Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Zeki geçen yıl kaç kişiye bu yıl kaç kişiye çıktı ki? Ama bir paylaşım gördüm hatta paylaşayım arkadaşlar içeriğine siz bakın ama resmi rakamlar açıklandığında öğreneceğiz kaç kişiye çıktığını bu yıl

ve kesinlikle katılıyorum arkadaşlar eğer gerçekten istiyorsanız farklı yollar deneyin evlilik öğrenci olarak gitmek gibi... Senede bir kez oluyor ve çoğu insanın yılları eskiyor... Böyle bir şeye bel bağlanmaz..

• ⭐⭐⭐

@Zelene 6 aylık şuan ama başvurulara kadar 10 aylığı geçecek pasaportla ekliyor muyuz okadar küçük bebeği tam bi bilgim de yok

• ⭐⭐⭐

@bidünya hahaha teşekkür ederimm bu yılda onun şansına başvurmuştum annesinin şanssızlığını aldı sanırım 😂

• ⭐⭐⭐

@haymatlos_ umutlandıran şey doların artışından ve amerikanın şuan karışık olarak bizlere yansıtılmasına bağlı olarak belge göndermeyeceklerin olması umudu 😂

• ⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu yok ya öyle değildir o😅

• ⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Zelene 6 aylık şuan ama başvurulara kadar 10 aylığı geçecek pasaportla ekliyor muyuz okadar küçük bebeği tam bi bilgim de yok

Siz kendi adınıza başvuru yaptığınızda bebeğinizi ekleyebilirsiniz çocuk için pasaport zorunluluğu yok. DS-260 formunu doldururken lazım olacak. Şuan da bizde DS-260 formunu doldurmuyoruz 🥺

• ⭐⭐⭐

@ibrahimasar 53 yaşında bir abiye çıkmış facebookta gördümm oğlum ve gelinime çıkmadı diyor 😭

• yerimizi aldık 🤙🏻

• ⭐⭐

@ahsenaydgdu kaçıncı basvurusuymuş?

• @Oktay-İbiş vardi DV2021 bekleme odasinda. Haber alan var mi?

• ⭐⭐

Ben en iyi yolun E vizesi olduğunu düşünüyorum. Sürece B veya F ile girip devamında statüyü E ye çevirip küçük yatırımcı olarak kendi emeğiyle devam etmek en mantıklısı. Yine çekilişe katılırım ama bir an önce en az 50.000 - 100.000$ arası bir meblağ yapıp gidip ufak bir isletme ile surece baslamak en iyi yol gibi gorunuyor. Tabi 50.000 ile 100.000 $ Türkiye şartlarında elde etmesi yüksek ve zor bir meblağ. Zaten GC çıksada 30-40.000 $ dan aşağı oraya gitmeyi düşünmezdim. En azindan gidince bir ev pesinati elimde olmadan gidilmez oralara. 50.000 her halükarda zaten kafamda var olan rakamdi. Ama E vizesi için de fena bir rakam değil. Bakalım. Hayırlısı. Demek istediğim kendinizi sadece dv lottery olayına sartlandirmayin. Yani sıra alternatif yollari maliyet fayda analizi yaparak değerlendirin arkadaşlar. Benim Amerika düşüncemin ilk yılıydı bu yıl. GC olmadı. Ve ikinci adım olarak orada franchise olanaklarını araştırmayı düşünüyorum. Geriye sadece para kısmı kalıyor. Amerikaya onurlu ve dimdik gitmek lazım. Gidip oralarda ruhunuzun aksi pozisyon ve statülerde yaşamak bana ters geliyor. Amerikaya gidilecekse de adam gibi onurluca gidilmeli.

• 26 yaşında ilk çekilişimdi olmadı kısmet degil dedim yapacak bisey yok. Baska yollar denemeyi düşünüyorum ama cekilis devam ettigi surece de katilirim sanirim. Çıkan arkadasları gönülden tebrik ediyorum. Burada önlerden yerimizi aldik bakalim. 1000sayfayı gecer bu konu artik benim gibi yenilerle beraber:)

• @LordBolton inş 53 yaşımıza kadar bekletmezler 😁

• @Drywall Greencard harici her yol masraflı ve uzun iş maalesef o yüzden insanlar GC'ye göbek bağlıyorlar. Dolar kuru bu kadar yüksek olmasaydı eminim herkes kendine uygun bir vize türüyle giderdi şuan turist olarak gitmek bile çok lüx 😕

• ⭐⭐⭐

@MySea biraz işleri var oktay abinin bir kaç hafta sonra bakacağını söyledi

• ⭐⭐

@FreeMen aynen maalesef öyle green card maddi durumu iyi olmayan veyada her kesin yapabileceği bir şey

• ⭐⭐

@FreeMen Ama artik GC olayı da paraya dayanıyor. Yani eğer sponsor veya iş teklifi yoksa 20.000$ gerekiyor. Aile fert sayısı arttıkça bu rakamda artıyor. Amerika da yıllık en ucuz minimum living wage 20.000 $ dan aşağı yer yok. GC bedavaymış gibi bir izlenim var. GC olsa da para lazım. Ve 4 kişilik bir aile en aşağı 30.000$ göstermese yeterli görülmüyor. Bu yıl yürürlüğe giren yasa işleri çok zorlaştırdı.

• ⭐⭐⭐⭐

@Drywall, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@FreeMen Ama artik GC olayı da paraya dayanıyor. Yani eğer sponsor veya iş teklifi yoksa 20.000$ gerekiyor. Aile fert sayısı arttıkça bu rakamda artıyor. Amerika da yıllık en ucuz minimum living wage 20.000 $ dan aşağı yer yok. GC bedavaymış gibi bir izlenim var. GC olsa da para lazım. Ve 4 kişilik bir aile en aşağı 30.000$ göstermese yeterli görülmüyor. Bu yıl yürürlüğe giren yasa işleri çok zorlaştırdı.

yanlış düşünüyorsunuz hocam göstermeniz gereken para gideceğiniz yere göre değişiyor bu yıl Florida saratosa ya gideceğini beyan edip 10 bin dolar ile onay alan birini tanıyorum

• ⭐⭐

@Rhonster O arkadaşın başka türlü extra donanımları vardır. Ingilizcesi çok iyidir. Veya bir iş teklifi vardır. Vardır bir ekstrası. Ben hiç bir ekstrası olmayan yalın bir vatandaş için söyledim.

• ⭐⭐⭐

@MySea buradayım yıkılmadım ayaktayım 🙂 daha bakmadım bir müddet bakmıyacam acelem yok baştada demiştim çıksada çıkmasada benim için değişen pek bir şey olmaz....

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |