DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@greenati, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

Ssa ofisleri kapalı olsa bile randevu ile çalışıyorlar. Bize bir hafta sonrasına gün verdiler. Randevudan 1 hafta sonra geldi numaralarımız. Yeni gelenlere tavsiyem ofisleri arayın. Benim söylediklerim NewJersey için geçerli.

Bilgilendirme icin tesekkurler. Direkt telefonda mi hallettiniz? Yoksa birkac farkli yonden iletisiminiz oldu mu?

• @crazycells ben de bugün california glendale deki ssn ofisinden işlemlerini yaptığını öğrendiğim bir arkadaşım oldu randevuyla çalışıyorşar bir kişi çalışıyormul zaten

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dilara1424 bilgilendirme icin tesekkurler. Cok iyi haber bu, her islemin postayla yapilmasi mumkun degildi cunku...

O halde SSA ofislerinde isi olan arkadaslar, kendilerine en yakin ofisi arayip randevu almali...

• @crazycells Telefonla randevu aldık. Randevu süreci oldukça uzun sürdü. Bilgileri aldılar detaylı olarak. Biz sizi arayacağız dediler. Sabah erken konuşmamıza rağmen saat 4 te aradılar randevu verdiler. Neredeyse umudu kesmiştik.

• Merhaba, F1 ile USA’da bulunduğumda 2 kez farklı SSA ofislerine SSN için başvurmuştum.Sanırım alanlar mı vardı tam hatırlayamıyorum.Ve reddelmişti.Ds260’ı doldurduğumda başvuru yaptığımı fakat alamadığımı mı beyan etmem gerekiyor? Orda sanırım 3 soru var nasıl yanıtlamam gerekiyor.Çok tesekkurler65816F3B-9652-492B-812C-3B91AC9114D5.jpegD52E4910-EC36-4A37-90B9-5BBF452589AF.jpeg

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@wyomingist Böyle bir beyanda bulunmanıza gerek yok. Daha önce "eligible" olmadığınız için size verilmemiş, şimdi ise bu durum ortadan kalktığı için verilecek. Daha önce reddedilmiş olması olumsuz bir durum değil.

• @knnrn, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

@wyomingist Böyle bir beyanda bulunmanıza gerek yok. Daha önce "eligible" olmadığınız için size verilmemiş, şimdi ise bu durum ortadan kalktığı için verilecek. Daha önce reddedilmiş olması olumsuz bir durum değil.

Tesekkür ederim.

O zaman Ds260’ta ilk soruda daha önce başvurduğumu işaretleyip,daha sonra da Ssn numaram yok seçeceğim herhalde,
    Ya da direkt ssn numaram yok mu demeliyim.’Sonra neden daha önce başvuru yaptığını beyan etmedin’ olmasın.

• @wyomingist BENCE YOK DEMENİZ YETERLİ, STATÜNÜZ VS HERŞEY DEĞİŞİK ŞU ANDA..ÖNCEKİ TALEBİNİZ REDDEDİLMEMİŞ UCU AÇIK BİR DURUMUNUZ OLSA BELKİ ŞÜPHEYE DÜŞÜREBİLİRDİ...

• Tesekkür ederim @arkben
    Keza daha once başvurup ,alamadım deyip bulandırmayalım ortalığı;)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@wyomingist Bence de sadece "yok" deyip yeni bir SSN talep etmek doğru. Önceden başvuru yapılmış olmasının bir önemi yok.

• ⭐⭐

@wyomingist biz SSN lerimizi görevliden almamıza rağmen elimize kart ulaşmadığı için yok diye başvurduk. Hemde 3 kez 🙂 . Sıkıntı olmaz.

• @knnrn, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

@wyomingist Bence de sadece "yok" deyip yeni bir SSN talep etmek doğru. Önceden başvuru yapılmış olmasının bir önemi yok.

Tesekkür ederim yanıtınız için

• @arnblt, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

@wyomingist biz SSN lerimizi görevliden almamıza rağmen elimize kart ulaşmadığı için yok diye başvurduk. Hemde 3 kez 🙂 . Sıkıntı olmaz.

Tesekkür ederim yanıtınız için

• Merhabalar,
    İlk girişimi 9 Temmuzda yaptım ama SSN numarası için ne gelen var ne giden. Bazen DS-260da yapılan başvuruların SSA'ya iletilmediğini okumuştum. Bende telefondan randevu alıp ofise gitmek istedim ama telefondaki görevli başvuru için randevu verilmediğini, 7-10 iş günü içinde adresinize ulaşmazsa tekrar başvuru yapmam gerektiğini, başvuru için formu doldurup en yakın ofise fiziksel postalamam gerektiğini söyledi. Bu konuda bilgisi olan var mıdır? Postalarken formun yanına vizenin fotokopisi falan mı eklemeliyim? @greenati Siz nasıl randevu aldınız acaba?
    Edit: Benim adıma başvuru olup olmadığını göremediklerinide söylediler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CacaoChan, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

Merhabalar,
    İlk girişimi 9 Temmuzda yaptım ama SSN numarası için ne gelen var ne giden. Bazen DS-260da yapılan başvuruların SSA'ya iletilmediğini okumuştum. Bende telefondan randevu alıp ofise gitmek istedim ama telefondaki görevli başvuru için randevu verilmediğini, 7-10 iş günü içinde adresinize ulaşmazsa tekrar başvuru yapmam gerektiğini, başvuru için formu doldurup en yakın ofise fiziksel postalamam gerektiğini söyledi. Bu konuda bilgisi olan var mıdır? Postalarken formun yanına vizenin fotokopisi falan mı eklemeliyim? @greenati Siz nasıl randevu aldınız acaba?
    Edit: Benim adıma başvuru olup olmadığını göremediklerinide söylediler

Bence de sizin direkt gitmenize gerek yok, hatta 7-10 is gunu beklemeden direkt basvurunuzu gonderebilirsiniz diye dusunuyorum, zaten varmasi 1 haftayi bulacaktir.

Pasaportun biyografik sayfasi ve vizenin fotokopisini ekleyebilirsiniz basvuruya...

• Şimdi yeni sayılabilecek bir durum var gerçi sayın @greenati daha öncede bahsetmiş, ssa ofisleri kapalı olsada telefonla arayıp işe başlayacağım ssn numarasına ihtiyacım var dediğinizde randevu veriyorlar, biraz ileri tarihe olsada en azından sonuç alabiliyorsunuz

New Jerseyde birkaç gün önce randevusuna giden bir dv 2020 talihlisine "senin vizen expired olmuş, greencardını beklemelisin bu şekilde işlemini yapamam demişler" arkadaşımızda ilk girişte vurulan admitted mührünü gösterip 1 yıl vize sürem var demiş ama kabul etmemişler

Bugün aynı şeyi virginia beach de başka bir arkadaşımızada söylemişler, arkadaşımız mührü gösterince arka tarafta kontrol edip 5-6 dakika sonra işlemi yapmışlar, ssn iki hafta içinde adresine gönderilecekmiş

Yani ssn için ssa ofislerinin açılmasını beklemeyelim arkadaşlar zorluk çıkarsalarda randevu ile başvuruları alıyorlar

Yada sayın @arkben gibi iletişime geçtiğiniz ofisin talebine göre ss-5.pdf formunun yanına pasaportun biyografik sayfası ve vizenin fotokopisini ekleyerek posta ile gönderirseniz 2 hafta içinde ssninizi gönderiyorlarmış

• @Muhtaradana yanlış yönlendirmiş olmayayım, posta işi teyit edilmiş bir yol değil...birebir telefonla konuştuğumuzda hiç de "belgeleri postayla gönderin hallederiz" demediler 🙂 en doğru yol randevu alıp talep yapmak sanki...

• @CacaoChan Bilemiyorum bölgeden bölgeye farklılık gösteriyor olabilir. Yardıma ihtiyacımız olduğunu söyledik. Israr edebilirsiniz. 3 defa telefonla konuştuk. İlk konuşmada durumumuzu anlattık. İkinci konuşmada bilgilerimiz aldılar . 3. konuşmada randevu verdiler. 2. konuşmadan sonra bilgilerimizi teyit ettiler muhtemelen.

• @CacaoChan Tavsiyem gidebileceğiniz bütün ofisleri arayın . Tek birine kalmayın.

• @arkben bu durumu başka arkadaşlarımızada söyledikleri için yazmak istedim, uyarınız için teşekkür ederim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

228

41.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.8k

| | | |