Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

• @crazycells Teşekkürler

• merhabalar kız arkadaşımın ailesinden dolayı 21 yaşına kadar green card çikarma hakkı var ben onun green cardından evlensek yararlanabilir miyim f2a vizem olurmu veya onun green cardı üzerinden green carda başvursam yararı olurmu bu green card sahibi ile evlilik konusunda bilgi verirseniz çok sevinirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yigit-yanar, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

merhabalar kız arkadaşımın ailesinden dolayı 21 yaşına kadar green card çikarma hakkı var ben onun green cardından evlensek yararlanabilir miyim f2a vizem olurmu veya onun green cardı üzerinden green carda başvursam yararı olurmu bu green card sahibi ile evlilik konusunda bilgi verirseniz çok sevinirim

Once kiz arkadasinizin Green Card almasi lazim, ancak ondan sonra evlenip Green Card alabilirsiniz. Su basligi surec icin takip edebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1424/f2a-ve-f2b-vize-surecleri-green-card-sahiplerinin-es-ve-cocuklari

Ayrica ayrintili bilgi icin ilk iletiyi de okumayi unutmayin.

• @crazycells çok teşekkürler, dvlottery ile beraber yürütüyoruz. Hangisi önce olursa artık 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ucakci, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

@crazycells çok teşekkürler, dvlottery ile beraber yürütüyoruz. Hangisi önce olursa artık 🙂

👍 en dogrusu 🙂

• ⭐⭐⭐

Sayın @crazycells merhaba,

F2A başvurusunu başlatabilmek için ABD'ye giriş yaptıktan sonra bir süre geçmesi gerekiyor mu acaba? Sponsorluk belgelerinde hep yıllık gelir üzerinden konuşulduğu için acaba ilk 1 yılı geçirmiş ve vergi beyanında bulunmuş olmak mı gerekiyor diye aklımdan geçince sizlere danışmak istedim.

Bir de şu anda F2A'lar için vize bülteninde tüm numaralar current gözüküyor. Bu acaba I-130'u doldurduktan sonra sürecin hızlı ilerleyeceği anlamına mı geliyor?

• @Sono I130 formu doldurup süreci başlatmak için ABD ye girdikten sonra beklemenize gerek yok. İlk başvuruda sponsorluk veya gelir ile ilgili bir konu olmayacak. Eşiniz Amerika dışında olacaksa zaten yaklaşık 1 yıl sürecek I130 un onaylanması. Sponsorluk NVC aşamasına geçtiğinizde gerekli olacak. F2A nın current olması eşiniz Amerika dışındaysa süreci değiştirmeyecek maalesef, o Amerikadan başvurup AOS yaptıranlar için hızlandırıcı bir etken.

• ⭐⭐⭐

@hulyaek, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

@Sono I130 formu doldurup süreci başlatmak için ABD ye girdikten sonra beklemenize gerek yok. İlk başvuruda sponsorluk veya gelir ile ilgili bir konu olmayacak. Eşiniz Amerika dışında olacaksa zaten yaklaşık 1 yıl sürecek I130 un onaylanması. Sponsorluk NVC aşamasına geçtiğinizde gerekli olacak. F2A nın current olması eşiniz Amerika dışındaysa süreci değiştirmeyecek maalesef, o Amerikadan başvurup AOS yaptıranlar için hızlandırıcı bir etken.

@hulyaek çok teşekkürler verdiğiniz değerli bilgiler icin.

Bir soru daha oluştu mesajını okuyunca. Örneğin Texas icin dosyanın işlenme süresi 1 Hafta - 7 ay gözüküyor sistemde, ancak California icin aylar. Bu I-130’un Texas’ta takip edilmesi halinde sürecin 1 yıldan daha kısa süreceği anlamına mi geliyor? Yoksa bu süreler aslında kagit üzerinde gösterilen temsili seyler mi?

• @Sono Dosyanızın hangi service center a gideceğine bağlı, bunda herhangi bir etkimiz olamıyor, başvurudan sonra belli oluyor hangi merkezde takip edileceği, sonra da o merkeze göre ortalamalarınızı hesaplayabilirsiniz. Ancak yaklaşık 12 ay diye düşünmekte fayda var, daha az sürerse sevinç sebebi olsun 🙂

• Merhaba,

2019 talihlisiyim yakin zamanda nisanlimla evlenmeyi dusunuyoruz, evlendikten sonra ayrica nisanlima green card (lottery) basvurusu yapabilir miyim, green card cikarsa nasil bir surecten gececegiz? Sans, belki daha hizli yanima alabilirim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@halilsylmz, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Merhaba,

2019 talihlisiyim yakin zamanda nisanlimla evlenmeyi dusunuyoruz, evlendikten sonra ayrica nisanlima green card (lottery) basvurusu yapabilir miyim, green card cikarsa nasil bir surecten gececegiz? Sans, belki daha hizli yanima alabilirim...

Loto icin basvuru yapabilirsiniz, eger secilirse iki sure birbirinden bagimsiz olarak devam edecek.

Hangisinden ilk Green Card alirsaniz, diger surece devam etmenize gerek olmayacak.

• Merhaba,
    Biz IR5 katagorisnde oğlum üzerinden 7 ay önce başvurmuştuk. Dosyamız NCV'ye aktarılmış. Şimdi ödemeyi yapma aşamasındayız. Sisteme yükleyeceüimiz belgelerde yeminli tercüman yeterli olur mu. teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gostrider, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Merhaba,
    Biz IR5 katagorisnde oğlum üzerinden 7 ay önce başvurmuştuk. Dosyamız NCV'ye aktarılmış. Şimdi ödemeyi yapma aşamasındayız. Sisteme yükleyeceüimiz belgelerde yeminli tercüman yeterli olur mu. teşekkürler

Turkiye'de misiniz? Mulakata Turkiye'de mi gireceksiniz?

NVC'ye yuklediginiz belgeler Turkce veya Ingilizce olabilir.

• Evet türkiyedeyiz. Müracatımızı türkiyede bu şekilde yapmıştık. Dosyamız NVC'ye aktarılmış. Oradan cevap geldi.Mülakat yerimiz Ankara olarak belirtiliyor. Şu an form DS-260 formunu doldurma aşamasındayız. Formu doldurup belgeleri NVC'nin sitesine yükleyince konsolosluktan bizim adımıza randevu alacaklarmış. vukuatlı nufus kağıt örneği yükleyeceğim. O zaman tercüme ettitmeye gerek yok. Teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gostrider, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Evet türkiyedeyiz. Müracatımızı türkiyede bu şekilde yapmıştık. Dosyamız NVC'ye aktarılmış. Oradan cevap geldi.Mülakat yerimiz Ankara olarak belirtiliyor. Şu an form DS-260 formunu doldurma aşamasındayız. Formu doldurup belgeleri NVC'nin sitesine yükleyince konsolosluktan bizim adımıza randevu alacaklarmış. vukuatlı nufus kağıt örneği yükleyeceğim. O zaman tercüme ettitmeye gerek yok. Teşekkür ederim

Evet, bu durumda belgeleri Turkce olarak da yukleyebilirsiniz, bir sorun olmaz.

• Merhaba,

Annem erkek kardesim(erkek kardesim amerikan vatandasi ve calisiyor) uzerinden yesil kartini bu ay aldi. Annem su anda hicbir iste calismamakta.
    Annem benim icin F2B ye basvurmak istiyor. Amerikaya okumak icin geldim F1 vizem bitmesine ragmen I20 mi devam ettirerek burada kaldim ve hala da egitimime devam etmekteyim.

Eger F2b icin basvurursak, takip etmemiz gereken adimlar nelerdir?
    Erkek kardesim annemin benim icin basvurusuna sponsor olabilir mi? Cunku annemin burda su anda bir geliri bulunmamakta.

Sizce bu surec ne kadar alir ve hangi formlar ve evraklar gereklidir? Sadece I-130 yeterli midir baslangic icin?

Avukat araciligiyla basvurmak daha mi mantikli?

Foruma baktim ama kendi durumuma benzer birsey bulamadim. Bu konuda yardimci olursaniz sevinirim.

• @Selma-Azra Yaklasik 5 ila 7 yil arasi surer green cartinizi almaniz. Basvuru yogunluguna gore degisebilir sureler. Bu nedenle ne kadar erken basvurursaniz o kadar iyi. Bu basvuru size hic bir ayricalik kazandirmayacak kartinizi alincaya kadar. Bu yuzden ogrenci statunuzu korumak zorundasiniz eger AOS ile green cartimi alayim diyorsaniz. Ya da egitiminiz bittiginde Turkiyeye donup konsolosluk araciligiyla islemlerinize devam edersiniz.

Annenizin su an ya da ileride calisiyor olup olmamasi cok onmeli degil. Abiniz de co-sponsor olabilir size. Ki gelir ile ilgili belgeleri zaten bu ilk asama basvuruda istemiyorlardi. Degisiklik olduysa forumdaki arkadaslar duzeltirler bu bilgiyi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Selma-Azra, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Merhaba,

Annem erkek kardesim(erkek kardesim amerikan vatandasi ve calisiyor) uzerinden yesil kartini bu ay aldi. Annem su anda hicbir iste calismamakta.
    Annem benim icin F2B ye basvurmak istiyor. Amerikaya okumak icin geldim F1 vizem bitmesine ragmen I20 mi devam ettirerek burada kaldim ve hala da egitimime devam etmekteyim.

Eger F2b icin basvurursak, takip etmemiz gereken adimlar nelerdir?
    Erkek kardesim annemin benim icin basvurusuna sponsor olabilir mi? Cunku annemin burda su anda bir geliri bulunmamakta.

Sizce bu surec ne kadar alir ve hangi formlar ve evraklar gereklidir? Sadece I-130 yeterli midir baslangic icin?

Avukat araciligiyla basvurmak daha mi mantikli?

Foruma baktim ama kendi durumuma benzer birsey bulamadim. Bu konuda yardimci olursaniz sevinirim.

Pandemi sonrasi bu siralamalarin nasil degisecegini bilemiyoruz, o nedenle siralamalarda hizli bir degisik gerceklesebilir.

su an icin sadece I-130'u online olarak doldurup gonderin, sayin @mydream 'in dedigi gibi sponsorluk belgeleri zaten I-130 onaylandiktan sonra NVC asamasinda gerekecek (veya AOS yapacaksaniz I-485 basvurusu sirasinda).

Eger ogrenci statunuzu "priority date"iniz aktif olana kadar devam ettirebilirseniz o durumda AOS basvurusu yapabilirsiniz, aksi durumda surece Turkiye'den devam etmeniz gerekir.

• Bildigimiz üzere vize bülteni aylardır ilerlemiyordu. Ocak ayındaki bültenden itibaren sizce hızlı bir ilerleyiş olabilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@historian, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Bildigimiz üzere vize bülteni aylardır ilerlemiyordu. Ocak ayındaki bültenden itibaren sizce hızlı bir ilerleyiş olabilir mi?

Konsolosluklar randevu vermeye baslarsa ilerleme hizlanabilir 🙂 Konsolosluklar vize vermedigi surece bultendeki ilerleme de yavas olacaktir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.2k

| | | |