Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhaba, 09.10.2020 itibari ile ilk kez GC başvurumu gerçekleştirdim. Fotoğraf ile ilgili beni tereddüte sokan bir durum oluştu. "https://travel.state.gov/content/dam/passports/content-page-resources/FIG_cropper.swf" linkinde yer aldığı şekilde düzenledim ve bu fotoğraf ile başvurumu gerçekleştirdim. Ancak; "https://www.greencardphotocheck.com/tr/" bu linkteki fotoğraf düzenleme programı ile kontrol sağlanmasını tavsiye eden bazı arkadaşlarım oldu. Başvurumu yaptığım fotoğrafımı, ikinci vermiş olduğum linkteki programda kontrol ettiğimde göz ve çene bölgesi için belirlenmiş yeşil bandların küçük bir miktarda dışında kaldığını gördüm. Konu ile ilgili fikri olanlar aydınlatabilirse sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-Arslan-0 remove.bg ile beyaz yaptın sonra photoscape ile düzenlicen en son idphoto4you ayarlıcan photoscape yapmadan idphoto yapma

• @loups merhaba bende Mersin yasiyorum bir kaç yerle görüştüm ama bilen yok sadece halkkentte bir fotoğrafçı ben çekebilirim dedi onun yanına gidecem bugün

• Merhaba, bu yıl başvuru kriterlerinde değişiklik var mı? Sanki böyle bir başlık okudum ama bulamıyorum şimdi.

• Merhabalar; Geçtiğimiz yıllarda kullandığım https://www.idphoto4you.com sitesininde bu yıl sorunla karşılaşıyorum.
    Bütün aşmalardan sonra final fotoğrafını alacağım zaman hata veriyor.
    Kullanan ya da bigisi olan varmı acaba.

• @southern tarayıcıyı değiştirin.

• @Mylife Başka bir tarayıcıyla da sorun yaşadım, sorunu çözemedim,Teşekkür ederim.
    Başka bir fotoğraf ayarlama sayfası araştırayım.

• ⭐⭐⭐⭐

kpss denen illetlede işim bitti asıl konumuz dönelim yauv arkadaşlar ben resim çektirdim de 5x5 çekmiş fotocu azıcık filan oynamış sıkıntı olur mu özelliklerine bakıyorum 591x591 gözüküyo 9 eksik kıyak geçmezler mi bize ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@southern bana resmini atar mısın

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@33sefa58 mesaj kutuna bakar mısın

• Merhaba,

Bir konu hakkında sorum olacaktı. Eşim ile ben başvuru yaptıktan sonra, eşimin kardeşi de başvuru yapmış, fakat pasaport tarihini girerken bitiş süresini yanlışlıkla 2022 yerine 2023 olarak girmiş. eğer çekilişi kazanır ise herhangi bir problem olurmu.

Herkese bol şans

• ⭐⭐

Bursa da sorunsuz fotoğraf çektirmek için bir fotoğrafçı tavsiyesi var mıdır yeğenim için soruyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Zelene mesaj kutuna bakar mısın

• ⭐⭐

@Tongel, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Merhaba,

Bir konu hakkında sorum olacaktı. Eşim ile ben başvuru yaptıktan sonra, eşimin kardeşi de başvuru yapmış, fakat pasaport tarihini girerken bitiş süresini yanlışlıkla 2022 yerine 2023 olarak girmiş. eğer çekilişi kazanır ise herhangi bir problem olurmu.

Herkese bol şans

Sorun olmaz, olsa da yapılacak birşey yok.

• @goblis, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Tongel, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Merhaba,

Herkese bol şans

Sorun olmaz, olsa da yapılacak birşey yok.

Hocam burada sorun olmaz diye kesin hüküm vermek çok iddialı olmaz mı? Sonuçta güvenlik için getirilmiş bir adım bu. Sorun olmama ihtimali de var ama hele bir sonuçlar açıklansın, seçilirseniz o zaman bunu dert edin demek daha mantıklı bence.

• @Tongel Merhaba dostum, yaptığı iyi olmamış eşiniz 2 başvuru yaparak diskalifiye olmuştur, mayıs 2021 tarihinde siz sonuçları sorgulamayı ihmal etmeyin.
    Maalesef süreçle alakalı yapılan bir yanlış var, her sene başvuru yönergesi açıklanıyor fakat lotoya katılanların çoğu dikkate almıyor. size yönergede birden fazla yapılan başvuru hakkındaki yazıyı paylaşıyorum1111111111111111.PNG

• @Rhonster kpss icin gecmis olsun 😄 fotograf kucukse her zaman bir kalite kaybi olur. sen tecrubeli adamsin, sasirttin 😕 evde selfie cubugu ile cek beyaz ya da beyaza yakin bir duvar/kapi onunde, arkada golge olmasin. biraz da gamma correction ile oynarsan kamerada sorun olmaz. daha sonra da resmi flash programi ile kesiver 😬

dosyayi calistirmak icin http://www.softsea.com/download/SWF-File-Player.html

biliyorum sen halledersin ama forumdaki digerlerine yardimci olur belki..

• @Mylife sanirim yanlis anlasilma olmus, @Tongel 'in esinin kardesi basvuru yapmis o da yanlis pasaport bitis tarihi girmis, olay bu. yani birden fazla basvuru yok.

• ⭐⭐

@Arthur-Morgan
    Ortada kötü niyet ya da başvuru koşullarını taşımama gibi bir durum yok. Yapılan şey yalnızca yazım hatası. O yüzden hala sorun olmadığını düşünüyorum.

Burda hiçbirimiz konsolosluk adına yanıt vermiyoruz. Akıl ve mantığımıza doğru geldiği şekilde yanıtlıyoruz. Soru soranların, tüm cevapları (Bence) ön paranteziyle okumalarında fayda var. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-Arslan-0, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

arkadaslar merhaba
    bu remove backround sitesi cok basarili olmasina ragmen fotoyla ciddi sekilde oynuyo ornegin format ve dpi degerleri
    burada onerilerde gordum sizce kullanmak mantikli mi ?
    fotoyu daha sonrasinda istedigimiz format ve kaliteye getirebiliyoruz ama ciddi bi alteration mevcut
    siz ne l dusunuyosunuz ?

Fotograftan taninabiliyorsaniz bir problem yasamazsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |