Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ben de DS260 ta SSN istediğimi söyledim ve esim benden habersiz ssa.gov sitesinden sanirim bir kere daha basvuru gondermis… bi karisiklik olmamasi adina 29 ocakta appointment aldim, umarim gidip duzeltebilirim. Saygilar

• selamlar, ds260 formunda belirttiğimiz adrese 17 gün içerisinde (bu günler içerisinde resmi tatillerde var) benim ssn'im geldi ancak eşiminki gelmedi hala bekliyoruz (asıl dv talihlisi bendim). Bilgi olarak ds260 forumunda belirttiğimiz adres NY'daydı ancak biz Florida'dan giriş yaptık, ilk başta ssa ofisine giderek öğrenmek istedik ancak orlando'da sadece tek bir ssa'dan ssn ile ilgili bilgi alabiliyormuşuz dolayısıyla çok fazla sıra vardı bize sıra gelmedi biz de aksiyon almadık. Birkaç gün içerisinde eşiminkinin de gelmesini bekliyoruz, güncelleyeceğiz.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   lumos lumos 

• Herkese selamlar,

2023 Ekim ayında benim L1, eşim ve 2 yaşındaki kızım L2 vizeleriyle birlikte hayatımızı Kentucky'ye taşıdık.

Güncel durumda ikimizin de SSN'si var ve çalışıyoruz. Ancak kızım için SSN başvurusu yaptığımda çalışma uygunluğu olmadığı için SSN alamayacağını belirtiyor SSA ofisi.

Vergi iadesi formunda kızımın SSN'sini belirtmeden ilerlediğimde çok ciddi bir tutar eksik kalıyor. Bu nedenle kızıma SSN başvuru hakkı konusunda bilgisi olan ya da benzerini yaşamış olan biri varsa desteklerinizi rica ederim.

• ⭐⭐⭐

@md1987 tam emin değilim ama kızınızın durumu galiba ITIN almaya uygun bir araştırın isterseniz linki aşağı bırakıyorum

https://yesilkartforum.com/forum/post/33738

• @Emre-Kurtulmuş tesekkur ederim yanitiniz icin. Ben de hizlica arastirmami yaptim ve gercekten l2y ile i94 alan kizim ssn alamiyor 18yasina kadar calisma hakki kazanamiyor L2 vizesinde cocuklar.

Bunun yaninda dediginiz gibi itin alabiliyor. Simdi bunu en hizli yoldan nasil alacagimi arastiriyorum. Tesekkurler tekrar.

• @yenibasladim merhaba, Ben 18 Ocakta ABD'ye ilk girişimi yaptım. Ds260 formunda ssn istediğimi belirtmeme rağmen elime daha hızlı ulaşması için gelir gelmez ssa'ya tekrardan başvuruda bulundum. 3 hafta oldu henüz ssn gelmedi. Bir yerde yanlış mı yaptım acaba?

• ⭐⭐⭐

@Mehmet-6 daha önce bu sayfada bir çok kez yazıldı yeni başvuru yapmayın sadece girişten sonraki haftada gidip numaranızı öğrenmek istediğinizi söyleyin diye. Yeniden başvuru yapanlarda gecikmenin uzadığını örnekleri gördük burads

• @Emre-Kurtulmuş Ben ne yazık ki bu başlığın altında yazılan bütün gönderileri okuma fırsatı bulamadım. İlk sayfada daha hızlı gelmesini istiyorsanız hemen bizzat başvuru yapın diye yazılmıştı. 3 haftadır bekliyorum işe de göremedim.

• Biraz önce ssa'daydım. Yeni başburu için ne gerekli dedim kartınızın olması lazım pasaporttaki vize ile işlem yapamazsınız dedi. Mecbur çıktım bende kartı beklicem mecbur

• @korkmazunal, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

Biraz önce ssa'daydım. Yeni başburu için ne gerekli dedim kartınızın olması lazım pasaporttaki vize ile işlem yapamazsınız dedi. Mecbur çıktım bende kartı beklicem mecbur

Ya bastan dedik abd de birinin yok dediğine öteki he der.Visanın altında yazar zaten Green card yerine geçtiği ... hiç durma başka bir ssa ya git.Banada çok dediler olmaz yasal değil diye başkasına gittim direk 2. Gün ssn numaram elimdeydi. GEEEEÇ işini yapmayanı.Abd de kafana ve mantığına uymayan birşey varsa emin ol yüzde 99 gerçekten de yanlıştır.Kolay gelsin

• @md1987 @Emre-Kurtulmuş gerekli cevabi ve adresi vermis. benzer durum basima geldi. oncelikle Social Security office'a gidip cocugunuza SSN almak istediginizi belirtin zaten onlar da size alamadiginizi gosteren bir kagit verecekler. sonrasinda IRS ya da yetkili vergi acentasina gidip cocugunuza ITIN almak istediginizi soyleyin yardimci olacaklardir (belgeler, W7 formu vs belirtirler).

bu arada bazen her seyi dogru yapsaniz da ilk seferde vermiyorlar bilginiz olsun.

• ⭐⭐⭐

@korkmazunal ds formunda ssn istememiş miydiniz neden yeni başvuru yapmak istiyorsunuz

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş Soyle ki, bu sene bu konuda sistemsel hatalar oldu ve ds260 da ssn talep edilse bile sistemde görünmedi. Bu nedenle tekrar başvuru yapmak zorunda kalındı.

• @Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

@korkmazunal ds formunda ssn istememiş miydiniz neden yeni başvuru yapmak istiyorsunuz

Ondan emin değilim sistemden kontrol etmek istediğimde ds 260 formunu göremiyorum

• @btek14 evet size de tesekkur ederim bilgi icin. Ek bilgi vereyim hatta sonuca ulastigim icin, itin basvurusunu yalnizca tax return file ederken yapabiliyorsunuz. Bu nedenle simdiden gidip itin basvurusu ile birlikte posta yoluyla tax return dosyami gonderdim.

Itin sonucu 4-8 hafta, tax return sonucu 4-8 hafta olmak uzere totalde 8-16 hafta arasinda vergi iademi alabilecegim.

Bir sonraki donemde de online olarak file edebilecegim kizimin itin numarasi olacagi icin.

• ⭐⭐⭐

@lumos evet ama bu herkes için geçerli olmayan bir şeydi ve bu arkadaşımızın giriş yapalı daha 5 gün olmuş ve araya haftasonuda girmiş yani bu süreçte SSNin gelmemiş olması olağan. Daha hiç beklemeden direk yeni başvuru yapması mükerrer başvuru nedeniyle işlemini daha da geciktirebilir onun için ds formunda ssn istediyse direk yeni başvuru için gereken evrakları sormasındansa numarasını öğrenmek için gidip eğer herhangi bir başvuru gözükmüyorsa başvuru yapılması daha sağlıklı

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş Yüzde yüz katiliyorum dediklerinize, zaten defalarca bu konuda yönlendirdik de arkadaşları, bu kadar erken gidilmez SSA ofisine. Ben sadece bu sene olan sistemsel hayatı ilettim✌️.

• @md1987 mesela biz orda bir hata yapmistik designated olmayan bir accountant ile calistik o yuzden iki is olmustu. halledebilmenize sevindim, ciddi farkediyor cunku tax returnda. iyi gunler.

• Başvurumun olup olmadığını nerden takip edebilirim peki

• @korkmazunal, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

Başvurumun olup olmadığını nerden takip edebilirim peki

burada bir sey goruluyorsa maryland vesaire numaran hazirdir .git tum ssa lari dolas numarani ogren 1 haftada gelir

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |