Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Ali-Yüksel, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Sorum gözden kaçtı sanırım. Yardımcı olabilirmisiniz? Merhaba. 4 kişilik bir aileyiz. Talihli eşim. Ailede 3 kişide 10 yıllık abd turist vizesi var. 1 kızım da abd de ünv. okuyor. Onunda F1 vizesi var.
    Mülakata abd de girebiliyormuyuz? Orayı tercih edebilirmiyim?
    Oturum izni mi olması gerekiyor hepimizin?
    Aynı zamanda kızımın 21 yaş sorunu da var. Aksi halde hep beraber Ankara'da girecez. Kızım da mülakata girmek için gelip dönecek. teşekkrler.

Turist vizesi ile oluyor mu bilmiyorum. Eğer oluyorsa evet mülakata ABD'de girebilirsiniz. Ama bildiğim kadarıyla işlemlere Amerika'da girmek uzun sürüyormuş. Ama sizin Case Number'ınız baya düşük olduğundan şansınız yüksek. Ayrıntılar için bu başlığa bakmanızı öneririm.
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak?_=1623183196880

• Merhabalar. Herkese hayırlı olsun. 2022 Green Card talihlisiyim.

İki sorum olacak.

1- Ben yaklaşık 12-13 gün önce DS-260 formunu doldurup gönderdim. Ancak formda eksik bilgi olduğunu fark ettim. Mesleğim dışında gençken bir iki işte çalışmıştım (garsonluk vs.) onları eklemeyi unutmuşum. Bu sorun yaratır mı? Yaratırsa ne yapmam gerek?

2- COVID 19 dolayısıyla 2021 talihlilerinin henüz mülakata gitmediğini okudum. Bu durumda 2022 talihlilerinin akıbeti ne olur? Ne zaman mülakat tarihi gelir?

Teşekkürler.

• @knnrn Teşekkür ederim

• Merhaba, Formu bu ay doldurup göndermeyi düşünüyorum fakat şöyle bir problemim var; Eski eşimle boşanma davamız sürüyor, (aslında dava sonuçlandı, boşandım fakat istinafa gönderildiği için, boşanma resmi olarak gerçekleşemedi, hala soyadımı taşıyor) şu an dosya istinafta, muhtemelen 2 ay sonra dönecek ve boşanma gerçekleşecek. Doğal olarak şu an evli olarak submit edeceğim formu. Sorum; 2 ay sonra boşanma gerçekleşince formu tekrar açtırmam gerekiyor mu? yoksa zaten vize görüşmesine gelemeyeceği için, formu tekrar açtırmadan, vize görüşmesinde ''ben şu tarihte boşandım'' demem yeterli olur mu?

• ⭐⭐⭐

@MehmetArikan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, Formu bu ay doldurup göndermeyi düşünüyorum fakat şöyle bir problemim var; Eski eşimle boşanma davamız sürüyor, (aslında dava sonuçlandı, boşandım fakat istinafa gönderildiği için, boşanma resmi olarak gerçekleşemedi, hala soyadımı taşıyor) şu an dosya istinafta, muhtemelen 2 ay sonra dönecek ve boşanma gerçekleşecek. Doğal olarak şu an evli olarak submit edeceğim formu. Sorum; 2 ay sonra boşanma gerçekleşince formu tekrar açtırmam gerekiyor mu? yoksa zaten vize görüşmesine gelemeyeceği için, formu tekrar açtırmadan, vize görüşmesinde ''ben şu tarihte boşandım'' demem yeterli olur mu?

Aile yapısındaki değişimleri (evlenme, boşanma, doğum, ölüm vs), vize alacak kişi sayısını doğrudan etkilediğinden DS-260 forumunda da düzeltmek gerekiyor diye biliyorum. Formu göndermiş olsanız bile bu değişimlerden biri gerçekleştiğinde tekrar açtırıp değişimleri güncellemek gerekecektir.

Numaranız 18 binlerde olduğundan DS-260 formunu hemen göndermenin size bir faydası yok. Kasım-Aralık ayında gönderseniz bile mülakat tarihiniz açısından değişen bir şey olmayacaktır.

Benim tavsiyem aile/medeni durumun kesinleşip bu değişimin belgelerle kanıtlanacağı tarihe kadar beklemeniz. Bu şekilde düzeltmek için KCC'ye mail atmak, uzun süre bu mailinize cevap gelmesini ve formunuzun tekrar açılmasını beklemek gibi gereksiz bir süreci yaşamamış, formunuzu 1 defada ve en gücel haliyle gönderip temiz iş yapmış olursunuz.

• ⭐⭐⭐

@ufas, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar. Herkese hayırlı olsun. 2022 Green Card talihlisiyim.

İki sorum olacak.

1- Ben yaklaşık 12-13 gün önce DS-260 formunu doldurup gönderdim. Ancak formda eksik bilgi olduğunu fark ettim. Mesleğim dışında gençken bir iki işte çalışmıştım (garsonluk vs.) onları eklemeyi unutmuşum. Bu sorun yaratır mı? Yaratırsa ne yapmam gerek?

2- COVID 19 dolayısıyla 2021 talihlilerinin henüz mülakata gitmediğini okudum. Bu durumda 2022 talihlilerinin akıbeti ne olur? Ne zaman mülakat tarihi gelir?

Teşekkürler.

1- Bunun için formu açtırmanıza gerek yok.
    2- COVID19 dolayısıyla değil de Trump dönemindeki bazı göçmen vize yasaklarından ötürü biriken dosyalardan ötürü şu anda DV mülakatı yapılmıyor. DV2022 süreci için ağustos sonu - eylül başı gibi mülakat tarihlerinin gelmeye başlaması lazım, eğer ki süreç normal akacaksa.

• ⭐⭐⭐

@MehmetArikan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, Formu bu ay doldurup göndermeyi düşünüyorum fakat şöyle bir problemim var; Eski eşimle boşanma davamız sürüyor, (aslında dava sonuçlandı, boşandım fakat istinafa gönderildiği için, boşanma resmi olarak gerçekleşemedi, hala soyadımı taşıyor) şu an dosya istinafta, muhtemelen 2 ay sonra dönecek ve boşanma gerçekleşecek. Doğal olarak şu an evli olarak submit edeceğim formu. Sorum; 2 ay sonra boşanma gerçekleşince formu tekrar açtırmam gerekiyor mu? yoksa zaten vize görüşmesine gelemeyeceği için, formu tekrar açtırmadan, vize görüşmesinde ''ben şu tarihte boşandım'' demem yeterli olur mu?

Aile, pasaport gibi göçmenlikle direkt bağlantılı bilgilerin DS260'da güncel olmasında fayda var. Boşanma netleştikten sonra DS260'ı doldurabilirsiniz.

• @Sono teşekkürler...

• Arkadaşlar Selam,

DV-260 formunu ilk günden gönderenler kadar bekleyenler de var. Neye göre başlatıyorsunuz sürecinizi aydınlatır mısınız ? 🙂

• @knnrn Ülke değişikliğinde ama sanırım yenilemek gerekir adresi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HyperGG, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar Selam,

DV-260 formunu ilk günden gönderenler kadar bekleyenler de var. Neye göre başlatıyorsunuz sürecinizi aydınlatır mısınız ? 🙂

yeni pasaport almayı bekleyenler
    DS260 doldurmadan önce evlenenler
    eşinin doğumunu bekleyenler
    yasal oturum alma sürecini bekleyenler
    DS260 doldurmadan F1 / J1 / B1 vizesi almayı bekleyenler

• Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. O halde ben 18K CS ile DS 260 ı Temmuz sonu gibi submit etsem, herhangi bir sıkıntı olur mu sizce? Sıralamada geri kalma, geç kalma, İşlemlerin geç başlaması, mülakata geç çağrılma...vb gibi bir sorun yaşar mıyım?

• ⭐⭐⭐

@MehmetArikan Herhangi bir sıkıntı olmaz, merak etmeyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aİ Evet, ülke değiştiğinde mülakat yeri de değişebileceği için adresi güncellemek gerekir.

• merhaba . telegram grubu icin talep oluşturmustum fakat halen bir gelişme olmadı ne zaman dahil olabiliriz sürece ?

DS formunu doldurduk kcc maili bekliyoruz ? bugune kadar hic kcc den mail alan oldumu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aİ, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells Anladım, sağ olun. Son ana kadar şansımız olması çok iyi! Açtırma sınırı veya dezavantajı yok sanırım? Kendi mantığımızca bu çok açtırmış ya da çok fazla bilgi değiştirmiş demezler umarız. Sizde 26xxx için tahmini mülakat ya da DS-260 kitlenme süresi ne olur? Ön görüleriniz bizler için çok kıymetli...

ilk firsatta DS-260 formunu tekrar submit edin.

Onemli bilgilerde degisiklik olmadigi surece formu actirmaniza gerek yok.

Maalesef mulakat suresini bilemiyorum, DV2022 mulakatlarinin baslamasini bekleyelim bence... DV2022'de, DV2020 ve DV2021'de yasadiklarimizin cogunu yasamayacagiz diye dusunuyorum...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Bugra-Ekinci, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba ds260 formunu doldurmak icin girmeye çalışıyorum ama şöyle bir hata alıyorum “The case information does not match in our records please try again or contact with kcc “nedeni ne olabilir her bilgimi doğru yazıyorum.

Bir bilgiyi yanlis yaziyorsunuz. Bilgileriniz cekilise basvuru yaparken verdiginiz bilgilerle eslesmeli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-Yüksel, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba. 4 kişilik bir aileyiz. Talihli eşim. Ailede 3 kişide 10 yıllık abd turist vizesi var. 1 kızım da abd de ünv. okuyor. Onunda F1 vizesi var.
    Mülakata abd de girebiliyormuyuz? Orayı tercih edebilirmiyim?
    Oturum izni mi olması gerekiyor hepimizin?
    Aynı zamanda kızımın 21 yaş sorunu da var. Aksi halde hep beraber Ankara'da girecez. Kızım da mülakata girmek için gelip dönecek. teşekkrler.

Turist vizesiyle ABD'ye ancak kisa sureli seyahat amaciyla girebilirsiniz. Turist vizesinin "gocmenlik islemleri icin ABD'ye girme" amacli bir kullanimi yok maalesef.

Fakat F1 vize sahibi ABD'ye okumak icin girip, gocmenlik islemleri icin de basvuruya ABD'de devam edebilir. Mumkunse F1 vizesi ile girisini DS-260 formunu doldurmadan yapsin. Vizeleri kullanirken, kurallara ne kadar uyarsaniz sorun yasama ihtimaliniz o kadar azalir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ganzo, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhabalar . formda sosyal medya hesapları kısmında facebook ve instagram kullanıcı adımı bulabildim. Bu sosyal medya hesaplarında aynı kullanıcı adına izin verilmiyor diye biliyorum. ancak Linkedın daha formal oldugu için kullanıcı adı yerine isim ve soyisim yazılıyor. Aynı ısım ve soyisme sahip olanlar olanlar da olduğu için karışıklığa sebep olmaz mı? kullanıcı adı yerine link verilebilir mi ? ÇOK TEŞEKKURLER

kullanici adinizi yazmaniz yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yuppi, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar merhaba,

Work/Education/Training - Present kısmında mevcut okuduğum üniversite bilgilerini yazdım. Work/Education/Training - Previous kısmında lise ve üstü okunulan eğitim kurumları sayısını 2 olarak işaretledim. Lise bilgilerimi girdim. Add another diyerek tekrar mevcut okuduğum üniversitenin bilgilerini girdim. Diploma kısmına NONE YET yazarak bitirme tarihine mevcut tarihi yazdım. Bu şekilde doldurmak doğru mu? Çünkü okunulan eğitim kurumları sayısını 2 olarak yazdığımda otomatik 2. doldurma alanı çıkmadı kendim ekledim.

Formu doldurduktan sonra sign and submit kısmında case number girerken EU dan sonraki 000'ı girmememizin sebebi tam olarak nedir? örnek formda girmeyiniz gibi herhangi bir ibare görmediğim için emin olmak adına soruyorum.

Ayrıca previous adress kısmında yazdığımız adreslerle ilgili ileride belge istiyorlar mı? Malum ikameti taşınır taşınmaz aldırmadığım için e-devlet üzerinde forma doldurduğum şekilde görünmüyor adreslerim.

0'lari yazinca form kabul etmiyor, o yuzden 🙂

Benzer Başlıklar

• 56
  • 316
  • 6498
  • 6431
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |