Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@hsnnzknn, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Arkadaşlar merhaba, 09.10.2020 itibari ile ilk kez GC başvurumu gerçekleştirdim. Fotoğraf ile ilgili beni tereddüte sokan bir durum oluştu. "https://travel.state.gov/content/dam/passports/content-page-resources/FIG_cropper.swf" linkinde yer aldığı şekilde düzenledim ve bu fotoğraf ile başvurumu gerçekleştirdim. Ancak; "https://www.greencardphotocheck.com/tr/" bu linkteki fotoğraf düzenleme programı ile kontrol sağlanmasını tavsiye eden bazı arkadaşlarım oldu. Başvurumu yaptığım fotoğrafımı, ikinci vermiş olduğum linkteki programda kontrol ettiğimde göz ve çene bölgesi için belirlenmiş yeşil bandların küçük bir miktarda dışında kaldığını gördüm. Konu ile ilgili fikri olanlar aydınlatabilirse sevinirim.

problem olmaz, bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gulsah01, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Merhaba, bu yıl başvuru kriterlerinde değişiklik var mı? Sanki böyle bir başlık okudum ama bulamıyorum şimdi.

gecen yilki kurallar devam ediyor, sadece pasaport sarti eklendi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tongel, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Merhaba,

Bir konu hakkında sorum olacaktı. Eşim ile ben başvuru yaptıktan sonra, eşimin kardeşi de başvuru yapmış, fakat pasaport tarihini girerken bitiş süresini yanlışlıkla 2022 yerine 2023 olarak girmiş. eğer çekilişi kazanır ise herhangi bir problem olurmu.

Herkese bol şans

Ayni kisi icin birden fazla basvuru yapamazsiniz.

Tek hata buysa sorun olmayacaktir diye dusunuyorum, fakat yeni bir basvuru yapmamalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Arthur-Morgan, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@goblis, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Merhaba,

Bir konu hakkında sorum olacaktı. Eşim ile ben başvuru yaptıktan sonra, eşimin kardeşi de başvuru yapmış, fakat pasaport tarihini girerken bitiş süresini yanlışlıkla 2022 yerine 2023 olarak girmiş. eğer çekilişi kazanır ise herhangi bir problem olurmu.

Herkese bol şans

Sorun olmaz, olsa da yapılacak birşey yok.

Hocam burada sorun olmaz diye kesin hüküm vermek çok iddialı olmaz mı? Sonuçta güvenlik için getirilmiş bir adım bu. Sorun olmama ihtimali de var ama hele bir sonuçlar açıklansın, seçilirseniz o zaman bunu dert edin demek daha mantıklı bence.

Daha onceki mulakat deneyimlerinden hareketle sorun olmayacak diyebiliriz ama tabii ki yuzde yuz konsolos adina konusamayiz 🙂 Onemli olan hatanin kotu niyetli bir hata olmamasi. Isminde veya dogum tarihinde bile hata olan kisilerin hatalari duzeltilebiliyor, onemli olan bunu kotuye kullanip defalarca basvuru yapmamak.

• @crazycells Eskiden bu durumu istismar edip adında vs ufak değişikliklerle başvuranlar olmuştur kesin o zaman. Pasaport ile artık bu pek mümkün değil gibi görünüyor. Hem pasaportta hem forumda başka yerde (çift başvuru algılamaması için öyle yapmak gerek) hata yapsan forumu nerenle doldurdun deyip red verirler herhalde.

• merhabalar, fotoğraf yüklemeye çalıştığımda ''The following are not accepted: &, #, !, double quotes (" "), <, >. You must remove before continuing.'' gibi bir hata veriyor. Fakat fotoğrafı bilgisayardan yüklüyorum başındaki ''C:\alperen yılmaz greencard.jpg''C:/ ibaresini kaldıramıyorum. Nasıl yapabilirim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Alprnylmaz, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

merhabalar, fotoğraf yüklemeye çalıştığımda ''The following are not accepted: &, #, !, double quotes (" "), <, >. You must remove before continuing.'' gibi bir hata veriyor. Fakat fotoğrafı bilgisayardan yüklüyorum başındaki ''C:\alperen yılmaz greencard.jpg''C:/ ibaresini kaldıramıyorum. Nasıl yapabilirim?

adres kismindaki karakterleri kaldirip bir daha deneyin isterseniz. Foto ile ilgili bir hata oldugunu sanmiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Arthur-Morgan, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@crazycells Eskiden bu durumu istismar edip adında vs ufak değişikliklerle başvuranlar olmuştur kesin o zaman. Pasaport ile artık bu pek mümkün değil gibi görünüyor. Hem pasaportta hem forumda başka yerde (çift başvuru algılamaması için öyle yapmak gerek) hata yapsan forumu nerenle doldurdun deyip red verirler herhalde.

Online basvurulara gectikten sonra boyle bir kotuye kullanim oldugunu sanmiyorum, sonucta insan her bilgisini farkli girerek yeni bir basvuru yapamaz 🙂 dogum yeri / dogum tarihi / isim / soyisim / fotograf ... bunlarin cok benzedigi durumlari tespit edip cekilis oncesi veya mulakat oncesi eliyorlardir.

• @crazycells teşekkür ederim hızlı cevabınız için @crazycells . şu C:/ ibaresi yok normalde fakat sisteme yükleyince otomatik olarak gözüküyor. Fotoğraf isminde hata olduğunu söylüyor sanırım. masaüstüne attım yükledim opera tarayıcısını indirip ordan denedim fakat çözemedim bir türlü 😞

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Alprnylmaz, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@crazycells teşekkür ederim hızlı cevabınız için @crazycells . şu C:/ ibaresi yok normalde fakat sisteme yükleyince otomatik olarak gözüküyor. Fotoğraf isminde hata olduğunu söylüyor sanırım. masaüstüne attım yükledim opera tarayıcısını indirip ordan denedim fakat çözemedim bir türlü 😞

o kismi degistiremezsiniz zaten 🙂 hatanin oradan kaynaklanmadigina eminim; formda yazdiginiz cevaplari kontrol etmelisiniz. Ozellikle adres kisminda uygun olmayan bir karakter kullanmis olma ihtimaliniz yuksek.

• @crazycells tamamdır çoook teşekkür ederim çözdüm 🙂 fotoğrafın altında görünce ordan sandım problemi ama direk adresteymiş harikasınız vallahi çok saolun tekrardan 🙂

• @Mylife siz yanlış anladınız sanırım eşim iki için iki kez başvuru yapılmadı eşimin kardeşi pasaport bitiş tarihini 2022 yerine 2023 girmiş bu konuda bir problem yaşarmı

• Arkadaşlar merhaba. Geçenlerde bir yazıda; "adres yazarken 'daire' kelimesi kullanmayın" şeklinde bir uyarı görmüştüm. Ne derece doğru acaba? Adresi "Türkiye Mahallesi, 1923. sokak, No:1, Daire:2, 07600 Manavgat, Antalya" (Adres kafadan atıldı) şeklinde yazsam bir problem oluşturur mu? ı,ö,ş,ç,ğ gibi bize mahsus harflere dikkat etmem gerektiğini biliyorum. Ancak dikkat etmem gereken "noktalama işaretleri, büyük küçük harf, şekir posta kodu vs.." gibi başka şeyler var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Altaylı639, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Arkadaşlar merhaba. Geçenlerde bir yazıda; "adres yazarken 'daire' kelimesi kullanmayın" şeklinde bir uyarı görmüştüm. Ne derece doğru acaba? Adresi "Türkiye Mahallesi, 1923. sokak, No:1, Daire:2, 07600 Manavgat, Antalya" (Adres kafadan atıldı) şeklinde yazsam bir problem oluşturur mu? ı,ö,ş,ç,ğ gibi bize mahsus harflere dikkat etmem gerektiğini biliyorum. Ancak dikkat etmem gereken "noktalama işaretleri, büyük küçük harf, şekir posta kodu vs.." gibi başka şeyler var mı?

genelde sigmadigi icin kisaltma yapmaniz gerekiyor ama daire kelimesini kullanmaniz bir sorun degil.

• @crazycells teşekkür ederim. Umarım sorun olmaz, herkese bol şanslar..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mylife siz yanlış anladınız sanırım eşim iki için iki kez başvuru yapılmadı eşimin kardeşi pasaport bitiş tarihini 2022 yerine 2023 girmiş bu konuda bir problem yaşarmı

Ben de yazdığınız mesajdan eşiniz için iki ayrı başvuru yapılmış gibi anladım. Eğer tek sorun pasaport tarihinin yanlış girilmesi ise büyük ihtimalle sıkıntı olmaz. Tabii bu benim kişisel fikrim, konsolosun ne şekilde davranacağını bilemeyiz.

• Basvuru kilavuzunda dogum yeri icin " Buraya nüfus cüzdanınızdaki doğum yeri hanesinde yazan yeri yazmalısınız. Eğer nüfus cüzdanınızda 'Merkez' yazıyorsa, ilin ismini de yazabilirsiniz." diyor ancak formda da "Enter Birth City Only. Do not enter District/County/Province/State." diyor. E yesilkartforum citynin ilceye, provincein ile tekabul ettigini soyluyor, dolayisiyla celiskili. Yeni kimlikte dogum yeri yazmiyor, annemin eski kimliginde ise il yaziyor. Dolayisiyla foruma gore il yazilmali ama dv formda DO NOT ENTER PROVINCE diyor. ne yapacagiz?

• Talimatlarında yazmalarını geçtim adamlar twitter sayfalarından bile vurguluyor önceki kullandığınız fotoğrafları kullanmayın, son 6 ay içinde çekilmiş olsun diye. Geçen senenin fotoğrafı ile başvurmayı düşünen varsa aklının ucundan bile geçirmesin.

alt metni

• Bugün fotoğraf çektirdim. Fotoğrafçı ayarladı fotoyu 600x600 300 dpi özellikleri. Direk başvuruda kullansam olur değil mi? İdphoto4you vs sitelerden tekrar düzenlemeye gerek var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Batuhan-Tirakioğlu, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Basvuru kilavuzunda dogum yeri icin " Buraya nüfus cüzdanınızdaki doğum yeri hanesinde yazan yeri yazmalısınız. Eğer nüfus cüzdanınızda 'Merkez' yazıyorsa, ilin ismini de yazabilirsiniz." diyor ancak formda da "Enter Birth City Only. Do not enter District/County/Province/State." diyor. E yesilkartforum citynin ilceye, provincein ile tekabul ettigini soyluyor, dolayisiyla celiskili. Yeni kimlikte dogum yeri yazmiyor, annemin eski kimliginde ise il yaziyor. Dolayisiyla foruma gore il yazilmali ama dv formda DO NOT ENTER PROVINCE diyor. ne yapacagiz?

Başvuru formundaki uyarının sebebi ilçe ve il isimleri farkl olduğu halde ikisine de il yazılmaması için. Yani Çorlu/Tekirdağ için Tekirdağ/Tekirdağ şeklinde yazmayın demeye getiriyor. Ama ilçe adı yoksa veya "merkez" şeklinde yazılmışsa ilin adı yazılabilir. Burada bir çelişki yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |