Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!
DV2020 ve DV2021 talihlilerinin ABD'ye giriş yasaklarının kaldırılması için başlattığı kampanyaya desteklerinizi bekliyoruz. https://savediversityvisa.org/

ABD'den Haberler • Amerika ile ilgili herhangi bir haberi link olarak buradan paylaşalım mı?


 • ⭐⭐

  @tanti neden olmasın ilk link benden olsun: http://www.hurriyet.com.tr/dunya/beyaz-sarayda-direnis-tartismasi-suruyor-yalan-makinesine-teste-girerim-40951192

  ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, ABD Başkanı Donald Trump'ı hedef alan New York Times (NYT) gazetesindeki isimsiz makaleyi kendi ekibinden kimsenin yazmadığından kesin olarak emin olduğunu belirtti. Pence ayrıca, eğer gerekirse konuyla ilgili "yalan makinesi" testine gönüllü olarak gireceğini de söyledi. • ABD Florence Kasırgası'na hazırlanıyor: 1 milyon kişi tahliye edilecek


 • ⭐⭐

  abd florence kasırgası hakkındabir haberde benden:
  Önce ABD Savaş gemileri kaçtı
  SON 20 YILIN EN ŞİDDETLİSİ

  Atlas Okyanusu'nda etkili olan ve perşembe günü ABD'nin doğu kesimini vurması beklenen Florence Kasırgası hızla bölgeye yaklaşıyor. Son 20 yılın en şiddetli kasırgası olması beklenen fırtına sebebiyle Güney Carolina'da alarm verildi. Halk tüp kuyruğuna girerken, ABD donanması da gemilerini fırtınanın beklendiği güzergahtan çıkarmaya çalışıyor.


 • ⭐⭐

  ABD Savunma Bakanlığı ilk kez UFO görüntüleri yayınladı!
  Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı (Pentagon) 'Tanımlanamayan bir cisim' (UFO) koduyla bir video servis etti. Herkes bir ağızdan "Neler oluyor?" sorusunu sormaya başlamıştı. Neden Pentagon resmi elden ilk kez böylesi bir görüntüyü servis etmişti? Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı, UFO tanımlanamayan uçan cisim kodu ile paylaştığı video ile dünyada bir ilke imza atmış oldu.


 • ⭐⭐

  Dünya yıllardır bu sırrı çözemiyor! İçerisinde ne var?
  ABD sınırları içerisinde bulunan 51. Bölge'nin sırrı yıllardır çözülemedi..


 • ⭐⭐

  Son dakika: Dışişleri Bakanlığı'ndan flaş açıklama!
  Son dakika haberi! Dışişleri Bakanlığı: "Washington FKÖ Temsilciliği’nin kapatılması kararı ABD’nin Ortadoğu Barış Sürecinde tarafsızlığını yitirdiğinin göstergesidir"

  Dışişleri Bakanlığından ABD yönetiminin, Filistin Kurtuluş Örgütünün (FKÖ) Washington ofisini kapatma kararına ilişkin açıklama yapıldı.

  Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD'nin Filistin Kurtuluş Örgütü'nün Washington ofisini kapatma kararına tepki gösterdi. Bu kararın endişe verici olduğunu söyleyen Aksoy, "ABD'nin Orta Doğu barış sürecinde tarafsız konumunu yitirdiğinin bir başka göstergesidir. Bu karar, iki devletli çözüm vizyonunun tahrip edilmesi yönündeki teşebbüsleri cesaretlendirmekten başka bir amaca hizmet etmeyecektir. Türkiye haklı davasında Filistin halkının yanında yer almaya ve Filistin meselesine adil ve kalıcı bir çözüm bulunması yönündeki uluslararası çabaları desteklemeye devam edecektir" dedi.


 • ⭐⭐

  Beyaz Saray yeni Trump-Kim zirvesi için çalışıyor
  Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, ABD Başkanı Donald Trump ile Kuzey Kore lideri Kim Jong-un arasında ikinci bir zirvenin düzenlenmesi planı üzerinde çalıştıklarını söyledi.

  Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, ABD Başkanı Donald Trump ile Kuzey Kore lideri Kim Jong-un arasında ikinci bir zirvenin düzenlenmesi planı üzerinde çalıştıklarını söyledi.

  Sanders, Trump'ın geçen hafta gazetecilere açıkladığı, Kim'den beklediği mektubu aldığını, mektubun "çok sıcak ve olumlu" olduğunu belirtti.

  KİM JONG UN 'UN CEVABINA GÖRE AYRINTILARI AÇIKLAYACAKLAR

  Kim'in kamuoyuna duyurulması konusunda hemfikir olmaması halinde Beyaz Saray'ın mektubun ayrıntılarını paylaşmayacağını vurgulayan Sanders, "Mektubun öncelikli amacı, halihazırda koordine etme sürecinde olduğumuz, Başkan'la bir diğer görüşme takvimi talebinde bulunmak." ifadesini kullandı.

  Sanders, Kuzey Kore'de geçen hafta sonu düzenlenen Cumhuriyetin Kuruluşu Günü kutlamalarına da değinerek daha çok sivillere ve ekonomik kalkınmaya vurgu yapılan kutlamaların, "iyi niyet göstergesi" olduğunu kaydetti. Beyaz Saray Sözcüsü, Trump'ın Kuzey Kore'ye yönelik politikalarında "muazzam bir başarı" elde ettiğini, mektubun ilişkilerin geliştiğini ortaya koyan başka bir kanıt" olduğunu bildirdi.


 • ⭐⭐

  ‘ABD 17 yıldır yalan söylüyor’
  New York Times gazetesi, Amerikan yönetiminin Afganistan işgali dolayısıyla dev maliyetlerin altına girdiğini ve başarısızlığını gizlemek için çarpıtıcı ve yalan raporlar hazırladığını duyurdu

  ABD merkezli New York Times gazetesi, Washington yönetiminin 17 yıldır Afganistan hakkında sistematik bir biçimde yalan raporlar yayımladığını ve dünyayı yanılttığını öne sürdü. ABD'li yetkililerin, 2001'den bu yana Afganistan'daki durumun ilerleyişine dair abartılı ve yanlış raporlar yayımladığını belirten gazete, gerçek faturanın medyaya yansıyandan ve açıklanandan çok daha ağır olduğunu aktardı.

  840 MİLYAR DOLAR HARCANDI
  ABD'nin, Afgan hükümetinin ülkenin yüzde 56'sını kontrol altında tuttuğunu ileri sürdüğüne işaret edilen haberde, bunun aksine hükümetin sadece yüzde 29'luk bir kısmı kontrol ettiği kaydedildi. Afganistan'daki çatışmalarda 2 bin 200 ABD askerinin öldüğüne ve ABD'nin Taliban'la mücadele ve ülkeyi yeniden inşa etmek için 840 milyar dolar harcadığına işaret edilen haberde, bu miktarın İkinci Dünya Savaşı'nın ardından Avrupa'nın yeniden inşası için Marshall Planı çerçevesinde harcanandan daha fazla olduğu vurgulandı. Bu kadar para harcanmasının ABD'lilerin tepkisini çektiğini belirten New York Times makalesi, bu nedenle de ABD hükümetinin Taliban'ın yenildiği şeklinde bir tablo çizdiğini belirtti. Halka yansıtılanın aksine, 2017'den bu yana Taliban'ın ABD'nin işgalinden beri en fazla Afgan toprağını elinde tuttuğu bilgisi de haberde yer buldu.


 • ⭐⭐

  Trump: "Gerçek kitabı ben yazacağım"
  ABD Başkanı Donald Trump, gazeteci Bob Woodward'un kendisi hakkında yazdığı kitap ile ilgili "Woodward’ın kitabı şaka gibi, bana karşı yapılan saldırılardan sadece biri." yorumunu yaptı. Trump, "İsmi açıklanmayan gizli kaynaklara referans veriliyor. Kitapta hakkında iddiada bulunan birçok kişi, kendilerine isnat edilen sözlerin yalan olduğunu dile getirdi. Demokratlar kaybetmeyi kendilerine yediremiyor. Gerçek kitabı ben yazacağım.” dedi.

  Trump, sosyal medya hesabı Twitter'dan, ABD'li kıdemli gazeteci Bob Woodward'un yazdığı ve yarın piyasaya çıkması beklenen "Korku: Beyaz Saray'da Trump" adlı kitap hakkında değerlendirmelerde bulundu.

  "SALDIRI YAĞMURU"

  Büyük bir bölümü basına sızan kitap hakkında Trump, "Woodward'ın kitabı şaka gibi, bana karşı yapılan saldırılardan sadece biri. Saldırı yağmuru." ifadelerini kullandı.

 • @senay-sirin Haberler içinde söyledi:

  haydiiii ! • @senay-sirin Haberler içinde söyledi:

  AP süreci diye bir aşama kalmaz gibi duruyor. • Aman Ali Rıza bey ağzımızın tadı kaçmasın ! gibi düşünmek.. • 2018 abd'den rekor dis ticaret acigi

  analystlerce 2050 yilinda cin ve hindistan'in ardindan dunya'nin 3. buyuk ekonomisi olacagi ongorulen abd yinede bircok ulkeden daha buyuk ekonomi olmayi surdurecektir. fingers crossed. • TÜRKLERİN EN FAZLA BULUNDUĞU EYALETLER
  Eyalet Nufus

  New York 21,825
  New jersey 18,832
  California 15,144
  Florida 11,060
  Texas 8,474
  Massachusetts 7,263
  Pennsylvania 6,052
  Virginia 5,301
  Ohio 5,175
  Maryland 4,607
  Alabama 192
  Arizona 1,872
  Colorado 1,489
  Connecticut 2,911
  DC 272
  Georgia 2,432
  Illinois 6,005
  Indiana 1,278
  Iowa 558
  Kansas 261
  Kentucky 569
  Louisiana 349
  Maryland 4,607
  Massachusetts 7,263
  Michigan 1,116
  Minnesota 1,497
  Missouri 412
  Nebraska 438
  Nevada 1,038
  North Carolina 3,373
  Oklohoma 227
  Oregon 945
  Pennsylvania 6,052
  S. Carolina 1,294
  Tennessee 604
  Utah 628
  Virginia 5,301
  Washington 2,518
  Wisconsin 425


Log in to reply
 

Benzer Başlıklar

 • 7
 • 2
 • 59

Çevrimiçi Kullanıcılar

51
Online

11.7k
Users

2.9k
Topics

178.8k
Posts

| | | |

Powered by NodeBB