Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar öncelikle, DV2022 kazananlarından biriyim. Dosya numaram 7xxx. Öğrenciyim ve 24 yaşımdayım. Kendime ait bir gelirim yahut sahip olduğum bir mülk yoktu bundan 3-4 ay öncesine kadar. Şimdilerde borsada trader olarak çalışıyorum ve 8-9 bin dolar civarı birikim yaptım ama bu parayı işletmeye devam ettiğim için banka hesabımda düzenli olarak duran bir param yok. Sorularimdan ilki kazandiklarimla artık aylik olarak 2-3 bin dolar gibi hesabımda biriktirmeli miyim? (Yaptığım işte sigortam vs yok resmi gelire sahip degilim)
    2.Sorum : Babamın uzerine 12 bin dolar dolaylarında ederi olan bir arabamız var ve gc süreci meydana çıkınca babam bana verecek bu arabayı. Bu arabayı alirken babama herhangi bir meblağ göndermeli miyim yoksa direk üzerime almam yeterli mi ? (Satın almak yada hediye edilmesi farkediyormu yani )
    3. Sorum : Turkiyenin en prestijli üniversitelerinden ve bölümlerinden birinde öğrenciyim lakin okul ile aram yok yıllardır ticaret ile uğraşmak istediğim için. Şu anda ise okulu resmiyette bırakmasam da hayatımda hiçbir yeri yok. Okulumdaki durumumun vize sürecimde bir etkisi olur mu?
    Son sorum: Geçen yıl Amerika'ya turist vizesine başvurmuş ve red almıştım. Bunun herhangi bir etkisi oluyor mu?

Sorularımın yeri burası değil ise taşınabilirse sevinirim. Cevaplar için şimdiden teşekkürler 🙂

Not: Ds-260 formunu da henüz doldurmadım.

• Merhabalar tekrar, DS260 formunu teslim ettikten sonra yaklaşık olarak ne kadar süre sonra herhangi bir geri dönüş yapılıyor? 21 Mayıs'ta yolladım formu, her gün umut dolu bir şekilde mail adresimi kontrol ediyorum ama bir yandan da dönüşün mail olarak yapılmaması ihtimalinden korkuyorum. Kontrol edebileceğim alternatif bir platform var mı acaba? Teşekkürler.

• Soru: DS-260 formunu birkaç gün önce gönderdim. Diyelim ki, mülakatımın yapılacağı tarihe kadar DS-260 formumun güncelliğini bozacak değişimler oldu hayatımda (Örnek: Yeni bir işe başlamak). Bu durumda, DS-260 formunun kilidini açtırıp bu güncellemeleri yapmam mı gerekiyor?

• @gucarslan Cevap verdiğiniz teşekkür ederim. İyi günler.

• ⭐⭐

@recentibus Mülakat yeri değişikliği ya da vize sayısını etkileyecek değişiklikler (evlilik, boşanma, doğum vb) dışında formu açtırmanıza gerek yok. Doldurduğunuz an itibariyle doğru bilgileri girmeniz yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pocketkings7, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

kusura bakmayın siteye yeniyim ondan burada soruyorum telegram için form doldurdum dün ne zaman gruba alınırım ? Ayrıca ikinci sorum süreç ilerlemiyor yazmakta çoğu yerde bunun sonucu olarak DV2022 işlemlerinin bitmesi çok öte (2022 sonu gibi ) bir tarihte mi olacaktır.

Şimdiden teşekkürler. 2022EU16XXX Dosya numaram

eğer formu eksiksiz doldurduysanız kısa zamanda dahil edileceksiniz..
    süreçile alakalı de bu başlığı ve DV2022 ile alakalı başlıkları takip etmeye devam edin.
    suan süreciniz resmi olarak başlamadı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pocketkings7 sorunuza bir üstte sordunuz aynı soruda cevap verdim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tonysoprano, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@tonysoprano, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Bir de telegram başvurumu 6 gün önce yaptım. Bir süre daha beklemeli miyim yoksa formu doldururken bir hata mı yaptım? Şimdiden teşekkürler:)

hangi yılın kazananısınız?
    ilk olarak lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın!

Merhaba imzamı taşıdım şimdi. Dv 2022 kazanınıyım.

formu doğru doldurduysanız (username ve gilzilik ayarları) dahil olmuşsunuzdur.
    bunlarda eksik varsa dahil edilmemişsiniz demekdir.
    ilgili iletiyi tekrar gözden geçirin lütfen. eğer eksik varsa bana özelden ulaşın.

https://yesilkartforum.com/forum/post/201412

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@akifcalis, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Ankara Büyükelçiliği’nin açılıp açılmaması ile ilgili yeni bir gelişme var mı acaba?

ankara konsolosluğu açık ve çalışıyor. sadece DV vizesi basmıyorlar.
    resmi siteyi ve DV2022 başlıklarını özellikle de SaveDiversityVisa'yı takip edin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aberkcandas, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar öncelikle, DV2022 kazananlarından biriyim. Dosya numaram 7xxx. Öğrenciyim ve 24 yaşımdayım. Kendime ait bir gelirim yahut sahip olduğum bir mülk yoktu bundan 3-4 ay öncesine kadar. Şimdilerde borsada trader olarak çalışıyorum ve 8-9 bin dolar civarı birikim yaptım ama bu parayı işletmeye devam ettiğim için banka hesabımda düzenli olarak duran bir param yok. Sorularimdan ilki kazandiklarimla artık aylik olarak 2-3 bin dolar gibi hesabımda biriktirmeli miyim? (Yaptığım işte sigortam vs yok resmi gelire sahip degilim)
    2.Sorum : Babamın uzerine 12 bin dolar dolaylarında ederi olan bir arabamız var ve gc süreci meydana çıkınca babam bana verecek bu arabayı. Bu arabayı alirken babama herhangi bir meblağ göndermeli miyim yoksa direk üzerime almam yeterli mi ? (Satın almak yada hediye edilmesi farkediyormu yani )
    3. Sorum : Turkiyenin en prestijli üniversitelerinden ve bölümlerinden birinde öğrenciyim lakin okul ile aram yok yıllardır ticaret ile uğraşmak istediğim için. Şu anda ise okulu resmiyette bırakmasam da hayatımda hiçbir yeri yok. Okulumdaki durumumun vize sürecimde bir etkisi olur mu?
    Son sorum: Geçen yıl Amerika'ya turist vizesine başvurmuş ve red almıştım. Bunun herhangi bir etkisi oluyor mu?

Sorularımın yeri burası değil ise taşınabilirse sevinirim. Cevaplar için şimdiden teşekkürler 🙂

Not: Ds-260 formunu da henüz doldurmadım.

öncelikle sürecinizi imzanıza taşıyın!

1- sizden beklenen sahip olduğunuz bütün birikimleri göstermenizdir. banka hesapları, araçlar, taşınmazlar, vb. sigortanızın olup olmamasının önemli değil.
    2- hayır, gerek yok.
    3- okul prestijinin ive okuldaki durumunuzun hiçbir önemli yok. sizden beklenen min lise diploması. lisenin de ne lisesi olduğunun bir önemli yok. prestijsiz bir lise de olsa olur.
    4- ne için red aldığınızı onlar bildiği için bunun kararını konsolsoluk verecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Barış-Buz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar tekrar, DS260 formunu teslim ettikten sonra yaklaşık olarak ne kadar süre sonra herhangi bir geri dönüş yapılıyor? 21 Mayıs'ta yolladım formu, her gün umut dolu bir şekilde mail adresimi kontrol ediyorum ama bir yandan da dönüşün mail olarak yapılmaması ihtimalinden korkuyorum. Kontrol edebileceğim alternatif bir platform var mı acaba? Teşekkürler.

sorunuza doğru cevaplar alabilmeniz için lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

• ⭐⭐⭐

@Bugra-Ekinci, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba ds260 formunu doldurmak icin girmeye çalışıyorum ama şöyle bir hata alıyorum “The case information does not match in our records please try again or contact with kcc “nedeni ne olabilir her bilgimi doğru yazıyorum.

Merhaba, diyorki verdiğiniz bilgiler kayıtlarımızdaki bilgilerle uyuşmuyor. Case Number'ınızı kontrol edin. Nerde hata yaptığınızı bilmediğimden şunları tavsiye edebilirim; soyadınızı girerken EKINCI diye girin. Doğum tarihinizi gün ay yıl şeklinde girdiğinizden emin olun. Green Card'a başvuru yaparken insanlar bazen gün ve ay kısmını karıştırmış olabiliyor. Olmadı gün ve ayın yerini değiştirin, tabi eğer gün ve ay 12'den yüksek değilse. Confirmation Number'ınızı da kontrol edin. Emin olmak için bir txt uzantılı dosya açın ve giriş bilgilerinizi oraya Türkçe karakterler kullanmadan yazın. Sonra kopyala yapıştır yapabilirsiniz.

• @Burak-Çalışkan DS260'ın açılması için nereye başvuruluyor ve ne yazılıyor? Açılınca mail mi geliyor acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aİ ilk olarak sürecinizi imzanıza taşıyın.

DS260'ı tekrar açtırmak (unlock) etmek için 🔓
    [email protected] adresine
    e-mail başlığına: case numaranız (örnek: 2021EU00012345) / Unlock request

email içeriğine:

Name-surname: firstname (middlename) lastname
    Case Number: (örnek: 2021EU00012345)
    Date of Birth: ay/gün/yıl

Dear Sir/Madam,

Please unlock my DS260 form as I would like to make some revisions.

Thank you.*

💡 eğer değişiklikleri bütün aile bireyleri için yapacaksanız ilgili metne "for all family members" ifadesini eklemeyi unutmayın!
    (Please unlock my DS260 form for all family members as I would like to make some revisions)

• Merhabalar, 1 ay öncesine kadar ds-260 forumunu doldurup yolladım. Formu doldururkenki verdiğim güncel adresten bu yaz sonu ayrılacağım ve yeni bir adrese geçeceğim bu bağlamda formu açtırıp güncel adresimi yenilemeli miyim yoksa böyle kalmalı mı acaba sıkıntı çıkar mı ? Bilgilendirirseniz sevinirim, teşekkürler şimdiden 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mert-Karayılan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar, 1 ay öncesine kadar ds-260 forumunu doldurup yolladım. Formu doldururkenki verdiğim güncel adresten bu yaz sonu ayrılacağım ve yeni bir adrese geçeceğim bu bağlamda formu açtırıp güncel adresimi yenilemeli miyim yoksa böyle kalmalı mı acaba sıkıntı çıkar mı ? Bilgilendirirseniz sevinirim, teşekkürler şimdiden 🙂

Herhangi bir güncelleme yapmaya gerek yok. Formun gönderildiği tarihte doğru ve güncel olması yeterli. Bunun dışında evlilik, doğum vb gibi önemli durumlar olmadıkça güncelleme yapılmıyor.

• Merhaba,

DS-260 formunu doldurup gönderdikten sonra herhangi bir iş değişikliği söz konusu olursa güncelleme için tekrardan açtırmak gerekir mi, yoksa mevcut haliyle kalması uygun mudur?

Şimdiden teşekkürler,

• ⭐⭐⭐

@Hs35 Mevcut haliyle kalabilir. Bilgilerinizin formu doldurduğunuz tarihte güncel olması yeterli.

• Sorum gözden kaçtı sanırım. Yardımcı olabilirmisiniz? Merhaba. 4 kişilik bir aileyiz. Talihli eşim. Ailede 3 kişide 10 yıllık abd turist vizesi var. 1 kızım da abd de ünv. okuyor. Onunda F1 vizesi var.
    Mülakata abd de girebiliyormuyuz? Orayı tercih edebilirmiyim?
    Oturum izni mi olması gerekiyor hepimizin?
    Aynı zamanda kızımın 21 yaş sorunu da var. Aksi halde hep beraber Ankara'da girecez. Kızım da mülakata girmek için gelip dönecek. teşekkrler.

• @Selami-beey hocam bizim case numarasi 20 binde

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |