Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Fotografı kırpmadan önce;

Boyutlar: 600 x 600
    Genişlik: 600 piksel
    Yükseklik: 600 piksel
    Yatay Çözünürlük: 1200 dpi
    Dikey Çözünürlük: 1200 dpi
    Bit Derinliği: 24

Kırptıktan sonra;

Boyutlar: 600 x 600
    Genişlik: 600 piksel
    Yükseklik: 600 piksel
    Yatay Çözünürlük: 300 dpi
    Dikey Çözünürlük: 300 dpi
    Bit Derinliği: 24

İkisi de geçerli mi? Hangisi uygun?

@GümüşYaka @crazycells

• @MuRtY kırpılmış hali daha uygun 600x600 ve 300dpi

• @uğur-kara ben kendi adıma ve eşim adına geçen sene başvurdum ama ne yazıkki çıkmadı. Ama kuzenim ve yakın arkadaşıma ilk başvurularında çıktı. Yakınlarımdan 2 kişiye ilk başvuruda çıkmış olması ve bazı kişilerin kendi greencard hikayelerini anlattıkları videolarına ilk başvurularında çıkması umudumu arttırıyor.

• @Erçin bende ilk defa geçen sene başvurdum bu ilk başvuruda kazanma olayını benimsemiştim ve has not been selected yazısıyla karşılaşınca baya üzüldüm. umarım bu sene 2.defa başvuru yapanların da yüzü gülümser 🙂

• @quikless 🙂 ben bu sene forumda aranıza katıldım. Herkesin bir totemi oluyor sanırım. Benim totemi de yeni doğan oğlum. İnşallah onun şansına hayırlısı ise çıkar🙏.

• @Erçin Allah bağışlasın, umarım aileniz adına en hayırlısı olur 🙂

• @crazycells sağolun

• @MuRtY 600x600px 1200dpi resim maksimum dosya boyutundan yani 240kb'dan büyük olacağından standartları sağlamayacaktır diye düşünüyorum. 600x600px 300dpi yeterli.

• @quikless Çok teşekkürler.

• yukarılarda bir arkadaş green card için evlenerek şansını artırabileceğini söylemişti ancak yanlış anlaşıldı sanırım benzer bir düşünce benim de aklıma geldi kız arkadaşım ve kendim adına bekar olarak ayrı ayrı başvurular yapıp eğer birimize çıkması durumunda evlenip ikimizin de green carddan faydalanıp faydalanamayacağını Avukat Ayhan Öğmen'e sordum ve eğer başvurudan sonra evlenirsek ikimizin de faydalanabileceği cevabını aldım aynı durumda olan sevgili-nişanlı arkadaşlara faydalı olabileceğini düşünüyorum ilgili linkleri aşağıya bırakıyorum

• ⭐⭐⭐

@nevzatyildizz, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

yukarılarda bir arkadaş green card için evlenerek şansını artırabileceğini söylemişti ancak yanlış anlaşıldı sanırım benzer bir düşünce benim de aklıma geldi kız arkadaşım ve kendim adına bekar olarak ayrı ayrı başvurular yapıp eğer birimize çıkması durumunda evlenip ikimizin de green carddan faydalanıp faydalanamayacağını Avukat Ayhan Öğmen'e sordum ve eğer başvurudan sonra evlenirsek ikimizin de faydalanabileceği cevabını aldım aynı durumda olan sevgili-nişanlı arkadaşlara faydalı olabileceğini düşünüyorum ilgili linkleri aşağıya bırakıyorum

Evli olsanız da hem eşiniz kendi adınıza başvuru yapabileceğiniz için aynı durumda olduğunu düşünüyorum

• @fetihy doğru ancak ben şey düşündüm işte evlilik tarihi green card çekilişi açıklanıp da talihli olduktan sonra olursa green card için evlenmiş gibi bir muamele olup red yenilir mi

• @ddt "Başvuru tarihinde geçerli olan bir pasaport." gerekli.
    Yani başvurduğun tarih örneğin 11.10.2020 ise bu tarihte pasaportunun süresinin bitmemiş olması gerekiyor. Başvuru yaptığınız tarihte geçerli olup da sonradan süresi dolan pasaportlar sorun yaratmaz ancak sizin durumunuzda başvurmadan mutlaka yeni pasaport çıkartmanız gerekiyor.

• @nevzatyildizz bu durum bir sorun yaratmıyor. Tabii sırf Green Card çıktı diye tanımadığınız biriyle evlenmiyorsanız. Yani ciddi bir ilişkiniz varsa ve bunu kanıtlayabilirseniz (fotoğraf vb. ile olabilir, zaten evlenecektik uzun zamandır birlikteyiz gibisinden) sorun olmuyor. Green Card kazandıktan sonra evlenip başarı ile giden arkadaşlar var.

• ⭐⭐⭐

@nevzatyildizz, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@fetihy doğru ancak ben şey düşündüm işte evlilik tarihi green card çekilişi açıklanıp da talihli olduktan sonra olursa green card için evlenmiş gibi bir muamele olup red yenilir mi

Evliliğinizin doğruluğunu kanıtladığınız sürece red alacağınızı düşünmüyorum. Nitekim mülakat deneyimlerinde vize alan arkadaşlarımız oldu

• @TughanTug aynen öyle geçen günlerde bir arkadaş bununla ilgili bir şeyi dile getirmiş de yanlış anlaşılmış aklında böyle bir fikir olan arkadaşlar varsa belki yardımcı olur diye paylaşmak istedim dediğiniz gibi ciddi bir ilişkisi olup da bekar olan arkadaşlara (ki benim öyle) sevgilisi için de başvuru yapmasını öneririm

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustf201, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

İlk başvurum umarım herkes için hayırlısı olur 🙂
    Bu arada bilgisi olan yardımcı olabilir mi ds 260 formu doldururken greencard'ın gideceği Abd'de adres lazımmış ama hiç tanıdık yok bunun bir altarnatifi yok mu?

maalesef yok. Eger secilirseniz vize alabilmek icin bir ABD adresi bulmaniz gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Furkan-Göktürk, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Merhabalar herkese, ben green card başvurusunu yapamıyorum site çöküyor gibi hatalar alıyorum bunun çözümü nedir bilen varsa yardımcı olabilir mi

Olana kadar denemeniz gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MuRtY, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Merhaba, bu programi kullanarak resmi kirptigimizda çözünürlük 300e düşüyor. Bu bir sorun mu? @GümüşYaka @crazycells

sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐

Ben totem olarak bu sene uzun bir aradan sonra ilk kez top sakalımı kestim ve resmi öyle çektim. Yıllardır ilk kez sakalsız başvuru yaptım. La bu gençmiş alak işimize yarar derler mi acaba 🙂

ibgc.jpg

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |