Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Redbeard Rica ederim. Yolculuğunuzda şimdiden başarılar.

• @Olası-Jonny Elinize sağlık güzel bir yazı olmuş.
    devamını bekliyoruz.
    en sonunda bizdeki bilgiler ile karsılastırır belkide dv25 ile orda bulusabiliriz 🙂

• @doguStone Rica ederim. Umarım öyle olur. Şu sıralar bundan daha çok bir şey istemiyorum 🙂

• @Olası-Jonny verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Geçrekten eyalet seçiminin bir çok aşaması var. Bir istediğine diğeri uymuyor. Tampa,virginia,ny arasında gidip geliyoruz.

• @Hamuchera Rica ederim. Şimdiden bol şans dilerim 🙏

• Merhaba,

1 bebek toplamda 3 kişilik bir aile için hangi eyaletleri önerirsiniz?
    Bir çok yerden araştırma yaptım, aralarında Texas ve Florida kaldı gibi sonuçta.
    Öncelik seçimim hava durumu oldu, bebek olduğundan dolayı soğuk bölgeleri eledim. Acaba yanlış mı yapıyorum?
    Sadece ben çalışacağım için eşim çocukla beraber dışarıda zaman geçirecek dolayısı ile güvenlik konusuda öne çıkıyor. Aynı zamanda Dışarıda zaman geçirebilecekleri bir şehir olması lazım.
    Florida'da da Tampa - Orlando - Jacksonville kafama yatan yerler. Tampa sahile yakınlığı, Orlando eğlence merkezleri, Jacksonville ise cost of living olarak öne çıktı.
    Houston ise malum yine cost of living.
    Sizlerin görüşlerini almak isterim, şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CVera çalışacağın sektör çok daha fazla öneme sahip olmaya başladı. Mesela yazılım için herkes silikona giderken artık silikondan herkes austine kaçıyorlar. Türkiye de hangi bölge yaşıyordunuz. Orta kesimden aşağıya doğru inmeniz bahsettiğin hava durumları oluşur. Yağmuru seviyorsanız washington tarafı da sizlere iyi gelir. Yazılımcı iseniz bu video size göre

• @ayvalik10 Türkiye'de çalıştığım işi yapmayı düşünmüyorum artık açıkçası. DV olsa da olmasa da kendime ait bir yer açma planım var. DV olursa güzel olmazsa E2.
    Dolayısı ile işten bağımsız olarak yaşam koşulları önemli benim için. Yukarıda bahsettiğim maddelere uygun olarak hala yer arayışım devam etmekte.
    Sanırım Texas ve Florida tek seçenek kalıyor bu durumda.

• ⭐⭐

@CVera Hocam siz bdv ile EB3 süreci başlatmadınız mı?

• @selamibasaran merhaba, son ödeme gününü küçük bir kaza sonucu kaçırdım, 1 ay sonra tekrar ödeme yapacaktım ama onu da kabul etmediler kota doldu dediler. İyi ki de demişler fikrim çok değişti, 4-5 sene beklenecek bir süreç değil açıkçası. Abd'ye gittikten sonra önüme başka fırsatlar çıkacağını düşündüm.

• ⭐⭐

@CVera hayırlısı olsun. E2 ile devam edecekseniz yapmayı düşündüğünüz işe yönelik eyalet araştırabilirsiniz. Çocuklu aileler için Florida daha iyi imkanlar sunabilir.

• @selamibasaran umarım sizin süreciniz beklenenden daha hızlı geçer, en kısa sürede sonuçlanır. Dediğim gibi Texas veya Florida olacak gibi, diğer yerlerden hem gözüme çok çarpan olmadı hem de beklediğim kriterleri karşılamıyorlar.

• @gkmn merhaba, Tampa'ya yerleştiniz mi acaba? yerleştiyseniz ilk izlenimleriniz nelerdir öğrenebilir miyim?

• Yaşanacak şehir arayanlar için Carmel, Fishers, Noblesville, Westfield, Northfield, Zionsville Yaşam Dikdörtgeni 🙂

Ekran görüntüsü 2023-12-25 000628.jpg

WalletHub'ın neyi nasıl puanladığını, metodolojisini de güzelce açıkladığı ve nüfusu 25 bin ile 100 bin arasında olan 1300 Amerika şehrini karşılaştırdığı , 2023 Ekim ayında yayınladığı ciddi araştırmasında Carmel 1. sırayı almış. Aynı araştırmada Fishers 5. , Zionsville 16. , Noblesville de 22. sırada gözüküyor.

Yine Livability' nin bu yılın ortasında metodolojisini de açıklayarak yayınladığı, nüfusu 75 bin ile 500 bin arasındaki şehirleri kıyasladığı "Yaşamak için en iyi 100 Amerikan Şehri" araştırmasında Carmel 3. , Fishers 8. sırada.

Herkesin beklentileri, zevkleri, yaşam tarzları her ne kadar farklı da olsa Amerika'ya yerleşme aşamasında olup konuyla ilgili olanların göz önünde bulundurup incelemesi gereken gereken şehirler.

Benim aynı başlık altında 2022 başında Carmel ile ilgili gönderdiğim iletileri de inceleyebilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/309/amerika-da-yaşanacak-eyalet-ve-şehrin-seçimi/418?_=1703453743705

https://yesilkartforum.com/forum/topic/309/amerika-da-yaşanacak-eyalet-ve-şehrin-seçimi/428?page=22

Müstakbel göçmenlere gelecek hayatlarında bol kazançlı, sağlıklı ve huzurlu yaşamlar diliyorum.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   DonTurcos DonTurcos 

• @DonTurcos Hem Carmel hemde Fishers de daha once bulundum. Yasamak icin Indianapolis bolgesindeki en iyi yerler.

• @DonTurcos çok güzel görünüyor benim gibi Amerika da kimsesi olmayan biri için yani nereye gitse farketmeyecek biri için ideal duruyor. Yaşam standardımızı malum çocuklarımız belirliyor. Okul puanları gerçekten dikkate değer birde başlangıç maliyetleri malum artık vasıfsız oluyoruz bizim gibiler için iş de varsa tadından yenmez.

• @MySea Üst sıralarda gelmelerinin altı boş değil. Bazı istatistikler vereyim:
    USA ortalama suç oranı city-data verilerine göre 254,8 Carmel 48,7 Fishers 49 Zionsville 25,4
    USA ortalama hane geliri 76.330$ Carmel 107.000$ Fishers 121.500$ Zionsville 147.552$
    USA ortalama yaşam giderleri indeksi 100 Carmel 89,5 Fishers 89 Zionsville 90,2

Amerika ortalamasına göre daha fazla gelirle daha ucuza yaşıyorlar, en büyük problem olan suç oranları Amerika ortalamasının çok çok altında ve her yıl daha da düşüyor. Bunun gibi çok istatistik var da, ukalalık yapıp uzaktan ahkam kesmiş olmayayım. Sadece araştırıp edindiğim bilgileri belki birileri faydalanır diye paylaşıyorum. Forum'un anlamıda bu değil mi zaten. 🙂

• @olcay54 Başlangıç maliyetleri ile ilgili şunu söyleyebilirim zillow da bakın apt. kiralarına forumda popüler olan şehirlerin çoğundan daha ucuz aylık kiralar. Yukarda yaşam giderleri indeksini paylaştım Amerika ortalamasından daha ucuz.
    Daha önce iş olanakları ile ilgili bir liste paylaşacaktım hazırlamıştım ama çok uzun diye vaz geçmiştim sonra bir daha toplamaya üşendim güncelliğinide yitirmişti zaten. Ama ordan aklımda kalan iş problemi yok. Tam aklımda değil ama işsizlik Amerika ortalaması %3,7 bu şehirlerde de %2,4 ile % 2,6 arası. Aynı şekilde yoksulluk oranı Amerika ortalamasının çok altında. Gidip görmedim ama sokaklarında yatan evsizlerde yoktur tahminime göre. Belki hayat biraz sıkıcı olabilir, tam aile şehirleri. Aksiyon isteyen yakındaki Chicago'ya gidebilir hafta sonları. 🙂

• @DonTurcos Sıkıcı hayat bizim işimiz 40 yaş karıkoca memur biri 24 çalışan 2 çocuk okul iş derken sosyal hayat zaten yok gibi bir şey tek kaygım tarzancadan hallice b1-b2 arası kurslara göre b2 bitirdim c1 sınıfı bekliyorum ve yeterli olduğumu düşünmüyorum. Bu sebepten türk nufusu iyisiyle kötüsüyle binde biri bile olsa belki bir insanoğlu bir tutunacak dal yol gösterici olur umuduyla Houston gibi yerleri düşünüyorum. Tek olsam hiç dert değil veya çocuklar olmasa ama taşımamız gereken tatlı ve bir o kadar ağır yükler var. Olurda şayet çıkarsa oluşacak grupta giden birileri olursa düşünmem beraber giderim sonuçta bir elin nesi iki elin sesi var yoldaş olur insana.

• @ruzgars sanırım new orleans siyahilerin çok oldugu ve sokakların esrar koktugu bir bölge eşim gitmişti floridaya ve orayı da görmeye gitmişlerdi biraz korkmuşlardı..floridada kaldı oraya aşık olmuştu ama okul puanlarını araştırmak lazım bazen hayal kurarken bakıyrum hep düşük denk geliyor

Benzer Başlıklar

• 16
  • 119
  • 3
  • 99
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |