Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@gizemb herşeyi geçtik şu anda mülakatları 2022 yılına atıyorlar.

• @ayvalik10 sorun değil ya biz elimizden geleni yapalımda başvurudur falan yolumuzu ona göre belirleriz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gizemb dediğin gibi ds 160 formunu dolduruyorsun daha sonra ödeme yapıyorsun. Daha sonra da randevu tarihi verilmesini bekleyeceksin. Ayrıca ilk sayfaya tıkladığın zaman orada belgeler listesi bulunmaktadır.

• Kimlik kartı veya Nüfus Cüzdanı- Vize başvuru sahibine ait çipli kimlik kartının ya da Nüfus Cüzdanının fotokopileri renkli ve önlü arkalı çekilmelidir.

• Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği- Nüfus kayıt örneği aile bireylerinin kişisel bilgilerini ve ikametgahlarını göstermelidir. İkamet edilen Nüfus Müdürlüğü’nden alınabilinir.

• Geçerli pasaport ve Eski pasaportlar- Geçerli pasaport seyahatten önce 3 ay geçerlilik süresine sahip olmalı, 2 boş sayfası bulunmalı ve son on yıl içinde alınmış olmalıdır. Vizeli sayfalarının fotokopileri renkli olarak çekilir ve A4 boyutunda hazırlanır. Eski pasaport ve vizeli sayfaları da fotokopi olarak verilmelidir.

• Biyometrik Fotoğraflar- İki adet biyometrik fotoğraf başvuru sırasında teslim edilmelidir. Beyaz arka fonlu fotoğraflar 35x45mm boyutlarında olmalıdır. Başvuru sahibinin kimliğini belli edecek şekilde cepheden çekilmelidir.

• Vize Başvuru Formu- Amerikan vize başvuru formu Amerika Vize Evrakları arasında en önemli belgelerden biridir. DS-160 formu olarak isimlendirilen başvuru formu elektronik olarak doldurulmalı, elektronik imza ile onaylanması ve çıktısı ıslak imza ile imzalanmalıdır.

• Amerika Turistik vize talep dilekçesi

• Finansal durumu bildiren belgeler- Vize başvuru sahibi tüm gelirlerini vize başvuru dosyası için belgelendirmelidir. Banka hesap hareketleri bankanın onayı ile hazırlanır, faiz ve kira gelirleri belgelendirilir, taşınmaz tapuları ve sahip olunan araçların ruhsatlarının fotokopileri hazırlanır. Tüm çalışanlar ve işyeri sahipleri gelirlerini bildirmek durumundadır.

• Konaklama ve ulaşım rezervasyon belgeleri- Amerika’ya seyahat edecekler uçuş bilgilerini ve rezervasyonlarını onaylı olarak belgelendirmelidir, aynı şekilde otel ve diğer konaklama tesislerinin rezervasyonlarının bilgileri dosyaya eklenmelidir.

• @ayvalik10 bu bilgilerin hepsi randevu tarihi geldiğinde hazır bulunması gerekiyor sanırım ds160 için geçerli değil

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gizemb evet değil zaten ilk sayfa da ds160 doldurma videosu var. Oraya bir göz at istersen

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gizemb, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

merhaba online biri var ise cevap verirse sevinirim turistik vize almak istiyoruz öncelikle başvuru süreci nasıl işliyor ds160 https://ceac.state.gov/genniv/ bu adresten doldurup gün mü beklememiz lazım ayrıca pandemide covid testi ne zaman isteniyor kız kardeşimi önce turistik sonrada orada dil okuluyla anlaşıp öğrenci olarak gitmek istiyor hukuk son sınıf mayısa mezun inşallah ben yinede @crazycells senin engin bilgilerinden ötürü seni etiketliyeyim aslında heyecan yaptık kız kardeşimi göndermeye şuan bilgi kaarmaşasında aklım aptala anlatır gibi yazarsanız sevinirim teşekkürler 🙂

DS-160 formunu doldurduktan sonra konsolosluktan randevu tarihi istemelisiniz, fakat sayin @ayvalik10 'un da belirttigi gibi su an B1/B2 vize turlerinde verilen tarih 1 yil sonrasi bile olabiliyor, bilginize. Fakat turist vizesi almayi planliyorsaniz cok zaman gecirmeden formu doldurup bir mulakat tarihi almanizi tavsiye ederim.

• Greencard sahibiyim ve burada bir bebeğimiz dünyaya geldi. Bu sebeple annemi ABD ye geçici süre getirmek istiyorum bu sebeple turist vizesine başvurdum. 2022 şubata gün verdiler çok üzücü 😞

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!

• @M-Emir Ben de Aralık 2021 için randevu alabildim. Yasaklar kalktığında bu tarihler öne çekilecek diye tahmin ediyoruz.

• Kaç ay oldu hala durumda değişen bir şey yok ya, hele B1/B2 için en erken Eylül ayı falan diyorlar. Oysa ki Nisandan ümitliydim...
    J1 için kabul edilen acil vize başvuruları duydum, neye göre karar veriyorlar acaba 😞

• Yasaklı

Randevu tarihini kaç defa değiştirebiliriz?

• @crazycells ne diyorsunuz yahu. Vize mulakati icin 1 yil sonrasina tarih mi veriliyor. Eyvah eyvah almadik gecen sene es ve cocuklara hata ettik.

• Sürekli ertelemeler okuyoruz, acaba bizde şimdi başvuru yapsak, konsolosluk normale dönünce ileri tarihli randevular öne alınır mı? Na yapsak bilemedim ki.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@katafalk, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Randevu tarihini kaç defa değiştirebiliriz?

Bir sinir yok sanirim, ama makbuzun gecerlilik suresi sanirim 1 yildi. Fakat pandemi suresinde artmis olabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kef14, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Sürekli ertelemeler okuyoruz, acaba bizde şimdi başvuru yapsak, konsolosluk normale dönünce ileri tarihli randevular öne alınır mı? Na yapsak bilemedim ki.

Evet, o sekilde bir kayma olmasi muhtemel...

• ziyaretçi vizesi için bir tek randevu tarihi almak kaldı. Erken bir tarihte randevu alabilmem için illa ileri tarih mi seçmem lazım güncellenene kadar randevu almadan beklesem güncellenince alsam?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@grozaxe, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

ziyaretçi vizesi için bir tek randevu tarihi almak kaldı. Erken bir tarihte randevu alabilmem için illa ileri tarih mi seçmem lazım güncellenene kadar randevu almadan beklesem güncellenince alsam?

Bence riske atmayin, yoksa daha da gecikebilir alacaginiz tarih... once sistemde bir tarih secin; daha sonra yer acildikca yakin tarihe dogru guncellersiniz.

• Merhabalar
    Ds160 formunda mezun olduğunuz okulun başlangıç ve bitiş tarihi ile ilgili kısım için sorum olacak;
    1 dersim kaldı ve nisan-mayıs tarihlerinde sınavlar var. (Vize ve Final)
    Şimdi burada okul bitiş tarihine ne yazılmalı?
    Henüz mezun olunmadı çünkü. İleri tarih olarak, mesela Haziran 2021 girilebilir mi?
    Herşey doğru ve düzgün olsun istiyorum, bu nedenle bu konuda desteğinizi rica ederim.

Tşk

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@slayttan şu anda kazandın mı yoksa 8 mayısı mı bekliyorsun. Kimse bu soruların cevabını bilmeden yazamaz. Kazandıysan numaran kaç ona göre mülakata ne zaman girebilirsin fikir söyleriz.. Eğer 8 mayısı bekliyorum diyorsan zaten ekimde ilk mülakat başlayacak ozamana kadar mezun olursun.

• @ayvalik10, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@slayttan şu anda kazandın mı yoksa 8 mayısı mı bekliyorsun. Kimse bu soruların cevabını bilmeden yazamaz. Kazandıysan numaran kaç ona göre mülakata ne zaman girebilirsin fikir söyleriz.. Eğer 8 mayısı bekliyorum diyorsan zaten ekimde ilk mülakat başlayacak ozamana kadar mezun olursun.

Sn. @ayvalik10
    Ekim ayında mülakatların başladığını varsayarsak ve mülakata gidildiğinde oradaki görevli; "senin ds160 formunu inceledik, sen Nisan başında doldurmuş ve ödemeni yapmışsın. Okulun için de bitiş (mezuniyet) tarihine Haziran demişsin, ne iş ? der mi? Soru bu:) (İyice bu mülakat işleri transa soktu milleti, bi rahat olmak lazım tabi o ayrı)

İşin özü; 4 yıllık bir bölümden kalan son 1 ders sadece. Bunun için de nisan ayında Vize sınavı, Mayıs ayında ise final sınavı olacak. (Bu son ders de verilince, diploma alınacak kısmetse)

Velhasıl; Okula başlangıç tarihi belli de, bitiş yani mezuniyet için ne girilecek ? İleri bir tarih belirtilebiliyor ise, o vakit Haziran da diplomayı alıp mezun olacakmışım gibi Haziran ayı belirtilebilir mi.
    Ama yok, yarın tarihini dahi giremezsin ileri tarih olarak diyor ise sistem, o zaman Lise ile ilgili başlangıç ve bitiş tarihlerini mi belirtmekte yarar var?
    Bunu netleştirmek niyetim.
    Tşk.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

146

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.2k

| | | |