Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Duygu07
    sorunuza daha dogru yanitlar alabilmek icin vize surecinizin detaylarini imzanizda belirtin isterseniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

Suan KCC evrak istek gönderimi 5XXX'li sayılarda

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Duygu07, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar
    Ds260 formunu dün doldurup gönderdim mail nezaman geliyor ne kadar zaman bekliyoruz biri bana yardimci olabilir mi lütfen
    Teşekkürler

Dosya numaraniza gore 1 ay da 1 yil da bekleyebilirsiniz...

Ayrica sorularinizi bu baslik altinda sormalisiniz, yeni bir baslik olusturmaniza gerek yok.

• @crazycells hocam, valla takdir ediyorum en başta sizi ve sıkılmadan tüm sorulara kimseyi kırmadan cevap veren tüm üyeleri...
    Ben de bu konularda uzman değilim ama en azından ‘ds formunu doldurdum bana ne zaman cevap gelir’ diye bir şeyi sormayacağımı iyi bilirim. İnsan sormadan önce bu başlığın ilk entrysini okur, hadi okudun anlamadın, videoyu izler, hadi onu da yapamadın bari dosya numaranı söyler...
    Neyse, sahiden soru cevaplayan arkadaşlar büyük saygım var size.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasan44, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells hocam, valla takdir ediyorum en başta sizi ve sıkılmadan tüm sorulara kimseyi kırmadan cevap verem tüm üyeleri...
    Ben de bu konularda uzman değilim ama en azından ‘ds formunu doldurdum bana ne zaman cevap gelir’ diye bir şeyi sormayacağımı iyi bilirim. İnsan sormadan önce bu başlığın ilk entrysini okur, hadi okudun anlamadın, videoyu izler, hadi onu da yapamadın bari dosya numaranı söyler...
    Neyse, sahiden soru cevaplayan arkadaşlar büyük saygım var size.

Rica ederim...
    Ayrica anlayisiniz icin tesekkurler 🙂

Zaten sorulan sorulardan kimin hangi konuyu kac kere okudugu cok iyi anlasiliyor 🙂 Neyseki sureci bilen arkadaslarin hepsi ucundan tutuyor da, herkesin sorusu cevaplanabiliyor... Yoksa bu kadar soruya sabir dayanmazdi 🙂

• Merhaba arkadaşlar,

Konuyla ilgili daha uygun bir başlık bulamadığım için en uygun buraya yazabilirim diye düşündüm. Biraz telaş ve endişe içindeyim, yanlış ifade edersem veya soruyu yanlış yere sorduysam kusuruma bakmayın lütfen.

Ben lotoyu 2019 Mayıs'ta kazandım. Gerek bu sitede, gerek elçiliğin sitesinde belirtilen tüm yönergeleri izleyip vizemi aldıktan sonra 2020 Şubat'ta ABD'ye ilk girişi yaptım. Fakat kısa sürede geri dönmem gerektiği için Green Card'ımı alamadan döndüm. Ben döndükten sonra kartım DS-260'ta verdiğim adrese gelmiş, fakat SSN number'ım (arkadaşın dediğine göre) gelmemiş. Buraya kadar sorun yok.

Bugün Skype numaramı US-ICE'den aradılar. (Halbuki Skype numaramı herhangi bir devlet dairesine verdiğimi hatırlamıyorum. Sadece resume'me koyup iş bulma sitelerine vermiştim.) Aynı numara dün de aramıştı ama cevap verememiştim. "Alien Number" formunu doldurmadığımı ve bunun göçmenlik yasasını ihlal ettiğini söylediler. Ben şaşırdım tabi çünkü yapılması gereken her şeyi yaptığımı düşünüyordum. Eğer verilmesi gereken bir bilgi veya doldurulması gereken bir form varsa bunu şimdi yapabileceğimi söyledim. Adam sürenin geçtiğini söyledi. Şimdi ise bu formu kazara mı yoksa kasıtlı mı doldurmadığımı tahkik edeceklerini ve bu tahkikatın 4-5 gün süreceğini söyledi.

Adamla konuşurken DS-260'da verdiğim adresin yerel polisi de aradı. Göçmenlik yasasını ihlal ettiğimi, beni tutuklamaya geldiği söyledi. Şu an göçmen ofisinden birisiyle aynı konu üzerinde görüştüğümü söyledim. Polis de o kişiye 'beni tutuklamaya gerek olmadığına' dair kendisine bir mail yollaması gerektiğini iletmemi söyledi. Aksi takdirde ülke dışında olduğum için interpol'ü arayacağını söyledi. Neyse ki adam mail attı.

Karşıda Afrika veya Hindistan aksanlı biri vardı, tam emin olamadım. Hem telaştan hem de biraz korkudan adamın dediklerini tam anlayamıyordum ama 'Permanent Resident' olduğumu bilip bilmediğini sordum, bildiğini söyledi. Ve bu formu tüm 'Permanent Resident' ların doldurması gerektiğini söyledi. ABD'ye girişten sonra dolduruluyormuş ve dediğine göre diğer ismi de I-94 formu imiş.

USICE sitesinden numarayı kontrol ettim, gerçekten de sitedeki contact'larda var.. +1 202 732 4646-Office of Public Affairs

Aranızda neler olduğunu anlayabilen var mı arkadaşlar? Konuyla ilgili yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum. Bu tahkikattan kimseye bahsetmemem gerektiğini söyledi ama ben neler olduğunu anlamadığım için danışmaya mecbur kaldım.

• @crazycells @gm1991 Anladığım kadarı ile son bülten Ekim de yapılacak görüşmeler içindi. 3 hafta sonra Kasım için olan belirlenecek. Artar diye düşünüyorum, çünkü GC vizesini sadece konsolosluklara kapattı. Amerika içinden başvuranlara Amerika daki sistemleri açık. Umarım konsolosluklar GC için işlemlerini açarlar en kısa zamanda.

• @ICu, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba arkadaşlar,

Konuyla ilgili daha uygun bir başlık bulamadığım için en uygun buraya yazabilirim diye düşündüm. Biraz telaş ve endişe içindeyim, yanlış ifade edersem veya soruyu yanlış yere sorduysam kusuruma bakmayın lütfen.

Ben lotoyu 2019 Mayıs'ta kazandım. Gerek bu sitede, gerek elçiliğin sitesinde belirtilen tüm yönergeleri izleyip vizemi aldıktan sonra 2020 Şubat'ta ABD'ye ilk girişi yaptım. Fakat kısa sürede geri dönmem gerektiği için Green Card'ımı alamadan döndüm. Ben döndükten sonra kartım DS-260'ta verdiğim adrese gelmiş, fakat SSN number'ım (arkadaşın dediğine göre) gelmemiş. Buraya kadar sorun yok.

Bugün Skype numaramı US-ICE'den aradılar. (Halbuki Skype numaramı herhangi bir devlet dairesine verdiğimi hatırlamıyorum. Sadece resume'me koyup iş bulma sitelerine vermiştim.) Aynı numara dün de aramıştı ama cevap verememiştim. "Alien Number" formunu doldurmadığımı ve bunun göçmenlik yasasını ihlal ettiğini söylediler. Ben şaşırdım tabi çünkü yapılması gereken her şeyi yaptığımı düşünüyordum. Eğer verilmesi gereken bir bilgi veya doldurulması gereken bir form varsa bunu şimdi yapabileceğimi söyledim. Adam sürenin geçtiğini söyledi. Şimdi ise bu formu kazara mı yoksa kasıtlı mı doldurmadığımı tahkik edeceklerini ve bu tahkikatın 4-5 gün süreceğini söyledi.

Adamla konuşurken DS-260'da verdiğim adresin yerel polisi de aradı. Göçmenlik yasasını ihlal ettiğimi, beni tutuklamaya geldiği söyledi. Şu an göçmen ofisinden birisiyle aynı konu üzerinde görüştüğümü söyledim. Polis de o kişiye 'beni tutuklamaya gerek olmadığına' dair kendisine bir mail yollaması gerektiğini iletmemi söyledi. Aksi takdirde ülke dışında olduğum için interpol'ü arayacağını söyledi. Neyse ki adam mail attı.

Karşıda Afrika veya Hindistan aksanlı biri vardı, tam emin olamadım. Hem telaştan hem de biraz korkudan adamın dediklerini tam anlayamıyordum ama 'Permanent Resident' olduğumu bilip bilmediğini sordum, bildiğini söyledi. Ve bu formu tüm 'Permanent Resident' ların doldurması gerektiğini söyledi. ABD'ye girişten sonra dolduruluyormuş ve dediğine göre diğer ismi de I-94 formu imiş.

USICE sitesinden numarayı kontrol ettim, gerçekten de sitedeki contact'larda var.. +1 202 732 4646-Office of Public Affairs

Aranızda neler olduğunu anlayabilen var mı arkadaşlar? Konuyla ilgili yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum. Bu tahkikattan kimseye bahsetmemem gerektiğini söyledi ama ben neler olduğunu anlamadığım için danışmaya mecbur kaldım.

Dolandırıcıdır onlar. Hatta Interpol falan diyosa kesin dolancırıcıdır. Siz normal şekilde girişinizi yapın pasaportunuzdaki vize ile 1 yılı doldurmadan ya da greencard’ı kendinize postalatıp onunla giriş yapın. Başka birşey yapmanıza gerek yok. Ararlarsada açmayın. @crazycells yanlışmıyım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ebru-Sahin, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells @gm1991 Anladığım kadarı ile son bülten Ekim de yapılacak görüşmeler içindi. 3 hafta sonra Kasım için olan belirlenecek. Artar diye düşünüyorum, çünkü GC vizesini sadece konsolosluklara kapattı. Amerika içinden başvuranlara Amerika daki sistemleri açık. Umarım konsolosluklar GC için işlemlerini açarlar en kısa zamanda.

AOS yapanlarin sayisi genelde oldukca az oluyor...

Gecen yillardan yanlis hatirlamiyorsam, 50.000 vizenin sadece 1000-1500'u AOS idi diye hatirliyorum, yani DV talihlilerinin cogu ABD disinda sureclerine devam ediyor...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ICu, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba arkadaşlar,

Maalesef numaralari taklit etmek artik cok kolay (yani bizim icin degil, ama dolandiricilar icin kolay 🙂 )... X ariyor diye gorunuyor ama aslinda Y kisisi kendini X gibi gosteriyor. Bir oyun cevirmisler maalesef...

Zaten is basvuru sitelerinin boyle bir problemi var ne yazik ki, cok buyuk ihtimalle oradan size ulasmislar ve "safliginizi" test etmisler... Bunun bir sonraki asamasi para istemek ya da ID theft (kimlik hirsizligi) olacaktir diye dusunuyorum... O nedenle bir daha telefonlarina cevap vermeyin ve ozel hicbir bilginizi bu kisilere vermeyin. Sizi taklit edip baska isler cevirmeyi planliyor olabilirler...

Gocmenlik yasalarini bu sekilde ihlal ettiniz diyelim (ki I-94 formu sizi kesinlikle ilgilendiren bir form degil, bu form ABD'de gocmen olmayan kisileri ilgilendiriyor) en fazla basiniza gelecek sey ABD'ye girerken sorgulanmak olur... Bu konunun Interpol ile hicbir alakasi yok 🙂 ICE ve polis bu sekilde bir mizansen de cevirmez 🙂

Lutfen kendilerine verdiginiz butun bilgileri dusunun ve gerekirse degisiklik yapin, umarim bir adres bilgisi vermemissinizdir. Eger oyleyse adreslerin guvenligine emin olun. Oraya gelecek postalara baskalari erisemesin...

• @Ryback
    Umarım dediğiniz gibidir hocam.

Bu tarz scam e-mail'leri atabiliyorlarmış, hatta böyle şüpheli bir durum varsa mail'i [email protected] adresine yönlendirebilirmişiz. Bana mail atmadılar, telefonla aradılar ama ben yine de konuyla ilgili belirttiğim adrese mail yolladım. Eğer bu durumla ilgili bildiğiniz başka adresler varsa oraya yollayabilirim.

• @crazycells

Kendimi bir yanardağ farz edersem, şu an resmen üzerimden buz gibi su döküldü. Epey bir telaş kalktı gibi çok şükür.

Fakat bazı bilgiler gitti tabi; TR bankalarında ne kadar param olduğu (hesapla ilgili ID, vs bilgisi yok tabi), DS-260'ta verdiğim arkadaşımın adresi, TR telefon numaram... Onun haricinde şimdilik hatırladığım bir şey yok gibi

• @ICu geçmiş olsun.

• @Ryback
    Sağolun hocam. Umarım diğer arkadaşların tedbirli olmasına bir vesile olur.

• @crazycells merhaba, ben de iki kere dosyami resubmit ettim doğru bilgi vermek adina cunku basvurdugumda bekar ve calismiyordum, pandemi kisitlamalari bitince ise basladim ve evlendim. Bu sureci nasil etkiler ki?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mio, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells merhaba, ben de iki kere dosyami resubmit ettim doğru bilgi vermek adina cunku basvurdugumda bekar ve calismiyordum, pandemi kisitlamalari bitince ise basladim ve evlendim. Bu sureci nasil etkiler ki?

su an zaten surecin daha buyuk problemleri var 🙂 o nedenle su an bu guncellemelerin sizin dosyaniza pek etkisi olmaz...

is/adres degisikliklerini bildirmeye gerek yok, ama esiniz de vize alacagi icin evliligi zaten bildirmeniz gerekiyordu, dolayisiyla dogru sekilde ilerlemissiniz...

• 12 yaşında olan oğlumun üniversite çağında amerikaya gelmesini istiyorum. Bu yüzden onun için ds260 formu doldurmadım. Lise öğrenimi sonrasında kendisi için green card çıkarma süreci ne kadar zaman alır? Ve benim vatandaş olma durumumda kendisi de vatandaş olabiliyor mu, Tavsiyelerinizi yazarsanız sevinirim

• telegram grubuna giremıyorum link atabilirmisiniz ,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mhmtqunt, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

12 yaşında olan oğlumun üniversite çağında amerikaya gelmesini istiyorum. Bu yüzden onun için ds260 formu doldurmadım. Lise öğrenimi sonrasında kendisi için green card çıkarma süreci ne kadar zaman alır? Ve benim vatandaş olma durumumda kendisi de vatandaş olabiliyor mu, Tavsiyelerinizi yazarsanız sevinirim

Oglunuza su an Green Card almalisiniz... Ilk girisi yapip 10 yillik Green Card'i almali ve Turkiye'ye donmeli... 5 yil sonra ABD vatandaslik surecinden hemen once sizinle ABD'ye gelmeli, siz vatandas olurken GC sahibi ve ABD'de bulunan 21 yas altindaki cocuklariniz otomatik olarak vatandas oluyorlar... Sizin sartlari saglamaniz yeterli, kendisinin sartlari saglamasina gerek yok.

Bu surecte yilda bir ABD'ye girmek zorunda da degil, yasi kucuk olanlar icin cok dert edinmiyorlar bu siniri... Siz ABD'de yasadiginiz surece sizinle birlikte giris yapabilir.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@mhmtqunt, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

12 yaşında olan oğlumun üniversite çağında amerikaya gelmesini istiyorum. Bu yüzden onun için ds260 formu doldurmadım. Lise öğrenimi sonrasında kendisi için green card çıkarma süreci ne kadar zaman alır? Ve benim vatandaş olma durumumda kendisi de vatandaş olabiliyor mu, Tavsiyelerinizi yazarsanız sevinirim

Oglunuza su an Green Card almalisiniz... Ilk girisi yapip 10 yillik Green Card'i almali ve Turkiye'ye donmeli... 5 yil sonra ABD vatandaslik surecinden hemen once sizinle ABD'ye gelmeli, siz vatandas olurken GC sahibi ve ABD'de bulunan 21 yas altindaki cocuklariniz otomatik olarak vatandas oluyorlar... Sizin sartlari saglamaniz yeterli, kendisinin sartlari saglamasina gerek yok.

Bu surecte yilda bir ABD'ye girmek zorunda da degil, yasi kucuk olanlar icin cok dert edinmiyorlar bu siniri... Siz ABD'de yasadiginiz surece sizinle birlikte giris yapabilir.

Verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim. Aklıma takılan bir konu da forumda okuduğum kadarı ile ilk girişte bir hafta kadar kalması yeterli olacak sanırım. Ve mülakat sırasında Türkiye'deki eğitiminden (ortaokul - lise) sonra ABD'ye yerleşeceğini belirtmemde bir sakınca olur mu, yani yaklaşık 6 yıl kadar sonra ABD'ye yerleşeceğini belirtmek mülakatın seyrini değiştirir mi

• d260 formunu submit edip etmediğimi nereden öğreneceğim sanki submit etmemiştim gibi geliyor. link var mıydı KCC'den mail geldi bu submit ettim anlamına mı geliyor d260'ı boşuna bakmayayım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |