Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @aayhann, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Erkand kazansam bile bu foruma ömrün yettiğince girerim, çok şey kattı çok

Kesinlikle. Çoğu forum sitesinden daha çok takılıyorum.

• ⭐⭐

@aayhann tabii ki amerikaya gittikten sonra bizim işimiz bitmez bazı insanlar gibi, ben olabildigince gitmek isteyenlere yardımcı olacağım kendime söz verdim eğer gidersem oraya geleceklere yardım edeceğim sizde öylesiniz, bence forumun en güzel yanı bu .

• ⭐⭐

@Corleone93 benim tek takıldığım forum sitesi burası 😂

• Arkadaşlar pasaport randevusu almak istiyorum ama İstanbul içinde boş randevu bulamadım. Başka bir şehirden pasaport başvurusu yapabilir miyim? @crazycells Üstadım bilginiz var mıdır?

• @dytmelek herkes için gönlündeki olsun. Öncelik gc olmamalı kesinlikle. Çünkü gc sonuçta bir piyango. Okul, iş, kurs ya da turist amaçlı planlamaları yapmak gerek. Ekonomik olarak da cidden zorlayıcı ama onu da unutmamak gerek

• ⭐⭐⭐

@istanbuladami, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@dytmelek herkes için gönlündeki olsun. Öncelik gc olmamalı kesinlikle. Çünkü gc sonuçta bir piyango. Okul, iş, kurs ya da turist amaçlı planlamaları yapmak gerek. Ekonomik olarak da cidden zorlayıcı ama onu da unutmamak gerek

Eşimle ülkemizin haline o kadar üzülüyor ve çocuklarımızın geleceği için o kadar endişeleniyoruz ki burda yıllardır emeklerimizle kurduğumuz konfor alanımızdan çıkmayı göze aldık. Ailemizden sürekli 'neyiniz eksik, hayatınız yolunda' vb yorumlar geliyor ama bilmiyorlar ki biz bu adaletsizliğe, eğitimsizliğe ve kuralsızlığa artık dayanamıyoruz. O sebeple eşim de iş ilanlarına (mühendislik) bakmaya başladı ama uzaktan bir iş ayarlamak epey güç. Yine de şansımızı deniyoruz umarım hiç birine gerek kalmadan mayısta güzel haberler alırız. Dileğim tüm gönülden isteyenlere çekilişin çıkması 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

• @Corleone93 yapabilirsin problem yok ben kocaelideyim boş randevu bulamadım gittim sakaryadan aldım çarşamba başvurdum pazartesi pasaport geldi

• Selamlar benim de 3.cü başvurum olacak, kısmetim belki bu çekiliştedir. Hepimizin hakkında hayırlısı olması temennisiyle...

• ⭐⭐

günaydınlar

• @dytmelek Bilmukabele. Ekonomik kaygılardan ziyade eğitim, gelecek, sağlık, hukuk. hak vs gibi bir çok toplumsal değerin itina ile kaybedildiği korkunç bir dönemdeyiz. Gönül ister ki bir şeyler yoluna girmeye başlasın ve insanlar farklı diyarlarda huzur aramak zorunda kalmasın ama günümüz şartları bırak iyiye gitmeyi, istikrarlı şekilde her geçen gün daha da kötüye gidiyor.
    Henüz evli değilim, çocuğum yok ama ben de daha şimdiden o kaygıları birebir yaşıyorum maalesef

• @istanbuladami Son dönemde arkadaş ortamlarında bu konuya tek bir yorum yapabiliyorum.

Hiçbir şeyin iyiye gitmesini istemiyorum artık, yeter ki bir şeyler kötüye gitmesin. Dümdüz yaşamaya razıyım. Öyle bir noktaya geldim.

Dün akşam Amerikalı Aynasız kanalında bir polisin bir Türk genci tutuklama videosunu izledim. İngilizcesi de yeterli olmadığı için arkadaş kendini de ifade edemiyor. Polis de ırkçı davranıyor. Biraz korkuttu açıkçası. Ama Türkiye'deki yaşam şartlarına bakınca evden çıktığım anda başıma daha kötü bir şey gelmeyeceğinin garantisi yok. E haliyle gençler yurtdışında bakıcılığı, uber şoförlüğünü Türkiye'de yaşamaya tercih ediyor. Bakın ekonomik tarafına değinmiyorum bile.

• İlk ve son olur umarım bakalım nasıl olucak 🙂

• @Stiff Bu ülkenin bu hale neden ve nasıl geldiği aslında çok aşikar. Sadece dil varmıyor "boşver" deyip geçiyoruz.
    Hemfikirim! dümdüz yaşansın iyiye gidip papatya bahçesine dönmesek de olur..
    Bu tutuklanma videosu içinse aslında buna benzer görüntüler bizim ülkemizde de fazlasıyla var. Bize yani Türklere kendi ülkemizde daha acımasız davranıldığı zamanları çokça görüyoruz. Geçenlerde bir arkadaşımla kahvaltı sofrasında bu konuları ve ABD göçmenliğini konuşuyorduk. Kendisi "kendi ülkemde mülteci olacağıma gider ABD de mülteci gibi mülteci olurum daha iyi" diye bir yorum yaptı.
    Üzücü, düşündürücü, gülümsetici ama bir o kadar da doğru maalesef 🙂

• ⭐⭐

@Stiff bende izledim videoyu adam iki kelimeyi bir arata getiremiyor, polisin dusuncesi de bu ulkedesin neden bilmiyorsun gibisini ayni bizim suan ki durum gibi suriyelilerin cogu da turkce bilmiyor, o kadar tandigim var amerika da hic biri de irkciliga ugramamis

• @Erkand Yok herkes uğrayacak değil zaten, çocuk iki kelimeyi bir araya getiremiyor onda da hemfikirim. Orada polis onun İngilizce bilmemesini sorgulayamaz ya da Türk ehliyeti olmasını sorgulayamaz. Polis haksız videoda. Genel olarak @istanbuladami 'nin yorumuna da katılıyorum. Burada mülteci olmaktan iyidir 🙂

• @love_qonquers_all bol şanslar Herşey Gönlünce Olsun

• ⭐⭐

forum suskun, herkes boş boş bakıyor 😂 girip girip cıkiyorum hadi hayirlisi iyi geceler arkadaslar

• @Stiff o videoyu bende izledim yanlış bilmiyorsam bu olay mahkemelik olmuş mahkeme türk gençi haklı buldu ve green kart oturum hakkı verdi.

• @Gökhan-Akgül, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Corleone93 yapabilirsin problem yok ben kocaelideyim boş randevu bulamadım gittim sakaryadan aldım çarşamba başvurdum pazartesi pasaport geldi

Teşekkür ederim 👏🏻

• @Erkand, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

forum suskun, herkes boş boş bakıyor 😂 girip girip cıkiyorum hadi hayirlisi iyi geceler arkadaslar

Umarım bir gün Amerika'da barda oturup bu şekilde boş boş bakarız 😃
    resim_2021-08-13_115510.png

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

127

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |