Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@Ramazan, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@quikless Avukat masrafları ve vize masraflarını karşılıyor

şöyle örnek vereyim şirket çalışan işçisini bir eyaletten kendine yakın bir konuma taşınmasını isterse çalışanına bonus 5000$ ödeme yapıyor h1b için ise 10.000$ - 40.000 dolar arası değişir

10k$ - 40k$ arası olan masrafı ben vereyim bana sponsor olsunlar durumunu yapabileceğimi bilsem şu an ilk uçağa atlarım. 😃

🙂 🙂 🙂 dostum iyi derece ingilizce ve meslekleri ile ilgili alanda yükseköğrenim derecesine sahip olmak mimarlık, mühendislik, matematik, fizik bilimleri, sosyal bilimler, tıp ve sağlık, eğitim, ticari uzmanlıklar, muhasebe, hukuk, teoloji gibi meslek üzerine şirketinde sizin mesleğiniz il aynı kategoride olması lazım

Kilit kısım bukadar masrafa kalkışacak sponsor bulmak ama derseniz benim maddiyatta sıkıntı yok sizin bölüm ile alakalı tanıdık şirket varsa size sponsor olmayı teklif edin masrafları ben karşılarım dersiniz o ayrı h1b maksimum 6 yıl çalışma oturum sağlıyor

2 yıl+ bana yeterli dalar askeriyeye alırım direkt vatandaşlığı. Askeriyenin 2 yıl şartı var.

Meslek konusunda bir sıkıntım yok. Donanımlıyım ama Mühendislik konusu sıkıntılı bende o konuda sadece. DGS ye hazırlanıyorum. 😃

Belki gidip orada lisans tamamlamayı tercih edebilirim. Bu dediğini yapabilirsem diye düşündüm bir ara. Ama sponsor olayı çok zor bir süreç olduğunu öğrenince vazgeçtim.

• ⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@bidünya ssn olmadan vergi numarası ein alınıyor. Yani şirket kuracakken bildiğim kdarıyla statüye pek bakmıyorlar.
    Türkiyeden bile ücretini yatırınca amerikada şirket kurulumu yapıyorlar tam konuya hakim olamasamda bunu biliyorum.
    O şekilde hallettiler heralde işleri.

Aklım almıyo yani, senelerce diken üstünde yaşayıp panik atak olmak istemem, eyvah bişey olura ditw diye..

ondan şimdi usulune uydurmaya çalışıyoruz saçım streesten kepek yaptı valla 1 haftada 😭

Hımm iş oraya gitmekte aslında gittikten sonra bir şekilde kalmanın yolu bulunuyor ama öyle yaşayamazdım ben de ilk günden ele veririm kendimi😂

• Yasaklı

@Ramazan
    Ben aptallığı 8 sene önce 23 yaşında iken; Burada beraber çalıştığım İngiliz kıza istediği ilgiyi vermeyerek yaptım.
    Şu an 7-8 senedir Londra da yaşayan bir İngiliz vatandaşı olabilirdim. 😃 😃 😃

Bir ara İngiltere' yide araştırdım. Middle Sex te mühendislik tamamlayayım dedim. PR a, vatanraşlığa dopru giden yolun yapabilitesi ABD' ye göre çok daha kolay ama 11 yıl sürüyor. 😨

• ⭐⭐

@Ping-PONG Bende sponsor işini teptim al sana en büyük aptallık

• Yasaklı

@Ping-PONG Bende sponsor işini teptim al sana en büyük aptallık

O dert bende de var. 😃

Bir de ABD ye o kadar odaklamışım ki kendimi diğer taraflar ABD kadar eğlenceli yaşanabilir değilmiş gibi hissediyorum şu an 😢

Sanki ABD nin farklı bir yanı varmış gibi...

• ⭐⭐

@Ping-PONG American Dream 🙂

• Yasaklı

@Ping-PONG American Dream 🙂

Bir yanımda saçmalama Kanada' da çok daha mutlu olabilirsin diyor. 😃

• ⭐⭐⭐

@Calibraturbo töbee dee herkesin evinde sorun oluyor, sabır başka yolu yok.kanadaya giderken arkadan annende oğlum orda diye turiste başvursun. Böyle kurtarırsın.. olmaz mı

• Sevgili @Ping-PONG sayesinde totemimi bozuyorum saolsun ben de buradayım 😎

• ⭐⭐⭐

@khipusd valla kadın aşırı iddialı zaten anadili ingilizce turkçeyi yeni öğrenmiş kitabı var kendisinin cdli flaşlı falan öyle kaynaklarıda gönderiyomuş 5 derste bir quiz yapıyomuş, hep geriden gele gele gidiyomuş böylece unutmuyosun diyo. Bakalım görcez beğenirsem zaten yazarım beğenmezsem yine yazarım parayı nasıl kurtarabiliriz diye 😂

• ⭐⭐

@Ping-PONG ama H2B için Amerika'da belli bir web siteleri var sponsor oluyorlar yani sisteme girip mesleğinizle ilgili şirketlere mail atıyorsunuz kabul ederlerse iletişime geçiyor

• @ahsenaydgdu ahsencim dil mi çalışıyorsun ?

• Yasaklı

@panaroyak, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

Sevgili @Ping-PONG sayesinde totemimi bozuyorum saolsun ben de buradayım 😎

Nihahahhaha 😃

• ⭐⭐⭐

@panaroyak kendim gramerin üstünden geçtim eski kitaplara baka baka da, sadece speaking için bi hoca buldum onu alayım pratik yapamıcaz başka turlu

• ⭐⭐⭐

@bidünya ayy dimi allah korusun kazası belası var gerek yokkaçak göçek işşlere üniversitedeyken belki olurdu 😜 şimdi çoluk çombalak yaka paça atılmayalım 😂😂😂😂

• Yasaklı

@Ping-PONG ama H2B için Amerika'da belli bir web siteleri var sponsor oluyorlar yani sisteme girip mesleğinizle ilgili şirketlere mail atıyorsunuz kabul ederlerse iletişime geçiyor

Olabilir bir bakmak lazım.

Benim branşımda Türkiye' de de hiç işsizlik çeken olmadı şimdiye kadar. Son 1-2 yıldır maaşlar deli gibi arttı. Yetişmiş kalifiye adam yok 😃 Son 1 yıldırda Avrupa remote çalışma altında buradaki iş gücüne göz koymuş. IT sektörü Dünya genelinde bazı branşlarda iş gücüne açlık yaşıyor şu an. Benimki de onlardan biri. Belki dediğin tutabilir. Biraz araştırayım. 🙂

• Yasaklı

@Ramazan
    Son zamanlarda kafamı kurcalayan henüz cevabını bulamadığım bir soru var.
    Belki burada birilerinde vardır diyeceğim ama kimse İngiltere hakkında araştırma yapmamış gibi duruyor.

Sen araştırmayı seven bir kardeşe benziyorsun. 😃
    İngiltere' de lisans tamamlasak veya master yapsak; ABD' de eşitlik ve denklik durumu nedir. Henüz bir cevap bulamadım.

Sorun şu ki; İngiltere' de Lisans 3 sene 😨 😃

• ⭐⭐⭐

@Ping-PONG doğukan diye birisi var sen onu izledin mi youtubede. Can sıkıntısına amerikaya gidiyor turistle orda bi kızla evlendi ve accayip mutlular kıza turk yemeği yaptırmıştı en son 😂

• Yasaklı

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@Ping-PONG doğukan diye birisi var sen onu izledin mi youtubede. Can sıkıntısına amerikaya gidiyor turistle orda bi kızla evlendi ve accayip mutlular kıza turk yemeği yaptırmıştı en son 😂

😃

Biraz yakışıklı olsam deneyeceğimde. Ordan da vurmuş felek 😃 😃 😃

• Yasaklı

😃 😃 😃

Pilav yedim taş çıktı (aman)
    Yoğurt yedim yaş çıktı
    Bir kız gördüm a-acaip
    Ablası tanıdık çıktı (ölürüm)

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |