Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Türkiye'de vaka sayısı 98
    Ölümlü vaka 1

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Erkangeziyor, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Vizesi onaylanıp 6 aylık süresi dolmaya yakın biri vize süresinin uzatılmasını talep ettiğinde yeni verilen vize 50bin kontenjanından mı verilir? Yani kalan vize sayısından mı düşülür?
    Ve sürenin uzatılması talep edildiginde vize kalmama durumu söz konusu olabilir mi?

Net emin degilim, lakin konsoloslugun bu konuda takindigi tavirdan dolayi (rahatliklarindan bahsediyorum), onceki vizenizi iptal edip bu vize numarasini yine kullanarak bir vize bastiklarini tahmin ediyorum.

Yani buyuk ihtimal vize kotasindan ikinci kez vize kullanmamis oluyorsunuz. Ama tabii ki yeni bir vize oldugu icin yeniden vize ucretini odemeniz ve tarihleri belirlemek icin yeniden bir saglik raporu almaniz gerekiyor.

• Anlasilan is adamiymis.

• Vaka sayısı 98. İlk ölüm gerçekleşti. 1 haftanın bilançosu ağırlaşmaya başladı. Üzülerek söylüyorum ciddi tedbirler alınmaz ise İtalya kadar kötü olabiliriz.

• Diğer ülkeler ile kıyaslayınca vaka sayısı çok hızlı artıyor. Özellikle neredeyse bir ülke kadar nüfusu olan İstanbul gibi şehirlerde tedbirler uyarıdan fazla olmalı. Bugün alışverişe gittiğimde gördüm, gençler bile sokağa çıkmazken yaşlılar cirit atıyordu, el ele selamlaşıyorlar falan. Hiçbirşey umurlarında değil. Olayın ciddiyetini hala anlayabilmiş değiller. Sayın @salih2825 dediği gibi bende bir sokağa çıkma yasağı bekliyorum. Başka türlü önlem alınamayacak malesef. Karantinadakiler bile kaçıyor, düşüncesizce hareketler sergiliyorlar. Şahsi görüşüm.

• ⭐⭐

@Eren98 yarın okul tatil süreleri uzatılacak ohal ilan edilecek sokağa çıkma yasağı tartışılıyr

• ⭐⭐

@Ramazan, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Türkiye'de yakın bir zamanda ölümlü vaka bildirilecek. Tedbir alın

3 gün önce

• ⭐⭐

@salih2825, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Ne yazık ki bakanlık ilk çıkan vakanın da kapalı çarşıdan olduğu söylemlerini yalanlamıştı ama bugün çıkan videoda orada görevli sağlık personelinin esnafları bilgilendirirken “biliyorsunuz ilk vaka buradan çıktı ve vaka sayısı gittikçe artıyor” cümlelerini duyduk. Şahsi alanınızı koruyun, şahsi önlemlerinizi alın. Kendinizi ve sevdiklerinizi düşünmeniz toplumu korumanıza direkt etki edecektir.

Salih beye katılıyorum

Kendinizi ve sevdiklerinizi düşünmeniz toplumu korumanıza direkt etki edecektir.

• ⭐⭐⭐⭐

sokağa çıkm

Ramazan sen de iyi bir şey söyle. Ne söylesen çıkıyor. Fuat avni sen misin yoksa.

• Üzülerek paylaşmak istiyorum. #evdekal hastagı kullanarak sosyal medya üzerinden farkındalık oluşturmaya çalışıyorum, sosyal çevremdeki herkesi bildiğim kadarıyla uyarıyorum ve bilgilendiriyorum. Evden ailemi çıkarmıyorum, tek başıma toplu market alışverişi yapıyorum ve sokağa çıkma yasağı gibi bir duruma 1 ay dayanacak kadar hazırlıklıyım çok şükür. Hiçkimse ile temas kurmuyor kalabalık hiçbiryerde durmuyorum. İşten gelen bir telefon ile sabah 08.00 sen işyerinde olacağım...

• @mexido, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Sivil havacilik daire mudurunun kiziymis torpilli yani

Ben yukarida yazmistim, torpillidir o diye!

• ⭐⭐

@MySea Torpilli değil arkadaşımız firansada idi KKTC zorunlu giderken Türkiye'den transit olarak ülkesine gidecekti ama Türk polis arkadaşlarımız uçakta kim varsa otobüse doldurup götürüyordu ki yetkililer müdahale etti kız uçağa binip KKTC yani ülkesine dönüyor şimdi ufak bir yanlış anlaşılma olmuş

• Bu ileti silindi!

• Her an ABD tum ucuslari askiya alabilir. Bugunlerde gelmeyi dusunenler varsa, elini cabuk tutsun. Cunku her gecen gun yeni onlemler devreye sokuluyor.

• ABD geliri $1 milyon altindaki kisilere 90 gunlugune vergi muafiyeti getirmeyi planliyor.

Ayni sekilde $10 milyon alti isyerlerine de vergi muafiyeti gelecek gibi.

Ayrica, geliri $100K alti olanlara da economic yardim icin $1K gondermeyi planliyorlar.

• insallah dogrudur.

• ⭐⭐⭐⭐

Arkadaşlar @MySea dediği gibi ABD girişi yapmayı planlayanlar için son çağrı. Her an yasak gelebilir. Yada vizeyi uzatma yöntemine gidin. Etap etap önlemler artmaya başladı. Halkı hazırlama plan dahilinde devam ediyor.

• @salih2825 aynı fikirdeyim

• ⭐⭐

@MySea 'ye bende katılıyorum bu sabah karşı yada yarın uçuş iptali olabilir lakin söz konusu Trump olunca 1 hafta daha bekler diyorum

Not: uçuş iptali farklılık göstere bilir örneğin göçmenler uçabilir gibi ek madde ile alternatif sunar

• ⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

sokağa çıkm

Ramazan sen de iyi bir şey söyle. Ne söylesen çıkıyor. Fuat avni sen misin yoksa.

Gerçekleri söylüyorum

Ama Avni değilim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |