Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

• @Shencan sizin için.

• @charon Çok teşekkür ederim ancak bunda Türk Vatandaşı isen vizeye ihtiyacın var diyor. Ancak amerika giriş vizesi olanlar muaftır vs demiyor. Zaten sıkıntımda burada başlıyor, gidebilir miyim, gidemez miyim belli değil 😞

• @Shencan sorulara cevap vererek ilerlediniz mi? Ortalarda bir soruda eu, schengen veya bçr abd vizeniz var mı diye soruyor ve evet seçip ilerlediğinizde transit vizeye ihtiyacınız yok diyor. Ben de mart ayında amsterdamdan aktarmalı geldim ve 12 saat amsterdam transit kısmında bekledim vize gerekmedi.

• Aktarma ayni booking icinde olunca Kanada veya Amerikadan gidip geliyorsanız transit vize istenmiyor ama ayrı biletlemede de ayni şey mümkün olabilir mi ? Kanadadan Turkiyeye döneceğim baglantili aktarma degilde yolcu sorumluluğunda aktarma bilet alsam (yani 2 farklı uçak bileti) Fransada veya Ingiltere de Turkiyeye donerken sorun olur mu bir bilginiz var mi ?

• ⭐⭐

@joker00 Merhaba sorun olur, UK veya eger Schengen bolgesiyse Schengen vizeleri isterler (transit ya da turistik).

• Merhaba arkadaslar Amerikadan Ingiltere aktarmali self transfer ucusumdan bahsetmek istiyorum. Ben burada yazilanlari yanlis anlayarak self transfer ucus alip, sonrasinda ayni havayolu firmasi olmasi gerektigini fark ederek biraz korkmustum ozellikle ingiltere oldugu icin. Bileti iptal edemedigim icin ne olursa olsun ya deyip denemeye karar verdim ve sorunsuz ucusumu gerceklestirdim. Oncelikle benim ucusum Orlando - Ingiltere Gatwick Airport (Norse Atlantic) Ingiltere Gatwick Airport - Istanbul (Wizz Air) almistim en buyuk sansim ikisinin de South Terminalde bulunmasiydi ve Wizz Airin online check ini acik olmasi sayesinde ben 1 hafta oncesinden zaten Board Passimi hazirlamistim. Norse Atlantic ucusumdan indikten hemen sonra pasaport kontrolunden gecmem gerekiyordu gumruk gorevlisine Turk pasaportumu verip sonrasinda board passimi gosterdim ve sonrasinda da green cardimi verdim. Gorevli pasaportumu inceledikten sonra transit vizeniz yok sanirim dedi ben de hayir yok cunku united kingdom web sitesinde green card sayesinde gecisimin sorunsuz yapilabilecegi yaziyor dedim bununla ilgili bir PDF ciktisi almistim onu da gosterdim aa evet evet green card varsa sorun yok deyip o gun icinde ayrilacagima dair transit gecis damgasi basti. Transit gecis damgasini schengen vizemin ve daha once sorunsuz giris cikis yaptigim tarihleri iceren kisima basti bu sorunsuz gecisin ayrica onunla da ilgisi var mi bilmiyorum ama en buyuk etken diger ucusumun board passinin hazir olmasiydi eminim. Ingiltere her kosulda riskli bir ulke bir daha oradan bilet almam ama coktan almis olup kara kara ne yapacagini dusunen olursa diye anlatmak istedim. Ayrica bagaja valiz gondermenizi de tavsiye etmem cunku bizim valizimiz olsa onu beklerken ucusu kacirmamiz cok yuksek ihtimaldi. Orlando Ingiltere ucusu sirasinda 2 saatlik bir gecikme yasandi diger ucusua ucu ucuna yetistik

• Merhaba, Kanada'dan İstanbul'a Varşova aktarmalı dönüş biletim var. Aktarma süresi 23 saat 50 dk. Pasaportumda geçerli hem ABD hem de Kanada vizeleri var.
    Herhangi bir problem yaşar mıyım acaba?

• Merhaba, biliyorum muhtemelen çok konuşuldu. ben de geri dönük paylaşımları okudum ama net ve kesin bir bilgi bulamadığım için tekrar soruyorum.

b1/b2 turistik vizeyle istanbul'dan new york'a aktarmalı uçarken schengen vizesi almam gerekiyor mu? ya da ingiltere vizesi? havalimanında kalacağım süre yaklaşık 2 saat olacak ve bağlantılı uçuş tercih edeceğim sadece aynı havayolu şirketi uçuşlarına bakıyorum.

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sini-sini londra da bulunan havayolunun açıklaması bu şekilde;

Ayrıca aşağıdakilerden birini yapmanız gerekir:

Avustralya, Yeni Zelanda, Kanada veya ABD'ye veya ABD'den seyahat ediyor (veya makul bir yolculuğun bir parçası) ve o ülke için geçerli bir vizeye sahip olmak - ABD'ye giriş için ziyaretçi vizesine sahip bir Suriye vatandaşı / vatandaşı olmadığınız sürece
    Avustralya, Yeni Zelanda, Kanada veya ABD'den seyahat ediyor olmanız (veya makul bir yolculuğun bir parçası olmanız) ve bu ülkeye geçerli bir vize ile son girişinizin üzerinden 6 aydan az bir süre geçmiş olması (Suriye vatandaşı/vatandaşınız olmadığınız sürece) ABD'ye giriş için ziyaretçi vizesi
    Avustralya, Yeni Zelanda veya Kanada tarafından verilmiş geçerli bir daimi oturma iznine sahip olmak (Kanada izninin 28 Haziran 2002'den sonra verildiği durumlarda)
    21 Nisan 1998 veya sonrasında verilmiş geçerli bir ABD daimi ikamet kartına (I-551) sahip olmak
    geçerli bir ABD geçici göçmen vizesine (I-551) sahip olun; ıslak mürekkepli damga versiyonu kabul edilmeyecektir
    21 Nisan 1998'de veya sonrasında verilmiş, süresi dolmuş bir ABD daimi ikamet kartına (I-551) sahip olmak ve kalıcı ikametinizin uzatılmasına izin veren geçerli bir I-797 mektubuna sahip olmak
    mühürlü kahverengi bir zarfa iliştirilmiş geçerli bir bağımsız ABD göçmenlik formu 155A/155B'ye sahip olun
    Bir AEA ülkesi (1030/2002 Sayılı Konsey Tüzüğü (EC) uyarınca) veya İsviçre tarafından verilmiş geçerli bir ortak formatta oturma iznine sahip olmak
    AEA veya İsviçre'deki bir eyalete giriş için geçerli bir tek tip format D kategorisi vizesine sahip olmak
    Geçerli bir İrlanda biyometrik vizesiyle İrlanda Cumhuriyeti'ne (ROI) seyahat ediyor olmak
    ROI'den seyahat ediyor olmanız ve İrlanda makamları tarafından size geçerli bir İrlanda biyometrik vizesi ile İrlanda'ya iniş yapmanız veya İrlanda'da bulunmanız için son izin verilmesinin üzerinden 3 aydan az bir süre geçmiş olması.

• Merhabalar,
    Ben konsolosluktan Green card görüşmesinden 1 Şubat ta geçtim ve vizeli pasaportumu aldım. Eşim ile British Airways ile 4 Martta Londra aktarmalı olarak Miami'ye gideceğiz. Online ucuzabiletten aldık, onlar cevap veremiyor havayoluna sorun diyor. British Airways de ulaşılamıyor.
    Eimin de turist vizesi var. Londra hava alanı için transit vize olmadan direkt geçebilir miyim.
    Bu konuda konsolosluk ya da havayolunun İngilizce bir yazısı var mı sıkıntı olursa göstermek için?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ferda hayırlı olsun. Nasıl yani siz green kart alırken eşinize green kart işlemlerine sokmadınız mı ikinizde de green kart yok mu çünkü eşinizde green kart basıldı ise zaten turist vizesi otomatik olarak iptal oluyor. Green kart sahibi kişiler havaalanı dışına aktarma dışında çıkmadıkça transit vize istenmez.

• ⭐⭐

@ferda Tebrikler, eski mesajlarda da bulacaginiz gibi belli bir saati (duruma göre 24/48) gecmiyorsa aktarma suresi, Londra Heathrow Havalimanindan transit vize olmadan gecebilirsiniz GC ile. Tabii bilet tek seferde alinmis olmali. Zaten Türkiye’de size biletleri verecekler. Sadece eger aktarma 24 saat icinde ama saat sebebiyle ertesi gün ise turnike size ancak ertesi gun gecis yaptirir.

Muafiyetlik durumu zaten UK konsolosluk web sitesinde yazar…

• @Zeynep-Uslu Aktarmalı uçuşlarda green card göstermemiz yeterli oluyor değil mi ? Form falan göstermeye gerek yok umarım.

• Merhaba, Güncel Abd vizem var.
    Bileti iş yeri alacak.
    Bana Abd'ye uçarken ''Please can you confirm with us if you passport allows you to travel through the Schengen Zone without a visa?''
    Diye soruyorlar.
    Ben bu ''Schengen Bölgesi'nden vizesiz olarak seyahat edebiliyor muyum?
    Çektiğimiz çileye uğraştığımız saçmalaıklara bak ya.

• @lumos Hocam merhaba, bana işyeri bilet alacak ve İstanbul'dan Abd'ye gideceğim. ''Schengen'' olarak sordular. Bütün Schengen için geçerli mi acaba bu transit olayı? flight.png

• @Ege-Fatih-Arslan Evet havalimanından çıkmadan, tek kesilmiş biletle, valizlerinizi varış noktasında alacak şekilde transit geçiş yapabilirsiniz. Aktarmalı bilet alırlarsa örneğin; İstanbul-Frankfurt-New York, New York-Frankfurt-İstanbul gibi, seyahat edebilirsiniz.

• ⭐⭐

@Ege-Fatih-Arslan Bütün Schengen bölgesinde ve her havalimanında (geçerli bir ülke olsa bile) geçerli değil. Buna bakmanız ve teyit etmeniz gerekir.

• @lumos Teşekkürler hocam. Şu an baktığım kadarıyla İngiltere, Almanya, İsviçre gibi ülkeler Abd vizesi olduğu için sıkıntı çıkarmıyorlar olarak gözüküyor.
    Vizeyi aldık bir de bununla uğraşıyoruz. 🙂

Şu ülkelerden uzak durun v.s gibi bir liste var mıdır acaba? Bunun neden belli bir standartı,listesi v.s yok. 10.000 tl para verdiğim pasaportun seviyesi beni deli edecek.

• @Ryback Bunun istisnaları falan var mı hocam acaba? Neyse bakalım alsınlar da.
    Abd vizesi aldık, bir de bu saçmalıklarla uğraşıyoruz.

• ⭐⭐

@Ege-Fatih-Arslan Ulke olarak yetmez, havalimani da onemli (mimari tasarima bagli olarak planda bazen gumrukten gecmek gerekiyor cunku). Mesela Heathrow Londra iyi bir aktarma yeridir (Schengen bolgesi degildir ama ) ama London Gatcwick'de airside olmadigi icin sadece ABD turistik vizesi (ABD-Kanada-Avusturalya ve Yeni Zellanda oturumu varsa sorun olmaz) sorun cikabilir. Sizi kesin olanlardan birini onerin eger oneri yapabiliyorsaniz. Frankfurt, Munih, London Heathrow, Paris CDG gibi. Yine de tabii ki tek tek bu durumu teyit edin, gecen yaz aktarma izinleri degisti ornegin. Biletlerin aktarmasini 24 saat alti ve ayni takvim gunu olmasina (ayni gun degilse arada beklemeniz gerekiyor) ve tek seferde alinmasina dikkat etmeliler.

Iyi yolculuklar,

Benzer Başlıklar

• 11
  • 29
  • 199
  • 182
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

69

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |