Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @dilaradrk Necip Bey'in tüm videoları sade ve yalın çok güzel anlatımlıdır. Gerçekten iş bilen bir arkadaş

• @zubeyira geçmiş olsun. neden ret beklentisiyle gittiniz ki belki bu düşünce sizi görüşmede olumsuz etkilemiş olabilir

• @celica, içinde söyledi: B1/B2 Ziyaretçi Vizeleri Mülakat Deneyimleri ve Görüşme Detayları

@zubeyira gecmis olsun hocam. Ingiltere'ye gidip de geri donen birisi ABD'den geri donemz diye dusunmusler herhalde. Sanirim ulke gezmenin bir anlami yok.

Teşekkür ederim. Valla bi ayarlari yok. Keyiflerine göre gidiyorlar. Yine onay alan çok vardı. Benim seyahat geçmişim eski diye red vermişde olabilir bilmiyorum artık .

• @mesut1905, içinde söyledi: B1/B2 Ziyaretçi Vizeleri Mülakat Deneyimleri ve Görüşme Detayları

@zubeyira geçmiş olsun. neden ret beklentisiyle gittiniz ki belki bu düşünce sizi görüşmede olumsuz etkilemiş olabilir

Valla kendimi rahatlatmak için öyle gittim birazda. Mülakata girerkende cok rahattım. Ama bence bana gelen memur kaynaklı. Diğer memurlar türkce biliyordu ve cok onay verdiler. Bana sonradan gelen memur düştü maalesef.

Tek şansımız kaldı oda green card çekilişi 🙂

• @zubeyira tek şansa bırakmayın siz yine de planlarınızda abd varsa. seyahat geçmişiniz üzerinden biraz zaman geçmiş gitmeden önce uk vizenizi tazelemek işe yarayabilirdi

• @mesut1905 evet haklısınız. 2 yıl daha uzatabiliyordum. Ama maalesef ülkenin bu hale geleceğini bilemedik. Bilsem zaten İngiltere oturumumu yakmazdım. Şuan vatandaş olmuştum.

• @zubeyira Geçmiş olsun. Gerçekten Amerikan vizesinde sonucun ne olacağını önceden bilmek pek belli olmuyor. Benim tahminim belki işiniz gereği İngiltereden aldığınız Ankara antlaşması bazlı oturum orada muhtemel bir E2 statü değişikliği şüphesi uyandırmış olabilir veya geri döndükten sonra vizenin amacı dışında yıl sonunda seyahat etmeniz problem olarak görülmüş olabilir.

• @korki, içinde söyledi: B1/B2 Ziyaretçi Vizeleri Mülakat Deneyimleri ve Görüşme Detayları

@zubeyira Geçmiş olsun. Gerçekten Amerikan vizesinde sonucun ne olacağını önceden bilmek pek belli olmuyor. Benim tahminim belki işiniz gereği İngiltereden aldığınız Ankara antlaşması bazlı oturum orada muhtemel bir E2 statü değişikliği şüphesi uyandırmış olabilir veya geri döndükten sonra vizenin amacı dışında yıl sonunda seyahat etmeniz problem olarak görülmüş olabilir.

Teşekkür ederim. Evet haklısınız aslında. Burada da arkadaşlar uyardı özellikle iş kelimesini kullanmayın diye. Ama İngiltere de ne yaptınız diye sordu mecbur iş amaçlı dedim. Ama kendi isteğimle de döndüğümü söyledim.

• @zubeyira Çok geçmiş olsun.
    Büyük ihtimalle "İş nedeniyle bulundum" kısmına takılıp red vermiştir.
    Buradaki tüm deneyimleri okudum, erkek/kadın farketmeksizin teklerin şansları daha az görünüyor bununda etkisi olmuş olabilir.

Muhtemelen 2 yıl içinde tekrar turist vizesine başvuramayacaksınız. Belki bu 2 yılda daha çok gezerek pasaportunuzu güçlendirebilirsiniz.

Vazgeçmeyin bence. Gönlünüzden geçenlerin gerçekleşmesini dilerim.

• @Darko, içinde söyledi: B1/B2 Ziyaretçi Vizeleri Mülakat Deneyimleri ve Görüşme Detayları

@zubeyira Çok geçmiş olsun.
    Buradaki tüm deneyimleri okudum, erkek/kadın farketmeksizin teklerin şansları daha az görünüyor bununda etkisi olmuş olabilir.

Muhtemelen 2 yıl içinde tekrar turist vizesine başvuramayacaksınız. Belki bu 2 yılda daha çok gezerek pasaportunuzu güçlendirebilirsiniz.

Teşekkür ederim.
    Bende size katılıyorum mecburen iş dedim. Çünkü zaten pasaportta da o şekilde yazıyordu. Pasaporta baktı. Size katılıyorum aile olarak katılanların şansı daha yüksek geldi banada. Ama ben evliyim 2 çocuğum var buna hiç takılmadılar herhalde. Sormadılar bile. Verilen red evrakıda çok saçma. Sanki Türkiyede ailem, işim ve mal varlığım yokmuş gibi. Tek boş gezen insanmışım gibi red aldım.
    Peki neden 2 yıl başvuramam sebebi var mı acaba?

• @zubeyira, içinde söyledi: B1/B2 Ziyaretçi Vizeleri Mülakat Deneyimleri ve Görüşme Detayları

@Darko, içinde söyledi: B1/B2 Ziyaretçi Vizeleri Mülakat Deneyimleri ve Görüşme Detayları

@zubeyira Çok geçmiş olsun.

Teşekkür ederim.
    Bende size katılıyorum mecburen iş dedim. Çünkü zaten pasaportta da o şekilde yazıyordu. Pasaporta baktı. Size katılıyorum aile olarak katılanların şansı daha yüksek geldi banada. Ama ben evliyim 2 çocuğum var buna hiç takılmadılar herhalde. Sormadılar bile. Verilen red evrakıda çok saçma. Sanki Türkiyede ailem, işim ve mal varlığım yokmuş gibi. Tek boş gezen insanmışım gibi red aldım.
    Peki neden 2 yıl başvuramam sebebi var mı acaba?

Ben bunu chatgpt ye sormuştum bu şekilde öğrendm. Şimdi tekrar sordum aşağıdaki gibi bir metin yazdı. Burada forum da da bir kaç kez konusu geçmişti.

24 Ay Kuralı: Vize reddi belgenizde "214(b)" kodu belirtilmişse, 24 ay (2 yıl) boyunca tekrar vize başvurusunda bulunamazsınız. Bu süre, vize reddi aldığınız tarihten itibaren başlar.

Bende ingiltere vize başvurusu yapacağım bu yaz. Edinburgh'u gezmeyi çok istiyorum.
    Belki ingiltere de turist vizesi almanız sizin içinde faydalı olabilir.
    Burada okuduğum mülakatlarda ingiltere vizesi olanların çok büyük bir çoğunluğu usa vizesini rahatça almış olduğunu gördüm.

• Merhaba, Amerika'da yaşayan bir Türk vatandaşıyım ve birkaç ay önce Amerikan vatandaşlığımı aldım. Annem için B2 vizesine başvurmak istiyorum. Ailemizin bir marketi var ve babam Bağkur emeklisi, ancak şimdiye kadar anneme SGK ödemesi yapmamış. Annemle babam 50'li yaşlardalar. Öncelikle, vize kategorisi için yalnızca B2 seçeneğini mi seçmem gerekiyor? İkincisi, annemi "not employed" olarak mı yoksa "retired" olarak mı göstermem gerekiyor? "Not employed" olarak gösterirsem DS-160 formunda açıklama istiyor. Üçüncü olarak, evlerimiz ve marketimiz var, ancak hepsi babamın üzerine, annemin üzerinde olan bir şey yok. Annemin tabii ki birikimi banka hesabında olan parası mevcut, ama onu nasıl gösterebiliriz? Dördüncü olarak, masrafları karşılayan olarak kendimi göstermek istiyorum. Burada kurumsal bir şirkette kalite departmanında çalışıyorum ve iyi maaşım var. Annemin veya babamın karşılaması gereken masraf olarak gösterirsem, sanki daha karmaşık olacak gibi geliyor. Amerika'da yaşarken anneme işlemler yaptırmak biraz zor 🙂 Tavsiyenizi almak istedim, çok teşekkür ederim...

• @zubeyira 2 yıl boyunca başvuramazsınız diye bir kural yok; ancak daha önce vize reddi alan kişiler için daha kısıtlı vize randevusu veriliyor. Bu kısıtlama da 2 yıl boyunca devam ediyor. Büyükelçilikten bir görevli bunun yeni başvurulara öncelik tanımak için gerçekleştirdiğini söylemişti. Buna rağmen enseyi karartmayın, kısa süre içerisinde yeniden randevu alıp vize onayı alan arkadaşlarımız var.

• @zubeyira hocam ulkenin bu hale gelecegini 2011den beri biliyordum sahsen. Az tarih okuyan herkes tahmin etmistir zaten.

Cevremdeki herkese de soylemisimdir kacin diye,kacamayanlar pisman su an.

Bunlar iyi gunlerimiz 😉

• @merbej Anne emeklilik maasi aliyorsa retireddir,almiyorsa not employed.

Masraflari sizin karsilamanizin bir etkisi olmaz,ds160ta Boyle bir bolum var zaten.

Ds160i saglam doldurun,gerisi elcilikte.

• Merhaba, abim için turist vize randevusu alırken konsolosluğu İstanbul seçmiştik ancak sonraki dönemde Ankara'da boşluk olunca tarihi öne çektik. DS160 formunda belgeleri teslim edeceğimiz yer İstanbul yazıyor ama mail ve şifre ile giriş yapınca randevunun Ankara olduğu yazıyor. Herhangi bir sorun olur mu ?

• @yakup-budakci herhangi bir sorun olmaz aynı şeyi bende yaptım 🙂

• @alihan1314 teşekkürler 🙂

• @EasternStar çok şaşırdım bu deneyimlere🫣

• @Seda-Uysal-Avcı Sebebi şurada kayınbabam bir siyasi parti üyesi, şimdi yalnızca emekli olsa da eskilerin vergi rekortmenlerinden, giyimi, hareketleriyle de bunu belli ediyor, mülakatta sıkı sıkı tembih ettim, sen emekli müteahhitsin eşin emekli hemşire, eşin vizesiyle Miami'ye gitti sen seçim dolayısıyla gidemedin, şimdi eşine söz verdin beraber Miami'de tatil yapıp cruise gemisiyle İtalya'ya döneceksin. Aynen bu şekilde kendinden emin yanıtlar verdi ve vizesini aldı.

Annemle babam mülakat için bimnaya girdiklerinde tekrar fotoğraf çekimine göndermişler ve 45 dk süre vermişler, annem paniklemiş adını sorsan söyleyemez hale gelmiş, neyse tekrar yetişmiş mülakata girmiş, neden gideceksiniz sorusuna işte turist olarak gidecez diyebilmiş, mesleğini sormuş annem emeklilik için gün bekliyorum demiş (halbuki emekli oldu), babam için de memur emeklisi demişler, şimdiki işinden bahsetmemişler. Konsolos da kusura bakmayın onaylayamıyorum deyip göndermiş. Aslında daha detaylı anlatacaktım ama fırsat bulamamıştım.

Mülakatlar Şubat ayı içerisinde 1 hafta arayla gerçekleşti. Vize için ds160 %20, mülakatta verdiğiniz yanıtlar %50 karşınızdaki konsolos %30 etki ediyor (Oranları ağırlakları göstermek için kafadan attım). Annemle babamı reddeden konsolosun kimseye onay verdiğini görmemişler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |