DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar case numaram 6 binlerde bu yıla bakarsak seneye ağustosta sıra gelir gibi duruyor herhangi bir yere dosya taşıma yapsam mülakat tarihim ne kadar erkene gelebilir teşekkürler

• Kcc ye attığım 3. mailime bu şekilde dönüş aldım az önce ,dosyamin taşındığını anlıyorum yanlış anlamıyorum değil mi

Thank you for your inquiry.

Your interview location is Vienna and will be used by KCC for scheduling purposes. When we have scheduled your interview, you will be required to log into the Entrant Status Check (ESC) to view your appointment notification. At that time, please verify that your appointment is scheduled for the correct post. If for any reason it is not, you may contact KCC again at [email protected].

• @sevdemimi, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar case numaram 6 binlerde bu yıla bakarsak seneye ağustosta sıra gelir gibi duruyor herhangi bir yere dosya taşıma yapsam mülakat tarihim ne kadar erkene gelebilir teşekkürler

Merhabalar, dv24 ve dv23 teki yurtdisindan mulakata katilim saglayanlara bakarsaniz, current olduktan sonraki ay mulakat aldiklarini goreceksiniz. Bence imkaniniz var ise dosyanizi tasiyin. Yanlis bilmiyorsam, ankaraya da geri tasiyabiliyorsunuz.

• @onuru peki siz ne düşünüyorsunuz taşıyacak mısınız

• Merhabalar
    mail geldiğini nasıl anlıycaz ortalama ne zaman gelmeye başlar mailler

@onuru peki siz ne düşünüyorsunuz taşıyacak mısınız

Ben dosyami coktan hk ya tasidim.

• @onuru teşekkürler orda tercüman kullanabilir miyim siz kendiniz mi konuşacaksınız

• Merhaba ikinci mailime de bu cevap geldi. @EzgiLera

When filling out your Form DS-260 you will have the opportunity to update your physical address and to select the consular section at which you would like to be interviewed. Generally speaking, this must be the consular section that is closest to where you will be living, in the country of your residence, when you are interviewed. (Please note that Post Office Boxes and mailing addresses in care of another person do not justify a change of interview location.)

If you must change your address or interview location again after you have submitted your DS-260, you will need to write to [email protected] to have your application unlocked and your case reassigned to a new location.

If your interview has already been scheduled, you must contact the embassy at which you have been scheduled to determine if your case can be transferred to a different location.

• merhaba KCC ile current olmadan dosya taşımayı düşünüyoruz fakat şu an hong kong ve viyanada yığılma var forumdan anlaşılacağı üzere. Farklı ülkelerden neden bunu deneyen olmuyor konuya yabancıyım açıklayabilecek var mı? diğer konsoloslukların tutumu bilinmediğinden mi?

• @VIRTUE banada aynı mail geldi, dosyamı taşımadılar kcc den.

• @VIRTUE bana da 2. de böyle geldi
    3. mailimi çok daha kısa ve öz yazdım ve olumlu yanıt geldi

@onuru teşekkürler orda tercüman kullanabilir miyim siz kendiniz mi konuşacaksınız

Merhabalar, evet tercuman ile girebiliyorsunuz. Onceki senelerin deneyimlerine bakarsaniz orada tercuman ile girenlerin yaptiklari islemleri gorebilirsiniz. Ever ben kendim katilacagim.

• ⭐⭐⭐

@VIRTUE, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba ikinci mailime de bu cevap geldi. @EzgiLera

When filling out your Form DS-260 you will have the opportunity to update your physical address and to select the consular section at which you would like to be interviewed. Generally speaking, this must be the consular section that is closest to where you will be living, in the country of your residence, when you are interviewed. (Please note that Post Office Boxes and mailing addresses in care of another person do not justify a change of interview location.)

If you must change your address or interview location again after you have submitted your DS-260, you will need to write to [email protected] to have your application unlocked and your case reassigned to a new location.

If your interview has already been scheduled, you must contact the embassy at which you have been scheduled to determine if your case can be transferred to a different location.

Aynı şeyi yazdığınız maildi bu di mi?
    Uzun yazınca kafaları karışıyor işte, okumuyorlar.

• ⭐⭐⭐

@sevdemimi, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar case numaram 6 binlerde bu yıla bakarsak seneye ağustosta sıra gelir gibi duruyor herhangi bir yere dosya taşıma yapsam mülakat tarihim ne kadar erkene gelebilir teşekkürler

DV24 için Ağustos mülakatları da dağıtıldı ama henüz 6binlere sıra gelmedi. Eylülde sıra gelmiş olsa bile -ki o bile meçhul- neredeyse 1 yıl vakit kaybetmiş olacaklar en iyi ihtimalle. Belki ilk ay belki ikinci mülakat alabilecekken sizce Ağustosu beklemek ne kadar mantıklı?

• @EzgiLera o zaman sadece bunu yazıyorum ne dersiniz?

I request the transfer of my case number 2025EU00027xxx for myself and my family members from the U.S. Embassy in Ankara, Turkey to the U.S. Embassy in Vienna, Austria.

• @eda77726 Evet, forumdaki kişiler önceki yılların deneyimlerine bakıp ona göre taşıma yapıyor ve bu ülkelerde bir elin beş parmağını geçmiyor. Bana kalırsa, DV chart'tan Avrupa dışındaki ülkelerin son üç-dört yıllık performanslarına bakıp orada EU dosyalarına bakan konsoloslukları ayırıp ve sonra yığılma olmayacağını düşündüğünüz bir konsolosluk seçmeliyim. Çünkü sonuçta bu konsoloslukta çalışan diplomatlar sırf Ankara berbat diye kaç kişi gelirse gelsin, demeyecek; belli sayıda alacaklardır.

• Merhabalar, ben bu yaz tatil için Gürcistan'a gitmeyi planlıyorum. DS-260 formu için bir sorun teşkil etmediğini mülakata gittiğim zaman söyleyebileceğimi forumda okumuştum. Aklıma takılan kısım şu, örnek vermem gerekirse pasaportumuzda KKTC damgası olursa Yunanistan'a giderken vize konusunda problem yaşıyoruz. Amerika için böyle bir şey var mı? Gerek DS-260 gerek vize konusunda bir sorun yaşar mıyım? 2 haftalık bir sürenin ardından tekrar Türkiye'ye döneceğim.

• @Uzuzi Tebrikler dosyanın taşındığı anlamını çıkardım ben.

• @Baran-Soylu hayır sorun yaşamazsınız ilettiğiniz durum ile ilgili. Benim göçmen vize uygulanan pasaportumda birden çok İran giriş & çıkışım var.

Bu CN ile herhangi bir sağlık muayenesi yaşamaz iseniz veya AP sürecine kalmazsanız şimdiden Ekim ayı sonu için uçak bileti arayışlarına başlayabilirsiniz. Bol şans 👍🍀

• @sevdemimi
    Merhaba, her şey yolunda gider ve mülakat alırsanız, mülakatınıza tercüman ile katılmayı düşünmek yerine dil seviyenizi geliştirebilirsiniz. Bunun için önünüzde epey zaman var. Mülakatınızda konsolosun size soracağı sorulara cevap verecek kadar seviyeniz olması yeterli, sizin dil becerinizi sorgulamayacaklar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.1k

| | | |