Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells selamlar başkanım ben Amerikadayım Kız kardeşimi aupay çocuk bakıcılığı ile getirmem mümkünmü acaba lütfen yardımcı olurmusunuz bana

• @Muhtaradana "Congratulations records indicate" ile başlayan mail bana ulaşmadı sadece 3-6 hafta içinde KCC den mail gelecek diye otomatik mesaj geldi evrakları gönderme tarihim 18 ekim ne yapmam lazım beklemelimiyim yoksa KCC ile iletişime mi geçmem lazım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yilmaz senin şu anda green kart var mı. Belli bir işe girdin mi kredi skorun var mı ozaman neden sponsor olarak getirmeyesin. Aİle bireyleri sponsor arama butonuna bas. O konu çok daha yararlı olur.

• @Alparslan-BIYIK bende 17 ekimde göndermiştim, henüz onay emaili gelmedi, 6 hafta tamamlandığında forumda konuşup, ortak hareket ederiz, şu anda beklemeliyiz

• @yilmaz aupair ile ilgili forumda pek bilgi bulamadım, belki bana denk gelmemiştir, bu işlemleri türkiyede yürüten iki büyük firma var diye biliyorum, aileleri kendileri buluyor, eğer aileyi siz bulabiliyorsunuz, genel manada bilgilenmek için bu firmaları arayıp bilgi edinebilirsiniz diye düşünüyorum, YouTube da bir kaç tane bu konu üzerine yayın yapan Türk var, belki bu kişilerle iletişime geçerek te bilgilenebilirsiniz, bu konudaki bilgileri daha sonra buraya yazarsanız seviniriz

• Merhabalar; Bir sorum daha olacak benim adıma bir tapu var!
    Tapu özellikleri
    • Ortak tapu (%50 si bana ait)
    • Satış bedeli 230.000.00 tl gösteriyor tapuda (Ancak evi 330 bin tlye aldım) [230 bin kredi çektim]
    • Kredi Çekerek Aldım Tapu İpotekli!
    ••• ••••••••••••••••••••••••••••••

• Tapunun Mali değerini nasıl göstermem gerekiyor, Tapuyu götürmem yetiyor mu? Yoksa farklı bir işlem mi yapılması gerekiyor?
    • Tapunun orjinal dökümanının mı gitmesi gerek yoksa fotokopi iş görür mü?
    • Tapunun İpotekli Olması problem teşkil eder mi?
    • Tapunun yanında yine de hesapta nakit belirtmeli miyim? (Bildiğim kadarı ile gerekmiyor ancak yine de sormak İstiyorum)
      •••••••••••••••••••••••••••••••••••

DS-260 Submit: 09.06.2019
    KCC Dokuman Istegi: 15.10.2019
    KCC Dokuman Gönderme: 07.11.2019
    Mulakat Tarihi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslim: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris: gg/aa/yyy

• @Kartanesi-Sevinç-0 Bankada nakit para göstermeden ! Sadece tapu ile nasıl vize versinler? Turist vizesi olsa işe yarar belki ama göçmenlikte?

• Merhabalar e devlletten belgeleri alırken belgenin neden verilecegi ve kuruma ne yazacağız simdiden tesekkur ederim

• @Kartanesi-Sevinç-0 2020 mülakat deneyimlerini okursanız para ve tapu ruhsat gösterip mali yetersizlik ile eksik evrak durumuna düşen kişiler oldu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kartanesi-Sevinç-0 geçmişte tapu araç ruhsatlarını gösterip vize alanlar satmayıp az para ile gittikleri için artık satış yapmadan nakit para olmadan sana vize verme şansı çok azdır. Ayrıca konsolosluk bizim resmi işlemler hakkında bilgisi olmadığı için tek bir soru sorar senin mi değil mi yarısı benim dersen senin değildir diye görmezden de gelebilir. Bunu neden söylüyorum eksik para yüzünden geri gönderilen kişinin vadeli + vadesiz parası vardı düşün yani vadeli parayı bile senin değil dediler

• @Kartanesi-Sevinç-0 Merhaba tapu aslı ve fotokobisi ile gideceksin ve fakat bankada para olmadan kısmı tamamen yanlış biliyorsunuz. mesleğiniz ne ? aile misiniz ? ingilizce bilginiz hangi seviyede ? bankada ne kadar para göstere bilirsiniz ?

• @Semihmete turist vizesine neden versin gezmeninde bir maliyeti var onu nasıl sağlayacağınız bilmek isteyecektirler

• @birumut Turist vizesinde seni buraya bağlayan Maddi manevi şeylere bakıyorlar.Göçmen vizede seni orada tutabilecek maddi manevi şeylere bakıyorlar!!

• @Semihmete turist vizesinde geri döneceğinize ikna olmaları gerekiyor ama o geziyi nasıl finanse edebileceğinde kanıtlamak önemli.miktar vize türüne göre değişiklik göstersede banka hesabında yeterli para olması her vize için önemli bir destekleyici belgedir.

• Merhaba, her ay açıklanan vize bülteni ile current olacak numaraları anlıyoruz. Sorum şu; Bununla ilgili abd konsolosluğu 2020 içerisinde bir bilgi paylaşacak mı? Yani ben her ay current olan numarayı kontrol mü etmeliyim yoksa toplu bir açıklama olacak mı? Teşekkürler.

• Sağlık rapor sonucu ne kadar sürede çıkıyor acaba? Randevum pazartesi, mülakat ise perşembe. Bu durumda yetişir mi diye endişem var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@somebody eğer hiçbir şekilde çıktıktan sonra seni tekrar arayıp geri çağırmadıkları sürece bir gün sonra akşam üstü 16.00 gidip elden alabiliyorsun

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@xcv her ayın 15 - 18 arası bülten açıklanır. Sizler ya girip bakarsınız yada forumda yayınlanıyor zaten oradan bakarsınız ki zaten sizin numara mayıs gibi current olur. Yani nisana kadar hiçbir şey bakmayın

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kartanesi-Sevinç-0, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar; Bir sorum daha olacak benim adıma bir tapu var!
    Tapu özellikleri
    • Ortak tapu (%50 si bana ait)
    • Satış bedeli 230.000.00 tl gösteriyor tapuda (Ancak evi 330 bin tlye aldım) [230 bin kredi çektim]
    • Kredi Çekerek Aldım Tapu İpotekli!
    ••• ••••••••••••••••••••••••••••••

• Tapunun Mali değerini nasıl göstermem gerekiyor, Tapuyu götürmem yetiyor mu? Yoksa farklı bir işlem mi yapılması gerekiyor?
    • Tapunun orjinal dökümanının mı gitmesi gerek yoksa fotokopi iş görür mü?
    • Tapunun İpotekli Olması problem teşkil eder mi?
    • Tapunun yanında yine de hesapta nakit belirtmeli miyim? (Bildiğim kadarı ile gerekmiyor ancak yine de sormak İstiyorum)
      •••••••••••••••••••••••••••••••••••

DS-260 Submit: 09.06.2019
    KCC Dokuman Istegi: 15.10.2019
    KCC Dokuman Gönderme: 07.11.2019
    Mulakat Tarihi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslim: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris: gg/aa/yyy

Biz 2016'da benzer sekilde ipotekli olan evimizi beyan edip vizeyi almistik. Bence vizeyi almadan hicbir seyi satmayin. Hesapta nakit para gosterme zorunlulugu yok. Sizin adiniza kayitli olan ve satilip paraya cevrilebilecek her seyi kabul etmeleri lazim. Mulkun degeri konsoloslugun istedigi tutarin ustunde ise hesapta para gostermeye gerek yok.

Evin degeri tapuda yazandan yuksekse, bir emlakcidan evin guncel degerini gosteren bir yazi alabilirsiniz. Daha garanti olsun derseniz bir eksper raporu da olabilir. Bu yaziyla birlikte tapunun aslini ve fotokopisini de goturun.

• @ayvalik10 Şöyle bir yazı okumuştum. "Ocak ayında current olacak numaralar aşağı yukarı belli olur." Aslında merak ettiğim bu. Bir açıklama yapılıyor olabilir mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |