Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• selamlar, ankara'da önerdiğiniz fotoğrafçı var mı mülakata götüreceğimiz fotoğrafları çektirmek için? elçiliğe yakın olursa çok iyi olur.

• ⭐⭐⭐

@Stiff @fetihy Çok teşekkürler arkadaşlar, inşallah forumdaki tüm dostlarımız (başta @Muhtaradana ve @gucarslan olmak üzere elbette) sırayla mülakat deneyimlerimizi paylaşacağız, hep birlikte mutlu olacağız. Bu süreçte emek harcayan herkes bunu sonuna kadar hakkediyor çünkü. 🙂

• ⭐⭐⭐

@gokayK Konsolosluğun sitesindeki fotoğrafçılardan biri Özgün Foto. Google'daki yorumları da çok olumlu. Hemen konsolosluğun arkasında. Tercih edilebilir:

Özgün foto
    Güvenlik Cad. 33/11 – C
    A.Ayrancı, Ankara
    Tel: (312) 466 4364

• ⭐⭐⭐

@ayzek09 Tebrikler, vizeniz hayırlı olsun 🙂

Darısı tüm bekleyenlerin başına inşallah 🙂

• @gokayK, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

selamlar, ankara'da önerdiğiniz fotoğrafçı var mı mülakata götüreceğimiz fotoğrafları çektirmek için? elçiliğe yakın olursa çok iyi olur.

Foto Akay, 4 adet 20 tl. ABD Konsolosluğu'nun fotoğraf kılavuz sayfasında da listelenmiş.

• @Sono Çok teşekkür ederim. İnşallah

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayzek09 tekrardan hayirli olsun 👍 gozunuz aydin...

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@ayzek09 tekrardan hayirli olsun 👍 gozunuz aydin...

Tüm destek ve yardımlar için tekrar çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@ayzek09 tebrik ederim hayırlı olsun
    Yeni hayatınızda mutlu huzurlu sağlıklı günler dilerim

• Vize alan herkesi tebrik ederim. Tek tek alıntılayamıyorum, mobilden siteye giremediğim için ancak akşam eve gelince bakıyorum.

• ⭐⭐⭐

Güzel haberler bu aralar çoğalmaya başladı. İnsallah 2021 bekleyenlerinin tümüne nasip olur. Özellikle uzun süredir DV'ye katılıp kazandıktan sonra bu talihsizliği yaşayanlara diliyorum en kısa zamanda mülakat tarihi verilir. Başta sayın @gucarslan gibi foruma emek verenlere, dilerim hayallerinize en kısa zamanda kavuşursunuz.

• @fetihy Çok teşekkür ederim. Sizede bol şanslar diliyorum.

• ⭐⭐⭐

@ayzek09 çok sağolun minnettarım 🙏

• 19.08.2021 MÜLAKAT DENEYİMİM

Herkese merhaba, bu süreçte bize sabah akşam demeden yardım eden @crazycells @gucarslan @muhtaradana beye çok teşekkür ediyorum.

KONAKLAMA VE ULAŞIM

Konaklama için babamın tavsiyesiyle Türkiye Emekliler Derneği Misafirhanesinde konakladım babam TÜED üyesi olduğu için Kahvaltı da dahil gecelik 100 TL verdim bu arada üyeliği olmayanlarda tek kişi için geceliği 140 TL ye kalabiliyorlar. Sıkıntı yaşamadım normal bir yerdi kalınabilir. Kızılay’a çok yakın yürüyerek 7 dakika da Kızılay’dasınız oradan Kuğulu yazan otobüse binip 2 durak sonra Kuğulu parkın önündeki durakta indikten sonra parkın içinden geçerek 2 dakika içinde Unganlar da olabilirsiniz. Konsolosluğa gitmek için yine Kızılay’dan Kuğulu otobüslerine binip 1 durak sonra indikten sonra 5 dakika yürüyerek konsolosluğa ulaşabilirsiniz ben mülakat saatim 13:15 olduğu için yürüyerek gittim. Salına salına Kızılay dan 25 dakika sürdü yürümem. Tam konsolosluğun önünden otobüs geçiyor mu bilmiyorum ama hiç yürümek istemeyenler Kızılay’dan taksiye binerse 15 TL ye Abd Ankara Büyükelçiliği önünde inebilirler 2 tane taksiciye sordum 2 taksici de aynı fiyatı söyledi. Bu arada illa kalacağınız yerin Unganlara ve Konsolosluğa yakın olmasına gerek yok Kızılay’da uygun temiz fiyatlı otellerde kalabilirsiniz. Ankara da ulaşım konusunda hiç sıkıntı yaşamazsınız sürekli otobüsler var aşırı derece de taksi vardı her yer taksiydi öyle söyleyeyim.

SAĞLIK MUAYENESİ

16.08.2021 Saat 10:35 te olan sağlık randevum için 10:25 de 4. Kat Unganlara çıktım orada Aşı kartlarımı, İlaç raporlarımı, pasaportumu, Ds 260 formunun Barkodlu sayfası ve Mülakat maili çıktısını oradaki Hanımefendiye isteği doğrultusunda verdim. Kontrol ettikten sonra Barkodlu sayfa ve mülakat mailinin çıktısını geri verdi hemen orada Fotoğraf çekimi yapıldı ve bir kağıda imza attım. Daha sonra pasaportumun arasına kağıtlar sıkıştırarak 3. kat düzen laboratuvarına indim burada pasaport ve kağıtları vezne tarzı olan yere veriyorsunuz bekleyin sizi çağıracağız diyorlar ve çağırdıktan sonra 117.5 dolar bir ödeme yapıyorsunuz 200 dolar verdim bozamayacağını söyledi 100 doları aldı 17.5 doları güncel kurdan çevirerek kredi kartından ödedim daha sonra yan tarafa geçip kan ve idrar örneği için beklemem gerektiği söylendi. 5 dakika kadar bekledikten sonra kan idrar tahlili verdim burada da örnekleri vermeden yine kağıt imzaladım, daha sonra göğüs röntgeni için 5 dakika daha bekledim orada ismim çağrıldı yine imza attım göğüs röntgenim çekildi. (Bu arada tüberküloz şüphesi olan veya benim gibi her ihtimale karşı kontrol olmak isteyenler için Şehrinizde bulunan verem savaşları gidip ücretsiz şekilde muayene olabilirsiniz. Ben gittim röntgen çekildim hatta 3 günlük balgam testini bile ücretsiz bir şekilde yapalım istiyorsanız dediler testi verdikten 2 gün sonra sonuç çıkar dediler. Galiba Unganlardaki balgam testi kültür olarak geçiyor farklı çünkü 8 haftalık bir sürede sonuçlanıyor.) Daha sonra pasaport ve arasına sıkıştırdıkları kağıtlarla birlikte 4. kat Unganlara çıktım Pasaport ve kağıtları benden aldı ve saat 13:30 da gelmemi söyledi. 13:30 da gittim hiç beklemeden bir tane hemşire ismimi çağırdı Handan hanımın odasına girdim Handan Hanım masasında oturuyordu orada hemşire boy kilo ölçümü yaptı oradaki ameliyat önlüğünü giyinip uzanmamı söyledi giyindim. Beklerken baktım handan hanım gelmiyor, ben hazırım dedim geliyorum hemen dedi. Geldi çok seri bir şekilde tansiyonumu ölçtü, bütün göğsümü dinledi karnıma hafif bir şekilde vurup ağrı var mı dedi. Ameliyat oldun mu dedi, oldum dedim basit bir ameliyattı ama elimde ameliyatımla ilgili bir kağıt belge yok 8 sene oldu dedim tamam dedi Hastalığın var mı dedi astım hastasıyım dedim, biliyorum dedi raporlarını okudum dedi daha sonra tiroid, kalp, karaciğer, neredeyse bütün organlarımla ilgili bir hastalığım olup olmadığını sordu. Uyuşturucu, alkol, yasaklı madde kullandın mı. Kolumda dövmemi gördü, başka yerde var mı, piercing var mı sorularından sonra birine zarar verdin mi, vermeyi düşündün mü kendine zarar verdin mi, vermeyi düşündün mü, intihar etmeyi düşündün mü sorularını sorarken 2 sol koluma bir sağ koluma olmak üzere 3 aşı yaptı Giyinebilirsin dedi masasına geçti ve raporlu ilaçlarımdan hangilerini kullandığımı sordu. Söyledim ilaçlarını aksatma dedi ve dışarı çıktım. 250 dolar ödeme yaptım burada parayı bozuyorlar sıkıntı olmadı 300 dolar verdim direk dolar olarak 50 dolar verdi. Röntgen sonucumun daha onaylanmadığını bir sıkıntı olursa 1 saate arayacaklarını söylediler. Yarın da 12:00'ye kadar aramazsak bir sorun yoktur 16:00, 18:00 arası gelip alırsınız dediler. Bir gün sonra 15:30 da gittim sonuçlarım çıkmıştı sorunsuz bir şekilde sonuçlarımı aldım.

MÜLAKAT

Mülakat tarihim 19.08.2021 Saat 13:15

Mülakatım öğleden sonra olmasına rağmen saat 11:00'da konsolosluğun önüne geldim mülakattan çıkan arkadaşlarla muhabbet etme fırsatım oldu çok güzel bir ortamdı kapıdan çıkanların sevinçle size doğru gelmesi ve sevincini sizinle paylaşması insana iyi hissettirdi, sağolsunlar ne sorsam cevapladılar bana moral verdiler mülakatın çok rahat geçtiğini söylediler. Bir arkadaş sağolsun kalem ve kağıda ihtiyacım oldu direk ben veririm dedi hatıra olsun dedi ona da buradan selam olsun. Güzel insanlarla muhabbet ettikten sonra saat 13:00 da kapıya geldim kapıdaki güvenlik sizden pasaportunuzu istiyor, isminizi kontrol ettikten sonra pasaportunuza, sağ ve sol elinize bir tane kağıt sürüyor galiba tehlikeli bir madde için bu kontrol, daha sonra Kovid formunu doldurup imza atıyorsunuz formu yanınızda götürmenize gerek yok onlar veriyor. Daha sonra X ray cihazından geçiyorsunuz cüzdan kemer saat gibi aksesuarlarınızı bir tane kutuya koyup onları da X ray den geçiriyorsunuz. Sonrasında önünüzdeki otomatik kapı açılıyor 20 metre kadar yürüdükten sonra sol taraftaki kapıyı açıp içeriye giriyorsunuz girer girmez orada size sıra numarası veriyorlar. O numarayı unutmayın bundan sonraki bütün işlemleri o numara ile yapacaksınız, bekleme salonuna oturuyorsunuz . Karşıdaki ekranda o numaranızın yanmasını bekliyorsunuz numaranız yanıyor yanında gideceğiniz gişenin numarası yazıyor. İlk evrak teslimi için numara yandı gittim 2 adet fotoğraf ( Fotoğrafı Akay da çektirdim bir sıkıntı olmadı 6 adet 20 TL ) , kcc ye yolladığım belgeler eski pasaportum yeni pasaportum, adli sicil kaydı, nüfus kayıt örneği , Hesap dökümleri, iş teklifi , diplomayı ve fotokopisini veriyorsunuz. Lise , ön lisans, ve lisans diploması vardı sadece lisansı istedi e devletten aldığım mezuniyet belgesini de verdim diplomam a4 boyutundan büyük olduğu için bunu dosyanıza koymayayım burada ezilir dedi bunu alın görevliyle görüşürken gösterirsiniz dedi.( Burayı unutmayın ) Adres değişikliği yapacaksanız burada evraklarınızı alan kişiye küçük bir kağıda adresi, Adres sahibininin ismini, telefon numarasını yazıp verin burada adresinizi güncelleyip o kağıdı size geri veriyor. Ondan sonra içeriye geçiyorsunuz bu sefer ödeme için numaranız yanıyor ve 330 dolar tek kişi için ödeme yapıyorsunuz. Ücreti ödedikten sonra artık son görüşme için bekliyorsunuz. Benim numaram yandı Asyalı hanımefendi ile görüştüm ilk başta İngilizce ismimi sordu söyledim daha sonra Türkçe yapmak istiyorum dedim hiç ısrar etmedi direk arkasını döndü ve tercümanı çağırdı. Yemin etmem için sağ elimi kaldırttı doğruları söyleyeceğime dair yemin ettim parmak izi alındı Sonra başladı soru sormaya

• Türkiye'de Ne iş yaptığımı sordu.

Üniversite bittikten sonra iş bulamadığımı çalışmadığımı söyledim

• Üniversite ne zaman bitti diye sordu

1 seneden fazla oldu dedim

-Hesabımda ne kadar param olduğunu sordu

15 Bin 198 dolar olduğunu söyledim, o sormadan ailem destekliyor dedim

-Ailen ne iş yapıyor diye sordu

Emekliler, Tarım arazilerimiz var dedim.

-Nereye gideceğimi sordu

San Antonio Texas dedim

-Neden diye sordu

İş teklifi aldım dedim,

-İş teklifini gösterirmisin dedi

Evraklarım önündeydi, onları göstererek orada olması lazım dedim, hemen iş teklifini buldu ve iş teklifine bakarak bilgisayara not aldı veya bir şeyi kontrol etti. Bu arada mülakatın tamamında sürekli bilgisayara not alıyor onu da söyleyeyim.

-Abd de birinci dereceden tanıdığın var mı diye sordu

Hayır dedim

• O zaman iş teklifini nasıl buldun dedi

Geçen sene giden arkadaşlarım var iş teklifi aldığım kişinin yanlarında çalışıyorlar. Onların vasıtasıyla buldum dedim. İş teklifi veren kişi şu an Türkiye'de ve benim yaşadığım şehirde dedim. İş teklifi veren kişiyle yüz yüze görüştüm zaten dedim kalacak yerimi de ayarladı dedim.

• Tebrikler vizeniz onaylandı 5 gün içerisinde göndereceğiz dediler

Teşekkürler dedim ve dışarı çıktım

Dışarı çıktıktan sonra konsolosluğun hemen yanındaki kafede oturdum ve sevdiklerime haber verdim. O sırada 312 alan kodlu bir numara tarafından arandım açtım Ahmet Bey Ben Abd Ankara Büyükelçiliğinden arıyorum, konsolosluk görevlisi Diplomanızın aslını istemeyi unutmuş yakınlardaysanız gelebilirmisiniz dedi. Hemen gelirim dedim tamam kapıya isminizi veriyorum isminizi söyleyin girin dedi. Kapıya gittim ismimi söyledim içeri girdim görevli 11 numaralı bankoya git dedi Türk bir hanımefendi Benden diplomamı aldı bir sıkıntı var mı dedim, yok dedi telaşlanmayın dedi, kontrol edip verecek dedi. Bu ara bana 330 dolar ödediğim faturayı da vermediniz dedim dışarı çıktığımda farketmiştim girmişken onu da söyleyeyim dedim. Tamam dedi, geçtim oturdum 2 dakika bekledikten sonra göz ucuyla arkamı döndüm baktım o ara evrakları teslim alan hanımefendi eliyle gel işareti yaptı gittim. Diplomamı ve faturayı verdi Fatura arada kaynamış kusura bakmayın dedi. Bir sıkıntı yoktur inşallah dedim tekrar yok yok dedi 5 iş günü içerisinde teslim alırsınız pasaportunuzu dedi. 24.08.2021 Tarihinde Ptt şubesinden pasaportumu teslim aldım. Kargo içerisinde eski pasaportum da geldi, eski pasaportunuz konsoloslukta kalırsa sıkıntı yapmayın. Süreci bu şekilde tamamladım.

Sözlerimi tüm süreçte beklemekten yorulan arkadaşlarıma Mevlana’nın bir sözüyle umut olmak istiyorum. '' Her zorluğun sonunda doğan bir ışık vardır. Eğer elleriniz diken yaralarıyla kan revan içinde kaldıysa güle dokunmanıza çok az kalmış demektir.'' Her şey gönlünüzce olsun umarım hepiniz mutlu sona ulaşırsınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

DV2021 Eylül Mülakatları Dağıtılmaya Başlandı!

lütfen CEAC sistemden durumunuzu kontrol edin.

mülakat alanlar lütfen buradan aktarsın.
    hepimizin gözü aydın!

edit 1: şuan sadece onay alıp mülakat almayan TC doğumlu kazananlara mülakat verdi ankara. mülakat tarihleri 2 ~3 eylül.

edit 2; 2 ve 3 eylül'e toplam 29 mülakat aldı ankara. bunlardan;

27 EU bölgesi
    1 AS bölgesi
    1 OC bölgesi

*AS ve OC dosyaların neden mülakat aldığını bilemiyoruz. büyük ihtimalle bunlar da temmuz'da mülakat alan AS bölgesinden talihli gibi özel bir duruma sahipler.

Mülakat Alanların Dikkatine!

lütfen bir an önce;

• sağlık muayenesi randevunuzu
    • 30 Ağustos resmi tatili sebebiyle resmi kurumlar kapalı olacağından resmi kurumlardan alacağınız resmi evrakları (diploma, banka hesap dökümleri vb.)
    • AIS kaydı gibi işlemleri

tamamlamayı unutmayın!

• merhaba, sağlık raporumuzu unganlar’dan teslim aldık, ancak iki sorumuz var.

1- zarfa zımbalı olan “vaccination documentation worksheet” belgesinin sağ üstündeki expiration date 10/31/2020 gözüküyor. bunun için endişelenmeli miyiz yoksa bu standart olarak herkeste böyle mi?

2- zarfla birlikte verilen kağıdın üstünde “sadece kapalı zarfı mülakata görürünüz” yazıyor ancak diğer belgeler ve cd de zarfın üstüne zımbalı. bu belgeleri zarftan ayırmalı mıyız?

• Merhaba, Bize 2 Eylül saat 09:15 ' e randevu verildi. Herkese hayırlı olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Lion35 gözünüz aydın, hayırlı olsun.
    imzanızı da güncelleyin lütfen.

• Selamlar bende Invalid Immigrant Visa Case Number. yazıyor ancak ds260 formunu doldurmak icin girilen yere girebiliyorum benim evraklarımın hala konsolosluga gelmedigi anlamına mı geliyor acaba ?

• ⭐⭐⭐

@gokayK

1. O tarih belgenin doküman sistemindeki geçerlilik tarihiyle ilgili bir bölüm. Herkeste öyle.

2. Evet yalnızca zarfı götürmeniz lazım, bu yüzden CD, aciklama ve asi kartını ayırıyorsunuz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |