Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Sono soyisimle kontrol ediliyor. ama elimdeki diger fotolarda da virgulden sonra boyle bir bosluk var, dolayisiyla bunun problem oldugunu dusunmuyorum.

Ben sonuç belgemdekiyle kıyaslamıştım, bu kadar geniş bir aralık yoktu. O yüzden bir karakter boşluk problem olmuş olabilir diye düşünmüştüm.

İnsallah sorun en kısa zamanda çözülür.

• Herkese Merhabalar,
    2 yıllık meslek yüksek okulu okudum sonrasında anadolu univ. açıköğretim 3. sınıf a geçiş yaptım ve bitirdim. (sınavsız geçiş hakkı vardı o zaman ) sonrasında açıköğretimi bitirdim. sonra yüksek lisans yaptım. e devlette mezuniyet durumumu görüntülediğimde sadece anadolu üniv. ve yüksek lisansım görünüyor. yüksek okul görünmüyor. ne yapmalıyım ? bu arada yüksek okul okuduğum yeri yaşadığım adresler kısmında belirtmiştim.

• @crazycells seçilememiş maalesef:(( Bu Confirmation Number: soyisim CINAR olarak girilmis, ekteki resimdeki gibi girdim.CİNAR.jpg

• @TMMZ Bu şekildemi öğrenecektim.... 😞
    Çok teşekkürler bu arada ilgine alakana

• Çok büyük uğraşlar sonunda '' HAS NOT BEEN SELECTED '' olduğunu öğrendim sayenizde teşekkürler emeklerinize @crazycells @TMMZ

• @TMMZ, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells seçilememiş maalesef:(( Bu Confirmation Number: soyisim CINAR olarak girilmis, ekteki resimdeki gibi girdim.CİNAR.jpg

O zaman buradan şu sonucu da çıkarabilir miyiz, pasaport doğrulaması sisteme ilk başvuru yapıldığında gerçekleşmiyor. Çünkü pasportta Çırak olmasına rağmen sodayı sisteme başvuruda hata sonucu Çınar olarak girilmiş. Yani rasgele bir pasaport numarasıyla herkes yine başvuru yapabilecek. Tabi kazanılsa da bir işe yaramayacak o ayrı.

• @mydream Ya da şu sonuç çıkabilir şimdi belki hak kazanamadım ama pasaport numaram vs da yanlış ise belki kazanmışta olabilir miyim ? güncelleme yapılacağını ilettiler çünkü aracı kurum kcc ile görüşeceklermiş..
    siz ne dersiniz ?

• @mydream evet olabilir.

• @mydream Yanlış isme rağmen çıkmış olsaydı, evet o anlama gelirdi. Çıkmadığı için o anlama geliyor mu bilemeyiz.

• Arkadaşlar merhabalar, biz primary occupation kısmında biraz takıldık, şimdi bizim asıl mesleklerimiz farklı, ama şuanda covid döneminde baska yerlerde çalışıyoruz. Primary occupation kısmına şuan çalıştığımız yeri mi yoksa asıl mesleğimizi mi yazmalıyız? Ayrıca da 16 yaşımdan beri oturduğum adreslerin çoğunu hatırlamıyorum. full adres mi yazmamız lazım şart mı yoksa şehir bölge bilgisi vermem yeterli olur mu?

• @Burak-çırak Bana nedense pek olası gelmiyor. Aracı kurumun sizin adınıza başvuru yaparken doğru bilgileri girdiğininden emin misiniz? Umarım dediğiniz gibi olur.

• @Arthur-Morgan Evet aslında hiç bir şey net değil. Kişi herhangi bir hatadan dolayı elendiğinde nasıl bir sonuç ekranı çıktığına dair kesin bir bilgimiz yok aslıda. Aslında bazı şeyler de saçma. Örneğin iki defa başvuru yaptığınızda elenirsiniz diyor. İyi de bunu önlemek çok mu zor? Kişi ya da kişi adına birileri tüm bilgilerle yeniden başvuru yapmaya çalıştığında "Daha önce bu bilgilerle başvuru yapıldı" uyarısı verip ikinci başvuruyu kabul etme ya da resim doğru değilse, bu resim standartlara uygun değil deyip başvuruyu devam ettirme.

• Herkese merhaba; Bugün DS-260 formunu doldurmak için girdiğimde ''Your request cannot be processed at this time'' diye bir hata veriyor bilgisi olan vardı acaba?

• @Çağatay-Akyazı E-Devlet üzerinden arama kısmını tarihçeli yerleşim adresleri yazarsanız oradan oturduğunuz tüm eski adresleri görebilirsiniz

• @mydream Özellikle fotoğraf meselesinde haklısınız. Her seçilmediğimde "Acaba fotoğraf yanlış mıydı?" histerisine kapılıyorum, hem de fotoğrafçının çektiğini bir de kendim ölçülere göre kontrol ettiğim halde.

Bu yıl diğer yıllara ek olarak ilk submit ettiğimde sayfa yüklenmeme hatası verdi, tekrar doldurup submit ettim. Acaba 2 başvuru mu yapıyorum korkusu oldu bir de ama faydası olmadı 🙂

• @Burak-çırak Bence araci kurum sizin ya isminizde yada dogum tarihinizde, giris yaparken bir yanlislik yapmislar. Submit yaptiklarindaki, basvurunuz yapilmistir ekran goruntusu veya ciktisi gerekli en dogru bilgiye ulasmak icin.

• @eray keske sadece türkiye olsa da hepsini yazsam, ama 4 farklı ülkede ikamet ettim. oralarda da farklı adreslerde kaldım

• @eray arada sırada o hata çıkıyor ne yazık ki sanırım yogunluktan dolayı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Uğur-Sarıoğlu, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Herkese Merhabalar,
    2 yıllık meslek yüksek okulu okudum sonrasında anadolu univ. açıköğretim 3. sınıf a geçiş yaptım ve bitirdim. (sınavsız geçiş hakkı vardı o zaman ) sonrasında açıköğretimi bitirdim. sonra yüksek lisans yaptım. e devlette mezuniyet durumumu görüntülediğimde sadece anadolu üniv. ve yüksek lisansım görünüyor. yüksek okul görünmüyor. ne yapmalıyım ? bu arada yüksek okul okuduğum yeri yaşadığım adresler kısmında belirtmiştim.

sorulariniz icin su basligi kullanabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3422/dv2021-2021-green-card-lotosu-asamalari/

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

153

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.3k

| | | |