak çok merak ettim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |