Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• merhabalar bir sorum olacaktı,lise diploması sadece mülakat günü mü talep ediliyor.2. sorum da mülakat gününe 1 defa gitmeyip konsolosluğu arayıp direk mezun olacağım tarihi belirterek yeni tarih vermelerini bir şeyi etklier mi? iyi günler

• @kolezyum, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ayvalik10 abd'ye ilk girişte sadece bir kişi olarak harcamamı yazıyorum. Houston TX

Airbnb günlük oda herşey dahil 25$ ayda 750$ yapar. Bu eve havaalaninda gelirken mesafeye göre 45$ tuttu.

Marketten günlük yiyecekler abartılı 15$ doları geçmez marketten 3 ögün 5-10 dolar arası rahat karnın doyar.

Mobil hat aldım t-mobile faturalı herşeyi full 50$ ilk aldığım için simkart ve telefon samsung a10 burda aktif edilmesi dahil 40$ ödedim. Fatura ile birlikte toplam 90$

Araba herşey dahil 6 aylık sigorta falan fistan.. 4.700$ daha ucuza araba bulunur sıkıntı yok. Sadece şans sorunsuz araç bulmak zor olduğu için böyle bir araç aldım.

Araba olmasa aslında harcama çok olmuyor. Abartılı fikirlere bakmayın, fakir ve zengin görüşlerine bakın. Zengin yada fakir herkes kendi standartlarına göre yorumlar. Sadece makarna yesen bir haftada 30$ yeter. Başlangıç için sürece göre kendi standartlarını oluşturur insan. Çok kasmaya gerek yok.
    Sürecin devamını yazarım..

boyle bilgiler iyi oluyor işte, teşekkürler. benim de ilk gittiğimde, dilediğim özellikte ev bulana kadar kalacağım alternatifler (airbnb) gibi konular ilgimi çekiyor. tek kalem olsam dert değil de eşim ve kızım da olacağından ilk planlanması gereken şeylerden biri bu. tanıdık var ama hiçbir şekilde yük olmak istemiyoruz, kaldı ki onlara güvenmeden plan yapmak daha iyi olacaktır

• @Cycraft teoride hayır ama pratikte evet. sana 2.randevu senin istediğin zamana değil, onların uygun olacağı tarihe olur bu da geç olabileceğinden risk yaratır

• @Joey, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@İsveçCadısı, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Resp3xt, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

çıkarsa MIAMI ye go veya new york veya şikago

Alemlere akıcazzzzz

akacazzzzzz
    ben de Orlando düşünüyorum, arada uğrarız Miami'ye 😉

Şu ülkeden bi çıkalım da gerisi gelir. Yeter ki Türkiye den kurtulayım.

• @Corona2023, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Cycraft teoride hayır ama pratikte evet. sana 2.randevu senin istediğin zamana değil, onların uygun olacağı tarihe olur bu da geç olabileceğinden risk yaratır

Zaten geç olması benim işime ne yalan söyleyeyim ama öyle bir erteleme olmaliki 2023 temmuz-eylül arasına denk gelmeli

• @Cycraft iyiki sordun bu soruyu benimde benzer bi sorum var şimdi benim son senem kredimi topladım şuan derslerimi verdim mezun oldum ama sene bitmeden diplomamı alamıyorum önümüzdeki haziran 25 i gibi diplomamı alıyorum şimdi başvuruda lise mezunu olmadıgım için lise okuyorum işaretlicem ama haziranda aldıgım diploma ile çıkarsa mülakata gitmem sıkıntı yaratırmı arkadaşlar teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kolezyum çok teşekkür ederim gerçekten de çok değerli bilgiler

• @tlgkyz, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Cycraft iyiki sordun bu soruyu benimde benzer bi sorum var şimdi benim son senem kredimi topladım şuan derslerimi verdim mezun oldum ama sene bitmeden diplomamı alamıyorum önümüzdeki haziran 25 i gibi diplomamı alıyorum şimdi başvuruda lise mezunu olmadıgım için lise okuyorum işaretlicem ama haziranda aldıgım diploma ile çıkarsa mülakata gitmem sıkıntı yaratırmı arkadaşlar teşekkürler

mülakatlar zaten o tarihte başlamamış olacak. bu forumda bir çok yerde bu durumda olanlar için "lise mezunu" olarak yazılması, DS260 sürecinde ve mülakatta zaten almış olacağınız lise diplomasını gösterirsiniz denmiş.

• @Corona2023 yani bi problem teşkil etmiyor ds260 formunu doldururken lise mezunu işaretlersek 1 ay sonrasında alacagımız diploma ile gidebiliyoruz dimi?

• @tlgkyz ds 260 sürecinde almış olmaz mısın diplomayı? zira senden bu belgeyi göndermen istenecek DS260 sonrası.ama bu en erken temmuzu bulur.

• @Corona2023 müdürle konuştum haziranın 25 inde alabilirsin dedi

• @Corona2023 be I'm sorunum Haziran 2023'den önce diploma alamamak bir sorun oldu en erken bu vakitte alabiliyorum konsolosluğu arayıp bunu söylesem bir şeyi etkiler mi

• tekrar söyleyeyim; normal şartlarda kural başvuru esnasında şartları taşımak. yani aslında bu yıl başvuru yapamazsınız lise mezunu değilseniz (nitelikli iş konusu hariç). ama forumda, ds 260 formu doldurulmadan ve/veya KCC sizden evrak talep ettiğinde lise mezunu olacaksanız kesin, o zaman başvuruda da lise mezunu olarak işaretleyin,sorun olmaz deniyor.

• @Cycraft, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Corona2023 be I'm sorunum Haziran 2023'den önce diploma alamamak bir sorun oldu en erken bu vakitte alabiliyorum konsolosluğu arayıp bunu söylesem bir şeyi etkiler mi

sakınnnnn...

• @Corona2023 ds260 formunu doldururken diplomayı alamıyorum ama kcc evrak istedigi zaman diploma elimde olmuş oluyor fakat aldıgım tarihide yaziyor ds260 ı doldururken lise mezunu olarak işaretlemekmi dogru yoksa osırada diploma olmadıgı için lise okuyormu

• @Corona2023 lise mezunu olmadığını söylemek direk sıkıntıya mi sokar

• @tlgkyz, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Corona2023 ds260 formunu doldururken diplomayı alamıyorum ama kcc evrak istedigi zaman diploma elimde olmuş oluyor fakat aldıgım tarihide yaziyor ds260 ı doldururken lise mezunu olarak işaretlemekmi dogru yoksa osırada diploma olmadıgı için lise okuyormu

lise mezunu değilsen başvuru hakkın yok,doğru mudur? haliyle ds 260'da da lise mezunu diyeceksin mecburen...

• @Corona2023 anladım evet şimdi başvuruda lise mezunu olarak işaretliyorum zaten kcc evrak isteyene kadar diploma elime ulaşmış oluyor haziranın 25inde bunu yaşayanlar olumsuz bişey olduysa yazsın lütfen

• haaa asıl sorun mülakatta. zira mülakata kadar belgeler dahil her şey beyan üzerine işliyor. KCC şu bu, belgeler var mı yok mu ona bakıyor en fazla. kalkıp belgeleri inceleyen, sorgulayan yok. amaaaa mülakatta kıl biri "yahu sen daha geçen ay mezun olmuşsun, başvuruda ve ds 260 zamanında lise mezunu değilmişsin ki" der mi, asıl problem o.

• @Corona2023 başvurmicam busene riske atmak istemem başkasınında hakkını almış olurum çok kötü oldu bu durum ya

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

155

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.5k

| | | |