DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@denizci10, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@Ping-PONG, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@özgür0, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@Ping-PONG Gencim daha. Askere bile gitmedim

Coast Guard in yas siniri cok dusuk o yuzden sordum.
    Sadece bir konuya dikkatini cekeyim karar vermene etki etmek adina. 10 yildir denizde calisan bir adam olarak.

Denizcilik oyle ben denizi seviyorum diyeni birak gercekten deniz asigi birini bile denizden sogutur. Dikkatli karar vermeni tavsiye ederim. Hem denizci hem asker offf double 😂
    Ama Coast Guard, Navy ye gore tabi biraz daha farkli bir yapi. Butun ayrintilarini incelemeni oneririm.

@denizci10 var mi bir yorumun bu konuda. 🙃

Coast Guard candır gerisi heyecandır. Yurtdışında çalışmak istersen navy savaşmak istersen seal abd den dışarı çıkmak istemiyorum diyorsan voast guard.

He evet ABD den disari adim atmama olayi guzel olabilir. Ben denizi sevmekle denizde calismak arasindaki farki vurgulamak istemistim. Sanildigi kadar kolay bir is olmadigini soylemek istemistim.

Calisma sartlari herkesin ayak uydurabilecegi standartlarda midir? Bilemedim.

Orası başka zaten. Denizi herkes yapamaz ayrıca Coast Guard anlık mevzu. Kötü havalarda da seyir yaparsın. Denizcilik zor zanaat

• @Richmond slm abe ben mervan şuan Türkiyedeyim amerikada orduya nasıl girebilirim yardımcı olabilirmisiniz

• @crazycells slm ben amerikan ordusuna katılmak istiyorum ama nasıl yapacaz gerçektende çok zor yardımcı olmanızı istiyorum saygılarımlan

• Slm ben mervan türkiyede yaşıyorum 29 yaşındayım jandarmada çalışıyorum ve ben amerikan ordusuna girmek istiyorum bu konuyla ilgili ne yapabilirim bana yardımcı olmanızı istiyorum saygılarımlan

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ebu-Talip, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@crazycells slm ben amerikan ordusuna katılmak istiyorum ama nasıl yapacaz gerçektende çok zor yardımcı olmanızı istiyorum saygılarımlan

evet Turkiye'de yasiyorsaniz ve ABD'de bulunmuyorsaniz maalesef su an icin ABD ordusuna katilabileceginiz bir yol yok.

• amerikan ordusunda okullu subaylar haricinde diger askerlerin uzun zaman askerlik yapacak diye bir garantileri yoktur,disipsizlikten atabilirler,sahis bikar terkeder.

• @denizci10 zorluğu tabii ki vardır ama Army'ye girersem beni dağa taşa çöle gönderirler diye korkuyorum. Deniz kenarı olduğundan Coast Guard daha cazip geliyor. Buraya katılırsam sürekli gemilerde mi olurum?

• ⭐⭐⭐⭐

@denizci10 zorluğu tabii ki vardır ama Army'ye girersem beni dağa taşa çöle gönderirler diye korkuyorum. Deniz kenarı olduğundan Coast Guard daha cazip geliyor. Buraya katılırsam sürekli gemilerde mi olurum?

Hiç şüphen olmasın.

• Yasaklı

@denizci10, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@denizci10 zorluğu tabii ki vardır ama Army'ye girersem beni dağa taşa çöle gönderirler diye korkuyorum. Deniz kenarı olduğundan Coast Guard daha cazip geliyor. Buraya katılırsam sürekli gemilerde mi olurum?

Hiç şüphen olmasın.

😂
    Ben de ekleme yapmak istiyorum buna.
    1 Mart’ ta yeniden 6 ayligina denize cikacagim.
    Benim Mega Luks Yat sektorunde elektro teknik zabiti/ses goruntu otomasyonve it muhendisi gorevlerini ustleniyorum. Gunum sinema salonunda flim izleyerek, yuzerek, bilgisayar basinda muzik dinleyip cihazlari kontrol ederek yiyerek icerek geciyor.
    Yasam mahalinin luks derecesi de beyaz saray da yoktur.

Ona ragmen karaya adim attigim her gun bitmesin diye dua ediyorum. Cilgina donup butun gunu degerlendirmek icin elimden geleni yapiyorum.

Ben bu ortamda daraliyorsam sen Cost Guard gemisinde gececek hayati dusun. 😂

Bir de ekleme yapayim. Ben kendi basima zaman gecirmeyi seven aman surekli sosyalleseyim derdinde olmayan bir adamim. Gencligimi doya doya yasadigim icin o kadar takintilarim yok. Ona ragmen diyorum. Gerisini sana birakiyorum.

Bonus: Denizciler herkesin anlasabilecegi kafa yapisinda insanlar degildir. Adami dinden imandan cikarirlar. 😂

• arkadaslar yaklasik 3 senelik bir personel olarak Air Force hadi bilemedin Army'den sasmayin derim. Navy falan dusunenlere ne diyeyim bilmiyorum 🙂

• @tfnsylmz beni ülkenin iç taraflarına denize kıyısı olmayan saçma sapan ıssız yerlere gönderirler diye korkuyorum 😕 denize okyanusa kıyısı olan yerlerde yaşamayı seviyorum ondan Coast Guard'a girmeyi hedefliyorum yoksa gemiye bayıldığım için falan değil. hayatım boyunca deniz kıyısı şehirlerde yaşadığım için beni çöle gönderirler de oraya alışamam diye korkuyorum. sonuçta çalışacağımız yeri biz seçmiyoruz onlar seçiyor. Green card çıkarsa hangisine katılacağıma hâlâ tam olarak karar vermedim. sanırım abd'ye gidene kadar bu kararsızlık devam edecek 😕

• ...coast guard da asker olarak gorev yapmak vardir birde teknik eleman olarak,asker anlasmasi yapilinca,deniz uzerinde her yere gonderilme ihtimalleri vardir diye dusunuyorum..denizi gormeden pacalari sivama diye bir tabir vardir,green card ciktiktan sonra cok seyler degisebilir.

• @özgür0, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@Erbatur yazdığınızı çok saçma buldum 😞 sanki yazılmak için yazılmış gibi. Her şeyi oraya gitmeden önce gidecekmiş gibi planlamamız lazım ki green card çıktıktan sonra onu mu seçsem buna mı başvursam diye düşünmeyelim. Şimdiden gidecekmiş gibi plan yapmamız gerekiyor ilerde sıkışmamak için. Gitmeye 1 ay kala mı bu soruları sormamızı bekliyordunuz? Saygılar.

Plan yapmak, olma ihtimali size bağlı olan veya olasılığı yüksek şeylerde yapılırsa daha akılcıl olur. Burada greencard’ı olmadan veya Amerika’ya hiç gelmeden bir sürü gelecek planı yapan kişilerin, bunu çekilişten çıkarsa gibi bir temelle yapmalarını eleştiriyorum, bu aynı bana milli piyangodan para çıkarsa, şunu bunu yaparım demek gibi. Zaten greencard çıksa bile yaşam şartları vs. her şey düşünüldüğü gibi gitmiyor genelde, hiç bir zaman hesaba katamayacağınız, ABD’de yaşam tecrübesi ile öğrenilen tonla şey ve değişken var. Ayrıca green card çıktından sonra neredeyse 1 yıl sonra ABD’ye giriş yapıyorsunuz, çıktından sonra düşünmek için yeterince zaman var, son 1 ay kala plan yapmazsınız merak etmeyin, hele bir çıksın size.

• bu aralar çok yazdığımın farkındayım ama bir soru daha sormak isiyorum. hangi branch'te beni (eğer evliysem) evden uzak yerlere göreve gönderme ihtimalleri en azdır? internette ingilizce kaynaklarda en fazla navy en az airforce diye okuyorum. çevrenizden gördüğünüz kadarıyla sizden de yanıt almak istedim.

• @Erbatur, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@Erbatur yazdığınızı çok saçma buldum 😞 sanki yazılmak için yazılmış gibi. Her şeyi oraya gitmeden önce gidecekmiş gibi planlamamız lazım ki green card çıktıktan sonra onu mu seçsem buna mı başvursam diye düşünmeyelim. Şimdiden gidecekmiş gibi plan yapmamız gerekiyor ilerde sıkışmamak için. Gitmeye 1 ay kala mı bu soruları sormamızı bekliyordunuz? Saygılar.

Plan yapmak, olma ihtimali size bağlı olan veya olasılığı yüksek şeylerde yapılırsa daha akılcıl olur. Burada greencard’ı olmadan veya Amerika’ya hiç gelmeden bir sürü gelecek planı yapan kişilerin, bunu çekilişten çıkarsa gibi bir temelle yapmalarını eleştiriyorum, bu aynı bana milli piyangodan para çıkarsa, şunu bunu yaparım demek gibi. Zaten greencard çıksa bile yaşam şartları vs. her şey düşünüldüğü gibi gitmiyor genelde, hiç bir zaman hesaba katamayacağınız, ABD’de yaşam tecrübesi ile öğrenilen tonla şey ve değişken var. Ayrıca green card çıktından sonra neredeyse 1 yıl sonra ABD’ye giriş yapıyorsunuz, çıktından sonra düşünmek için yeterince zaman var, son 1 ay kala plan yapmazsınız merak etmeyin, hele bir çıksın size.

evet, green card çıktıktan sonra da plan yapılabilir ama benim canım şimdiden plan yapmak istiyor 🙂 bu olayı neden bu kadar eleştirdiğinizi anlamadım isterse bu sene isterse 10 sene sonra çıkacak olsun bazı temel bilgileri şimdiden öğrenmeye çalışıyorum. çıkacakmış gibi planlar yapıyorum ve umudum bu yönde. çıkmazsa da zaten bu öğrendiğim bilgilere gerek kalmaz ve en kötü ihtimalle ABD ordusu hakkında yeni bilgiler öğrenmiş olurum. sadece iş için değil birçok şey için araştırma ve plan yapıyorum oraya gidecekmiş gibi (çıkmayacak olsa bile). hayatlarımız zaten ümit etme üzerine kurulu : ) green card çıktıktan isterse 2 sene sonra gidecek olayım, bazı şeyleri şimdiden kafamda netleştirmeye çalışıyorum. bütün araştırmamı o 1 senelik süreye sıkıştırmak istemiyorum. kim bilir belki o süre zarfında çok ağır bir işte çalışıyor olacağım ve kafamdaki bazı sorulara yanıt bulacak vaktim olmayacak...

• @crazycells teşekürler peki Amerikaya gitsem bi akrabam orda bana sponsor olsa oraya gidip orduya katılabilirmiyim tesekurler

• Merhaba doktor olarak orduya başvurursak usmla sınavını yinede vermemiz gerekir mi

• Yasaklı

@Ebu-Talip, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@crazycells teşekürler peki Amerikaya gitsem bi akrabam orda bana sponsor olsa oraya gidip orduya katılabilirmiyim tesekurler

Orduya katilmak ikinci adim. Ilk adim greencard. Greencard sahibi olmak konusunu aratirmanizi tavsiye ederim. Greencard iniz olmadan ordu ya katilamazsiniz.

• Yasaklı

Kimdi o Coast Guard dusunen, al sana Cost Guard ne yaparin orneklendirmesi. Birden fazla MOS a ornek gorev yapan asker mevcut video da 🙃

Burada olmayan bir ayrintiyi da ben soyliyim.
    Army-infantry de cim bicersin,
    Coast Guard da guverte temizlersin.

😂

Ilerleyen dakikalarda arka planda seyir yapan gemide guvertede temizlik yapan bir asker olduguna eminim ama ispat edemem. 😂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

203

41.4k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.4k

| | | |