Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @susadem Ben de anlamadım 2. sınıfa gidiyorum ve 2 yıldır yurtta kalıyorum ama 2 ayda bir ailemin yanına geliyorum sanırım e devlette tarihçeli adreslerden gözüken adreslerden farklı olarak bir adres vermenize gerek yok. Çünkü kalıcı bir adres değil.

• @ankaralıdoktor43 Green card alınca turist vizesi iptal oluyor diye biliyorum

• @kratos evet herkes icin ayri ayri ds260 formu doldurmaniz ve evrak hazırlamanız gerekiyor

• @Feyyaz-Veyselaki 2020EU kısmından sonraki sıfırları ekleyip veya silip deneyin
    örn; 2021EUXXXXX veya 2021EU000XXXXX

• @ZoZO çok teşekkür ederim 👶 🤗 260 henüz doldurmadık . Anladığım şu o zaman biz ne kadar geç 260 doldurursak o kadar geç randevu sırası gelecek ! mi ? yada biz en geç tarihe kadar doldurduk ama numara küçük olduğu için yine erken randevu sırası gelecek mi ? sorulara boğdum sizi ama gerçekten hayati kararlar 😞

• Olmuyor. Forumdakiler sadece vizeyle giriş yapmayı tavsiye etmiyor. @tolgahansahin

• ⭐⭐⭐

@tolgahansahin, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@ankaralıdoktor43 Green card alınca turist vizesi iptal oluyor diye biliyorum

Evet, iptal ediliyor

• Geçmişte yaptığım işler sekmesi bahsetmek istediğim takıldığım yer. Orda geçmişe dönük işleri bizden bahsedin diyor ama 10 yıl öncesine kadar diyor. Ben 12 yıl aynı ışte calıstiğımdan hayır mi yasa yinede bütün işleri

• ⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@bolatmali Çok teşekkür ederim. Siz ve sizin gibi yardım eden herkese çok teşekkur ederım, Allah razı olsun hepınızden çok hayırlı bir iş yapıyorsunuz.

Rica ederim, sizlere bol şans 🙂

• ⭐⭐⭐

@Mustafa-Es, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba. Kazanan arkadaşlar tebrikler umarım süreciniz sorunsuz bir şekilde başarırsınız. Sabıka kaydı ve ds260 formu ile bir kaç sorum olacak. Yurt dışı sabıka kaydı almak o ülkenin konsolosluğu ile görüştüm sabıka kaydı için en geç Temmuz ayında randevu alabilirsiniz dediler başvurduktan sonra sabıka kaydı gelmesi en az 1 ay sürüyormuş. Benim elimde mahkeme kağıtları var onları İngilizceye çevireceğim. Ds260 formu doldurmak için sabıka kaydını beklemem gerekiyor mu? Eğer beklemem gerekmiyorsan Criminal kısmı nasıl doldurmam gerekiyor? Yardımcı olursanız çok sevinirim

Sabıka kaydınız yurt dışında mı yoksa Türkiye’de mi?

Daha iyi yardımcı olabilmek için sürecinizi imzaya taşıyın;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

• @bolatmali gecmiş iş tecrubeleri sekmesi sıkıntım. Orda diyorki 10 yıl öncesi işlerinizi girin. Lakin 12 yıl aynı ışte olmam sebebiyle girmemek mi gerekir yoksa hepsini gireyim mi o takıldı kafama. Teşekkürler

• @bolatmali sabıka kaydım yurtdışında

• @Esra-Peker, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@ZoZO çok teşekkür ederim 👶 🤗 260 henüz doldurmadık . Anladığım şu o zaman biz ne kadar geç 260 doldurursak o kadar geç randevu sırası gelecek ! mi ? yada biz en geç tarihe kadar doldurduk ama numara küçük olduğu için yine erken randevu sırası gelecek mi ? sorulara boğdum sizi ama gerçekten hayati kararlar 😞

Boğulacak bir durum yok 🙂 inşallah sizde sizden sonrakilere deneyimlerinizi aktarma fırsatı bulursunuz. Sizin numaranız düşük olduğu için ne kadar geç doldurursanız o kadar geç mülakat tarihi alırsınız çünkü numaranız dv2021 süreci başladığında aktif olacak en yakın dilimde ( muhtemelen en geç kasım bülteninde aktif olur ) .Teknik olarak dv2021 süreci 30 eylül 2022 de sona erecek En geç kısmı biraz tehlikeli bir kısım çünkü verilecek vize sayısı belli çok geç kalındığı takdirde vizeler dağıtılmış ve hakkınızı kaybetmiş olabilirsiniz. En geç ile ilgili kesin bir tarih kimse veremez sadece geçmiş deneyimlerde sizin gibi çok düşük numarası olup neredeyse bir yıl sonra formu doldurup 1-2 ay içinde vizesini alanlar oldu. ( bence çekiliş sisteminin en mantıksız tarafı bu aynı olasılıkla insanlar çekilişi kazanıyor ama sırası küçük olanlar büyük olana göre çok şanslı oluyor 🙂 bu da dv nin bir cilvesi ) örneğin bu yıl düşük numaralı bir çok insan geç başvurdugundan evrak onayları mülakat tarihleri hatta cutt off larda sapmalar oluştuğunu dv'nin istatistiklerini takip eden arkadaşlar söylemişlerdi. Bu nedenle çok geçcikmeden ama kendinizide sıkıntıya sokmadan uygun bir zaman işlemlere başlamanız iyi olur

• ⭐⭐

@cckayra 12 yıldır aynı işteyseniz ayrı bir iş yazmanıza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

DS-260 formuyla ilgili sorulariniz icin bu basligi kullanmalisiniz...

@berat @İLYAS-ADIBELLİ @infant27

• Ufak bir sorum olacak. 2021 green kart talihlisiyim. Devam eden bir yüksek lisansım var, tahmini olarak 2023 Ocak gibi yüksek lisansım bitecek. Sıra gelmemesi ve hakkımı kaybetmemek adına işlemleri olabildiğince hızlı halletmek istiyorum. 2020 sonuna veya 2021 başına vize mülakatı alabildiğimi düşünürsek. Mülakatın olumlu geçmesi durumunda, amerikaya ilk giriş için 6 aylık vize verecekler. Fakat yüksek lisansım 2023 Ocak ayına kadar sürecek.

Mülakata giderken yüksek lisansımın devam ettiğini ve 2023 Ocak gibi biteceğini gösterirsem, ilk giriş vizesini 2 senelik verirler mi?
    Ya da bu durum için alternatif başka çözüm önerileriniz var mı?

• Merhaba, 2021 green card talihlisiyim . bi kac sorum olacak simdiden tesekkur ederim.
    pasaportumun 1 yıl süresi var mulakat tarihine yakin yenilemeyi dusunuyorum pasaportumun suresi bittiginde guncelleme ile ilgili sikinti yasar miyim ? bi de america daki adress icin ne yapmamiz gerekiyo ?

• @vesmer76 merhaba pasaportunuzu yenileyip ds260 formunu oyle doldurun yoksa sorun yasayabilirsiniz

• ⭐⭐

@sirgreey Amerikaya girisinizi yapin ve daha sonra ogrencilik durumunuzu ibraz ederek 2 yıllık Re entry permi için müracaat edin. Sonra gelin ve rahatca okulunuzu bitirin.

• Merhabalar 2021 greencard kazananlarindan biriyim. Telegram grubuna nasil katılabilirim?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |