Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Yeni fotoğraf şart son ıkı başvurumu aynı fotoyla yaptım çıkmadı bu yıl yenıniliyorum bakalım .
    Kısmet ne olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cvtgrz, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@crazycells Üstadım geçen sene başvuruda kullandığımız fotoğrafları bu senede kullanmamızın bir sakıncası olur mu?

yeni fotograf kullanin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uğur-kara, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@crazycells peki diğerine ne dersiniz? genelde ilk iki başvurudan birinde mi kazanıyor insanlar?

insanlarin cogu bence birinci veya ikinci kez basvuru yapanlardan... Dolayisiyla kazananlarin cogunun bu kisiler arasinda olmasi beklendik bir durum.

Bu forumda uye olup yazan insanlar, geri kalanlardan farkli olarak ABD'ye gocmenlik konusunda cok daha ciddi olan arkadaslar. O nedenle forumda cok uzun sure basvuruya devam eden kisiler var ve forumdaki sayilari fazla; ama forumun disinda uzun yillar boyunca basvuru yapan kisi oraninin forumdaki gibi olmadigina eminim. Bu konuda cok ciddi olmayan kisiler bence birkac kez deneyip sonunda pes ediyor... O nedenle basvuranlarin ve talihlilerin cogunun ilk katilimcilar olmasi gayet makul bir sonuc 🙂

Ornek vermek gerekirse, 100 kisiden 10 kisiyi sececekseniz ve bu 100 kisinin 50 tanesi ilk kez basvuru yapiyorsa, 10 kisiden de 5 tanesinin bu 50 arasindan olmasini beklersiniz 🙂 Bu durumda secilenlerin yarisi ilk kez basvuru yapanlar demek yerine, basvuranlarin yarisi ilk kez basvuru yapanlar demek daha dogru olur 🙂

• @crazycells tamam dostum bu hafta çektiriyorum 🙂

Bu yıl olurmu içimde bir his var belli olmazzz

geçen yıl bu zamanalar newyorkdaydım corona falan yok millet rahat iş var para var ....

2 ay kaldım ama şunu gördüm orada bunu deneyimlemek için gitmiştim zaten .

dil kursuyla gelmek hele bu kurlardan .5.7 o zaman 🙂 haha benı zorlar dedim ve onumu göremedim işimi bırakamadım memuruluğu sonu belli değildi

ama şunu anladım gc yok sa çok zor bir sürec

arkasına aralıkta dondum işe başladım corona patladı :/// çok rezil oldu bazı arkdaşlar

demem o ki millet eğer türkiyede belli bir işin yoksa asgari ücretle çalııyorsan ve gençsen hiç durma dünya senın git gör deneyimle.

ama belli bir aşamadaysan --macera güzel ama dikkat etmelisin ---- Gc ve işi hallet iş bul git sorun değil ...

hiç bir şeyi erteleme ben 2014 den bu yan düşünüyorum sadece ---

o donemde daha kolaydı ama dediğim gibi GC şart bencee..

herkese bol şans

bu arada benım emeklilik zorunlu sürem 9 yıl sonra bitiyor 45 yaşında olacağım - ama o zaman bir maceraya atılabilirim belli olmaz 🙂

• @crazycells anladım teşekkürler aydınlattığınız için 🙂

• @crazycells, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@uğur-kara, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@crazycells peki diğerine ne dersiniz? genelde ilk iki başvurudan birinde mi kazanıyor insanlar?

insanlarin cogu bence birinci veya ikinci kez basvuru yapanlardan... Dolayisiyla kazananlarin cogunun bu kisiler arasinda olmasi beklendik bir durum.

Bu forumda uye olup yazan insanlar, geri kalanlardan farkli olarak ABD'ye gocmenlik konusunda cok daha ciddi olan arkadaslar. O nedenle forumda cok uzun sure basvuruya devam eden kisiler var ve forumdaki sayilari fazla; ama forumun disinda uzun yillar boyunca basvuru yapan kisi oraninin forumdaki gibi olmadigina eminim. Bu konuda cok ciddi olmayan kisiler bence birkac kez deneyip sonunda pes ediyor... O nedenle basvuranlarin ve talihlilerin cogunun ilk katilimcilar olmasi gayet makul bir sonuc 🙂

Ornek vermek gerekirse, 100 kisiden 10 kisiyi sececekseniz ve bu 100 kisinin 50 tanesi ilk kez basvuru yapiyorsa, 10 kisiden de 5 tanesinin bu 50 arasindan olmasini beklersiniz 🙂 Bu durumda secilenlerin yarisi ilk kez basvuru yapanlar demek yerine, basvuranlarin yarisi ilk kez basvuru yapanlar demek daha dogru olur 🙂

Kesinlikle katılıyorum ısrarla buradayız 🙂

• alt metni

Günaydın Baltimore!

Maryland eyaletinin en büyük şehri. Chesapeake Körfezi'nin batı kıyısında yer alan şehir 1729 yılında kurulmuştur. Ülkenin önemli limanlarından biridir. ABD'nin İngiltere'den bağımsızlığını kazanmasından önce Baltimore'un içinde bulunduğu bölge Maryland Kolonisi olarak biliniyordu. Koloni meclisi Baltimore'un kurulacağı yerin tütün nakliyatı yapan gemilerin demirileyeceği bir liman olarak kullanılmasını onayladı. Şehir ismini de, koloninin ilk valisi olan Lord Baltimore'dan almaktadır. 18. yüzyıl boyunca hızla gelişti. Amerikan Bağımsızlık Savaşı'nda önemli bir rol oynadı. 1812 ABD-Birleşik Krallık Savaşı'nda Baltimore Birleşik Krallık savaş gemileri tarafından topa tutuldu. Kentin sakinlerinden Francis Scott Key, bu savaş sırasında The Star-Spangled Banner adlı yurtsever şarkıyı besteledi. Şarkı 1931 senesinde ABD Ulusal Marşı olarak kabul edildi. Şehir iklimi nemli subtropikal iklimdir. Yazlar çok sıcak ve nemli geçmekte, ilkbahar ve sonbahar nispeten sıcak geçmektedir. İskenderiye, Ascalon, Bremerhaven, Gbarnga, Genova, Kawasaki, Luksor, Odessa, Pire, Rotterdam ve Xiamen şehirleri, kardeş şehirleridir.

BALTIMORE HAKKINDA FUN FACTS!

1. Baltimore, Sivil Savaş'tan kalma son savşa gemisi olan USS Constellation'a ev sahipliği yapmaktadır.
    2. Şehir, Amerika'nın ilk başkanına adanmış ilk anıta ev sahipliği yapmaktadır. 227 basamak tırmanarak, anıtın üzerinden şehri izleyebilirsiniz.
    3. Baltimore Sanat Müzesi, dünyada Henri Matisse çizimlerinden oluşan en geniş koleksiyona sahiptir.
    4. Beyzbol efsanesi Babe Ruth, Baltimore'da doğmuştur.
    5. Amerika'daki ilk şemsiye fabrikası 1828'de burada kurulmuştur.
    6. İlk ABD posta ofisi sistemi 1774'de Baltimore'da resmi olarak açılmıştır.
    7. İlk diş hekimliği okulu Baltimore'da kurulmuştur.
    8. Dünya'daki ilk telegraf hattı, Washington DC ile Baltimore arasında 1844'te kurulmuştur.
    9. Baltimore, 1816'da sokaklarını hidrojen gazı ile aydınlatan ilk şehirdir.

• merhaba. başvuru şartlarına bakarken pasaport bilgilerinin istendiğini gördüm. benim pasaportumun geçerliliği 2 aralık 2019 da bitmiş. başvuru yaparken bu tarihi yazmam sıkıntı oluşturur mu? yeniletip mi yazmam gerek?

• @crazycells içimi çok rahatlattın teşekkür ederim 👼

• @crazycells 2 kere basvuru formunu doldurdum tam submit tusuna basiyorum ikisindede baglanti hatasi dedi Success yazisi gelmedi. 3. Kez doldurdugumda success yazisini gordum. Sizce bir sorun olurmu ? Onceki doldurduklarim isleme alinmismidir? Tesekkurler.

• @Wynn success yazısını görene kadar başvurmanız gerekli zaten. Siz 3.sefer de gördüğünüz için sıkıntı olmaz.

• İlk başvurum umarım herkes için hayırlısı olur 🙂
    Bu arada bilgisi olan yardımcı olabilir mi ds 260 formu doldururken greencard'ın gideceği Abd'de adres lazımmış ama hiç tanıdık yok bunun bir altarnatifi yok mu?

• Kaç kere denedim en sonunda success'e ulaştım. Herkese tekrardan bol şanslar arkadaşlar. Umarım her şey dilediğiniz gibi olur. Güzel haberler ümidiyle.

• @karax inşallah amin

• Merhabalar herkese, ben green card başvurusunu yapamıyorum site çöküyor gibi hatalar alıyorum bunun çözümü nedir bilen varsa yardımcı olabilir mi

• ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@ibrahimasar beraber gidek abi Guantanamoya seni bulan FBI beni hayli hayli bulur 😃

Bulursa bulsun Ekremim.. Kumsal deniz güneş, Ekim On bitti sezon... Müthiş bir relakslıkla sezonu noktaladım. Denizde bol bol sulara karıştırıp olumlama yaptım. Birazdan GC resimlerini çekip başvuracağım. Bu kadar rahatlıkla kessin çıkar bu sene bana... Sonra FBI mı bulmuş CIA mı.. Hiç umurumda olmaz. Girer paşa paşa yatarım Guantanamomda...

• Merhaba arkadaşlar, başvuruda kullanacağınız dijital resmin özelliklerini aşağıdaki örneklerle karşılaştırabilirsiniz.

Teknik gereksimler: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/photos/digital-image-requirements.html

Resminizin uygunluğunu ücretsiz bu araçla kontrol edebilir ve kırpa bilirsiniz.Sadece İnternet Explorer'da çalıyor.
    Internet Explorer (IE) required for Photo Tool.

3821b408-196f-4beb-aa22-a194eeb0be60-resim.png
    dabbd930-ac84-43d3-95d0-04c8c5fa1dc8-resim.png
    f88d91cc-259b-46b1-bd2c-b4e31199788f-resim.png
    729b8e3b-0623-476d-a62d-7e89ce7b39f8-resim.png

• Merhaba, bu programi kullanarak resmi kirptigimizda çözünürlük 300e düşüyor. Bu bir sorun mu? @GümüşYaka @crazycells

• @MuRtY Resmin boyutu 600x600 piksel çözünürlük 300dpi olmalı.Çözünürlükten kastınız resmin netliği ise 300dpi yeterli, yok resmin boyutuysa inç başına 300 piksel isteniyor oda 2inçx300= 600 piksel yapıyor.
    Kullanılan uygulama sonrası resmin özelliklerini örneklerle karşılaştırdığınızda aynı olması gerekiyor.

600x600piksel boyutunda 300dpi ve 24 bit renk derinliği olması gerekiyor.

4de49f2f-4da3-473c-95d2-9bde81bb988f-resim.png

• ⭐⭐

Eşimin başvuru tamam ben 9gun sonra yapacağım açıklanma tarihine 200gun kala benim de totemim bu 😄

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |