DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar Abd de en faydalı olduğunu düşündüğünüz kredi kartları hangileridir acaba? Mil kazandıran iyi bir kredi kartına başvurmak istiyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redur47 Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

Arkadaşlar Abd de en faydalı olduğunu düşündüğünüz kredi kartları hangileridir acaba? Mil kazandıran iyi bir kredi kartına başvurmak istiyorum

"mil" kazandiran derken sadece ucus mili kazandiranlarsa en cok kullandiginiz havayolu sirketinin anlasmali oldugu kredi kartini almak en mantiklisi olur. Ben alisverislerde amazon'u cok sik kullandigimdan amazon kredi karti almistim, hala en cok kullandigim kredi kartim budur, ayrica diger kredi kartlarinda biriken puanlari da genelde amazon'da kullanabiliyorum.

• @crazycells Discover'e ait uçuş mili veren kredi kartı var bütün havyollarında geçerli olduğunu söylüyor ancak şundan emin değilim tam olarak. Örneğin 20000 mil kazanılırsa 1 yıl içerisinde bu durumda bu millerle Türkiye ye gidiş geliş bileti alınabiliyor mu? Kredi kartındaki 1 mil ile uçağın katettiği 1 mil eşit mi sayılıyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redur47 Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

@crazycells Discover'e ait uçuş mili veren kredi kartı var bütün havyollarında geçerli olduğunu söylüyor ancak şundan emin değilim tam olarak. Örneğin 20000 mil kazanılırsa 1 yıl içerisinde bu durumda bu millerle Türkiye ye gidiş geliş bileti alınabiliyor mu? Kredi kartındaki 1 mil ile uçağın katettiği 1 mil eşit mi sayılıyor

ben hic mil veren kartlardan almadim, dolayisiyla islerin nasil yurudugunu tam bilmiyorum. discover kartim var ama puanlarini yine amazon'da kullanabiliyorum diyebilirim. Tahminimce her havayolu sirketinin anlasmali oldugu kredi kartlari daha yuksek oranda mil kazandiriyordur, kredi karti millerinin de ucak millerine esit oldugunu tahmin ediyorum (ayni sozcugu kullaniyorlarsa ayni seyden bahsediyorlardir diye bir dusunceyle) ama net bir bilgim yok...

• @crazycells teşekkür ederim yanıtınız için

• 2004 yılında açılmış, ama 6 yıldır hiç kullanmadığım sıfır bakiyeli bir banka hesabım var. Bu hesaba para yatırdığımda 6 yıllık hesap işletim ücreti kesilir mi acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@murat-taskin Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

2004 yılında açılmış, ama 6 yıldır hiç kullanmadığım sıfır bakiyeli bir banka hesabım var. Bu hesaba para yatırdığımda 6 yıllık hesap işletim ücreti kesilir mi acaba?

Hesabinizin varligindan emin misiniz? Genelde 12 ay 0 bakiyede kalinca hesaplar kapatiliyor cunku. Isterseniz bankanizdan kontrol edin... hesabiniz vadesiz hesap mi? yani checking hesabi mi?

• Hesap açık evet internetten girebiliyorum. Checking hesabı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Hesap açık evet internetten girebiliyorum. Checking hesabı.

ilk sorunuzun cevabi, eger su an bakiye ekside gorunmuyorsa hayir kesilmemesi lazim. Fakat emin olmak icin bankanizin musteri hizmetleriyle konusmanizi tavsiye ederim.

ilginc... su durumda yillik hesap isletim ucreti var miydi? Ben discover hesabini biliyorum bir tek, hicbir islem yapmasaniz da islem ucreti kesmeyen ama onlar bile 12 aylik islemsizlikten sonra bakiye hala 0'sa hesabi kapatiyor diye biliyordum. Hangi bankanin hangi hesabi acaba? Yerel bir banka mi?

• Banka, Chase Rochester,NY
    Bakiye 500 doların altına düşünce kesilmeye başladı, kesile kesile para kalmadı 🙂

• Aynı bankadan 2004 de aldığım Chase kredi kartım da vardı, expire oldu. Yenisini TR'de olduğumdan alamadım. Kredi skorunun etkilenmemesi için sanırım ona da başvurup yenisini almakta yarar var. Şimdi başka bir şehire gideceğim. Oradaki Chase şubesinde bu işlemleri yapabilir miyim acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Banka, Chase Rochester,NY
    Bakiye 500 doların altına düşünce kesilmeye başladı, kesile kesile para kalmadı 🙂

Chase Bank'ta hesabiniza girip online da gorusebiliyorsunuz musteri hizmetleriyle... Oradan sorabilirsiniz hesabinizin durumunu, daha net bir cevap almis olursunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Aynı bankadan 2004 de aldığım Chase kredi kartım da vardı, expire oldu. Yenisini TR'de olduğumdan alamadım. Kredi skorunun etkilenmemesi için sanırım ona da başvurup yenisini almakta yarar var. Şimdi başka bir şehire gideceğim. Oradaki Chase şubesinde bu işlemleri yapabilir miyim acaba?

evet, ABD'de Turkiye'dekinin aksine "sube" anlayisi yok. Bir bankanin butun subelerinden ayni islemi yapabilirsiniz.

• Bu durumda başka bir hesap açarak kurtulamayacağım. Biriken işletim ücretini alınacaksa orada da alacaklar. Çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bu durumda başka bir hesap açarak kurtulamayacağım. Biriken işletim ücretini alınacaksa orada da alacaklar. Çok teşekkürler.

Ayni SSN'yi kullaniyorsaniz o banka sizinle hesabi iliskilendirebilir ama baska bankalari da kullanabilirsiniz. Bence plan yapmadan once bankayla bir gorusun 🙂

• 2004 de aldığım kartla 6 ayda bir 1.000 - 2.000 dolarlık harcama yaptım, 6 yıldır da hiç kart kullanmadım. Herhangi bir yerde çalışmadım. Umutsuzca baktığım Chase Bank'ın sitesinden kredi skorum 779 çıktı. Bu skorla ev - araba alabilir miyim? Yoksa benim bilmediğim başka bakılan şeyler mi var?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

2004 de aldığım kartla 6 ayda bir 1.000 - 2.000 dolarlık harcama yaptım, 6 yıldır da hiç kart kullanmadım. Herhangi bir yerde çalışmadım. Umutsuzca baktığım Chase Bank'ın sitesinden kredi skorum 779 çıktı. Bu skorla ev - araba alabilir miyim? Yoksa benim bilmediğim başka bakılan şeyler mi var?

Bu skor siz kredi cekerken ise yariyor, eger ev ve araba almak derken, ev ve araba almak icin bankadan kredi cekmekten bahsediyorsaniz evet bu skor cok onemli, fakat tek basina yeterli degil. Kredi basvurunuzda ne is yaptiginiz, ne kadar para kazandiginiz vs. gibi faktorler de kredi almanizda belirleyici.

Eger nakit odeyerek ev ve araba almaktan bahsediyorsaniz o durumda kredi skoruna bakmadan zaten satin alabilirsiniz istediginiz her seyi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@murat-taskin Skoru bu kadar büyütmeyin. Ev alırken işiniz, kaç yıldır çalıştığınız, maaşınız, önceki yıllardaki vergi beyanlarınız, aynı adreste ne kadar süre yaşadığınız gibi pek çok şeye de bakılıyor.

• Merhaba Secure Credit Card'a internetten başvuru yapabiliyoruz anladığım kadarıyla. Peki içine koymamız gereken depoziti nasıl ödüyoruz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@puer-corde Eğer başvuru yaptığınız bankada hesabınız yoksa başka bankadaki hesap bilgilerinizi giriyorsunuz, onlar hesaptan çekiyorlar.

Biz vadesiz mevduat hesabımızın olduğu Bank of America'dan aldığımız için daha kolay oldu.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

270

41.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.9k

| | | |