DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @özgür0, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@tfnsylmz beni ülkenin iç taraflarına denize kıyısı olmayan saçma sapan ıssız yerlere gönderirler diye korkuyorum 😕 denize okyanusa kıyısı olan yerlerde yaşamayı seviyorum ondan Coast Guard'a girmeyi hedefliyorum yoksa gemiye bayıldığım için falan değil. hayatım boyunca deniz kıyısı şehirlerde yaşadığım için beni çöle gönderirler de oraya alışamam diye korkuyorum. sonuçta çalışacağımız yeri biz seçmiyoruz onlar seçiyor. Green card çıkarsa hangisine katılacağıma hâlâ tam olarak karar vermedim. sanırım abd'ye gidene kadar bu kararsızlık devam edecek 😕

Orduya katılmanızı tavsiye etmiyorum . Air force deneyin bence. Ordunun büyük üsleri genelde hiçliğin ortasında . Air force üslerine birkaç kere gitmiştim ordu üslerinden daha güzel . Coast guard katılmak zor diye biliyorum sıra var diye biliyorum ama hiç araştırmadım

• @Richmond tavsiyeniz için teşekkürler çok yardımcı oluyorsunuz.

• Yasaklı

😂

• @Richmond hava kuvvetlerine girme ihtimali kara kuvvetlerine oranla nasıl hocam

• @umut-arda-adıgüzel ordu %100 zaten.Greencard olsun yeter. Air force da imkansız değil diye biliyorum. Birkaç kişiyle tanıştım air force da olan.

• @Richmond kart bir çıksın ben kara kuvvetlerine de razıyım ama havayı da denerim tabii teşekkür ederim

• Orduya girmek kolay ama bi karsilastirma yapilacaksa Air Force biraz daha secicidir Army’e gore.

• Space force'a girmeyi düşünen yok mu?

• Space Force'a henuz disaridan kimse alinmiyor, Air Force icinden uygun kisiler transfer yapiliyor sadece.

• • Basic Training’de shark attack artık yapılmıyor mu bununla ilgili bir haber okudumda.

• Reserve için eve yakın üssü seçiyoruz, benim yakınımda air force üssü varsa oraya gidebiliyor muyum?

• Almanya’ya gezmeye gitsem 1-2 aylığına oradaki üsse reserve olarak gidip aylık 2 günümü orada tamamlayabilir miyim?

• Türkiye’ye tatile gelsem reserve olarak, İncirlik üssünü hiç bir işim olmamasına rağmen ziyaret edip, içerde takılabilir miyim?

• @Erbatur, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

• Basic Training’de shark attack artık yapılmıyor mu bununla ilgili bir haber okudumda.

• Reserve için eve yakın üssü seçiyoruz, benim yakınımda air force üssü varsa oraya gidebiliyor muyum?

• Almanya’ya gezmeye gitsem 1-2 aylığına oradaki üsse reserve olarak gidip aylık 2 günümü orada tamamlayabilir miyim?

• Türkiye’ye tatile gelsem reserve olarak, İncirlik üssünü hiç bir işim olmamasına rağmen ziyaret edip, içerde takılabilir miyim?

Evet Shark Attack yok artik. Shark attack goren son birkac cycle’in icindeydim 🙂

Hayir hangi birlige bagliysaniz orada olursunuz. Soruyu yanlis anlamadiysam tabi. Army’de olsam ama yakinda Air Force varsa diye sordugunuzu dusundum?

Hayir. Hangi birlige bagliysaniz…

DoD kartiniz olacagi icin evet iceri girebilirsiniz.

• Yasaklı

😂😂😂
    Shark Attack diyince aklima geldi.

• @tfnsylmz, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@Erbatur, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

• Basic Training’de shark attack artık yapılmıyor mu bununla ilgili bir haber okudumda.

Evet Shark Attack yok artik. Shark attack goren son birkac cycle’in icindeydim 🙂

Hayir hangi birlige bagliysaniz orada olursunuz. Soruyu yanlis anlamadiysam tabi. Army’de olsam ama yakinda Air Force varsa diye sordugunuzu dusundum?

Cevaplar için teşekkürler. Evimin yakınında air force üssü var, ama ben hava, kara, deniz hangisinde olacağım bilmiyorum, reserve olarak girince buna ASVAB’a göre seçilen mesleğe bağlı olarak mi türüm belli olacak?

Birde incirliğe ziyarete gitsem içerde ne yapabilirim, üniforma ile mi girmem şart?

• @Erbatur, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@tfnsylmz, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Cevaplar için teşekkürler. Evimin yakınında air force üssü var, ama ben hava, kara, deniz hangisinde olacağım bilmiyorum, reserve olarak girince buna ASVAB’a göre seçilen mesleğe bağlı olarak mi türüm belli olacak?

Birde incirliğe ziyarete gitsem içerde ne yapabilirim, üniforma ile mi girmem şart?

Hava, Kara, Deniz vs siz seciyorsunuz. Evinizin yakinindaki us icin oradaki birlige katilmaniz lazim.

Uniforma gerekmez. Iceride restoran, alisveris merkezi vs takilabilirsiniz. Isle alakali bi seyiniz olmaz.

• Yasaklı

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ebu-Talip, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@crazycells teşekürler peki Amerikaya gitsem bi akrabam orda bana sponsor olsa oraya gidip orduya katılabilirmiyim tesekurler

Nasil bir sponsorluktan bahsettiginizi anlayamadim maalesef? Orduda bu sekilde bir sistem yok...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tfnsylmz, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Orduya girmek kolay ama bi karsilastirma yapilacaksa Air Force biraz daha secicidir Army’e gore.

Turkiye'dekinin aynisi diyebiliriz yani...

• Bir arkadaşım, GreenCard’a başvurup adjustment of status, yapmış , kartın gelmesini beklerken de, başvuru alındığı dair gelen Notice kağıdı ile army recruiterle görüşmüş, ona o kağıtla orduya girebileceğini söylemişler, hatta ASVAB sınavına gün vermişler, böyle bir şey mümkün mü? Yoksa yanlış bilgi mi vermişler?

• Yasaklı

Bir arkadaşım, GreenCard’a başvurup adjustment of status, yapmış , kartın gelmesini beklerken de, başvuru alındığı dair gelen Notice kağıdı ile army recruiterle görüşmüş, ona o kağıtla orduya girebileceğini söylemişler, hatta ASVAB sınavına gün vermişler, böyle bir şey mümkün mü? Yoksa yanlış bilgi mi vermişler?

AOS gerekcesi nedir. Mevcuttaki vize durumu?

• @Ping-PONG bilmiyorum, ABD içinde yaşarken GreenCard’a başvurabiliyor, şartları karşıladığı icin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

46

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.7k

| | | |