Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@roccorocco Bir önceki mesajda paylaştığım gibi, online yeterli. Ben de birkaç gün önce AR-11 formu doldurup online bildirim yaptım. Email adresime onay mesajı geldi. Sorarlarsa bu emailleri gösteririm.

• @knnrn tesekkur ederim.

• Merhaba @crazycells
    Ben, Temmuzun başında ABD'ye giriş-çıkış yapmayı planlıyorum. Fakat sağlam bir adres bulamadım. Ücret odemeyecegim. 2. Girişte kalacağım adresi ar-11 Formu doldurup, göndersem bir sıkıntı olur mu ? 2. Girişte GC ücreti odesem ??

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozgem, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

Merhaba @crazycells
    Ben, Temmuzun başında ABD'ye giriş-çıkış yapmayı planlıyorum. Fakat sağlam bir adres bulamadım. Ücret odemeyecegim. 2. Girişte kalacağım adresi ar-11 Formu doldurup, göndersem bir sıkıntı olur mu ? 2. Girişte GC ücreti odesem ??

Sikinti olmamasi icin su 3'unu de yapmanizi tavsiye ederim:

• girerken adres degisikligini CBP'ye belirtin
    • USCIS sitesinden online adres degisikligi yapin
    • birkac gun sonra USCIS call center'i arayip adres degisikliginin yapildigina emin olun.

Bu sekilde Green Card'in istediginiz adrese gelme ihtimalini oldukca arttirmis olursunuz...

USCIS fee icin su konuyu inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/113/uscis-immigrant-fee-ödeme-ekran-görüntüleriyle

En yakin zamanda odemenizi tavsiye ederim, bu ucreti odemeden Green Card'iniz basilmayacak, ve vizeniz sadece 1 yil gecerli olacak. Sonrasinda giris-cikis icin Green Card'a ihtiyaciniz olacak. ABD'ye giris yaptiktan sonra da online odeyebilirsiniz.

• @crazycells Merhaba ben yaklaşık 10 gün önce amerikaya taşındım. Şuan kalıcı ikamet edeceğim adrese taşındım. My uscis üzerinden 2 gün önce yeni adresimi değiştirmiştim, buna rağmen dün SSN'im daha önce havalimanında verdiğim adrese gitmiş. Muhtemelen ben myuscis üzerinde değişiklik yaptığımda posta yola çıkmıştı bile. Ben green card'ımın şuan yaşadığım adrese gelmesini istiyorum.
    Sorum şu; Green cardımı şuanki yaşadığım adrese gelmesi için Myuscis üzerinde güncel bilgileri girmeme rağmen ekstra olarak AR-11 formu doldurmak zorunda mıyım ve USPS'de bir işlem yapmalı mıyım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@americanthunder, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

@crazycells Merhaba ben yaklaşık 10 gün önce amerikaya taşındım. Şuan kalıcı ikamet edeceğim adrese taşındım. My uscis üzerinden 2 gün önce yeni adresimi değiştirmiştim, buna rağmen dün SSN'im daha önce havalimanında verdiğim adrese gitmiş. Muhtemelen ben myuscis üzerinde değişiklik yaptığımda posta yola çıkmıştı bile. Ben green card'ımın şuan yaşadığım adrese gelmesini istiyorum.
    Sorum şu; Green cardımı şuanki yaşadığım adrese gelmesi için Myuscis üzerinde güncel bilgileri girmeme rağmen ekstra olarak AR-11 formu doldurmak zorunda mıyım ve USPS'de bir işlem yapmalı mıyım?

SSN'yi USCIS degil, SSA gonderiyor. O nedenle USCIS'teki adresinizin SSN uzerinde bir etkisi yok.

USCIS call center'i arayip adres degisikligini onaylayip kartin yeni adrese gonderilmesini istemelisiniz. Ayrica oncesinde AR-11'i de yine doldurabilirsiniz online olarak. Fakat buna ragmen kartin ilk adrese gonderilme ihtimali var, bilginize. Bu karmasadan dolayi tum surec boyunca sadece tek bir adres kullanip butun belgeler elinize gecene kadar adresi degistirmemenizi tavsiye ediyoruz.

Ilk adres size ait bir adres miydi? Yoksa baskasinin adresi miydi?

• @crazycells Anladım teşekkür ederim.
    Bu soruyu sormamdaki sebep ar11 formuna giriş yaptığım sayfada, ar11 doldurduğum sayfada ve myuscis hesabında çelişkili ifadeler yazmasıdır.

*Most individuals can change their address in two ways:

Through your existing USCIS online account if you filed your form online; or
    Filing Form AR-11, Alien’s Change of Address Card, online.

Two ways demiş.

*Do you have a MyUSCIS account?

If you have a myUSCIS account, you should instead visit the myUSCIS login page (unless you fall into the category of "Victims of Domestic Violence, Trafficking, and Other Crimes" - then see above).

burada da myuscis hesabı varsa myuscis'i ziyaret et demiş.

Yukarıda bahsettiğim iki açıklamaya rağmen Myuscis hesabında ise adresi edit yaptığımız kısımda şu bilgi yazıyor.

*Updating your contact information in your online account profile is the first step. Please submit Form AR-11 to complete the process. Visit our webpage for more information.

DS260 formunda connecticut'da yaşayan bir tanıdık ismini vermiştim.
    Havalimanında verdiğim adres ise Boca Raton'da bir tandığın ismi ve adresiydi. Bu iki adreste de hiç bulunamadım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@americanthunder, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

@crazycells Anladım teşekkür ederim.
    Bu soruyu sormamdaki sebep ar11 formuna giriş yaptığım sayfada, ar11 doldurduğum sayfada ve myuscis hesabında çelişkili ifadeler yazmasıdır.

*Most individuals can change their address in two ways:

Through your existing USCIS online account if you filed your form online; or
    Filing Form AR-11, Alien’s Change of Address Card, online.

Two ways demiş.

*Do you have a MyUSCIS account?

If you have a myUSCIS account, you should instead visit the myUSCIS login page (unless you fall into the category of "Victims of Domestic Violence, Trafficking, and Other Crimes" - then see above).

burada da myuscis hesabı varsa myuscis'i ziyaret et demiş.

Yukarıda bahsettiğim iki açıklamaya rağmen Myuscis hesabında ise adresi edit yaptığımız kısımda şu bilgi yazıyor.

*Updating your contact information in your online account profile is the first step. Please submit Form AR-11 to complete the process. Visit our webpage for more information.

DS260 formunda connecticut'da yaşayan bir tanıdık ismini vermiştim.
    Havalimanında verdiğim adres ise Boca Raton'da bir tandığın ismi ve adresiydi. Bu iki adreste de hiç bulunamadım.

Ikisini de yapmakta bir sakinca yok. Hem online hesaptan, hem de AR-11 doldurarak online sekilde yapin, birkac gun sonra da USCIS call center'i arayip kartin bu adrese gonderilecegini teyit edin.

Ama size dedigim gibi tum islemleri yapsaniz dahi hala kartin ilk adrese gelme ihtimali var, fakat en azindan elinizden geleni yapmis olursunuz ve kartin istediginiz adrese gitme sansini arttirmis olursunuz.

Eger adresler size ait degilse USPS'ten herhangi bir islem yapabileceginizi sanmiyorum (dogru mudur sayin @goodluck ? ) , sadece evinizi tasidiysaniz USPS'te adres degisikligi yapip eski adrese giden postalarin yeni adrese gitmelerini saglayabiliyorsunuz.

• ⭐⭐

Evet usps de degistirmeniz bir sey farkettirmeyecek. Ayni durum benim basima da geldi. Usps den mail forwarding yaptim havaalininda degistirdim. Gene de green card ilk adrese gitmisti. Siz elinizden geleni yapin uscis den degistirin usps den online mail forwarding yapin. Geriye beklemek kaliyor

• @crazycells çok teşekkür.

form doldururken Is this change of address for an application or petition currently in progress? diye bir soru var. Bu soruya cevap olarak yes mi demek lazım no mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells çok teşekkür.

form doldururken Is this change of address for an application or petition currently in progress? diye bir soru var. Bu soruya cevap olarak yes mi demek lazım no mu?

Sizin süreciniz tamamlanmış olduğu için no demeniz lazım.

• ⭐⭐⭐⭐

@Sahin, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

@knnrn Kenan bey merhaba, adres degisikligi formunu online doldurmak yeterlimi? formun sonunda instruction kısmında formu su adrese gönderin diyor:
    Complete all fields on this form, sign and date the form, and mail it to the address below. Mail your completed Form AR-11 to: U.S. Department of Homeland Security Citizenship and Immigration Services Attn: Change of Address
    1344 Pleasants Drive Harrisonburg, VA 22801
    Gecen sene de adres degisikligi formu doldurmuştum ve bir yere postalamadım, simdi kontrol ettim gecen seneki formların altında da ayni şekilde formun o adrese gönderilmesi gerektiği yazıyor ama ben unutmuşum.

@Sahin Ben bu işlemi USCIS account üzerinden online olarak 1 ay önce yaptım. İsterseniz bu başvurunun kopyasını email olarak isteyebiliyorsunuz. Bunu form doldururken yapmalısınız. Bana 15 gün sonrası için işlem süresi verdi. Daha sonra email olarak işlemin başarı ile gerçekleştirildiği bildirildi. Herhangi bir adrese göndermeye gerek yok. Birtek Miami Türk Konsolosluğuna giderken AR -11 kopyamı aldım kanıt olarak ona gösterdim kabul ettiler. Florida ID Kartım ise tekrar aynı eyalette olduğum için online olarak hallettim ve kredi kartı ile ödemeyi yaptım. Yeni adresime posta ile kartımı 1 haftada gönderdiler .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells çok teşekkür.

Iki turlu de yapilabiliyor sanirim, formlardan secerek yapmak istiyorsaniz form numarasini OS155A (ya da buna benzer bir isim idi) olarak isaretleyin.

• Merhaba, ben DS 260 formunda halamin eski ev adresini yazmistim ama o evi sattilar ve yeni evlerine tasindilar, mulakat gunu adresi degistirmedim, daha sonra giriste ve Ar-11 formuyla degistiririm dusundum ama degistirmesem ve Green card eski adrese gitse sorun olur mu? Yoksa eski adresi yeni adrese değiştireyim mi? Adres değişikliği yapınca Green Card geç geliyor duymuştum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ayvaz-Azizov, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

Merhaba, ben DS 260 formunda halamin eski ev adresini yazmistim ama o evi sattilar ve yeni evlerine tasindilar, mulakat gunu adresi degistirmedim, daha sonra giriste ve Ar-11 formuyla degistiririm dusundum ama degistirmesem ve Green card eski adrese gitse sorun olur mu? Yoksa eski adresi yeni adrese değiştireyim mi? Adres değişikliği yapınca Green Card geç geliyor duymuştum.

Eski adreste kim yasiyor? O kisilerden postayi alma ihtimaliniz var mi? Yoksa almaniz problem yaratir mi?

Bu sorularin cevabina gore degisiklik yapip yapmamaya karar verebilirsiniz...

• @crazycells Şuan eski adreste yabancı birileri yaşıyor ama iletişime geçip almalarını rica edebiliriz. Ben Amerika'ya gidince yaşayacağım adresi Uscis üzerinden değiştirmem yeterli olur o zaman. Bir de nereden giriş yaptığım önemli mi? Mesela Washington DC giriş yapmak istiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ayvaz-Azizov Nereden giriş yaptığınız önemli değil, ABD'ye istediğiniz yerden istediğiniz şekilde (kara, deniz veya hava yoluyla) giriş yapabilirsiniz.

• @knnrn Çok güzel, teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ayvaz-Azizov, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

@crazycells Şuan eski adreste yabancı birileri yaşıyor ama iletişime geçip almalarını rica edebiliriz. Ben Amerika'ya gidince yaşayacağım adresi Uscis üzerinden değiştirmem yeterli olur o zaman. Bir de nereden giriş yaptığım önemli mi? Mesela Washington DC giriş yapmak istiyorum.

onceden iletisime gecip onaylamanizi tavsiye ederim. Ayrica adreste farkli biri yasiyorsa, USPS o adrese birakmayabilir. Mektubun ustunde USCIS'ten geldigi yaziyor olacak... Boyle durumlarda adreste yasayan kisiyi de c/o ... ile adresin basina eklemeniz gerekiyor.

• @crazycells Him anladım, teşekkür ederim. Biraz uğraştırıcı bir şeye benziyor:/ en iyisi ben bakayım belki adresi yenisine değiştiririm bu hafta 🙂

Benzer Başlıklar

• 971
  • 3
  • 5
  • 499
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |