Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Dunya nufusunun %10'u catlayincaya dek yiyor, %90'i ise bakiyor. Dunya'da ki butun savaslarin, sorunlarin temelinde bu adaletsiz paylasim yatiyor. Insanlar bilinclendikce artik bu adaletsizligi din, milliyetcilik, insan haklari, demokrasi vs ambalaji altinda yutmuyor. %10 azinlik silah gucuyle Dunya'nin geri kalanina kabul ettirdigi bu somurge sistemiyle yuzyillardir %90'nin kanini emdi. Ama artik sona gelindi. Milyonlarca gocmen sizin green card'inizida, ileri demokrasinize de, fuzenize, nukleerinize de diyerek duvarlari yikip sinirlari asiyor. Kimse artik o kan emici somurgeci ulkelerde gece rahat, huzurla uyayabilecegini sanmasin.

• ..........

• @newman Ben bir ara abd'nin bu konuyla ilgili yasa getireceğini okumuştum. Şöyle ki mesela meksika sınırından girip iltica edenler eğer meksikalı değil başka ülkenden ise sınırı olan ülke vatandaşı ise hemen deport edilecekler diye sonraları takibini yapmamıştım ne oldu bilmiyorum tam olarak.

• Son yıllarda göçmenlerde rekor artış tüm dünya ülkelerinde gözükmekte

• Ancak Avrupa ve Kuzey Amerika başı çekmekte

• 41078b36-70a2-43a7-a926-fb2086c0d539-image.png

• Toplam dünya nüfusuna göçmen oranı hızla artıyor

• 72ef298e-f7f9-42fe-8d84-b658b9ae9520-image.png
    https://www.migrationpolicy.org/article/top-statistics-global-migration-migrants sitesinden alınan göçmen nüfus verilerinin son 3 yıl içinde daha da arttığı söylenebilir.

• Dünya yeniden bir değişim eşiğinde.
    İşin Amerika tarafı malesef illegal girişler greenkart gibi legal işlemleri zorlaştırıyor bu sene 50 bin caseler rağmen 32 bine kadar sadece gelindi ayrıca 15 e kadar sadece mülakat verildi malesef

Benzer Başlıklar

• 4
  • 190
  • 4
  • 20
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |