DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@rasitcenngiz Olur, olmuslugu var, olmamisligi da, bu size bagli bir risk ama karar konsololuklarin. Kimse tasimak zorunda olmadigi icin, rica edebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@metinbeci Merhaba;

1. Other/ Business Owner
    2. Kayitli ilerlerseniz silinmez.
    3. Sureciniz bile baslamadan bir tahmin yapilmaz, DV2024 ile bile ilgili tahmin yapilamiyor. Mesele rasyonel bir surec olmamasi.
  • ⭐⭐⭐

@ilkenil bununla ilgili forumda bir çok deneyim ve paylaşım var aslında zaman ayırıp arama yapabilirsiniz daha detaylı bilgi için. Greencard aldıktan sonra evlenip eşiniz için greencard almaya çalışmanız sürecinizi uzatır tavsiye edilen evlenip greencard mülakatını birlikte gerçekleştirmeniz. Bunun için forumda geçmiş deneyimleri bulabilirsiniz

• Arkadaşlar herkese selamlar 16 yıldır farklı işlerde çalıştım geçmişte çalıştığım firmaların bazısı kapandı(telefon numarası vs yok ) bazısı isim değiştirdi ben ds260 formuna bu bilgileri girerken ne yapmalıyım? Telefon numarası girmeden sonraki sayfaya geçemiyorum.
    • Üniversite eğitimimi yarım bıraktım yıllar önce bugün öğrenci bilgi sistemine girince “ilişiğiniz kesilmiştir” ibaresiyle karşılaştım ancak transkript bilgilerimi görebiliyorum. Devam ediyor gibi mi girmem gerekiyor yoksa lise mezunu olarak mı ilerlemem gerekiyor?
    • Şuan çalışmıyorum Ds260 formunu girdikten sonra işe başlarsam bu bilgiyi daha sonra güncelleyebilir miyim ?
    Biraz uzun oldu sorularım cevaplar için şimdiden teşekkürler 🙏 🙏

• ⭐⭐⭐

@cptmuzaffer önce bir süreciniz başlasın, bültenler açıklansın, ne zaman aktif olacağınız belli olsun vs kimse şimdiden bilemez ne zaman geleceğini. Sizde bu süreçte forumu okuyup konuya hakim olun

• ⭐⭐⭐

@ilkenil Merhaba, su basliga bakmalisiniz. ABD Yolunda Evlilik

• Ben ds260 formunu bugün doldurup gönderdim. Bundan sonra yapmam gereken şey sadece beklemek mi? Bazı evrakları taratıp gönderme gibi bir durum var mı?

• ⭐⭐⭐

@Mert-Tazegül Oncelikle, lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin. Yonergeler icin tiklayiniz.

• Green card çıktı bana ve da-260 formun da Amerika da adres istiyor nasıl adres ayarlıyoruz acaba?

• @asli13 harikasiniz! Esiniz su an bulundugunuz ulkedeki Turk Buyukelciligine basvurarak almayi deneyebilir. Ayrica diger ulkeler icin de su basligi inceleyebilirsiniz.

• Merhabalar bir sorum olacak.

Ben asıl adresi istanbul olan bir ajansa bağlı olarak çalışıyorum. Ürün tanıtım görevlisi olarak samsun vatan bilgisayarda çalışıyorum. İş yeri adresime firmanın adresini mi yoksa samsunda çalıştığım adresi mi yazmam gerekiyor? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Herkese bol şanslar.

• @rasitcenngiz
    DV talihlisi olmanız size başka ülkelerden vize verilmesi için bir sebep değil. Hatta DV talihlileri arasında dosyasını transfer etmeyi başarıp, mülakat planlanan bazı kişiler, ilgili ülkelerden vize alamadıkları için süreçlerini sonlandırmak zorunda kaldılar.

• selamlar ds 260 doldururken son bölümde enter your KCC CASE NUMBER bölümünde hata veriyor case numaramı doğru yazmama rağmen daha önce böyle bişey yaşayan oldu mu ?

• @ilkenil
    Selamlar, case numaranız çok düşük, formunuzu bekar olarak göndermeniz isabet olmuş, ilk bültende mülakat alma ihtimaliniz yüksek.
    Bu aşamada evliliğinizi gerçekleştirip, mülakatınız planlandığında ilgili konsolosluktan dosyanıza eşinizi de ekletmenizi talep edebilirsiniz. Eşiniz için de Ds-260 formu doldurup, sizin formunuzda da medeni hal vb gibi gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra mülakatınıza beraber katılmanız yeterli. Eklemek istediğim bir husus daha mevcut, mülakatınız sırasında evliliğinizin gerçek bir evlilik olduğunu kanıtlamanız gerekecektir, ilişkinizin geçmişine dair gerekli bütün kanıtları sunup, konsolosu bu evliliğin Greencard için yapılmadığına dair ikna etmeniz gerekecektir. Şimdiden tebrikler, sürecinizde bol şanslar.

• @enginfdn selamlar aynı sorun bende de var çözüm bulabildiniz mi ?

• @Froz3nn
    Merhabalar, case numaranızda ki sıfırları girmeden deneyebilirsiniz.

• @crazycells
    Hocam merhabalar, öncelikle iyi günler dilerim. Benim bir sorum olacaktı cevaplarsan çok memnun olurum. Benim kız arkadaşıma greencard çıktı formu doldurum 24 saat içerisinde gönderdik. Ama evlenmeyi düşünüyoruz bu süreçte nasıl bir yol izlememiz gerekiyor evlendikten sonra soy isim değişikliği falanda olucak o süreçleri nasıl yapmak gerekiyor. Bu konu hakkında çok fazla sağlıklı bilgi yok bende size sormak istedim. İyi günler dilerim

• ⭐⭐⭐

@Cansın-Başalan Oncelikle, lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin. Yonergeler icin tiklayiniz.

Fiziksel olarak calsitiginiz adresi yazin.

• ⭐⭐⭐

@Emirhandimen Oncelikle, lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin. Yonergeler icin tiklayiniz.

Bu basligin ilk sayfalarinda cevabiniz.

• ⭐⭐⭐

@lesnarhomie Oncelikle, lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin. Yonergeler icin tiklayiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.6k

| | | |