DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@Ramazan, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

Ya bu işin başı sonu ingilizce imiş onu farkettim bu kadar içine girince. Biraz ortalama veya üzeri bir insan isen İngilizcen sağlam oldun mu her yere gidebilirsin. 🙂

ben bu sıfır ingilizcemle de giderim ama malesef kalmak için işe yaramıyor

Resmi yollarda ve düzgün bir hayata sahip olma konusunda önemi çok fazla. Ondan bahsetmek istedim.

Gitmek genelimizin umurunda değil. O PR ı istiyoruz. Genel olarak sıkıntımız bu 😢

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@nevzatyildizz ee şuan neyi bekliyosun ozaman onu anlayamadım 😞

Abla şöyle ki orada mühendis olarak iş bulmak için burada tecrübe edinmiş olmam gerekiyor o yüzden ben vizeye hemen başvurmayacağım. Burada edinebildiğim kadar tecrübe edineceğim ki hem orada iş bulmam kolaylaşsın hem de daha sonra pr için başvuru yaptığımda buradaki iş tecrübem bana ekstra puan getirebilsin. Birkaç ay içinde mezun olacağım inşallah ve vizeye başvurmak için diplomayı aldıktan sonra 2 yıllık bir sürem var. 2 yıl sonra vizeye başvurduğunda sonuçların açıklanması da yine bir 2 yıl civarı sürüyor. Vizeyi aldıktan sonra da içeri giriş için 1 yıl süre veriliyor ve bu diplomayı aldıktan sonra toplam max 5 yıllık bir süre demek Avustralya'ya giriş yapana kadar. Mezun olduktan sonra hemen başvurup 2 yıl içinde de giriş yapabilirim ancak burada 3-5 yıllık bir iş tecrübesi bana pr başvurusunda ekstra 5 puan kazandıracağı için ve artık pr alma şartları zorlaştığı, her puanın önemi arttığı için ben bir adım sonrasını düşünüyorum ve burada max tecrübeyi edinip max puan toplayabilecek şekilde gitmek istiyorum. Tabi bu süre zarfında her sene greencard başvuruları devam edecek 🙂

• @nevzatyildizz aynen öyle.. illa okulla gideyim desen elde ekonomik imkan varsa gidersin ma oturum alamayacaksın. hadi diyelim güzel bir network kurdun. İş sponsorluğu alayım desen onun da inanılmaz prosedürleri var. ABD çok fazla yokuşa sürüyor ve gerçekten kolay değil

• ⭐⭐⭐

@nevzatyildizz istanbulda mısın, türkiyede mühendislik çok düşük maaşla başlayacaksın çok çalıştıracaklar gecen gündüzün olmayacak bunu biliyosun dimi 😞

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@nevzatyildizz istanbulda mısın, türkiyede mühendislik çok düşük maaşla başlayacaksın çok çalıştıracaklar gecen gündüzün olmayacak bunu biliyosun dimi 😞

Trabzonda'yım ve burada maalesef maaşlar daha düşük, muhtemelen İstanbul'da çalışacağım. Ama saha sağlam bir şekilde gidebilmek için burada biraz sürünmem gerekiyor. Yoksa gidip de 1.5 sene sonra geri dönmek istemiyorum.

• ⭐⭐

@quikless Avukat masrafları ve vize masraflarını karşılıyor

şöyle örnek vereyim şirket çalışan işçisini bir eyaletten kendine yakın bir konuma taşınmasını isterse çalışanına bonus 5000$ ödeme yapıyor h1b için ise 10.000$ - 40.000 dolar arası değişir

• ⭐⭐ Yasaklı

nevzat ne muhendısı sın

• @Calibraturbo, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

nevzat ne muhendısı sın

Henüz değilim inşallah inşaat mühendisi olacam 🙂

• Yasaklı

şöyle örnek vereyim şirket çalışan işçisini bir eyaletten kendine yakın bir konuma taşınmasını isterse çalışanına bonus 5000$ ödeme yapıyor h1b için ise 10.000$ - 40.000 dolar arası değişir

10k$ - 40k$ arası olan masrafı ben vereyim bana sponsor olsunlar durumunu yapabileceğimi bilsem şu an ilk uçağa atlarım. 😃

• ⭐⭐

@Calibraturbo kardeş senin ilacın Green Card başka yolu yok

• ⭐⭐ Yasaklı

kanadaya gıdıcem bos vakıtlerımde kamyonetle hurdacılık yapıcam, çin mahallesinde lokantada calisacam, yunan marketınde calisacam, jıgolo sıtelerıne ılan verıcem ama orada duracam, eteryumları da satıp annemi aile ıcı sıddetten kurtarıcam. Abd vermıyor ıste. canada 2. defa okuma vizesi verdi bunu da s.cip sıvarsam ikinci almanya vukuatına doner omurboyu turkiyede kalırım annem öldükten sonra da ıntıhar ederım

• ⭐⭐ Yasaklı

@nevzatyildizz kanada alberta bakıver bence

• Yasaklı

@panaroyak
    Şşiiişt nittin gı 🙂

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐ Yasaklı

@Ramazan eyw çiçegim hepimizin

• Yasaklı

@panaroyak, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@Ping-PONG 🤐

Ups! Ben kaçtım 🙂

• @ahsenaydgdu yaa işine yaradağına çok sevindim,ben de araştırıyorum kanada collegelarının sayfalarını ezberledim artık.şu ielts mevzusunu halletmem lazım,sen özel derse kesin başlıyorsan,beğenirsen ben de alayım bari ya🙃bekle bizi toronto!

• @Calibraturbo Benim ilk seçeneğim Avustralya. Şuanda halihazırda Kanada vizesi üzerinde çalışan endüstri mühendisi adayı bir arkadaşım var. Bir gitsin bakalım da duruma tecrübelerine göre ben de düşünebilirim, sonuçta söylediğim gibi benim önümde 5 yıllık bir süreç var Avustralya'ya gidene kadar.

• ⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

10k$ - 40k$ arası olan masrafı ben vereyim bana sponsor olsunlar durumunu yapabileceğimi bilsem şu an ilk uçağa atlarım. 😃

🙂 🙂 🙂 dostum iyi derece ingilizce ve meslekleri ile ilgili alanda yükseköğrenim derecesine sahip olmak mimarlık, mühendislik, matematik, fizik bilimleri, sosyal bilimler, tıp ve sağlık, eğitim, ticari uzmanlıklar, muhasebe, hukuk, teoloji gibi meslek üzerine şirketinde sizin mesleğiniz il aynı kategoride olması lazım

Kilit kısım bukadar masrafa kalkışacak sponsor bulmak ama derseniz benim maddiyatta sıkıntı yok sizin bölüm ile alakalı tanıdık şirket varsa size sponsor olmayı teklif edin masrafları ben karşılarım dersiniz o ayrı h1b maksimum 6 yıl çalışma oturum sağlıyor

• Yasaklı

@khipusd, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@ahsenaydgdu yaa işine yaradağına çok sevindim,ben de araştırıyorum kanada collegelarının sayfalarını ezberledim artık.şu ielts mevzusunu halletmem lazım,sen özel derse kesin başlıyorsan,beğenirsen ben de alayım bari ya🙃bekle bizi toronto!

Olayı Toronto olarak değilde Ontario olarak değerlendirin. Kira parasından beliniz bükülmeden atlatırsınız süreci. Bekar olarak bile gidenler dertli bu konuda.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

129

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.6k

| | | |