DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Talking-Cats bu başlıktaki geçmiş iletiler ve mülakat deneyimlerinde çok kez cevaplandı bu sorular. yine de kısaca cevap vermeye çalışacağım:

nasıl giyinmek gerekir, bir önemi var mı? düğüne ya da denize gider gibi değil, normal hayatınızda nasıl giyiniyorsanız, temiz düzenli ve üstünüzde rahat hissetiğiniz bir kıyafetle girebilirsiniz.
    ingilizce mülakat yapmak avantajlı mıdır? vizeyi ne amaçla kullanacaksınız? turistik ise bir avantajı yok, ana dilinizde yapabilirsiniz.
    10 ülke gezdim şimdiye kadar, ama pasaporta 6 ülke işlendi bir önemi var mı? (isveç- norveç-danimarka-almanya-avusturya-çekya-slovakya-macaristan-yunanistan-polonya) Bir önemi yok.DS-160 formunda belirtebildiğiniz kadarını belirtin, görüşmede görevli nereleri gezdiğinizi sorarsa cevaplarsınız.
    bankada para göstermek avantajlı mıdır? banka dökümlerine genelde bakılmıyor. bir avantajı yok, ama olur da sorarsa yanınızda getirmenizde sakınca yok.
    hangi belgeleri yanımda getirmem avantaj olacak? Talimatlar sayfasında yazıyor, pek bir belgeye ihtiyacınız yok. destekleyici belgeleri dilerseniz getirebilirsiniz görüşmeye. Hangi amaçla vize alacağınızı belirtmediğiniz için doğrudan cevap veremiyorum.
    hangi soruya ne şekilde cevap vermek gerekiyor? Ne sorulursa sorulsun, konuyu çok uzatmadan , soruya odaklı net cevaplar vermeniz yeterli. mülakat deneyimleri başlığından faydalanabilirsiniz.

• Vize yenilemesi için pasaportunuzu PTT'ye verdikten sonra geri dönmesi ne kadar sürüyor acaba? Genellikle iki hafta gibi okudum, ama Konsolosluk sitesine yoğunluktan dolayı gecikmeler olabiliyor diye duyuru koymuş. O nedenle son dönemde bu süreci tamamlayan olduysa verecekleri bilgi çok makbule geçer. Teşekkürler şimdiden

• ⭐⭐⭐

@özgür-Tanır tamamdır şimdi anladım bu soruya "yes" demeniz gerekiyordu. yani çok büyük sorun mu bilmiyorum, görüşmede belki görevli daha dikkatli inceler o kısımları. randevu iptal etmeden de anladığım kadarıyla değişiklik mümkün değil. dilerseniz iptal edip düzenleme yapıp tekrardan randevu alabilirsiniz. çocuğun randevusu başka bir gün bile olsa rica ettiğiniz zaman aynı gün girmesini kabul edebiliyor görevliler. ama bence böyle de kalsa çok sorun olacağını düşünmüyorum. tercih sizin.

• @tufank yeni randevu çok ileri tarihe atıyor. Görüşmede sorulursa izah etme şansımız olur gibi. Yani 13 yaşında çocuk sağlık hariç herhangi bir sorunu olmaz. ( Sağlık yönünden de şimdilik bu sorunumuz yok).
    Cevap için çok teşekkür ederim.
    Mülakata bakacaz artık...

• @Talking-Cats
    ailem için değil sadece kendim için vize randevusuna gideceğim.
    Sadece kendinize basvurmaniz iyi bir sebebiniz yoksa dezavantaj

yeşil pasaportum var 15 yıllık kamu personeliyim. üzerime bir araba var sadece.
    15 yil bir kurumda calismak avantaj

nasıl giyinmek gerekir, bir önemi var mı?
    cok onemi oldugunu dunumuyorum, abarti olmasin zaten turist olacaksiniz

ingilizce mülakat yapmak avantajlı mıdır?
    sira acisindan avantaj turkce icin daha cok beklersiniz

10 ülke gezdim şimdiye kadar, ama pasaporta 6 ülke işlendi bir önemi var mı? (isveç- norveç-danimarka-almanya-avusturya-çekya-slovakya-macaristan-yunanistan-polonya)
    shchengen olanlar avantaj

bankada para göstermek avantajlı mıdır?
    muhtemelen dekonta bakmayacaklardir ama yaninizda bulunmasinin zarari olmaz masraflari nasil karsilayacaksiniz sorusu gelirse isinize yarayabilir.

hangi belgeleri yanımda getirmem avantaj olacak?
    size gelen maildeki belgeler yeterli orada da seyahatinizi karsilayacak maliyetinin size bulungugunun belgesi ve buradaki baglarinizi kanitlayacak belge istiyordu sanirim. avantajiniza olur yani

hangi soruya ne şekilde cevap vermek gerekiyor?
    kesinlikle ezber yapmayin zaten turist olarak gidip ziyaretinizi yapipi geri doneceksiniz saklayacak biseyiniz yok. ezber yaptiginizi dusunurlarse reddederler, bisey sakladiginizi dusunurlarse de reddederler. konsoloslar bu isi yapayapa insan sarrfi olmus durumdalar.

• Arkadaşlar benim vize reddim var ..ikinci kez randevu aldım… randevu alırken daha önce vize reddi aldınızmı sorusuna ben hayır dedim çünkü vize randevu sırasını çok ileri tarihe veriyordu… bi sorun olurmu… ?

• @melisa2020 Olur. Yazdığınız herşeyin doğru olduğunu beyan ediyorsunuz ve en kolay anlaşılan doğru olmayan beyanı yapıyorsunuz..

• @Yamtar iptal edip randevumu tekrar alayım o halde daha iyi olur değilmi?

• @tufank annemede randevu oluşturacağım benim aldığım randevuyu iptal edip tekrardan yeni randevumu almam gerekli.? Birde randevu oluştururken vize reddiniz varmı sorusuna evet demedim ne yapmamı tavsiye edersiniz?

• ⭐⭐⭐

@melisa2020 gruba yeni kişi eklemek için randevuyu iptal etmeniz gerekiyor. Vize reddiniz var mı sorusuna elbette doğru cevap vermenizi tavsiye ederim. Orada sanırım son 24 ayı soruyor, eğer bu süreyi doldurmaya yakın olsanız belki hayır demek sorun olmaz ama aradan çok süre geçmeden tekrar başvurduysanız vereceğiniz cevap yanıltıcı olacaktır. tercih sizin.

• @tufank ben ds 160 formuna vize reddim olduğunu belirttim .. demek istediğim randevu oluştururken vize reddi şıkkını işaretlemedim … yinede sıkıntı olur diyorsunuz sanırım? Eğer öyleyse yeni randevu alırken tekrar ödeme yapmammı gerekli?

• ⭐⭐⭐

@melisa2020 farketmiyor. DS-160, AIS veya mülakatta sizin beyanınızı esas alıyorlar. Genelde belge istememelerinin nedeni bu. Beyanınızda yanıltıcı bilgiler var ve bunu farkederlerse iyi olmaz. Bu ihtimali göze alıyorsanız o şekilde ilerleyebilirsiniz.

• @tufank değerli cevaplarınız için çok teşekkürler… ozaman yeni randevu alıyorum, hem annemide eklemiş olurum.. aklıma takılan tekrar ödeme yapmicam değilmi?

• ⭐⭐⭐

@melisa2020 ödeme dekontu 1 sene boyunca geçerli. https://yesilkartforum.com/forum/post/425463

• @tufank tekrar çok teşekkür ediyorum 🙏

• @fxu

teşekkür ederim bilgiler için.

"çocuklarım henüz 10 ve 5 yaşlarındalar o yüzden uzun uçak seyahatlerinden kötü etkilenebileceklerinden ötürü vizeyi şimdilik kendim için alıyorum " diyeceğim. umarım sorun yaratmazlar.

• Merhaba sevgili Yeşilkart forum ailesi,

5 Haziran'da B1-B2 vize görüşmem var. Ve DS-160 formumda ABD'ye giriş tarihim 6-Haziran, yani ds-160'a göre görüşmeden 1 gün sonrası abd'ye gidiyorum. Bildiğiniz üzere; başvuruyu tamamlamadan önce konsolosluk görüşme tarihini alamıyor/bilemiyorsunuz. Haliyle başvuru yaptığımda bana bu tarihi vereceğini bilmiyordum. Daha önce görüşme alabilirim diye düşündüm. Abd'ye giriş yapacağım tarihten 1 gün öncesine görüşme tarihi verdi. Sizce vize görüşmesinde bu bir dezavantaj olacak mı? Vize görevlisi şunu der mi sizce "bugün görüşmeye geliyor, yarın abd uçağına mı biniyor" gibi bir tutarsızlık/dezavantaj olur mu sizce?

Yada görüşme esnasında bunu belirtme fırsatım olacak mı? (sanmıyorum ama 🙂 )

Tecrübeli arkadaşlar bilgilendirebilirse çok mutlu olurum.
    Teşekkürler.

Edit: @Revolter konuya (-) verme sebebiniz nedir?

• @stardium siz neden bunun için ayrıca bir başlık açma ihtiyacı duydunuz? Mevcut B1- B2 sayfasına yazmanız daha uygun olurdu

• @stardium Ayrıca bu bir dezavantaj..

Benzer Başlıklar

• 565
  • 3
  • 3
  • 10
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

43.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.3k

| | | |