DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @cafer-mokar evet green card ödemesi yapıyorsunuz 220 dolar, giriş yapmadan ödemek daha iyi oluyormus ,giriş yapar yapmaz 3 ay içinde kart adresinize ulasiyormus ,biz ödemeyi yaptik ekimde giriş yapacagiz bakalım ne zaman elimize ulasacak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cafer-mokar, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Vize geldikten sonra burada yapılacak tek şey green card başvurunu yapmak dimi? Bunun haricinde yapılacak başka birşey varmı?

Evet, ama aslinda basvuru yapmiyorsunuz. Sadece sayin @basaknaz 'in dedigi gibi uscis fee'yi oduyorsunuz.

ilgili konu: https://yesilkartforum.com/forum/topic/113/uscis-immigrant-fee-ödeme-ekran-görüntüleriyle

• Merhaba arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. Evliliğimiz 2 yılı doldurduktan sonra ülkeye giriş yaparsak mı 10 yıllık green card hakkına sahip oluyoruz yoksa bu konunun ülkeye giriş tarihiyle alakası yok mu?

• @F3lamur 2 yılı doldurmadan vize başvurusu yaptığından "CR1" kategorisi, diğer türlü "IR1" kategorisinde vize alıyorsun. Vizeni IR1 aldığında 10 yıllık hakkın oluyor.

• @cafer-mokar @F3lamur Vize başvuru tarihi değil de, vizenin basıldığı zamandaki evlilik süresi baz alınıyor. Mesela ilk başvuruda NVC de CR1 görünürken, başvuru hala sonuçlanmadan evlilik 2 yılı doldurursa otomatik olarak IR1 e dönüyor.

• Slm herkese eşim amerika vadantaşı gecen sene 7.ayda evrakları tam olarak tezlim ettik göçmen büroya 23.7.2021 de da 260 formunu ve sivil evrakları yolladım acaba ne zaman mülakat tarihi gelir bilginiz varmı arkadaşlar

• @Raicho muhtarlıktan bununla ilgili bir evrak var o evrağı al doltur eşinin ve senin iki adet resmi olcak ve nüfus müdürlüğüne git ordan sana yardımcı olurlar bende evlilik cüzdanımı bekliyorum şuan posta ta eşim amerika dan yolladı

• @hulyaek merhaba hülya hanım ben forumda bir arkadaşın paylaştığı yazıyı okumuştum orada deneyimini paylaşan kişi eğer ülkeye giriş yaptığınız tarihte evliliginiz iki yılı doldurmuşsa havaalanında işleminizi yapan memura bunu soylerseniz 10 yıllık kart geliyor diye paylaşmış kendisi deneyimlemis bu olayı. Ancak kendisine yapilan yorumları okuduğumda bazı insanlarda işe yaramış bazilarinda yaramamış ayrıca bazı memurlara hiç söylemeden kendisi bu tarihi dikkate alarakta işlem yapıp kartın 10 yıllık gonderilmesini sağlıyormuş bilginiz olsun.

• @ecom doğrudur. Şöyle de olabilir, vize basıldığında 2 yılı doldurmamıştır - ama ülkeye girerken 2 yılı doldurmuştur.
    O zaman söylemekte fayda var girişte. Ancak konsolosluğa gittiğimizde zaten 2 yıl dolmuşsa direkt orada kategorisini 10 yıllığa göre güncelliyorlar, hatta daha gitmeden NVC de güncellenmiş oluyor.

• Ben başvurduğumda 2 yıl dolmamıştı ve NV de görünen kategori şartlı vize başvurusuydu, ancak evliliğimizin 2 yılı dolduğu gün NV de şartsız 10 yıllık kategori başvurusu olarak güncellendi. Belki orayı takip etmek lazım, bu durumda olanlar.

• @hulyaek evet konsolosluğa gitmeden evliliği iki yıllık süreyi geçmişse kategorisi değişir ama olaki girişte bu süreyi doldurdu kişi girişte yinede bir şansını deneyebilir kaybedecek bir şey yok işe yararsa en azından iki yıl sonra tekrar kartla uğraşmaktan başvuru sürecinden kurtulur.

• 10 senelik GC sonrasında peki vatandaşlığa tam ne zaman başvuru yapılıyabiliyor?

• @AE123, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

10 senelik GC sonrasında peki vatandaşlığa tam ne zaman başvuru yapılıyabiliyor?

Benim bildigim Amerikan vatandasi esi 3 yil sonra, diger kategoriler ise 5 yil sonra vatandasliga basvurabiliyor.

• @AE123 US citizen ile evliyseniz 3 yıl sonra başvuru yapabiliyorsunuz, Green Card holder la evliyseniz 5 yıl sonra.. Tabi başvuru şartları da ayrı ayrı değişiyor. Detaylara linkten bakabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@F3lamur, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhaba arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. Evliliğimiz 2 yılı doldurduktan sonra ülkeye giriş yaparsak mı 10 yıllık green card hakkına sahip oluyoruz yoksa bu konunun ülkeye giriş tarihiyle alakası yok mu?

Asil onemli olan mulakat gunu evliliginizin kacinci ayinda oldugunuz... Fakat dediginiz gibi mulakatta 2 yila cok yakin olup sonrasinda ABD'de GC basilinca 2 yili gecmis ve 10 yillik kart almis bir ornek de var...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmetliz, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Slm herkese eşim amerika vadantaşı gecen sene 7.ayda evrakları tam olarak tezlim ettik göçmen büroya 23.7.2021 de da 260 formunu ve sivil evrakları yolladım acaba ne zaman mülakat tarihi gelir bilginiz varmı arkadaşlar

Surec icin ilk iletileri inceleyebilirsiniz, daha sonra da imzanizi tarihleri de belirterek guncellemenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AE123, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

10 senelik GC sonrasında peki vatandaşlığa tam ne zaman başvuru yapılıyabiliyor?

GC'niz bu sureci etkilemiyor, 2 yillik kosullu GC de olsa, 10 yillik GC de olsa 3 yil sonra vatandaslik basvurusu yapabiliyorsunuz.

ilgili baslik: https://yesilkartforum.com/forum/topic/133/abd-vatandaşlığı-başvuru-süreci-naturalization

• Ben mülakata girdiğimde yaklaşık 20 gün kalmıştı evliliğimizin 2 yılı doldurmasına. Sanırım böyle bir şey okumuştum o yüzden sorayım dedim. Teşekkür ederim ilgilendiğiniz cevapladığınız için 🌸

• Merhabalar.
    1-) Başvurumuz 7 ayı geçti. Bu konuyla alakalı USCIS'e mail göndermek bir fayda sağlar mı?
    2-) Adres değişikliği yaptık. 26 Ağustos'a kadar onaylanır diyor. Bu süreçte bir karışıklık çıkar mı? Yani başvurumuzu tekrar geriye atar mı?

• @MYusuf Dosyanız Nebraskadaysa hala ( herhangi bir nakil olmadıysa ) Uscis e outside of normal processing time olarak inquiry açın bence. Çünkü 21 Ocak a bakıyor görünüyor Nebraska şu anda.

• Adres değişikliği süreci etkilemez, sanmıyorum.

• @hulyaek, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@MYusuf Dosyanız Nebraskadaysa hala ( herhangi bir nakil olmadıysa ) Uscis e outside of normal processing time olarak inquiry açın bence. Çünkü 21 Ocak a bakıyor görünüyor Nebraska şu anda.

• Adres değişikliği süreci etkilemez, sanmıyorum.

Cevap için teşekkür ederim. Evet dosyamız Nebraska'da.
    '' outside of normal processing time olarak inquiry açmak '' Bu tam olarak ne demek? Kendi USCIS hesabımızdan mı açıyoruz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

230

41.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.1k

| | | |