Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Neyse ki ben hep 50 liralık alıyordum.

• Amerika'nın bu corona sürecinde büyük darbe almış olması, Green Card talihlisi kişi sayısını bu sene fazla tutarak iş gücü açığını kapatma gibi bir yola gitmesini sağlar mı sizce?

• @dmr, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/05/20200507-8.htm
    Döviz kuru ile ilgili haber yapmak yasaklanmış...

Son iki maddeyi nereye cekersen gelir. Durust ekonomistlerin ifade vermeye cagirildiklarini duyabiliriz yakinda.

• Cokda buyutmeyin, 5% ekonomik buyume olacak yil sonunda. Onun hazirlik ve altyapisi bu hamleler...

• @hato-santa Ben Amerika'nın bu beladan en az zararla kurtulacağını düşünmeye başladım. Virus öncesi nerdeyse tarihin en düşük işsizlik oranına sahiplerdi. Şimdi de durmadan para basıyorlar ama paralarının değeri düşmüyor. Ellerinde petrol koyacak yer kalmadı. Rusyayı kilitlediler petrol sayesinde. Çin için yaptırımlara başlayacaklarını belirttiler (sırf coronayı çin'in çıkarttığını düşündükleri için).
    Ve bu kadar ölüme rağmen ülkedeki yasakları kaldırmaya başladılar.
    Hükümet tarafında söyletiler ''eğer ülkeyi açmazsak ekonomik nedenlerden dolayı, coronadan daha çok ölümle karşılaşacakları''
    En kritik sektör, ki her sektörü dolaylı olarak etkileyen sektör Tedarik zincirleri. Onun da üstesinden çabuk geleceklerini, herşeyi eskisi haline getirmeleri çok zaman almayacağına inanıyorum.
    O yüzden iş gücü ihtiyacı kesinlikle olacaktır. Özellikle kalifiye olmayan işçi ihtiyacı olacaktır.

• ⭐⭐⭐⭐

@hato-santa, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Amerika'nın bu corona sürecinde büyük darbe almış olması, Green Card talihlisi kişi sayısını bu sene fazla tutarak iş gücü açığını kapatma gibi bir yola gitmesini sağlar mı sizce?

imkanı yok basılacak gc sayısı belli.

• @hato-santa, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Amerika'nın bu corona sürecinde büyük darbe almış olması, Green Card talihlisi kişi sayısını bu sene fazla tutarak iş gücü açığını kapatma gibi bir yola gitmesini sağlar mı sizce?

Dünyadaki bütün ülkeler için diversity visa 55 bin adet basılabilecek o yüzden bunun artması gibi bir ihtimal yok maalesef..

• ⭐⭐⭐⭐

@Austintx, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@hato-santa Ben Amerika'nın bu beladan en az zararla kurtulacağını düşünmeye başladım. Virus öncesi nerdeyse tarihin en düşük işsizlik oranına sahiplerdi. Şimdi de durmadan para basıyorlar ama paralarının değeri düşmüyor. Ellerinde petrol koyacak yer kalmadı. Rusyayı kilitlediler petrol sayesinde. Çin için yaptırımlara başlayacaklarını belirttiler (sırf coronayı çin'in çıkarttığını düşündükleri için).
    Ve bu kadar ölüme rağmen ülkedeki yasakları kaldırmaya başladılar.
    Hükümet tarafında söyletiler ''eğer ülkeyi açmazsak ekonomik nedenlerden dolayı, coronadan daha çok ölümle karşılaşacakları''
    En kritik sektör, ki her sektörü dolaylı olarak etkileyen sektör Tedarik zincirleri. Onun da üstesinden çabuk geleceklerini, herşeyi eskisi haline getirmeleri çok zaman almayacağına inanıyorum.
    O yüzden iş gücü ihtiyacı kesinlikle olacaktır. Özellikle kalifiye olmayan işçi ihtiyacı olacaktır.

ayrıca Çin'de corona hastası kişilere saldırmaya başlamış ( davalardan filan bahsediliyor galiba) ingilizcem pek yoktu tam anlayamadım ama geçen gece büyük bir televizyon kanalının haberinde görmüştüm başlık olarak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@semavi kulaklar çınlasın batıyor amerika koşun koşun batan geminin arabaları 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

hemde nasıl batıyor abi dış borç olmuş 25 trilyon dolar öf öf öf

• @Final-Approach bugün günlerden ne? 🙂

• Herkese merhabalar, iki gündür bakamadım Amerika henüz batmadı mı ya? 😃
    "Dolar ile ilgili haber yapmak yasaklanmış." konusuna açıklık getirsek iyi olacak gibi çok konuşulmuş. Yanlış anlaşılmasa dahi korku ve endişe ile, daha da batmamak için birilerini aşağı çekmekle tehdit etmek duygusu ile yayımlanmış bir yönetmelik olsa da çok yanlış anlaşılmış.

Finansal Piyasalarda Manipülasyon ve Yanıltıcı İşlemler Hakkında Yönetmelik 4. Madde 1. Fıkra'da;
    "Bankalarca gerçekleştirilen aşağıdaki fiiller ... finansal piyasalarda manipülasyon ve yanıltıcı işlem ve uygulamalar olarak kabul edilir" şeklinde yönetmeliğin sınırı çizilmiştir. Yani o maddeler yalnızca bankalarca gerçekleştirildiğinde cezai sorumluluk doğuracak olup, şahısları bağlamamaktadır. Amaç; özel veya kamu bankalarının yatırımcıları dolar artışına yönelik vadeli/vadesiz hesaplara veya yatırımlara yönlendirmesini engellemek.
    Ama belirttiğim gibi yine de doğru anlaşıldığında da yanlış olduğunu düşündüğüm bir karar.
    Sosyal medyada dönen "yatırım tavsiyesi değildir" furyası da aynı sebeplerden fazlaca ünlü olmuştu 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

hemde nasıl batıyor abi dış borç olmuş 25 trilyon dolar öf öf öf

Ufak bir bilgi vereyim, çok değerli bir Yahudi abinin yanında başladım iş hayatına. Özdeyişlerinden biri şuydu, ''Borcu olan batmaz, alacağı olan batar'' Dövizin cinsini belirleyip piyasaya yön veren, mal ve hizmet alıp borçlanan adam geri kalan her şeyi de şekillendirir. USA batmaz ama batırır.

• @TughanTug, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Herkese merhabalar, iki gündür bakamadım Amerika henüz batmadı mı ya? 😃
    "Dolar ile ilgili haber yapmak yasaklanmış." konusuna açıklık getirsek iyi olacak gibi çok konuşulmuş. Yanlış anlaşılmasa dahi korku ve endişe ile, daha da batmamak için birilerini aşağı çekmekle tehdit etmek duygusu ile yayımlanmış bir yönetmelik olsa da çok yanlış anlaşılmış.

Finansal Piyasalarda Manipülasyon ve Yanıltıcı İşlemler Hakkında Yönetmelik 4. Madde 1. Fıkra'da;
    "Bankalarca gerçekleştirilen aşağıdaki fiiller ... finansal piyasalarda manipülasyon ve yanıltıcı işlem ve uygulamalar olarak kabul edilir" şeklinde yönetmeliğin sınırı çizilmiştir. Yani o maddeler yalnızca bankalarca gerçekleştirildiğinde cezai sorumluluk doğuracak olup, şahısları bağlamamaktadır. Amaç; özel veya kamu bankalarının yatırımcıları dolar artışına yönelik vadeli/vadesiz hesaplara veya yatırımlara yönlendirmesini engellemek.
    Ama belirttiğim gibi yine de doğru anlaşıldığında da yanlış olduğunu düşündüğüm bir karar.
    Sosyal medyada dönen "yatırım tavsiyesi değildir" furyası da aynı sebeplerden fazlaca ünlü olmuştu 🙂

"Turkiye'yi ozledikce, gozlerim 'dolar' ve ben '7.24' aglarim" seklinde yasaklara bulasmadan ifade edilebilir 🙂

• ⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@fetihy tebrikler, hazırlıklara başlıyoruz diyorsun

Hocam teşekkür ederim. İnşallah ve nasip diyelim artık 😷

• ⭐⭐⭐

• ⭐⭐ Yasaklı

HAYALLER HAYATLAR

• Bu ileti silindi!

• Herkes sustu gene.şafak 29

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@clourpoint 6 hazirandan sonra banka nasıl soyulur diye herkes araştırma yapıyor ondan kimse yazmıyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |