Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov Son 72 saat içerisinde alınmış olması yeterli. Bu durumda söylediğin gibi yapabilirsin.

• ⭐⭐

@Orhan-Cabarov ayrıca şunuda belirteyim iki doz aşı zorunluluğu istemediğinden emin olun lütfen sorun yaşamayın. En son bir bildirim yayimlamıştı Amerika devleti 1 ekimden itibaren çift doz aşı zorunluluğu getirilecektir diye bu bilgiyi tehid edin lütfen

• @Sono
    @emirgenco

Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için. Çift doz BioNTech, Pfizer aşım ve aşı kartım var.

• ⭐⭐

@Orhan-Cabarov e o zaman pcr ye gerek var mı ki ?

• ⭐⭐

@emirgenco o halde THY ile uçacaksanız THY çağrı merkezini arayın ve sorun güncel durum onlarin sisteminde mevcut Amerika girişte sadece aşı kartı kabul ediyor mu etmiyor mu bunu biliyorlar onlar

• @Orhan-Cabarov Amerika halen pcr testi istiyor. ucustan 72 saat once yapilan test yeterli olacak, negatif olma sarti ile 🙂

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@Orhan-Cabarov sizin için arayıp sordum THY yi Amerika test istiyormuş bilginiz olsun Orhan bey

• @emirgenco Teşekkür ederim, arayıp zahmet etmişsiniz hocam. Evet, aşı yapsak bile test istiyorlar.
    @cnpist Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@Sono, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Star Alliance üyesi diğer hava yollarının mil programlarından kazandığınız milleri Miles & Smiles hesabınıza aktaramazsınız; ancak hesabınızdaki milleri kabin yükseltme kapsamında ortak olarak kullanabilirsiniz.

Şu kısmı düzelteyim. Star Alliance üyesi bir havayolu ile uçtuğunuzda M&S numaranızla check-in yaparsanız o uçuştan kazanacağınız miller M&S hesabınıza ekleniyor. O anda yapmasanız bile sonradan eksik uçuş olarak ekleyebilirsiniz. Ben bu şekilde Agean Airlines ve Polonya LOT havayollarında yaptığım uçuşların millerini M&S hesabıma yazdırdım.

Kısaca, Star Alliance üyelerinden mil kazanmak için hepsinden ayrı ayrı üyelik almanıza gerek yok. Üye havayolllarından sadece birinden üyelik (örneğin THY M&S) hepsinin uçuşlarından mil kazanmak için yeterli.

Ayrıca M&S milleri ile Alliance üyesi diğer hava yollarından da ödül bilet alınabiliyor
    c2f03d16-0aa3-43c4-8d91-ef6e07cd5053-image.png

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emirgenco, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@Orhan-Cabarov e o zaman pcr ye gerek var mı ki ?

ABD'ye girerken var. Sadece Turkiye'ye girerken asilar tamsa PCR testi istenmiyor.

• ⭐⭐

@crazycells evet üstadım bunu biliyorum çok şükür bunu istemiyorlar

• ⭐⭐⭐

@smartcells Cok teşekkürler ek bilgi icin. Aslında İlginc geldi cunku THY kendi sitesindeki soru cevap kısmında Star Alliance diğer üye programlarındaki millerin Miles & Smiles hesabına aktarilmadigini yazmış. Ama Sanırım bilet alırken farklı bir program kullanılırsa geçerli bir durum bu. Bilet alırken farklı havayolu da olsa Miles & Smiles hesabı verilirse, muhtemelen mil direkt MS hesabına işleniyor.

https://www.turkishairlines.com/tr-kt/bilgi-edin/farkli-star-alliance-uyelik-hesabimdaki-milleri-miles-and-smiles-uyeligime-aktarabilir-miyim/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@smartcells Cok teşekkürler ek bilgi icin. Aslında İlginc geldi cunku THY kendi sitesindeki soru cevap kısmında Star Alliance diğer üye programlarındaki millerin Miles & Smiles hesabına aktarilmadigini yazmış. Ama Sanırım bilet alırken farklı bir program kullanılırsa geçerli bir durum bu. Bilet alırken farklı havayolu da olsa Miles & Smiles hesabı verilirse, muhtemelen mil direkt MS hesabına işleniyor.

https://www.turkishairlines.com/tr-kt/bilgi-edin/farkli-star-alliance-uyelik-hesabimdaki-milleri-miles-and-smiles-uyeligime-aktarabilir-miyim/

Dediginiz gibi baska bir mil programini kullanirsaniz o durumda aktarma yapamazsiniz. Zaten sayin @smartcells de ayni seyi soylemis gerci... Yani Lufthansa'nin Miles & More programinin bilgilerini verirseniz odul olarak kazandiginiz miller oraya gider. Ama tabii ki Lufthansa'nin kendi ucusundan Miles&More'a veya Miles&Smiles'a verecegi miller esit degil. Tum firmalar kendi programlarini kullanmanizi istedigi icin en cok mili kendi programlarina veriyor, diger mil programlarinin bilgisini verince kazandiginiz mil miktari daha az oluyor. Boyle bir durumda herkes kendi yasam tarzina ve uctugu havayolu sirketlerine gore ne yapacagina karar vermeli...

• ⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Dediginiz gibi baska bir mil programini kullanirsaniz o durumda aktarma yapamazsiniz. Zaten sayin @smartcells de ayni seyi soylemis gerci... Yani Lufthansa'nin Miles & More programinin bilgilerini verirseniz odul olarak kazandiginiz miller oraya gider. Ama tabii ki Lufthansa'nin kendi ucusundan Miles&More'a veya Miles&Smiles'a verecegi miller esit degil. Tum firmalar kendi programlarini kullanmanizi istedigi icin en cok mili kendi programlarina veriyor, diger mil programlarinin bilgisini verince kazandiginiz mil miktari daha az oluyor. Boyle bir durumda herkes kendi yasam tarzina ve uctugu havayolu sirketlerine gore ne yapacagina karar vermeli...

Şimdi kontrol ettim, Varşova'dan İstanbul'a Atina aktarmalı olarak Agean Airlines ile geldiğimde Varşova-Atina ayağına 695, Atina-İstanbul ayağına 250 mil vermiş. Bunlar Miles&Smiles hesabına geçti. Bu promosyonla 128 euroya aldığım aldığım düşük sınıf bir biletti. THY'nin verdiği mil miktarı ile aynı vermişler.

02e0007d-ff51-47ad-884f-ad000d35462d-image.png

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@smartcells dediginiz durumdaysa program sartlari degismis... Benim bu konudaki bilgim 6-7 yil onceki ucuslara dayaniyordu... Guncel bilgi icin tesekkurler.

• ⭐⭐⭐

Merhaba,

ABD'den Türkiye'ye gidiş - dönüş uçak biletleri, genel olarak Türkiye - ABD'den uçuşlarından daha pahalı sanırım. Bilet fiyatlarına göz atarken farkettim bunu; genel bir kural mı onu merak ettim. Eğer öyleyse sanırım sürekli TR - ABD gidiş dönüş olacak şekilde planlama yapmak daha iyi sanırım, değil mi?

• ⭐⭐⭐

Merhaba,

ABD'den Türkiye'ye gidiş - dönüş uçak biletleri, genel olarak Türkiye - ABD'den uçuşlarından daha pahalı sanırım. Bilet fiyatlarına göz atarken farkettim bunu; genel bir kural mı onu merak ettim. Eğer öyleyse sanırım sürekli TR - ABD gidiş dönüş olacak şekilde planlama yapmak daha iyi sanırım, değil mi?

ABD'de yaşıyorsa orada dolar kazanıyordur, parası çoktur diye bakıyor olabilirler 🙂

• @smartcells, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Merhaba,

ABD'de yaşıyorsa orada dolar kazanıyordur, parası çoktur diye bakıyor olabilirler 🙂

Aynen oyle dusunuyorlar bence!!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |