Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar, Covid-19 yardımı sadece 2019 ve öncesi giriş yapanları kapsamadığını söyleniyordu. Biz IRS in kendi sitesini incelediğimizde 2019 tax return yapanların bir şey yapmaması gerektiğini gördük ardından Irs in sitesinde bulunan
    bu bağlantıyla başvuru yaptık ve dün hesaplarımıza yardım parası yattı. Biz başvururken id şartı vardı en son başvurularda id şartı kaldırıldı. Id siz başvuru yapan arkadaşlarında paraları hesaplarına yatırıldı. Yani 2020 de giriş yapanlar başvuru yapabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uhkaya 31 Aralik 2019 veya oncesinde ABD'de gocmen olduysaniz basvurmanizda bir sakinca yok, ama 2019 yilinda GC sahibi ya da ABD vatandasi degilseniz dediginiz siteyi kullanmamaniz lazim.

Ilk sayfada:

Do NOT continue here if:

You were not a U.S. citizen, permanent resident or qualifying resident alien in 2019.

diyor. O nedenle yanlis bilgi verip yardimi almis olabilirsiniz, bilginize.

• @uhkaya selam. Eşiniz ve siz ayrı ayrı mi başvurdunuz irs e? Ve hiç çalışma geçmişiniz var mı acaba. Çok teşekkür ederim.

• @crazycells, içinde söyledi: Covid-19 Yardımı için başvuru

@uhkaya 31 Aralik 2019 veya oncesinde ABD'de gocmen olduysaniz basvurmanizda bir sakinca yok, ama 2019 yilinda GC sahibi ya da ABD vatandasi degilseniz dediginiz siteyi kullanmamaniz lazim.

Ilk sayfada:

Do NOT continue here if:

You were not a U.S. citizen, permanent resident or qualifying resident alien in 2019.

Bilgileri doğru bir şekilde doldurup devam ettik, evet 2019 yılında olanlar yazısını sonradan gördük yatmaz diye düşünüyorduk hatta şu an para hesaba yattı bakalım ne olacak

• @gozdeerim, içinde söyledi: Covid-19 Yardımı için başvuru

@uhkaya selam. Eşiniz ve siz ayrı ayrı mi başvurdunuz irs e? Ve hiç çalışma geçmişiniz var mı acaba. Çok teşekkür ederim.

Ocak ayında giriş yaptım ve tekim. Irs te çalışma geçmişim yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uhkaya, içinde söyledi: Covid-19 Yardımı için başvuru

@crazycells, içinde söyledi: Covid-19 Yardımı için başvuru

Ilk sayfada:

Do NOT continue here if:

Bilgileri doğru bir şekilde doldurup devam ettik, evet 2019 yılında olanlar yazısını sonradan gördük yatmaz diye düşünüyorduk hatta şu an para hesaba yattı bakalım ne olacak

Formu doldurarak 2019'da gocmen oldugunuzu iddia etmis oluyorsunuz, bilginize.

• Merhaba 23 eylul 2019 tarihinde green cardli olarak esim ve 2 cocugum ile Florida dan giris yaptik. 18 mart 2020 tarihinde 2019 vergi beyaninda bulunduk. Covid 19 destegi icin her hangi bir basvuru yapmadik ancak hala destegi alamadik. Bir basvuru yapmak gereklimi acaba? Yardimci olabilirmisiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nurdanusa, içinde söyledi: Covid-19 Yardımı için başvuru

Merhaba 23 eylul 2019 tarihinde green cardli olarak esim ve 2 cocugum ile Florida dan giris yaptik. 18 mart 2020 tarihinde 2019 vergi beyaninda bulunduk. Covid 19 destegi icin her hangi bir basvuru yapmadik ancak hala destegi alamadik. Bir basvuru yapmak gereklimi acaba? Yardimci olabilirmisiniz?

Normalde yeterli olur, lakin IRS'in parayi gondermesi uzun surebilir. Bence garanti olsun diye ve ayrica belki surec hizlanir diye suraya da bilgilerinizi yazin:

• Cok tesekkur ederim. Buraya da bilgilerimi girerek sansimi deniycem.

• @crazycells Arkadaşlar ABDye ilk girişimiz Kasım 2019da oldu. 2 hafta kalıp döndük. Mayıs, Haziran gibi temelli taşınmayı düşünürken bu korona mevzusu çıktı. Green cardlarımız falan elimizde. Banka hesabı da açtırmıştım. Bu yardıma başvurma şansımız var mıdır. Henüz yerleşmediğimiz için Tax return gibi birşey doldurmamıştık.

• ⭐⭐⭐

@lilsam @crazycells in paylastigi Non-Filers sitesinden bilgilerinizi girmeniz lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lilsam, içinde söyledi: Covid-19 Yardımı için başvuru

@crazycells Arkadaşlar ABDye ilk girişimiz Kasım 2019da oldu. 2 hafta kalıp döndük. Mayıs, Haziran gibi temelli taşınmayı düşünürken bu korona mevzusu çıktı. Green cardlarımız falan elimizde. Banka hesabı da açtırmıştım. Bu yardıma başvurma şansımız var mıdır. Henüz yerleşmediğimiz için Tax return gibi birşey doldurmamıştık.

sayin @keysnambır 'in dedigi gibi bilgilerinizi sisteme girin. 2019'da gocmen oldugunuz icin yardimdan yararlanabilmeniz lazim.

• @crazycells @keysnambır Teşekkür ederim, formu doldurduk. 4-5 saat sonra IRS başvurunuzu kabul etti yazan bir mail geldi. Sanırım yapmamız gereken başka bir işlem yok, bekleyip göreceğiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells @keysnambır Teşekkür ederim, formu doldurduk. 4-5 saat sonra IRS başvurunuzu kabul etti yazan bir mail geldi. Sanırım yapmamız gereken başka bir işlem yok, bekleyip göreceğiz.

aynen, su an icin sadece bekleyeceksiniz.

• @crazycells Merak edenler için bilgilendireyim. Bize yardım parası gelmedi. Banka hesap numarası vermiştim, arada kontrol ediyorum gelen birşey yok. Geçen sene Kasımda giriş yapmıştık, 2 hafta sonra TR'ye döndük. Green Kartlarımız, SSNlerimiz elimizde. Hala TRdeyiz, Mayıs gibi taşınmayı düşünüyorduk koronadan dolayı gidemedik. Şimdi kısmetse Eylül gibi gitmeyi planlıyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Merak edenler için bilgilendireyim. Bize yardım parası gelmedi. Banka hesap numarası vermiştim, arada kontrol ediyorum gelen birşey yok. Geçen sene Kasımda giriş yapmıştık, 2 hafta sonra TR'ye döndük. Green Kartlarımız, SSNlerimiz elimizde. Hala TRdeyiz, Mayıs gibi taşınmayı düşünüyorduk koronadan dolayı gidemedik. Şimdi kısmetse Eylül gibi gitmeyi planlıyoruz.

IRS'in kendi sitesine mi basvuru yapmistiniz?

• @crazycells Daha önce vergi iadesi doldurmadığımız için aşağıdaki siteden başvuru yaptık. Eşim ve çocuğum için de aynı form üzerinde beyanda bulundum. Bir süre sonra "Congratulations, the IRS has accepted your Non-Filers: Enter Payment Info return." içeren bir mail aldık. Mailden sonra yardım için baya umutlanmıştım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Daha önce vergi iadesi doldurmadığımız için aşağıdaki siteden başvuru yaptık. Eşim ve çocuğum için de aynı form üzerinde beyanda bulundum. Bir süre sonra "Congratulations, the IRS has accepted your Non-Filers: Enter Payment Info return." içeren bir mail aldık. Mailden sonra yardım için baya umutlanmıştım.

IRS'in kendi sitesinden yapsaydiniz keske:

Gecikme bundan kaynakli olabilir, bankalara da ilk gonderildigi hafta bazi filing siteleri kullananlarin (sanirim H&R block idi) odemelerinde gecikme olduguna dair haberler okumustum. Eger onay emaili geldiyse o durumda sadece beklemek gerekiyor sanirim...

• @crazycells Paylaştığınız IRS sitesi yönlendirdi bizi oraya zaten. O linkten "Non-Filers: Enter Payment Info Here." tıkladım, ordan da "Enter your information" a tıklayınca "freefilefillableforms" sitesine yönlendirdi. Başvuruyu ordan yaptık. 2 ay oldu başvuralı, umarım geç de olsa yatırırlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Paylaştığınız IRS sitesi yönlendirdi bizi oraya zaten. O linkten "Non-Filers: Enter Payment Info Here." tıkladım, ordan da "Enter your information" a tıklayınca "freefilefillableforms" sitesine yönlendirdi. Başvuruyu ordan yaptık. 2 ay oldu başvuralı, umarım geç de olsa yatırırlar.

O durumda sorun yok, direkt IRS disinda link verince baska bir yerden yaptiniz sandim.

Benzer Başlıklar

• 3812
  • 190
  • 3
  • 24
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |