DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @redsat2000 aklıma birşey takıldı. İlk gelen evraklar bizim adres olarak verdiğimiz ancak bir arkadaşımızın oturduğu adrese gelecek ve o teslim alacak bizde ondan teslim alacağız bizim teslim aldigimiza dair bir imzamız olmayacak bu durumda bizim o tarihte ABD de olup olmadığımız nasıl tespit edilecek. Bir hata yapmamak icin Cok soru soruyorum kusura bakmayın. Sizin randevu geldi mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@verdal, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@redsat2000 aklıma birşey takıldı. İlk gelen evraklar bizim adres olarak verdiğimiz ancak bir arkadaşımızın oturduğu adrese gelecek ve o teslim alacak bizde ondan teslim alacağız bizim teslim aldigimiza dair bir imzamız olmayacak bu durumda bizim o tarihte ABD de olup olmadığımız nasıl tespit edilecek. Bir hata yapmamak icin Cok soru soruyorum kusura bakmayın. Sizin randevu geldi mi ?

Biyometrik randevudan sonra ABD disina cikabilirsiniz. Arkadasiniz size permit'leri ulastirabilir.

• @crazycells ben ilk notice için soruyorum ilk notice orada verdiğimiz adrese gelecek o sirada biz ayni eyalette baska bir adreste olacagiz. ( ilk notice gelene kadar cikmamamiz gerektiginden ) arkadaşım alacak ben ondan alacağım bizim orada olup olmadığımız nasıl anlaşılacak sonuçta imzalayıp alan biz değiliz. Şu andaki şartlarda biometric randevu tarihini 4-5 ay bekleme şansımız yok Türkiye 'ye dönüp bekleyeceğiz randevu tarihi gelince hızlıca organize olup randevuya katılıp tekrar döneceğiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells ben ilk notice için soruyorum ilk notice orada verdiğimiz adrese gelecek o sirada biz ayni eyalette baska bir adreste olacagiz. ( ilk notice gelene kadar cikmamamiz gerektiginden ) arkadaşım alacak ben ondan alacağım bizim orada olup olmadığımız nasıl anlaşılacak sonuçta imzalayıp alan biz değiliz. Şu andaki şartlarda biometric randevu tarihini 4-5 ay bekleme şansımız yok Türkiye 'ye dönüp bekleyeceğiz randevu tarihi gelince hızlıca organize olup randevuya katılıp tekrar döneceğiz.

Arkadasiniz postayi alabilir, durumunuzda bir problem gorunmuyor. Eger verdiginiz adrese arkadasinizin ismini yazdiysaniz mektubu posta kutusuna birakip gidebilirler.

• @crazycells bizim program 2021 yazı için olacak 2020 deki bu acayip durum nedeniyle bütün programı iptal edip sadece giriş çıkış yaptık. 2021 yazın dada bu durum düzelmez diye düşünüyorum en az 2-3 ayı bulur heralde randevu tarihi gelmesi. İlk notice gelene kadar cikmamak gerektigi icin o soruyu sormustum başkası alınca bizim ABD den ayrılmadığımızı basil tespit ediyorlar diye. insallah o iste aksama olmaz 15-20 gun icinde gelir bu senede ona göre plan yapıyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells bizim program 2021 yazı için olacak 2020 deki bu acayip durum nedeniyle bütün programı iptal edip sadece giriş çıkış yaptık. 2021 yazın dada bu durum düzelmez diye düşünüyorum en az 2-3 ayı bulur heralde randevu tarihi gelmesi. İlk notice gelene kadar cikmamak gerektigi icin o soruyu sormustum başkası alınca bizim ABD den ayrılmadığımızı basil tespit ediyorlar diye. insallah o iste aksama olmaz 15-20 gun icinde gelir bu senede ona göre plan yapıyoruz.

Sizin ABD'den cikip cikmadiginizi adreslere gore degil, CBP'deki verilerden goruyorlar. Tum havayolu sirketleri ucus listesini ve kimlerin ucaga binip binmedigini CBP'ye bildiriyor. USCIS de bu bilgilere erisebiliyor.

Teorik olarak sizin basvurunuzu aldiklarina eminseniz o durumda cikabilirsiniz, emin degilseniz mektubun gelmesini bekleyebilirsiniz, bu durumda basvuruyu aldiklarina emin olabilirsiniz.

• Posta teslim edileli 1 hafta oldu ama bir geri dönüş olmadı, karttan da para çekilmemiş, durumu nasıl öğrenebilirim veya daha beklemeli miyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Erbatur, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Posta teslim edileli 1 hafta oldu ama bir geri dönüş olmadı, karttan da para çekilmemiş, durumu nasıl öğrenebilirim veya daha beklemeli miyim?

en az 2-3 hafta daha bekleyin. ABD, su aralar noel ve yilbasi tatilinde.

• @crazycells cok teşekkürler. Biz planı minumum 3 hafta üzerinden yapalım o zaman.

• @crazycells bir konuyu daha netleştirme şansımız olur mu. Re entry süresi randevuya gidip parmak izi verdikten sonra mı başlıyor. Yani 2 yıl permit süresi hangi tarihte başlıyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells bir konuyu daha netleştirme şansımız olur mu. Re entry süresi randevuya gidip parmak izi verdikten sonra mı başlıyor. Yani 2 yıl permit süresi hangi tarihte başlıyor

maalesef net bilmiyorum, re-entry permit alan bir arkadas cevap verse daha iyi olur.

• @crazycells Teşekkürler. Bu konuda net bilgisi olan varsa bilgi verebilirse cok sevinirim.

• @verdal 2019'da 26 Ekim'di sanırım biyometrik randevu almıştım(önceki iletilerimde vardır tam tarihler). 4 Kasım'da ABD'den ayrılmışım, 6 Kasım'da 2 senellik permit süresi başlamış (Travel Document'te öyle yazıyor). Sanırım Travel Document'in onaylandığı tarihten itibaren başlıyor izin süresi.

Şimdi kontrol ettim şöyle bir mesaj yazmışım:
    11/08/2019 We produced your Reentry Permit.
    8 Kasım'da basılmış permit, muhtemelen de 6 Kasım onay tarihidir.

• @haleluja cok teşekkür ederim permit basıldığı tarihten itibaren geçerli oluyor bu durumda

• Permit randevusu hakkında update yapayım. Şu an 2 ay oldu Amerika'dan çıkalı. Haziran ayında fingerprint fee alındı, notice geldi. Hala randevu konusunda bir gelişme yok. 7. aya giriyorum artık. Bence bu yıl, permit olmadan giriş yapılsa bile çok katı davranmayacaklar çünkü bildiğin randevu verilmiyor. O nedenle re-entry permite başvuru yaptığınızı gösteren receipt olduğu sürece anlayışlı olacaklardır diye düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@Merve-Vardarlı Merve Hanım bende de gelişme yok 6 ay oldu benimki de Siz gitmekle iyi yaptınız . 2 Kez açılan Case içinde beklememi ve sürenin belli olmadığını söylediler Başkanlık devir tesliminden önce bir icraat olacağını zannetmiyorum. Umarım receiptler işe yarar😂

• Merhabalar herkese,
    Bu konuyla ilgili az biraz karisik bir durumum var ve yardiminiza ihtiyacim var.
    2 senedir Green card sahibiyim ve henüz yerlesemedim, acikcasi 1,5 seneye daha ihtiyacim var.
    Gectigimiz sene re-entry permit e basvuru yapmistim ve iste sonrasinda biometrics icin tekrar ABD ye gidip o islemleri de halletmistim.
    Bir kac ay sonra bir mektup gelmisti ve basvurumun 23 Ekim'de ellerine ulastigi ve o tarihte ABD icinde olmadigim icin basvurum reddedilmisti.
    Oysa 1 haftaligina(15 Ekim'de) gitmis ve basvuruyu 20 ekimde göndermistim, 22 Ekim'de ABD disina cikmistim. Bu mantiga göre gider gitmez postayi göndermis olsaydim basvurum isleme alinacakti ve 1 hafta yeterli olacakti. ABD icinde olmaktan kasitlari, postanin yani basvurunun USCIS e ulastigi an mi acaba?
    2-3 hafta icinde tekrar giris yapacagim 1 seneyi doldurmadan önce ve tekrar re-entry permit e basvuru yapmak istiyorum. Su dönem USCIS de durumlar karisik diye okudugum icin kafam karisti. Biometrics bilgilerim halihazirda alinmis oldugu icin, acaba 1 hafta yeter mi bu sefer yoksa uzun mu kalmak gerekiyor. Bu konuda fikir verebilir ya da yönlendirebilirseniz simdiden cok cok tesekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@huseyind, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhabalar herkese,
    Bu konuyla ilgili az biraz karisik bir durumum var ve yardiminiza ihtiyacim var.
    2 senedir Green card sahibiyim ve henüz yerlesemedim, acikcasi 1,5 seneye daha ihtiyacim var.
    Gectigimiz sene re-entry permit e basvuru yapmistim ve iste sonrasinda biometrics icin tekrar ABD ye gidip o islemleri de halletmistim.
    Bir kac ay sonra bir mektup gelmisti ve basvurumun 23 Ekim'de ellerine ulastigi ve o tarihte ABD icinde olmadigim icin basvurum reddedilmisti.
    Oysa 1 haftaligina(15 Ekim'de) gitmis ve basvuruyu 20 ekimde göndermistim, 22 Ekim'de ABD disina cikmistim. Bu mantiga göre gider gitmez postayi göndermis olsaydim basvurum isleme alinacakti ve 1 hafta yeterli olacakti. ABD icinde olmaktan kasitlari, postanin yani basvurunun USCIS e ulastigi an mi acaba?
    2-3 hafta icinde tekrar giris yapacagim 1 seneyi doldurmadan önce ve tekrar re-entry permit e basvuru yapmak istiyorum. Su dönem USCIS de durumlar karisik diye okudugum icin kafam karisti. Biometrics bilgilerim halihazirda alinmis oldugu icin, acaba 1 hafta yeter mi bu sefer yoksa uzun mu kalmak gerekiyor. Bu konuda fikir verebilir ya da yönlendirebilirseniz simdiden cok cok tesekkür ederim.

USCIS'in ilk basvuruyu aldigi ve degerlendirdigi gun onemli. Eger o gunden once cikmis olursaniz maalesef basvuru sartini yerine getirmemis oluyorsunuz.

Maalesef su donemde ne kadar surenin yeterli olacagini ben de bilemiyorum, ama normal zamanlarda dediginiz gibi birkac hafta sonra ilk basvuruyu isliyorlardi genelde.

• @crazycells cok tesekkür ederim. Son aylarda bu basvuruyu yapmis arkadaslar varsa belki onlarin tecrübesi isik tutabilir durumuma. Ucak biletimi henüz alamadim bu yüzden. Ayrica sebep gösterme konusunda da kafam karisik. Saglik sebebiyle kaygilarim oldugunu belirtsem ve bu yüzden biraz zamana ihtiyac duydugumu söylesem cok mu abes kacar? Sebep bulmakta da zorlaniyorum acikcasi cünkü biraz keyfi gibi. Suan yasadigim ülkede bazi haklari alip amerikaya tasinmak istiyorum, bu da 1,5 senelik bir süreye tekabül ediyor. Bu konuda gerekce olarak ne gösterebilirim acaba bir fikriniz var mi? Tekrardan cok sagolun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@huseyind Emeklilik haklarını (retirement benefits) alabilmek için 1.5 yıl daha çalışmanız gerektiğini söyleyin. Bence gayet mantıklı bir gerekçe.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

197

41.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.8k

| | | |