DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @MertHRB Posta ile yapabilirsiniz. Şu başlıkta bilgi mevcut 🙂 T.C. Konsolosluğunda Adres Beyanı Yapmak

• Randevu icin istenen belgelerde amerikali nisanliya ait pasaport fotokopisi yazmiyor ancak herkes eklemis gordugum kadariyla. Mulakata giren arkadaslar sizden nisanliniza ait pasaport fotokopisi ve dogum belgesi alindi mi?

• 2 joınt sponsor oluyormu arkadaslar biri lütfen cevap versin 😞

• @aixl yok hayır benden istenmedi

• insallah bugun nvc dosyamizi konsolosluga gonderir yoksa 2 hafta daha beklemek istemiyorum

• Arkadaşlar merhaba 2 Şubat 2024 te evrakların Ankara’ya gönderildiğine dair mail aldım ve herşey sorunsuz bir şekilde devam etti Ankara dan da belgelerin ulaştığına dair e posta gelince 1 hafta içinde ödeme ve randevu adımlarını tamamladım. Sorum şudur bilgisi olan varsa lütfen yazsın, bana 2 Şubatta gönderilen mail de geçerlilik süresinin 4 ay ile sınırlı olduğu bilgisi yazıyor. Ben randevuyu 14 Hazirana bulabildim. Yani zaman sınırını geçmiş oluyor. Konsolosluk sitesinde bu tarz bir durumda konsolosluk görevlisinin ekstra süre verebileceği yazıyor. Telefon ile ulaştım bu konuda bilgi veremeyeceklerini söylediler, mail gönderdim ilgili birime yönlendirdiklerini söylediler. Herşeyi eksiksiz avukat eşliğinde tamamladık. Bu durum da hakkımın yanması söz konusu mudur ? Yoksa bu süreyi uzatmaları için nereye başvurabilirim. Şimdi den teşekkürler.

• @ENVER-BEY endişe etmenize gerek yok bir çok kişinin dosya süresi geçmiş oluyor randevuyu bulduğu tarihte. Uzatıyorlar merak etmeyin. Sizin bişey yapmanıza gerek yok.

• @ob16222 Hocam merhaba geri dönüş için teşekkürler. Benim merak ettiğim şey şu, uzatıyorlar dediniz, bende bu bilgiyi konsolosluk sayfasında okudum ama ucu açık bir ifade yer alıyor. “Görevli Süreyi Uzatabilir” diyor yani ne zaman ve nasıl oluyor bilginiz var mı ? Mülakat günü gidince mi uzatıyorlar yoksa öncesinde uzatıldığına dair bir bilgi aktarılacak mı ?

• @Osman-Sönmez evet benim nişanlımın babası da olmuştu tek başına yetmediği için kendisi

• @ENVER-BEY hocam bir önceki mesajımda belirttiğim gibi sizin bir şey yapmanıza endişe etmenize gerek yok çünkü uzatıyorlar burada ki randevu alan kişilerin %95inin dosya süresi dolmuştur randevuyu aldıktan sonra. Buna bende dahilim. Endişenizi anlıyorum ama bişey yapmanıza gerek yok , normal mülakatınıza gidip gireceksiniz bu konu gündüme bile gelmeyecek , oradaki memurlarda biliyor sizin elinizde olmayan sebeplerden uzadığını o yüzden keyfinize bakın bol bol sevdiklerinizle vakit geçirin.

• @ob16222 Hocam teşekkürler detaylı bilgi verdiğiniz için umarım sorunsuz bir şekilde hallolur.

• @ENVER-BEY ortada bir sorun yok hocam zaten. Çok fazla düşünmeyin kendinize yazık etmeyin böyle. Anlıyorum son aşama da kimse problem istemiyor ama zaten sizin durumunuz da ortada bir problem yok

• Herkese merhaba. Bizim dosyamız onaylandi ve randevu aldik. Ancak randevu tarihini sistemde en erken temmuz'a seçebildik. Bu randevu sistemine girip reschedule kismini mi kontrol etmek gerekiyor sürekli yeni randevu alabilmek için? Randevular bir ayda kaç kere açılıyor? Turist vizeleri için uzun süreler veriliyor ama k1 için ayrı bir randevu skalası mı açıyorlar?

• K1 Fiance vizesi Immigrant mi yoksa Nonimmigrant vizesi mi? Konsolosluk websitesinde Immigrant vizesi olarak gosteriyor ama bazi yorumlarda Nonimmigrant vizesi olarak gosteriyor

• @Mehmet-Kusken K1 vizesi non immigrant vizesidir ancak elcilikle immigrant bolumunde islem goruyor. Konsolosluk sitesinde de non immigrant vize turu olarak geciyor. Sadece randevu alacaginiz vakit immigrant sekmesinden aliyorsunuz o kadar. Linkide asagi biraktim hocam vize ile genel bilgileri.

• @alicanos Randevu isi sans hocam , reschedule icin takvime girip bakmaniz lazim , yakin tarihe cekmeniz icin umarim sansiniz yaver gider k1 randevulari cok kisitli acildigi icin erkene cekebilir misiniz pek bir fikrim yok yapan 1-2 arkadas vardi burada ama onun disinda genellikle insanlar randevuyu aldiktan sonra daha dokunmuyor. Randevular ayda kac kere aciliyor keske dediginiz gibi olsa. Ayda 1 kere , bazen hic. 2-3 ay randevu bekleyen arkadaslar vardi burada. Bir sekilde aldilar orasi ayri.

• @ob16222 bazi youtube videolarinda nonimmigrant olarak islem yapiyorlar biraz kafa karastiriciydi . tesekkur ederim

• @tncymz ı-129f istediler mi her sayfasını ? Mülakata götürecekler var ama kararsızız.

• @Emir-1 yok hayır bunu istemiyorlar. İstenen belgeler dışında ekstra bir şey götürmemize gerek yok. Konsolosluk sitesine bakın belgelerinizi hazırlayın. Ben mülakata gittiğim gün hangi belgeleri benden istediklerini buraya yazmıştım. Bir kaç sayfa geriye gidip bakabilirsiniz şu an çok hatırlamıyorum.

• @Emir-1 hocam sizden ne isteniyorsa onu götürün arkadaşın dediği gibi saçma sapan şehir efsaneleri onlar 129F her sayfasını götürseniz ne olacak zaten adamın önünde aynı form duruyor 🙂

Benzer Başlıklar

• 1478
  • 116
  • 57
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

208

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.5k

| | | |