Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @semavi beycigim sen benim arabayı hallettin mi ondan haber ver. Geleyim mi almaya. Bak YouTube canlı yayınlardan sonra buradan da yazıyorum. Olmadı Biden reisi araya sokacam artık 🤠

• ⭐⭐⭐

@semavi, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

Ikinci elde arac fiyatlarinin maalesef onune gecilemiyor. Daha fazla yukselir mi bilemiyorum ama dusmeyecegi kesin...

Size son donem sattigim bir kac araci ve alicilarini soyleyecegim. Oradan cikarim yapin...

2015 Mazda cx5 122k mile, 11500 Drivetime (10800e bir Turk arkadasa birakmistim, o karar verirken online satilmis )
    2018 Nissan Rogue SL 23k mile, 24500 NISSAN Yetkili Saticilarindan birisi
    2016 Mitsubishi Outlander Sel, 85k mile , Cadillac Chevrolet Yetkili Saticisi
    2016 2016 Mitsubishi Outlander sport, 88k mile, 11000
    2013 Toyota Camry. 120k Mile, California da yetkili bir dealer 11000e aldi, daha shipping odeyecek!

Bunlari neden yazdim? Bunlar buyuk galeriler... Nissan bayisi beden nissan aliyorsa, Cadillac bayisi mitsubishi satiyorsa isler karisik demektir... Carmax ve carvanaya da sattigimiz araclar oldu...

sektorden haberleri dinlediniz... esenlikler dilerim 🙂 TRT Houston Studyosundan kucak dolusu sevgiler 🙂

Sıfır araç bulunmasında bir sıkıntı var mı? Hemen alınabiliniyor mu yoksa isim yazdırıp sıra mı bekleniyor?

• ⭐⭐⭐

@semavi abi, geçen Reddit'in r/whatcarshouldIbuy konusuna göz atıyordum. Orada bir konu gördüm "2. el piyasası sizce normale dönecek mi?" diye. Biraz yazılan mesajları okuyunca herkesin "2022 içerisinde çip krizinin çözülmesiyle birlikte 0. araç üretiminin normal seyrine girip, 2. ellerin de dolayısıyla ucuzlayacağı" beklentisinde olduğunu farkettim. Türkiye'den gelmiş biri olarak "yükselen bir fiyatın bir daha düşmeyeceğini" yazmak istedim ama arkadaşların umudunu kırmayayım deyip, dizimi kırıp oturdum 🙂

Bu arada umarım yanılırız ama gidişat seni haklı çıkartacak gibi. 😕

• Arac veya dayanikli tuketim malzemelerinin shortage olmasini gectim. Artik yavas yavas gunluk kullanim malzemeleri ve yiyecek gibi hayati seylerde shortage oldugunun alt yapisini hafiften olusturuyorlar. Bir kac ay icinde gunluk tukettigimiz yedigimiz ictigimiz seylerin bir anda yok oldugunu veya fiyatlarinin arttigini gorebiliriz.

• @Ozzyavuz merhaba hayırlı olsun,nasıl bir yol izlediniz yardımcı olurmusunuz lütfen bana da

• @TMG %22'lik bir artık yapmışlar, 1 yıllık uzatırsan o da.

ABD'de olabiliyor mu böyle şeyler bir sene de %22 arttırdım falan diye, biraz bilgi almış olalaım hem 🙂

Düşünüyor musun uzatmayı? Bir de neler dahil kirana? Sanırım elektrik falan dahil değil mi?

• @Hopasej, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@TMG %22'lik bir artık yapmışlar, 1 yıllık uzatırsan o da.

ABD'de olabiliyor mu böyle şeyler bir sene de %22 arttırdım falan diye, biraz bilgi almış olalaım hem 🙂

Düşünüyor musun uzatmayı? Bir de neler dahil kirana? Sanırım elektrik falan dahil değil mi?

Gidip konustum yonetimle cevredeki tum siteler ve evlerin de kiralari artti o yuzden bizde artirdik dediler. Su anda ev alamayacagim icin mecbur kontrati uzatacagim. Biraz daha dusuk olan yerler var ama okul puani kotu, okul puani iyi olan yerlerde yeni olan sitelerde 1500'e bile 1+1 var. Bu fiyatin icine hicbir sey dahil degil. Bunun uzerine $7.5 administration fee, $12 insurance, $25 valet trash binecek. Bir de 2 ayda bir su parasi geliyor $50-$60 civari. Elektrik $100'dan asagi gelmiyor zaten. Bu hali ile bir ay $1247.5 diger ay $1300-$1320 civari oderim 1+1 icin aylik.

• @roccorocco, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

Arac veya dayanikli tuketim malzemelerinin shortage olmasini gectim. Artik yavas yavas gunluk kullanim malzemeleri ve yiyecek gibi hayati seylerde shortage oldugunun alt yapisini hafiften olusturuyorlar. Bir kac ay icinde gunluk tukettigimiz yedigimiz ictigimiz seylerin bir anda yok oldugunu veya fiyatlarinin arttigini gorebiliriz.

Evet bunu facebook'da bir cok grupta goruyorum. Market raflarinin bos fotografini paylasip food shortage basladi diye insanlari provake ediyorlar. Dedigin gibi muhtemelen on hazirlik bu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TMG houston hangi bölgedesin bilemiyoum ondan genel houston linklerini koyuyorum aşağıdaki evlere bakar mısın

https://www.apartmentratings.com/tx/houston/

https://www.apartmenthomeliving.com/houston-tx/apartments-for-rent/1-bedroom/to-1500?sort=price-up

• Sagol @ayvalik10 cok gereksiz bir mesaj olmus. Iyi gunler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TMG sana öneri sunmak neresi gereksiz anlatır mısın

• @ayvalik10, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@TMG sana öneri sunmak neresi gereksiz anlatır mısın

Kardesim, Turkiye'de senin oturdugun yerden kiralik ev onerisi istesem belki danisabilirdim sana fakat ben 3 yildir bu bolgede yasiyorum zaten. Sence ben bu aramayi yapamayacak kadar aciz birimiyim? Bana boyle bir linki gondererek neyi amacladin ki?

• @TMG Texas cok sıcak bence oradan taşınmalısınız

• @TMG Evet ben ozellikle restoranlarda, bazi starbuckslarda bazi urunlerin ve iceriklerin shortage nedeniyle olmadigini camlarina kapilarina uyari seklinde yazdiklarini goruyorum. Bazi isletmelerde logistic sorunlar ve staff shortage gibi nedenlerle urun tedarik edemediklerini deklare etmis.

• @roccorocco, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@TMG Evet ben ozellikle restoranlarda, bazi starbuckslarda bazi urunlerin ve iceriklerin shortage nedeniyle olmadigini camlarina kapilarina uyari seklinde yazdiklarini goruyorum. Bazi isletmelerde logistic sorunlar ve staff shortage gibi nedenlerle urun tedarik edemediklerini deklare etmis.

Urunlerin cogu CIN'den ithal ediliyor. Bence en buyuk sikinti buradan kaynaklaniyor.

@nicely keske daha sicak olsa, ben soguk sevmiyorum.

• @israfil, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@semavi beycigim sen benim arabayı hallettin mi ondan haber ver. Geleyim mi almaya. Bak YouTube canlı yayınlardan sonra buradan da yazıyorum. Olmadı Biden reisi araya sokacam artık 🤠

Aracınız hazır İsrafil bey 🙂

• @Sono, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@semavi abi, geçen Reddit'in r/whatcarshouldIbuy konusuna göz atıyordum. Orada bir konu gördüm "2. el piyasası sizce normale dönecek mi?" diye. Biraz yazılan mesajları okuyunca herkesin "2022 içerisinde çip krizinin çözülmesiyle birlikte 0. araç üretiminin normal seyrine girip, 2. ellerin de dolayısıyla ucuzlayacağı" beklentisinde olduğunu farkettim. Türkiye'den gelmiş biri olarak "yükselen bir fiyatın bir daha düşmeyeceğini" yazmak istedim ama arkadaşların umudunu kırmayayım deyip, dizimi kırıp oturdum 🙂

Bu arada umarım yanılırız ama gidişat seni haklı çıkartacak gibi. 😕

Ben düşeceğini pek sanmıyorum ani bir şekilde... Belki bir kaç yıllık süreçte değişimler olur ama sanmam...

• ⭐⭐

Merhaba Arkadaşlar,

Şu an ABD'de ailesi ile yaşayan ve uygun fiyata kirada oturan birileri var mı acaba? Genelde 1+1 evler 1200-1500$ bandında yazılanları görüyorum. Ama ilgili sitelerden kontrol ettiğimde 950$'lara da tehlikeli olmayan bölgelerde kiralık dairelerin olduğunu görüyorum. O nedenle bir sormak istedim acaba ailesi ile birlikte yaşayan ve 1000$ bandında kira ödeyenler var mı diye.

Eyalet, şehir, bölge fark etmeksizin soruyorum bu soruyu. Öğrenmek istediğim şey, 1000$ ile ABD içinde tehlikeli olmayan bir bölgede aile ile yaşanabilir mi. Sadece piyasa araştırması için soruyorum.

Şimdiden cevap verecek olan herkese teşekkürler.

• @abrakadabra yaşanır ama evin içi çok kötü karanlık ve rutubetli olabilir veya bakımsız olabilir. boyle birşey ile ugrasmak yerine gunde 2 saat daha fazla doordash veya uber yaparak $1300 luk yer tutmak daha iyi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

51

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |