Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@yilmaz, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells selamlar başkanım ben Amerikadayım Kız kardeşimi aupay çocuk bakıcılığı ile getirmem mümkünmü acaba lütfen yardımcı olurmusunuz bana

Bu tur sorulariniz icin bu basligi kullanmamalisiniz. J1 vizesi konularina bakabilirsiniz.

'conflict of interest' oldugundan ve dediginiz durumda gocmenlik istegi one cikacagindan konsoloslarin vize vereceklerini sanmiyorum.

• @knnrn, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Kartanesi-Sevinç-0, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar; Bir sorum daha olacak benim adıma bir tapu var!
    Tapu özellikleri
    • Ortak tapu (%50 si bana ait)
    • Satış bedeli 230.000.00 tl gösteriyor tapuda (Ancak evi 330 bin tlye aldım) [230 bin kredi çektim]
    • Kredi Çekerek Aldım Tapu İpotekli!
    ••• ••••••••••••••••••••••••••••••

• Tapunun Mali değerini nasıl göstermem gerekiyor, Tapuyu götürmem yetiyor mu? Yoksa farklı bir işlem mi yapılması gerekiyor?
    • Tapunun orjinal dökümanının mı gitmesi gerek yoksa fotokopi iş görür mü?
    • Tapunun İpotekli Olması problem teşkil eder mi?
    • Tapunun yanında yine de hesapta nakit belirtmeli miyim? (Bildiğim kadarı ile gerekmiyor ancak yine de sormak İstiyorum)
      •••••••••••••••••••••••••••••••••••

DS-260 Submit: 09.06.2019
    KCC Dokuman Istegi: 15.10.2019
    KCC Dokuman Gönderme: 07.11.2019
    Mulakat Tarihi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslim: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris: gg/aa/yyy

Biz 2016'da benzer sekilde ipotekli olan evimizi beyan edip vizeyi almistik. Bence vizeyi almadan hicbir seyi satmayin. Hesapta nakit para gosterme zorunlulugu yok. Sizin adiniza kayitli olan ve satilip paraya cevrilebilecek her seyi kabul etmeleri lazim. Mulkun degeri konsoloslugun istedigi tutarin ustunde ise hesapta para gostermeye gerek yok.

Evin degeri tapuda yazandan yuksekse, bir emlakcidan evin guncel degerini gosteren bir yazi alabilirsiniz. Daha garanti olsun derseniz bir eksper raporu da olabilir. Bu yaziyla birlikte tapunun aslini ve fotokopisini de goturun.

Selamlar, dedikleriniz malesef bu sene gecerli degil. Bankada nakit olmasini istiyorlar. Tapu, araba vs bunlar bir sey ifade etmiyor onlar icin. Satacaginizi nereden bilelim diyorlar. Tecrube ile sabit. Biz de bu sekilde dusunuyorduk ve gecici red aldik.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@xcv hayır yapılmaz hiçbir zaman kentucky hiçbir zaman açıklama yapmaz sadece simon diye bir adam var o yazıyor tahminlerini o kadar

• @borga KCC ya da Kentucky Consular Center yazabilirsiniz.

• @Nothing-Man
    Mesleğim Ozalit (Tasarım ve baskı; Kartvizit, broşür vb. Matbaa gibi)
    • Yalnız Gideceğim.
    • İngilizce konuşabiliyorum (Kelime haznesi çok fazla değil. Bir de teleffuzda biraz sıkıntım var) Başlangıç seviyesi diyebiliriz.
    • Evi satmadan Bankada 10.000-15.000 dolar gösterebilirim.

• @somebody Ertesi gun veriyorlar sonucu, sadece bazen röntgende leke gördükleri için tekrar cagirip röntgen çekilebiliyor. O konuda da endişeniz var ise, resepsiyonda calisanlardan rica ederseniz, sizi biraz bekletip röntgen odasi ile gorutukten sonra goruntu temiz ya da değil diye bilgi veriyorlar. Bol sans.

• ⭐⭐⭐

Yarın sabah mülakatı veya sağlık kontrolü olan arkadaşımız var mı

• Herkese merhaba, bu forum ailesinin bir ferdi olarak soylemek isterim ki, zaten herkes icin zorlu olan surecte her konuda bu forumun kiymetli uyelerinin cok destegini gordum. Bilgi paylastikca cogalir gercegini bir kez daha hep birlikte percinle,mis olduk. Simdi baktigimda en son iletimi Nisan ayinda Izmir'den yapmisim. Bugun 6 ay sonra Rochester -New York'tayim ve bildiklerimi, tecrubelerimi siz degerli dostlarla paylasmayio bir borc olarak goruyorum. Gercekten hayata tutunabilmek adina cok yogun calisiyoruz ama sizlere ve sorulariniza elimden geldigince vakit ayirmaktan mutesekkir olacagim.

• ⭐⭐

@balcinerb tebrikler yeni hayatınızda başarılar

• @yapay-zeka tesekkurler.

• ⭐⭐⭐

@balcinerb bilgi ve deneyimleriniz için teşekkürler. Yeni hayatınızda da başarılar bol kazançlar 😊

• @fetihy tesekkur ederim, sizlere de bol sans diliyorum. Umarim hersey gonlunuzce olur.

• ⭐⭐⭐

@balcinerb hocam çok teşekkür ediyorum 😊

• @ayvalik10 mayıs da current olsun dünyalar bizim olsun 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cato ocak ve şubat ayı bize fikir verecek zaten

• @cato temennimiz sürecin yeni yılda hızlanması 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@omertug hızlanacak çünkü 55k olandan bile evrakları istediler

• @ayvalik10 inşallah herkes mülakat tarihi alır abi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dmrtkn beklemek çok zor ama şubat mart süpriz yapacak

• @Kartanesi-Sevinç-0 15k civarında bankada gösterirseniz, umarım kabul olur tek kişi.Umarım dememin sebebi bu rakam yüzde yüz net diye bir rakam yok.Tek kişi için 15k hep yeterli görülmüş ama daha önce.
    @knnrn Hocam maalesef artık eskisi gibi değil.Bu sene giren arkadaşların hiç birinden tapu istenmedi, kurallar değişiyor maalesef.Birine satın bile dendi diye hatırlıyorum yanlış olmasın. Eskiden tam tersi yönde olduğu doğru,ama bu günün şartlarında adamlar keş görmeden vermiyor dediğim gibi. @ayse hanım da bire bir yaşadı bu süreci.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |