Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@MySea biz bu gidişle ülkeye zor döneceğiz gibi Florida da her 3 kişiden biri pozitif .

• Koronaya yakalanmamak mayinli araziden sag cikmak gibi. calistigim restoran her gece full cekiyor kimse aldirmiyor

• CDC Turkiye icin seyahat uyarisini 6 Agustos'da guncelledi. Level-3 yapti. Yani non-essential (zaruri olmayan) seyahat yapilmamali. Turkiye icin covid salgin riskinin yuksek olmasi nedeni ile.

https://wwwnc.cdc.gov/travel/notices/warning/coronavirus-turkey

• @MySea Hayırlısı olsun😊

• Complo teorilerine gore, asi bulununca, hickimseyi asisiz ucaga almayacaklar, hatta okullara kayit yapmayacaklar. Asi olunca da vucudunuza asi yoluyla chip takacaklar ve sizi istedikleri gibi yonlendirebilecekler. Dunku HaberTurk'deki programda aciklanan anketlere gore, yaklasik olarak ABD'de 40%, Turkiye'de ise 47% asi bulunsa bile yaptirmayacagini ifade ediyor. Covid bir yandan, influenza diger tarafdan, chipci kureselciler baska bir taraftan bu kis ortalik cok pis karisacak. 😞

• @MySea Bol oksuruk ve hapsuruklu mevsimde Covid19'un yayilma hizinin x10 olacagini dusunuyorum. Su an markette alisveris yaparken birisi oksurunce koridoru degistiriyorum, herhalde son baharda marketten cikarim.

• Rusya aşıyı bulduğunu açıkladı. 20 ülke ön sipariş vermiş.

• ⭐⭐⭐⭐

Yaklaşık 10 gün önce haberlerde Florida da bir köpek Covid pozitif teşhisi kondu. Motifiye olmuş durumda virüs şuan . Burada dolaşan kedi köpek yok ama sincaplar çok ürkütüyor. Nil virüsü ile Covid Miamide ortak mesai de .

Covid sonrası ABD de normal doktor randevusu almak imkansız gibi. Telefonlara cevap veren yok.İnternetten randevu vermiyorlar. Sağlık sistemi tamamen kaziklamis durumda. Türkiye'yi bazen mumla arıyorum.

• @redsat2000 Gel Türkiye’ye 5-6 ay kal burda sağlığını garantiye al abi.ABD nin sağlık sistemi belli!! risk almaya değmez.3-5 dolarlık obama care insanın sağlığını güvenceye almaz.

• @redsat2000 Covid-19 şüphesi ile 4 gündür evdeyim. Etrafımda 5 pozitif vaka çıkmasına rağmen hastane bize test için gelmeyin diyor. Pozitif vakaya da evde 14 gün dur denildi ve doktorun verdiği ilacı al dendi o kadar. Temas ettiğim herkes pozitif çıktı (sanırım bizde pozitifiz) buna rağmen teste gelmeyin diyorlar. Şuan sistem tamamen devre dışı Türkiye’de. Ağır olanlar hastanede geri kalan hastaların ne yaptıklarını kimse bilmiyor. O yüzden Türkiye’ye gelip falan kendimizi garantiye alalım demeyin.

• @salih2825 Gercekten mi?

• @MySea İşte sağlıklı bir yerde temiz bir şekilde test yaptırmak için Ankara şehir hastanesinde çalışan bir Profesörü falan arayacağız. (Gidip test yapılabiliyor arkadaşlar yapmak için ikna olursa ama 100 kişi sıra bekliyorsunuz iç içe bizzat şahit oldum ve akrabalarım ne yazık ki özle test verdiler) Torpille test yaptırıyoruz diyorlardı inanmıyorduk bizde..

• @MySea, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@salih2825 Gercekten mi?

Benim bizzat yaşadığım bir şey yok fakat uzun zamandır bu yönde duyumlar alıyorum ben de.

• ⭐⭐⭐⭐

@Semihmete @salih2825 vallahi ne yapacagimi bilmiyorum sastim kaldım.Anlasilan suan heryer kaput durumda. Pozitif konusuna gelince taşıyıcı olma riskimiz Miamide yüksek gibi Test işi basit eğer pozitif olmuşsanız genel hayat ve çalışma /yaşama devam konusu sıkıntılı. Ayrıca Türkiyeye seyahatiniz muamma.Daha doğrusu tek başına ne kadar g0çlü olacağınız konusu büyük sıkıntı.

• ⭐⭐⭐⭐

@salih2825 bu arada yazarken unutmuşum geçmiş olsun.. Umarım sıkıntısız süreci atlatırsınız.

• @redsat2000 Çok teşekkür ederim.Evde moralimizi yüksek tutarak atlatacağız inşallah. Kimse yaşamasın...

• Memleketim aksarayda ici tamamen bosaltilan ve kullanilmayan eski devlet hastanesini tekrar actilar sirf bu hastalik icin vaka sayilari cok yuksekmis

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@salih2825, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@MySea İşte sağlıklı bir yerde temiz bir şekilde test yaptırmak için Ankara şehir hastanesinde çalışan bir Profesörü falan arayacağız. (Gidip test yapılabiliyor arkadaşlar yapmak için ikna olursa ama 100 kişi sıra bekliyorsunuz iç içe bizzat şahit oldum ve akrabalarım ne yazık ki özle test verdiler) Torpille test yaptırıyoruz diyorlardı inanmıyorduk bizde..

Eğer Covid-19 olma ihtimaliniz yüksekse test yaptırmak gerçekten anlamsız ve hem sizi hem başkalarını gereksiz yere riske sokuyor. O nedenle size test yapmak istememeleri normal ve doğru. ABD'de de uygulama çok farklı değil. Pozitifmiş gibi düşünüp evde karantinada kalmak daha mantıklı. Avrupa ülkeleri bunu çok önce yaptı ama İsveç'ten uçakla hasta getirme gibi saçma sapan olaylar bizim bunu anlamadığımızı gösterdi. Şimdi onların haklı olduğunu gördük. Hasta da olsanız risk de taşısanız durumunuz ağır değilse evde oturmak daha mantıklı. Bunu oranın sağlık sistemi çöktü, buranın sağlık sistemi çöktü diye yorumlamak doğru değil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Semihmete, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@redsat2000 Gel Türkiye’ye 5-6 ay kal burda sağlığını garantiye al abi.ABD nin sağlık sistemi belli!! risk almaya değmez.3-5 dolarlık obama care insanın sağlığını güvenceye almaz.

Marketplace üzerinden alınan sigortalar kötüymüş gibi bir algı yaratmaya çalışıyorsunuz ama bu doğru değil. Beş dolarlık sigorta diye bir şey yok. Poliçe bedeli en az 600-700 dolardır, bunun %95'ini tax credit ile devlet karşılıyor. Anlamadığınız şeyler hakkında yorum yapıp insanları yanıltmayın.

• @knnrn Green card kazanıp ABD ye giden ve YouTube da video yapıp bunları anlatanlar yalan söylüyor o zaman ! Boş vaktinde bir göz at izle istersen. ABD nin sağlık sistemini kimse bilmiyor anlaşılan😊herkes kendi yaptırdığı sağlık siğortasından memnun😊

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |