Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@smartcells, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@Sono, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Merhaba,

ABD'den Türkiye'ye gidiş - dönüş uçak biletleri, genel olarak Türkiye - ABD'den uçuşlarından daha pahalı sanırım. Bilet fiyatlarına göz atarken farkettim bunu; genel bir kural mı onu merak ettim. Eğer öyleyse sanırım sürekli TR - ABD gidiş dönüş olacak şekilde planlama yapmak daha iyi sanırım, değil mi?

ABD'de yaşıyorsa orada dolar kazanıyordur, parası çoktur diye bakıyor olabilirler 🙂

Aynen oyle dusunuyorlar bence!!

Ama biz de saf değiliz. THY'ye mecbur değiliz. Hangisi ucuz geliyorsa onu kullanırız. 5 saat fazla uçarız, aktarma yerinde 3 saat fazla bekleriz ama fazla ödemeyiz. Parayı kolay kazanmıyoruz ki bu kadar kolay harcayalım. Mesela yukarıda koyduğum WAW-ATH-IST uçuşunu keyfimden değil THY WAW-IST uçuşuna 430 euro istediği için yaptım. Atina havalanında 2 saat geçirdim ama 300 euro da cebimde kaldı. 🙂

• @Sono, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Merhaba,

ABD'den Türkiye'ye gidiş - dönüş uçak biletleri, genel olarak Türkiye - ABD'den uçuşlarından daha pahalı sanırım. Bilet fiyatlarına göz atarken farkettim bunu; genel bir kural mı onu merak ettim. Eğer öyleyse sanırım sürekli TR - ABD gidiş dönüş olacak şekilde planlama yapmak daha iyi sanırım, değil mi?

Doğru sebebini bilmiyorum. Pandeminden önce anneme bilet aldık Türkiye'den gidiş dönüş 550 dolardı aynı tarihlerde tersine git gel 900 dolardı.

• @smartcells Biz aktarmali ucuslarda gecikmeler nedeni ile onceden bazi sorunlar yasadik. O nedenle, son zamanlarda direk ucuslari tercih ediyoruz.

Bir keresinde esim, yalniz olarak, Dulles-Viyana-Istanbul-Adana yerine, ucak Dulles'dan gecikmeli kalkinca, Dulles-Viyana-Frankfurt-Bukres-Istanbul-Adana uctu 😃 12-13 saatlik yolculuk neredeyse 24 saati gecti.

Bir defasinda da JFK-Frankfurt-Antalya ucusunda, ucak Frankfurt'tan gecikmeli kalkiyor ve Antalya'da alanda bir aksaklik yuzunden, yari yolda yon degistiriyor ve Izmir'e iniyor. Izmir'den Antalya'ya, ucuslarda yer bulamadigimiz icin, otobus ile gitmek zorunda kalmistik ve otel rezervasyonu falan herseyi degistirmek zorunda kalmistik.

Bir defasinda da ben Dubai aktarmali ucmustum. Dubai'de 12 saatten fazla beklemek zorunda kalmistim. Yaklasik 1 gunum extra yollarda gecmisti.

• @Sono, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Merhaba,

Ucak fiyatlari ulkelerin gelir seviyesine gore duzenleniyor. Bir ucagi bir rotaya gonderdiginiz zaman bir de ayni guzergahta geri donusu olacak. Dusuk gelirli ulkelerden donuste yuksek fiyata bilet satmaya calistiginizda zarar edersiniz. Bu nedenle ulke gelir seviyelerine gore bilet fiyatlari degisir.
    Turkiye-ABD gidis-donus bilet alip, donus biletinizi daha sonraya erteletebilirisniz. Bu aralar neredeyse butun havayollari ucretsiz degisiklik opsiyonu sunuyor (Tarife farki odemek zounda kalabilirsiniz). Bilet alirken kosullari okursaniz gerekli aciklamalar mevcut.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sono, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Merhaba,

Yanilmiyorsam ABD'den kalkinca ayri bir kalem vergi daha aliyorlardi, o nedenle ucus ABD'de baslayip ABD'de bitince daha yuksek miktar oduyorsunuz... Su an nerede gordugumu hatirlayamadim ama wendover productions video'larinda gormus olabilirim...

• Şuan hem pcr hem de çift doz aşımı isteniyor amerika uçuşları için ? Eğer öyleyse diyelimki çift doz aşımız var ama pcr pozitif çıktı , uçuşa alınmıyor muyuz ? Nasıl işliyor süreç ?

• @cüneyt-tarıkman Hem çift doz aşı hem de pcr testi istiyorlar. Eğer pozitif aşılıları alsalardı, aşılılardan pcr testi istemezlerdi hocam.

• ⭐⭐⭐

@cüneyt-tarıkman ABD uçuşları için aşı şartı kasım ayında gelecek. O güne kadar yalnızca PCR yeterli.

Ancak göçmenlik amacıyla vize başvurunuz varsa ve bu yüzden sağlık muayenesine girmeniz gerekiyorsa, o zaman çift doz aşı şartı var.

• 3 ekimde geldim İstanbul'da havalimanında pcr testi soruldu o kadar. Amerika JFK-New york girişte hiç bir şey sorulmadı bilginiz olsun.

• @Murat-Yılmaz Merhaba,
    Katar aktarmalı uçuşlarda PCR testi isteniyor mu veya başka bir belge ? Oğlum Amerika'dan Türkiye'ye Katar aktarmalı gelecek.

• @SerdarNil turkiyeye giriste asi kartiniz varsa yeterli oluyor. Katar aktarmasinda pcr testine gerek yok eger asi kartiniz varsa.

• Kasım ayında ABD ye aktarmali ucuslarda duzenleme gelecek, sanırım bir takım kısıtlamalar kalkacak aktarmalarda. Bilet alacakların bilgisine.

• @MySea merhaba son düzenlemeye göre Türk vatandaşları avrupa aktarmalı Amerika uçuşu yapabilecek mi bilginiz var mı?Bununla ilgili bir bilgi göremedim.

• @Cerny Kasim ayindan itibaren sanirim evet. Fully asili ve negative PCR testi ile.

• @MySea teşekkürler.

• İstanbul Amerika direk uçuşlarında kabine lap top alabiliyor muyuz ? Son durum nedir ?

• @cüneyt-tarıkman ülke içi ülke dışı uçuş farketmez, bütün uçuşlarda laptop ve tablet gibi aletler eğer paketinden çıktıysa kabin bagajı veya sırt çantanızda olmak zorunda zaten 🙂 hala bu geçerli.

• @mulus, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@cüneyt-tarıkman ülke içi ülke dışı uçuş farketmez, bütün uçuşlarda laptop ve tablet gibi aletler eğer paketinden çıktıysa kabin bagajı veya sırt çantanızda olmak zorunda zaten 🙂 hala bu geçerli.

Teşekkürler. Bir ara amerika bize özel sıkıntı çıkarıyordu diye hatırlıyorum 🙂 Ondan sormuştum. Sorun yoksa ne güzel.

• Selam,
    Turkiye den ABD ye turist vizeli yolculara Almanya dan aktarma icin guncel durum hakkinda bilgi verebilecek olan var mi?
    Tesekkurler.

Benzer Başlıklar

• 36
  • 8
  • 11
  • 38
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |