DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• E devlette gözükmeyen adres doğumdan 25 yaşına kadar yaşanılan adres girmesem sonrasında bir sıkıntı yaşanılır mı dert ettim şimdi kendime 🙂 birde e devletten baktığımda taşınma tarihi ve beyan tarihi ile tescil tarihi gözüküyor. taşınma tarihi ile diğerleri arasında ay farkı oluşuyor hangisi girilmeli acaba?

• E devlette gözükmeyen adres doğumdan 25 yaşına kadar yaşanılan adres girmesem sonrasında bir sıkıntı yaşanılır mı dert ettim şimdi kendime 🙂 birde e devletten baktığımda taşınma tarihi ve beyan tarihi ile tescil tarihi gözüküyor. taşınma tarihi ile diğerleri arasında ay farkı oluşuyor hangisi girilmeli acaba?

• @tolgahansahin

Ben de eğitimim dolasıyıyla 2-3 hafta kalabileceğim. Fakat green cardı kargo ile yollamaya cesaret edemiyorum. Olmadı 6 ay sonra gider teslim alırım.

• @cckayra, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

E devlette gözükmeyen adres doğumdan 25 yaşına kadar yaşanılan adres girmesem sonrasında bir sıkıntı yaşanılır mı dert ettim şimdi kendime 🙂 birde e devletten baktığımda taşınma tarihi ve beyan tarihi ile tescil tarihi gözüküyor. taşınma tarihi ile diğerleri arasında ay farkı oluşuyor hangisi girilmeli acaba?

merhaba olabildiğince gerçeğe yakın bir adres yazın yeterli olacaktır. endişelenmeyin kimse gidip kontrol etmeyecek 🙂

• Yasaklı

Merhaba arkadaşlar Ds260 formu dolduruyorum ama burada neden bahsediyor anlamadım.
    Mailing Address
    Is your Mailing Address the same as your Present Address?
    Yes No

Türkiyedeki ev adresime postalanacak olan belge nin adresini mi soruyor? Eğer onu soruyorsa ben buraya iş yerinin adresini yazmak istiyorum, çunku gündüzleri evde kimse olmuyor, kargo gelirse alamam o yüzden iş yeri adresini kullanmak istiyorum.

• @Orhan-Cabarov Benim anladigim su: su an yasadiginiz adres pasaportunuzun gonderilecegi adres ile ayni mi?

• E Devlet tarihçli adres bilgilerini açtığımda taşınma tarihi ve beyan tarihleri farklı ben hangi bilgiyi baz alsam uygun olur?

• Yasaklı

@Ayşegül-Yazar, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Orhan-Cabarov Benim anladigim su: su an yasadiginiz adres pasaportunuzun gonderilecegi adres ile ayni mi?

Teşekkur ederım yardım ıcın. Pasportumu nereye gonderecegım veya gondermem mı gerekıyor o kısmı bilmiyordum. Biraz açar mısınız lütfen.

• @Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba arkadaşlar Ds260 formu dolduruyorum ama burada neden bahsediyor anlamadım.
    Mailing Address
    Is your Mailing Address the same as your Present Address?
    Yes No

Türkiyedeki ev adresime postalanacak olan belge nin adresini mi soruyor? Eğer onu soruyorsa ben buraya iş yerinin adresini yazmak istiyorum, çunku gündüzleri evde kimse olmuyor, kargo gelirse alamam o yüzden iş yeri adresini kullanmak istiyorum.

bu durum bizim ( türkiye olarak ) pek alışık olmadıgımızdan garip geliyor. genelde oturdugumuz yer ile postalarımızın geldiği yer aynı olur. burada sizden gecelekte gönderilmesi planlanan evrak vs için adres sormuyor halihazırda oturdugunuz ve posta adresinizin aynı olup olmadıgını soruyor. mülakat aşamasında pasaportların gönderileceği adres AIS kaydında ayrıca belirtilmekte.

• @cckayra, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

E Devlet tarihçli adres bilgilerini açtığımda taşınma tarihi ve beyan tarihleri farklı ben hangi bilgiyi baz alsam uygun olur?

sizce dogru olan hangisi ise onu kullanın . edevlette kayıtlar farklılıklar gösterebilir. mulakat evraklarında adres kayıt bilgisi istenmiyor çok major bir detay değil.

• @Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Orhan-Cabarov Benim anladigim su: su an yasadiginiz adres pasaportunuzun gonderilecegi adres ile ayni mi?

Teşekkur ederım yardım ıcın. Pasportumu nereye gonderecegım veya gondermem mı gerekıyor o kısmı bilmiyordum. Biraz açar mısınız lütfen.

bir yere pasaport göndermeniz gerekmiyor sadece mülakatta yanınızda getirmeniz gerekecek.

• Yasaklı

@ZoZO Öncelikle teşekkür ederim zaman ayırıp yardım ettiğiniz için. Tam anlamadım hocam 😞 Posta adresini neden soruyorlar bir şey göndermeyeceklerse ? Gündüzleri evde kimse olmuyor o sebeple iş adresini yazacaktım o zaman yazmayayım mı ? Ev adresiyle aynı mı kalsın. ( Yes işareti)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erdembw, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells önceki yıllara ait verilerde örneğin 2019 Temmuz dan itibaren ''current'' , 2017 ise Mayıs dan itibaren ''current'' olarak belirtilmiş. Bu bu aylardan sonraki verilerin güncellenmediği anlamına mı geliyor, yoksa bu aylardan itibaren görüşmelerin tamamlandığı anlamına mı?

Butun numaralar aktif oldu demek...

• Yasaklı

Ds260 formunda family bölümünde baba ve anne ad soyadlarını ingilizceye göre mi türkçeye göre mi yazmam gerekiyor ?
    Babamın soyadı cabarov ama pasaportta ingilizcesi jabarov diye yazıyor. Annemin ismi kimlikte irade ama pasaportta ingilizcesi irada diye yazıyor. Ben ds260 formunda hangisibi yazmam gerekiyor lütfen yardım edin, yanlış yapmaktan korkuyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@O-B-K, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese Merhaba. Ds-260 formu ile ilgili aşağıda paylaştığım soruları cevaplarsanız sevinirim.

1- Eramus dolayısı ile 5 ay boyunca kaldığım yurt dışındaki öğrenci yurdunu belirtmelimiyim?
    2- Kocaelide 1 yıl hazırlık eğitimi aldıktan sonra başka bir üniversiteye geçiş yapmıştım. Sizce Kocaelinde 1 yıl eğitim aldığımı belirtmelimiyim?
    3-1 aylık yaz stajımı belirtmelimiyim?

1. belirtin.
    2. belirtin.
    3. 1 ay cok kisa, belirtmeye gerek yok kanimca...

• @doktor ilk aldigimiz vize 6 aylik turist vizesi gibi bir sey oldugundan ciktiktan sonra green cardsiz nasil girebilecegiz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Arkadaslar, biz ds-260 formunu donderdikten ne kadar sonra KCC bizden belgeleri isteyen email atiyor asagi yukari? Ben biraz acele edip su anda her seyi hazirlamis olabilirim 😅

henuz erken, Agustos civari isterler diye dusunuyorum...

• @crazycells merhaba ama ben ds 260 formunu doldurmadım.Green card başvuru formundan bahsediyorum.yani kasım ayında doldurduğum formda

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@losersweepers, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

İmza bilgilerimi ekledim yeniden paylaşıyorum:
    Şu anda Amerika’da F1 vizesi ile eğitim görüyorum, hiç beklemediğim halde DV2021’e seçildiğimi öğrendim. Süreç Adjustment of Status ile ilerleyecek F1’ı Green Card’a dönüştürebilmem için, ama nasıl başlamam gerekiyor bilmiyorum. Mesela Türkiye’den olunca DS-260’ı doldurarak başlayabiliyorsunuz anladığım kadarıyla, benim ilk adımım ne olmalı anlayamadım henüz. Yardımcı olabilecek olanınız var mı?

su konuyu incelediniz mi ?

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

Ilk seferde okudugunuzda anlamamaniz normal, surecler cok basit degil ve pek cok terim var, dolayisiyla birden fazla kez okumaniz gerekiyor cogunlukla...

DS-260 formunu doldurup, mulakat yerine USCIS yazip, sonra AOS ile devam etmeniz gerekiyor...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cckayra, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba çok bilgisayar tecrübem yok öncelikle yanlış yerden sorduysam özür dilerim...

Ds 260 formunu doldurma aşamasında adres bilgilerinde takıldığım bir nokta oldu. ikamet ettiğimiz adresler bölümünü doldurduğum esnada ilk oturduğum adresle ilgili şu sıkıntı oluştu; ilk adresim gecekondu olarak değerlendirdiğimiz bir yerdeydi daha sonra burası şehir planlaması sonucu yıkılarak park ve etraflarına binalar yapıldı, eski adres ile şimdiki adres değişik ve ben hangisini girmeliyim bilmiyorum, adresi tam hatırlamıyorum da ne yapmalıyım? e devlette bu adres gözükmüyor ayrıca...
    saygılarımla, teşekkürler.

sehir yeniden kurulduysa eski adresiyle yazabilirsiniz, eger caddeler/sokaklar degismediyse sadece isimleri degistiyse o durumda yeni adresle de yazabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

56

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.0k

| | | |