Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar herkese selam olsun öncelikle I-601 waiwer geçen var mı başından varsa bilgisini ve nasıl adım attığını neler olup bittiğini ifade ederse çok makbule geçer saygılar .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@abdullah I-601 waiwer içinde söyledi:

Arkadaşlar herkese selam olsun öncelikle I-601 waiwer geçen var mı başından varsa bilgisini ve nasıl adım attığını neler olup bittiğini ifade ederse çok makbule geçer saygılar .

Gecmis olsun, basvuruyu USCIS'e mi yapacaksiniz, yoksa konsolosta mi basvuru yapacaksiniz? Eger gocmenlik basvurunuz red edilirse zaten konsolosluk sizi I-601'e yonlendiriyor, bilginize.

I-601 formu ve bilgilerine suradan ulasabilirsiniz:

Waiver sureci cok kabaca ortalama 6 ay - 1 yil surebiliyor.

• Basvurum reddedildi NSC ye gondericem ama nasıl olacak nerden baslicez tam bilgim yok evet USCİS

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Basvurum reddedildi NSC ye gondericem ama nasıl olacak nerden baslicez tam bilgim yok evet USCİS

Gecmis olsun tekrardan, basvurunun kabul edilmesi icin durumunuzda "extreme hardship" oldugunu gostermeniz lazim. visa journey gibi farkli ulkelerden pek cok yabanci arkadasin deneyim ve bilgilerinin oldugu forumlari incelemenizi tavsiye ederim:

• Çok sağolun geçer inşallah bu da extreme hardship nedir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Çok sağolun geçer inşallah bu da extreme hardship nedir

Siz neden I-601 waiver'a basvuruyorsunuz? Basvurunuzun neden reddedildigini biliyor musunuz?

Bu sorularin cevaplarina gore aciklayayim...

• vizenizi hakkinizda acilan ve suclu bulundugunuz ceza davasi yuzunden sizi vize almaya uygun gormedikleri icin reddetmisler. Ceza mahkemesinin konusu olan sucu amerikan gocmen yasalarina gore kamu cikarlarina ve ahlakina aykiri bulmuslar

212 bilmem ne maddesi var Türkçesi yukarıda olduğu gibi bütün morallerim yerle yeksan oldu

Hiç kimse kusura bakmasın ülkesine ciddi manada seven biri olarak artık nefret eden birim mahkemede iki kişinin yalancı şahitlik yapması beni bu duruma soktu zannedersin ülke İslam hukuku ile yönetiliyor iki kişi dogru soykedigine yemin etti tamam oldu bitti

Arşiv kaydimda 1 yıl 8 ay hapis cezası para cezasına çevrilmiş olarak görülüyor.

Konsolosligun takıldığı yerlerden biri ise silah ne bu silah açıkla dedi
    T.C saçma sapan kanunları yüzünden gelde anlat derdini
    silah dediği de makas ve masat
    Karadenizliyim silah kültürü burada ciddi manada olmasına rağmen inanın bütün samimiyetimle şiddetle karşıyım ne elime alırım nede tasnif ederim
    silahla kasten adam yaralama ve hakaret suçundan güya ceza verildi vizeyi almak nasip olursa başından sonuna kadar başımdan geçenleri yazmak niyetim var daha geniş bir şekilde insanlara magdurlara faydalı olabilmek adina bazı noktaları konunun dışına tasirdim affola çok moralim bozuk ülkesinde vatandaşını is as sahibi yapamazken üstüne saçma sapan kanunlarla vatandaşını mağdur ediyor vize almak nasip olursa dakika mı kaybetmem birilerinin diktaliginda

Saygılarımla

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@abdullah anladim. Eger vize alamazsaniz esinizin bu durumdan cok kotu etkilenecegini anlatabilmeniz lazim. "Extreme Hardship" yasalarla tanimli degil, dolayisiyla siz kendinize gore en guclu belgelerle cikip bu waiver'i talep etmelisiniz.

• tesekkur ederım

• @abdullah merhaba arkadaşım uscıs ne karar verdi senin hakkında yani vize alabildin mi

• Merhaba herkese umarım vereceğim bilgiler benimle aynı yoldan geçeceklere yardımcı olur. Ben Amerikan vatandaşı ile evliyim 30 kasım 2018 de Ankara’da mülakatım oldu ve AP ye kaldım. AP de reddedildim ve waiver (feragat ) için başvuru yaptım. 8 Mart 2019 da evrakları yolladık bir avukat aracılığıyla. Ama daha fazla kanıt istediler 17 Aralık’ta ve tekrar yeni bir dosya hazırlamak zorunda kaldım. Bu süreçte Facebook’ta bir gruba üye oldum ve orada bir bayan ile tanıştım ve bu işi çözebileceğini söyledi. Çok az bir miktar para karşılığında onunla anlaştık ve dosyamı hazırladı. 5 Şubat 2020 tarihinde dosyayı gönderdik. 25 Mart yani dün davam onaylandı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@celal-karataş, içinde söyledi: I-601 waiwer

Merhaba herkese umarım vereceğim bilgiler benimle aynı yoldan geçeceklere yardımcı olur. Ben Amerikan vatandaşı ile evliyim 30 kasım 2018 de Ankara’da mülakatım oldu ve AP ye kaldım. AP de reddedildim ve waiver (feragat ) için başvuru yaptım. 8 Mart 2019 da evrakları yolladık bir avukat aracılığıyla. Ama daha fazla kanıt istediler 17 Aralık’ta ve tekrar yeni bir dosya hazırlamak zorunda kaldım. Bu süreçte Facebook’ta bir gruba üye oldum ve orada bir bayan ile tanıştım ve bu işi çözebileceğini söyledi. Çok az bir miktar para karşılığında onunla anlaştık ve dosyamı hazırladı. 5 Şubat 2020 tarihinde dosyayı gönderdik. 25 Mart yani dün davam onaylandı.

gozunuz aydin.
    Yeni hazirlanan dosyada neyi tamamladiginizi dusunuyorsunuz? Yani sizce eksik kisim neydi?

• @celal-karataş verdigin bilgiler icin cok tesekkurler bi kac sorum olacak yanitlarsan cok sevinirim. Dosyaniz neden reddedildi ve ne gibi kanit gosterdiniz bende waiver basvurusu yaptim 12 martta gonderdim dosyayi

• Pardon 12 subatta gonderdim

• @crazycells çok saol abi. Öncelikle ilk anlaştığım avukat sadece benim ona verdiğim evrak ve bilgileri göndermiş. Başka hiç bir şey yapmamış. Bu konuda ben de fazla bilgi ve tecrübeye sahip olmadığım için bu şekilde evrakları gönderdik. İnternet grubunda tanıştığım kişi benden bir sürü evrak bulmamı istedi. Doktor mektupları sigorta evrakları Türkiye’de ekonomik durum bununla ilgili evrakları topladık ve gönderdik

• @Hasan33 Adli sicil arşiv kaydımda birden fazla suç olması nedeniyle reddedildim. Bu süreçte mahkemeden temiz kağıtları aldım. Memnu hakların geri iadesi. Ayrıca davacı taraflarla uzlaşma yoluna gittim. Ve bir dava da uzlaşma sağlandı. Cezalarım hepsi 10 yıl üzerinden geçmiş ve ufak çaplı cezalardı.

• @Hasan33 abi tahminen 7 ay sürüyor feragat süreci eğer rfe almazsanız. Kanıt olarak eşimin babası hasta ve yatalak. Eşim onu diyalize götürdüğüne dair doktor mektupları aldık. Ayrıca eşiminde sağlık sorunları vardı bunlarında doktor mektupları aldık. Yazılı olarak göstermediğin kanıtların hiç bir geçerliliği yok. Bu yüzden rfe aldım. Ama işini bilen tecrübeli biriyle tanıştım ve o iyi bir dosya hazırladı bana.

• @Celal-Karataş-0 bizde avukatla yaptik baya bi kanit gosterdik nisanlim yaklasik 2 bucuk ay kadar psikologa gitti psikolok raporlari babasinin seker hastasi annesinin tansiyon hastasi oldugunu doktor raporlariyla beraber gonderdik ve nisanlim eczaci oldugu icin ilaclarini islerini vs kendinin yaptigini ve benim yasadigim konum olarak suriye sinirina yakin yer oldugunu belirttik bunlar en kuvvetli ergumanlarmis insallah bekliyoruz

• Anladım dostum. Bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Doktor raporları ciddi kanıtlardır. Benim 4 ayrı suçtan sabıkam vardı ama mahkemeden temiz olduğuma ait evraklar aldım. 12 ile 10 yıl önce bu suçları işlemiştim. Darp ve suç eşyasının satın alınması gibi suçlardı. Sabret yakında iyi haberler alırsın. Şimdi sanırım Ağustos dosyalarına bakıyorlar.

• Hapis yatma durumu oldumu yada ertelenmis cezaylarmiydi senin sabikan benim 1 yil 8 ay ertelenmis cezam var sucumda calistidigim tirda kacak yakit kullanmak

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |